Tek Yaratıcı – Tek Allah

• Bu konu 17 izleyen ve 49 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 46 ile 50 arası (toplam 50)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sayın aab

Bizi yanlış anlamışsınız !

Baba meryemin kocası değildir. İsanın oğulluğu ise cinsel birleşmeden olan oğulluk değil , ruhsal oğulluktur.

Lütfen inancımıza saygı gösterin. Yazık vb gibi kelimeler sizlere yakışmıyor.

Tanrımız Tekdir. Adı Yahveh dir. Kendini üç özellikte bize göstermiştir.

Can+ruh+beden = Tek insan

Baba+oğul+Ruh(KutsalRuh)=Tek Tanrı (YAHVEH)

bunu anlamayacak birşey yok

İsanın Tanrıya Tanrı diye yalvarması da Onun insan bedeninin Tanrıya ihtiyacı olmasıdır

Hep bu sorular sorulur . Anlamayacağınız birşey yok ki…

Anonim
    Pasif

@heartgate 8677 wrote:

Sevgili Abdülkadir biz İsa Mesih imanlıları olarak Allah’tan gelen hiçbir kutsal kitabın değiştirilmediği ve değiştirilmeyeceğine inanırız ancak dikkat et Allah’tan gelen diyorum. Kitabı gönderen Tanrı elbet kitabını koruma gücüne de sahiptir, biz sadece Kitab-ı Mukaddes’in Allahtan geldiğine ve değiştirilmediğine iman ederiz. Tanrı gönderirse hangi güç yeter O’nun kitabını değiştirmeye hiç düşündün mü? Eğer böyle olsaydı Tanrı kendinle çelişkiye düşmez miydi? Bir de Hristiyanların tevrattaki hükümlere uymadığını söylemişssin ancak bu konu hakkında da bilgi sahibi değilsin. İsa der ki ”ben ortadan kaldırmaya değil tamamlamaya geldim” burada tamamlamaktan kasıt insanı Tanrı ile barıştırıp Kutsal Ruhu ile onu yönlendirmesinden ibarettir. Tevrattaki kurallar insanların ne kadar günahlı olduğunu ve ne yaparsa yapsın bu günah rahatsızlığından ancak kefaretini ödeyerek kurtulacağını kanıtlamak için gelmiştir. Kefareti ise çarmıha gerilen İsa Mesihtir. Bizler eğer İsa Mesih’e ima eder ve bize kutsal ruhunu lütfederse bu günah hastalığından kurtulur Tanrı ile, aden bahçesinden kovulmadan önceki konumumuza tekrar kavuşuruz. Bizleri bu günahtan işleyeceğimiz günahlardan ancak İmanımız kurtarabilir başka hiçbir şey bizi kurtuluşa götüremez. Daha önce de yani İsa’dan önceki Yahudi toplumu tevrattaki kurallara uyarak kurtulacaklarını sanıyorlar ancak tekrar tekrar günaha saplanıyordu. Babamız bize lütüf etti ve kurtuluş planını hazırladı(tabi ki öteden beri hazırdı) Bu yazdıklarımı bir düşün sakin kafayla ve Tanrı’ya dua et sadece. Sana Hristiyan ol demiyorum sen dua et o seni doğru yola ulaştıracaktır. Hoşçakal sevgiyle kal.

selam…
    Allahın gönderdiği hiç bir kitabı insan gücü değiştirmeye yetmek kaldı ki bir yaprak bile allah rızası olmadsan yerinden oynamaz rabbimin rızası yoksa lodos poyraz tusanami bile o kuru yaprağı yerinden oynatamaz…şimdi biz müslümanlar incilin değiştiğine inanıyoruz…bunu söylemekten çekinmiyorum çünkü hristiyan arkadaşlarımda böle düşündüğümüzü biliyor.inanç devreye girince kimse dininden taviz vermiyor değilmi..hristiyan arkadaşlar değişmiş olabilir dese kendi dinini reddeder değişmemiş desek müslüman arkadaş dinini reddeder ..şöyleki rabbim isterse indirdiği kitabın değişmesini sağlayabilir…neden kendiyle çelişkiye düşsünki (haşa) allah dünyayı yaratırken kimseye danışmadı değilmi çok kavim helak oldu neden kendi yarattığı kavmi kendi yok edince çelişkiye düşmüyormu ozaman…allahın dilediği olur ben açıkca düşüncemi dile getirirsem Allah (c.c)incilin değişmesini dilemiş arkasından kuran_ı indirmiş olamaz mı.ben elbette sizde böle düşünün demiyor ben sadece allahın indirdiği kitap nasıl değişir ozaman çelişkiye düşer cümlesine yanıt vermek istedim …Allah dilerse değiştirebilir bu dünya imtahan dünyası öyle değilmi nasıl imtahana tabi tutacağını kimse bilemez…

Anonim
    Pasif

Mat.5: 18 Size doğrusunu söyleyeyim, yer ve gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.

Bunu söyleyen Tanrı,
    Nasıl olurda söylediği sözlerden ikilem yaşar,
    Nasıl olurda söylediğini geçersiz kılar,
    Nasıl olurda söylenmemiş sayar,
    Nasıl olurda bu sözlerden vazgeçer vee değiştirme eylemi gerçekleştirir.
    Siz Tanrı’nın düşüncesini, insan düşüncesiylemi örtüştürüyorsunuz.
    Bu dünya imtahan dünyasıdır doğru.
    Siz düşüncenizin yenilenmesiyle değişin ve sınavı başarıyla geçin derim.

Çünkü sahte mesihler, sahte peygamberler türeyecek; bunlar büyük belirtiler ve harikalar yapacaklar. Öyle ki, ellerinden gelse, seçilmiş olanları bile saptıracaklar.
    İşte size önceden söylüyorum.
    “Bunun için size, ‘İşte Mesih çölde’ derlerse gitmeyin. ‘Bakın, iç odalarda’ derlerse inanmayın.
    Çünkü İnsanoğlu’nun gelişi, doğuda çakıp batıya kadar her taraftan görülen şimşek gibi olacaktır. (Mat.24:24-27)

Bu ayetlerden ne anladığınızı bizlerle doğru yürekle paylaşabilecekmisiniz acaba, ne dersiniz.

Sevgiyleee

Anonim
    Pasif

merhaba,
    ben inançlı bir müslüman aileden geliyorum kısa zaman öncesine kadar nmüslümandım ve dua ve namazı yerine getirmeye çalışıyordum ancak üniversite mezunu ve orta sınıf bir aileden geliyorum çevremde arkadaşlarımda bırakın namaz kılan biri neredeyse herkes alkol bağımlısıydı.bu şekilde yargılamak belki de yanlış ancak gerçek böyleydi.uzun süre tek başıma kaldım hala yalnız yaşıyorum ücretli işçi olarak çalıştığım için namaz da kılamadım ve bu beni düşündürmeye başladı.Sonra nsasıl olduğunu tam olarak hatırlamıyorum Tanrı beni hristiyanlığa yönlendirdi.şu anda İsa Mesihin yolumu aydınlatması için dua ediyorum ona.Ve Müslümanlara da saygıyla yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum, meşakatli bir din aslında müslümanlık bu dünyaya gözünü kapatmak bence bir anlamda, oysa hristiyablıkta ihtiraslar daha güçlü kişi daha zayıf bu ihtiraslar karşısında.Sonuçta bizi yaratan Tanrı birdir ve onun istediği gerçekleşir.Tanrıdan tüm inananlara yardımcı olmasını, bağışlanmayı, yol göstermesini dilerim.Kuranı kısmen okumuş biri olarak bizleri aşırılıktan, sapkınlıktan, savurganlıktan korumasını dilerim.Doğruluğa giden iyiliğe giden güzellik dolu yolundan-hangi dinin mensubu olursak olalım-ayırmasın, yardımcımız olsun ve yaratılmışların şerrinden bizi korusun.Efendimiz, yüce Allah ve peygamberlerine inanan herkesi bir olmaya davet ediyorum.Allah bizi birbirimize karşı ve kendisine -peygamberlerine karşı saygısızlığa düşürmesin- bu arada hristiyanlığı seçenler için herhangi bir ceza var mısır?sonuçta din değiştirmek önemli bir karar, ben daha güncel olduğunu düşündüğüm için Hrsitiyanlığı seçtim, Allah günahlarımızı affetsin lütfen!
    Our Lord in Heaven
    Pls. Bless all the Believers!

Anonim
    Pasif

@civilized 11850 wrote:

merhaba,
    ben inançlı bir müslüman aileden geliyorum kısa zaman öncesine kadar nmüslümandım ve dua ve namazı yerine getirmeye çalışıyordum ancak üniversite mezunu ve orta sınıf bir aileden geliyorum çevremde arkadaşlarımda bırakın namaz kılan biri neredeyse herkes alkol bağımlısıydı.bu şekilde yargılamak belki de yanlış ancak gerçek böyleydi.uzun süre tek başıma kaldım hala yalnız yaşıyorum ücretli işçi olarak çalıştığım için namaz da kılamadım ve bu beni düşündürmeye başladı.Sonra nsasıl olduğunu tam olarak hatırlamıyorum Tanrı beni hristiyanlığa yönlendirdi.şu anda İsa Mesihin yolumu aydınlatması için dua ediyorum ona.Ve Müslümanlara da saygıyla yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum, meşakatli bir din aslında müslümanlık bu dünyaya gözünü kapatmak bence bir anlamda, oysa hristiyablıkta ihtiraslar daha güçlü kişi daha zayıf bu ihtiraslar karşısında.Sonuçta bizi yaratan Tanrı birdir ve onun istediği gerçekleşir.Tanrıdan tüm inananlara yardımcı olmasını, bağışlanmayı, yol göstermesini dilerim.Kuranı kısmen okumuş biri olarak bizleri aşırılıktan, sapkınlıktan, savurganlıktan korumasını dilerim.Doğruluğa giden iyiliğe giden güzellik dolu yolundan-hangi dinin mensubu olursak olalım-ayırmasın, yardımcımız olsun ve yaratılmışların şerrinden bizi korusun.Efendimiz, yüce Allah ve peygamberlerine inanan herkesi bir olmaya davet ediyorum.Allah bizi birbirimize karşı ve kendisine -peygamberlerine karşı saygısızlığa düşürmesin- bu arada hristiyanlığı seçenler için herhangi bir ceza var mısır?sonuçta din değiştirmek önemli bir karar, ben daha güncel olduğunu düşündüğüm için Hrsitiyanlığı seçtim, Allah günahlarımızı affetsin lütfen!
    Our Lord in Heaven
    Pls. Bless all the Believers!

Sevgili Civillized. Rabbin Esenliği Üzerine olsun ve tüm senin gibi Hristiyanlığı seçenlere..

Ben’de sonradan İseviliği seçenlerdenim ve birden bire oluştu.. 2005’de bir kazanın ardından bulunduğum dine islamiyetten birden bire soğumalar ve tam 4 defa rüyamda isayı görmelerle başlayan bir araştırma sonucunda İsayı ve dinini araştırdım. ve bugün hamd olsun isayı tanıyorum ve onunda beni tanıması için dua ediyorum. araştırmalarım sırasında çok dışlandım halada dışlanıyorum ama ben bildiğimi değil isanın bana görmem gerekenleri görmeye çalışarak yoluma devam ediyorum. kimseyi yargılamıyor yadırgamıyor dışlamıyor bilakis aherkesin doğruyu bulabilmesi adına dualar ediyorum. Bize çok şey öğretildi körü körüne bilmedikleri halde.
    Şarap kutsalmış onlarda için sarhoş olun diyenler oldu. ama bilmedikleri bir şey vardı.. İsa beni anmak için bunu yılda bir defa yapın diyor.. gece gündüz için bu kutsaldır demiyor. Baba oğul kutsal ruh 3 tanrı diyorlar. incilin hiç bir yerinde biz üçüz demiyor. işte bunlarkörü körüne bağlanmalar ve inanç lardır. keşke herkes araştırsa keşke herkes karanlıkta yrümeye değil ışığı aramaya koyulsa amin.

5 yazı görüntüleniyor - 46 ile 50 arası (toplam 50)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.