Paylaşım

• Bu konu 6 izleyen ve 58 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 59)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili fırat çölgeçen kardeşim.

Yazılımlarınızda sonsuzdirenle geldiginizi ve sonsuzdirenlede gidecek oldugunuzu yazmaktasınız.
    Bu yorumu incelermisiniz.
    Dogru bir yaklaşım mı sizcede.
    Sonsuzdiren Rab’de olan bir kardeşimizdir, sizin gibi.
    Ailesel nedenlerle aramızdan ayrılmıştır yada bunu sebep göstermiştir.
    Veda yazısıda çok içten ve ruhsaldır.
    O bir insandır aynı zamanda.
    Bizler ne zamandan beri insan ardına takılıp ta gitmekteyiz.
    Bizler ne zamandan beri, insanın davranışlarıyla kendimizi yenilemekteyiz.
    Bizler ne zamandan beri, insana bakmakta ve kendimizi ona göre yönlendirmekteyiz.
    Siz ki bir dinazordunuz Rab’de.
    Bu davranışınızı hoşgörmemekteyim.
    Rab’be bakmayı ögretenlerdensiniz.
    İnsan davranışları bizleri birbirimizden koparmamalı.
    İnsan sözleri bizleri etkilememeli.
    Alınmamalı, kırılmamalı, darılmamalı, gücenmemeli ve küsmemeliyiz.
    Çünkü Rab’de biriz. Rab’de tek bir bedeniz.
    Eger Rab’den bir görev aldıysak, bu görevi bir insan asla bize vazgeçirmemeli.
    Kaldıgımız yerden devam edebilmeliyiz.
    Bizleri insanların pohpohları degil, insan aferinleri degil, insan övgüleri degil, Tanrı’nın sözleri kurtaracaktır.
    Dünyasallık ardından koşmaktansa, göksellik ardından koşmayı yeglemeliyiz.
    Elbette acı da çekecegiz bu arada.
    Ama bu acılar bizleri olgun meyveler vermeye teşvik etmekte, Rab’be dahada çok yaklaştırmaktadır.
    Sizden ricam, kararlarınızı bir kez daha gözden geçirmenizdir.
    Beklentisizceeeeee
    Rab sizi bereketlesin kardeşim
    Amin

Anonim
    Pasif

Sayın halleluya; daha önce yazdığım ve de sildiğim iletileri gözönünde bulundurmamanızı rica ederim. Bir anlık gaflet içinde yazılmış iki iletiydi.Bahabeler arkasına sığınmak istemiyorum. En iyisi, işlenen günah ya da hatalar karşısında tövbe etmek.Neyse! sözü uzatmayayım.

Söyleminizdekilere katılıyorum. Tabi ki; İnsan peşine takınılmamalı. “..giderim ” sözcüğü bazı olaylar ve olgular sonucunda söylenmişti. Burada tekrar aynı konuları uzun uzadıya yazmanın bir gereği olmadığı kanatindeyim. Evet, yaşandı ve bitti. Dediğiniz gibi kaldığımız yerden devam etmeliyiz. İki gün önce yaşanan bazı dünyasal çatışma ve olgu ve olayların sonunda bir anlık uyumam, istenmeyen tümcelerin buraya yansıması olmuş. Bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Yazımı sizin sözcüğünüzle bitiriyorum: “Beklentisizceeeeee…” :papatya: :papatya: :papatya:

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Çünkü görünen her şey ışıktır. Bunun için şöyle deniyor: ” Uyan, ey uyuyan! Ölümden diril! Mesih sana ışık saçacak. ” ( Ef. 5:14 ) hac5

Anonim
    Pasif

10.08.2008, cumartesi gelen bir iletiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu iletide istenilen duaları yapacağınıza Rab’de inanıyorum:

” Diyarbakır ve Mardin’deki kardeşler için lütfen dua. Yüce Rabbimiz her konuda yardım etsin ve bu ziyaretlerde Rab Mesih yücelsin. Mardin’den sevgiler. “

Rabbin sevgisi ve ışığı siiznle olsun.

Çünkü görünen her şey ışıktır. Bunun için şöyle deniliyor: ” Uyan, ey uyuyan ! Ölümden diril ! Mesih sana ışık saçacak. ” ( Ef. 5:14 )isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Burada genel ve öznel şeyleri sizlerle paylaşmayı seviyorum.Hem Rab’de kardeşlerimle paylaşırken hem de foruma yazılarıyla katılan ya da sadece bu forumun okuyucusu olan kişilerle de buradaki şeyleri paylaşmış oluyorum.Bu, beni Rab’de mutlu ediyor. Dünyasal yaş olarak; bir yaş daha ihtiyarladım. Ama, nedense ben bunu hissetmiyorum. Kendimi Rab’de tekrar doğmuş hissediyorum. Oğlumun,uzaklardan, yeni yaşımı ilk kutlayan olmasının arkasından bana güzel bir sürpriz diyebileceğim ve azıcık çocuklaşmamı ( Rab’de mutluluktan ) da sağlayan forum yönetiminin beni kutlayan güzel iletisi oldu.Burada, tekrar onlara teşekkür ederim. Rab’de yeniden doğmuş olmak,yiterken geri gelen yaşamı kazanmak;sanki yarım yüzyılı geride bırakmamış gibiyim. Hem dünyasal doğumumla hem de Rab ‘de doğumumla bir bebeğim. Bütün kardeşlerin, Rab’de sonsuz yaşamı tatmaları istemimdir. Rab, sizi korusun ve benim gibi,size de her daim çocuksu bir yürek versin.

Rabbin sevgisi ve ışığında kalınız.

Bugün, bütün dünyayı kazansan yararı ne olur ? isasiyahbeyaz :kucak: :kucak: :kucak:

Anonim
    Pasif

Şu anda; Mardin’de olan Habib kardeşimin benimle paylaştığı 2 iletiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Sanıyorum ki, başka kardeşlerle de paylaştı. Ama bilmeyen kardeşlerimize ulaşmasını istiyorum. Benim de ona yolladığım iletiler var ki; Rab, bizi korusun.

” Ne mutlu O’nun öğütlerine uyanlara, bütün yüreğiyle O’na yönenenlere ! ” ( Mez. 119:2 )

” Hiç utanmayacağım, bütün buyruklarını izledikçe. ” ( Mez. 119:6 )

Dünyayı kazansan ne yararı var ki ? isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

İki iletisini yazdığım Rab’de kardeşim Habib’in Mardin’den size sevgileri var. Biraz önce; 18.36 itibariyle Tlf. da görüştük. Dualarınızı eksik etmeyiniz.

Rabbin sevgisinin ışığının sarmalında kalınız. tanri sevgidir

Anonim
    Pasif

@fırat çölgeçen 8461 wrote:

Burada genel ve öznel şeyleri sizlerle paylaşmayı seviyorum.Hem Rab’de kardeşlerimle paylaşırken hem de foruma yazılarıyla katılan ya da sadece bu forumun okuyucusu olan kişilerle de buradaki şeyleri paylaşmış oluyorum.Bu, beni Rab’de mutlu ediyor. Dünyasal yaş olarak; bir yaş daha ihtiyarladım. Ama, nedense ben bunu hissetmiyorum. Kendimi Rab’de tekrar doğmuş hissediyorum. Oğlumun,uzaklardan, yeni yaşımı ilk kutlayan olmasının arkasından bana güzel bir sürpriz diyebileceğim ve azıcık çocuklaşmamı ( Rab’de mutluluktan ) da sağlayan forum yönetiminin beni kutlayan güzel iletisi oldu.Burada, tekrar onlara teşekkür ederim. Rab’de yeniden doğmuş olmak,yiterken geri gelen yaşamı kazanmak;sanki yarım yüzyılı geride bırakmamış gibiyim. Hem dünyasal doğumumla hem de Rab ‘de doğumumla bir bebeğim. Bütün kardeşlerin, Rab’de sonsuz yaşamı tatmaları istemimdir. Rab, sizi korusun ve benim gibi,size de her daim çocuksu bir yürek versin.

Bugün, bütün dünyayı kazansan yararı ne olur ? isasiyahbeyaz :kucak: :kucak: :kucak:

Doğum gününüz kutlu olsun Fırat Abi, nice mutlu ve sağlıklı senelere…

Anonim
    Pasif

Teşekkür ederim sevgili burç. Size de Rab’de mutlu, güzel bir yaşam dilerim. Yazınız, Rab’de kardeşlerin nasıl bir yürek olduğuna güzel bir örnek. :kucak: :kucak: :kucak:

Anonim
    Pasif

Sizinle bugün, 1. Petrus 1:12 ayetini paylaşmak istiyorum:

Şimdi size de bildirilen gerçeklerle kendilerine değil, size hizmet ettikleri onlara açıkca gösterildi. Bu gerçekleri gökten gönderilen Kutsal Ruh’un gücüyle size Müjde’yi iletenler bildirdi. Melekler bu gerçekleri yakından görmeye büyük özlem duyarlar. ( 1. Pe. 1:12 )

W. MacDonald , bu ayeti şöyle yorumluyor:
    Tanrı’nın Ruhu onlara, bu konularda kendilerine değil, henüz doğmamışş kuşaklara hizmet ettiklerini açıkca gösterdi. Peygamberlerin sözleri o zamanki kuşak için belirli bir anlam taşıyor olsa da, onlar bu sözlerin anlamının o günlerdeki olaylarla açıklanamdığının farkındaydılar.
    Bu durum birkaç soruyu da beraberinde getirmektedir: Eski Antlaşma peygamberlerinin imanla aklanma gerçeğinden haberleri yok muydu ? Bizim kurtuluşumuz hakkında anlayamadıkları şeyler nelerdi ? Hangi anlamda kendilerine değil, bize hizmet ediyorlardı ?

William LINCOLN şöyle yazıyor: Tanrı lütfunun doluluğu Mesih gelinceye kadar ortaya çıkamamıştı. tanrı önceden Hanok gibi inanlıları kurtarıp cennete alabiliyordu. Ancak Mesih ile olan birlik ve bu birliğin ortaya çıkaracağı her şey, Mesih ölüp dirilinceye dek yaşanamayacaktı. Tanrı,, Oğlu’na saygınlık kazandırmaktan ne kadar da hoşnut oluyor.

Peygamberler için üstü kapalı olan şeyler, artık açıkca anlaşılıyordu. Kutsal Ruh, gökten yeryüzüne Pentikost Günü’nde geldi. Elçiler, Kutsal Ruh’un üzerlerine inmesiyle Nasıralı İsa’nın geleceği vaat edilen Mesih olduğunu, insanların günahları uğruna öldüğünü, gömüldüğünü ve 3. gün ölümden dirildiğini duyurmaya başladılar. Kurtuluşun Mesih’e olan iman aracılığıyla karşılıksız bir armağan olarak sunulduğunu bildirdiler. tanrı’nın bu çağdaki amacının bütün uluslardan kendi ismi için bir halk oluşturmak olduğunu ve Rab İsa’nın bir gün yeryüzüne geri gelerek evrensel egemenliğini kuracağını öğrettiler.

İmanlıların, bu çağda, ellerinde tuttukları ayrıcalıklar yalnızca onların önceki peygamberlerin anlayamadığı şeyleri anlayabilmelerinde değil; aynı zamanda meleklerin de bu kurtuluş hakkındaki gerçekleri yakından görmeye büyük özlem duydukları gerçeğinde görülmektedir. Melekler, Eski Antlaşma’da olduğu gibi, Yeni Antlaşma’da da önemli bir yer tutarlar. Melekleri, Mesih’in doğumu, çölde denenmesi, Getsamani bahçesinde çektiği elem ve dirilişi olaylarında görmekteyiz. Ama bizim bildiğimiz kadarıyla cennetten kovulan meleklerin herhangi bir şekilde, kurtarılmaları mümkün değildir. Mesih, meleklere değil, İbrahim’in soyundan olanlara yardım etmeye gelmiştir ( İbr. 2:16 ). İnanlılar topluluğu, meleklere Tanrı’nın çok yönlü bilgeliğini göstermektedir ( Ef. 3:10 ).Ama kurtuluşumuzun bize getirdiği sevinç ve heyecana paydaş olmak, onlar için belirlenmemiştir.

Dünyayı kazansan ne yararı var ? jesus… tanri sevgidir

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşler; hepinizi Rab’be sevgilerle selamlarım. Size en güzel dileklerimi Rab’de iletirim. Birkaç saat sonra ( Şu anda saat: 05:55, sabahın oluştuğu zaman ) uzun bir yola çıkıyorum. Görevimi de bıraktım. Kardeşlerle birlikte olacağım. Bu daha önemli ! Arkamda kızımı ya da bir başkasını bırakmıyorum. Kızıma Rab’de çok teşekkür ederim. O, gerekeni fazlasıyla yaptı. Anlayan anladı anlayamana da ne diyeyim. Foruma uzaktan olsa da girersem kardeşlerle birlikte gireceğim.Eski toprakları gezecek ve Rab’de kardeşlerimle birlikte olacağım. Rab, sizi korusun.( Bu iletimi yayınlarsanız, Rab’de sevinirim. ) Eğer dönersem ki; bazılarına eşim ile yanıtı ben yazacağım. Dönemez isem de eşim yazacak. Merak etmesin kimse ben yazacağım. Zira; bizler 100 yılın üstüne yaşayan insanlarıız. ( Bilenler bilir tlf.numu; konuşmak isteyen cebimden beni sorur. ) Tabi ki; yine de Rab bilir her şeyi. E-mail’im açık olduğuna da kimse aldanmasın. Oraya gelen iletilerin bana iletilmesi içindir. Bir garibana bırakıyorum. Rab, yüreğinizde olsun. Eh !.. Bazı kardeş geçinenler, şimdi benden nasıl kaçacak ki; onu da göreceğim. Ayağınıza geliyorum. Rab’deyseniz yanımda olunuz. Olmuyorsanız… Gerekeni bilmiyorum. Boş konuşma.Başka inanlı geçinenler gibi…İsviçre’de bile olsanız yanınızdayım. Hadi bakalım neredesiniz göreceğim. Rab, yardımcınız olsun. … Önemli değil; sen kimsin denirse ki, o da doğrudur. Ne yapalım. Kimseyi bir şeye zorlayamayız.

Rab İsa Mesih ile yaşayınız.

Rab’de hoşca kalın. :kucak: :kucak: :kucak: :kucak:rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Buradaki yazıyı Türkiye’nin bir başka ucundan yazıyorum. Rabde aldığım bereketlerin daha fazlasını versin Rabbim. Bunu bana kardeşler yoluyla sağlayan Tanrıma teşekkür eder ve onu yüceltirim. O’nu yüceltelimki , şeytan her daim bizden uzak kalsın. Tanrı’nın yüceltilmesi ve O’nu n sözlerini söylemek; bizi her daim uyanık tutacaktır. Rabbin ışığının sarmalında kalınız.

Rabbin sevgisi ve ışığı szinle olsun.

Dünyayı kazansan ne yararı olur ?

Not: Yazacaklarım var ama gitmem gerekiyor. rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Tanrı’nın sözünü yalnız duymakla kalmayın, sözün uygulşayıcıları da olun ( söylenenlere itaat edin ). Yoksa ( gerçeğe aykırı olarak akıl yürüterek ) kendinizi aldatmış olursunuz. ( Yakup 1:22 )

Tanrı’nın sözünü anlar, ama uygulamaya yanaşmazsak, mantığımız devreye girip bir şekilde bizi aldatmış olur. Gerçek yerine bir başla şeye inanmamızı sağlamıştır. Bütün zamanımızı Tanrı’nın sözünün birdirdiğini ( aklımızla ) anlamaya çalışarak harcayamayız. Ruhumuz buna tanıklık ediyorsa , yolumuza devam edip O’nun sözünü uygulayabiliriz.

Tanrı konuştuğunda, söylediklerini mantık süzgecinden geçirmemeli; kendimizi harekete geçirmeliyiz.

Dünyayı kazansan ne yararı olur ? :elsalla: :elsalla: :elsalla:

Anonim
    Pasif

Onun için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, yardım gereksindiğimizde merhamet görelim ve lutuf bulalım. ( İbr. 4:16 )

Güvenimiz, bizi kurtarmak için öldüğü ve bizi korumak için dirildiğine dair bilgiye dayanır.Bizi çağırdığı için, bizi bekleyen içten bir davetin olduğuna inanıyoruz.Eski Antlaşma döneminde, halk Tanrı’nın huzuruna çıkamazdı. O’nun huzuruna çıkabilen sadece başkahindi. O da yılın belirli bir gününde. Halbuki biz, günün herhangibir saatinde O’nun huzuruna yaklaşabilir, merhamet görür ve gerektiğinde bize yardım edecek lütfa kavuşabiliriz. Merhameti, yapmamamız gereken şeyleri bağışlar.Lütfu ise yapmamız gerekenleri yapacak gücümüz olmadığı halde, bunları yapmamız için bize güç verir.Buradaki lütuf, gereksinimim olan yerde ve zamandaki lütuftur. Sınandığımız durumlarda O’na bakarız. O, yardım için gereksinim duyduğumuz lütfu tam zamanında sağlar.

hac5Başka hiç kimsede kurtuluş yoktur. Bu göğün altında insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek başka hiçbir ad yoktur. ( Elç İş. 4:16 )

Dünyayı kazansan neye yarar ? :elsalla: :elsalla: :elsalla:

Anonim
    Pasif

@fırat çölgeçen 8461 wrote:

violetDoğum Gününüz kutlu Olsun… Nice mutlu senelere… Esenlikle…violet

RAB, sizi bereketlesin…jesus…

Anonim
    Pasif

Sayın rut_debora, ilginiz için Rab’de çok teşekkür ederim. Sizlerle yürek birliğimiz olduğu için çok mutluyum. Sizlerle birlikte olunca ve Rab’bi yücelttikçe,şu anda bile cennette olduğumuzu düşünüyorum. :cicekli: :cicekli: :cicekli:

Dünyayı kazansan neye yarar ? hisusa :papatya: :papatya: :papatya:

15 yazı görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 59)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.