Paylaşım

• Bu konu 6 izleyen ve 58 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 59)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Zeytinburnu’ndan bir kardeşin benimle paylaştığı ( bugün ) bazı ayetleri sizlerde de paylaşmak istedim:

‘Ama siz, adıma saygı gösterenler için ışınlarıyla şifa getiren doğruluk güneşi doğacak ve çıkıp ahırdan salınmş buzağılar gibi sıçrayacaksınız. Kötüleri ezeceksiniz. Çünkü bunları yaptığım gün , ayağınızın altında kül olacaklar. Böyle diyor Her Şeye Egemen RAB’ (Malaki 4:2,3).

‘RAB çobanımdır. Eksiğim olmaz. Beni yemyeşil çayırlarda yatırır, sakin suların kıyısına götürür. İçimi tazeler, adı uğruna bana doğru yollarda öncelik eder’ (Mez. 23:1-3 ).

‘Böylece Mesih İsa’ya ait olanlara artık hiçbir mahkumiyet yoktur. Çünkü yaşam veren Ruh’un yasası, Mesih İsa sayesinde beni günahın ve ölümün yasasından özgür kıldı’ (Rom. 8:1 -2).

“Apollos kim, Pavlus kim ? İman etmenize aracı olmuş hizmetkarlardır. Rab her birine bir görev vermiştir. Tohumu ben ektim, Apollos suladı. Ama Tanrı büyüttü. Önemli olan , eken ya da sulayan değil, ekileni büyüten Tanrı’dır. Ekenle sulayanın değeri birdir. Her biri kendi emeğinin kartılığını alacaktır’ (1. Ko. 3:5-8 ).

‘Bundan sonra gördüm ki, her ulustan, her oymaktan, her halktan , her dilden oluşan , kimsenin sayamayacağı kadar büyük bir kalabalık tahtın ve Kuzu’nun önünde duruyordu’(Vahiy 7:9 )

‘İşte tez geliyorum ! Vereceğim ödüller yanımdadır. Herkese yaptığının karşılığını vereceğim. Alfa ve Omega , birinci ve sonuncu, başlangıç ve son Ben’im. Kaftanlarını yıkayan, böylelikle yaşam ağacından yemeğe hak kazanarak kapılardan geçip kente girenlere ne mutlu !’ (Vahiy 22:12-14).

Tabi ki; paylaşılan daha bir çok ayet var ki, bunlardan bir kaçını sizinle de paylaşmak istedim.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:kucak:

Anonim
    Pasif

” Daha çok ilgilendirsin o zaman Rab senin sorunlarını ve çözemediğin sorunlarını Rab çözecek ve Tanrı’nın bereketi üzerine akacak; unut , unut, unut. Kimi ? Kendini unut ! Rab, seni hatırlayacak, Rab’bin ailesiyiz. Her zaman sevelim kardeşleri, Rab’bin sevgisiyle !.. “

” Gerçekten Rab’bin Ruhu, O’nun sevgisi ve Sözü; beni teşvik ediyor,size… yollamam için. Rab’bin sevgisiyle sizleri seviyorum ! “

” Bu güvenilir bir sözdür. Tanrı’ya iman etmiş olanların, kendilerini iyi işlere vermeye özen göstermeleri için bu konularda ısrarlı olmanı istiyorum. Bunlar insanlar için iyi ve yararlıdır. ” ( Titus 3:8 )

Zeytinburnu’ndan bugün ( 09.06,2008 ), bir kardeşin benimle olan bu paylaşımlarını da; sizinle paylaşmak istedim.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.hisusa

Anonim
    Pasif

” Ama siz, sevgili kardeşlerim, kendinizi tümden kutsal olan imanınızın temeli üzerinde geliştirin. Kutsal Ruh’un yönetiminde dua edin. ” ( Yahuda 20 )

” Herkesle barış içinde yaşamaya, kutsal olmaya gayret edin. Kutsallığa sahip olmadan kimse Rab’bi göremeyecek. ” ( İbr. 12:14 )

” Biliyoruz ki, barındığımız bu dünyasal çadır yıkılırsa, göklerde Tanrı’nın bize sağladığı bir konut – elle yapılmamış, sonsuza dek kalacak bir evimiz – vardır. ” ( 2. Ko. 5:1 )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.jesus…

Anonim
    Pasif

Aşağıdaki ayetleri sizinle paylaşmak; beni Rab’de mutlu kılıyor:

” Yasa Kitabı’nda yazılanları dilinden düşürme. Tümünü özenle yerine getirmek için gece gündüz onu düşün. O zaman başarılı olacak ve amacına ulaşacaksın. ” ( Yeşu 1: 8 )

” İman, umut edilenlere güvenmek, görünmeyen şeylerin varlığından emin olmaktır. Atalarımız bununla Tanrı’nın beğenisini kazandılar. Evrenin Tanrı’nın buyruğuyla yaratıldığını, böylece görülenlerin görünmeyenlerden oluştuğunu iman sayesinde anlıyoruz.” ( İbr. 11:1-3 )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.suda

Anonim
    Pasif

Bugünkü paylaşımlarımız Mezmurlar’dan :

” Ama geçmişten bu yana kralım sensin, ey Tanrı, yeryüzünde kurtuluş sağladın. ” ( Mez. 74:12 )

” Ama sen, ey Egemen RAB, adın uğruna bana ilgi göster; kurtar beni, iyiliğin, sevgin uğruna ” ( Mez. 109: 21 )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !jesus…:papatya:

Anonim
    Pasif

Rab’de sevdiğim kardeşlerimle paylaştığım şeyleri; sizinle de paylaşmak, Rab’de bana mutluluk veriyor. Bazı paylaşımları; size iletmek istiyorum ( Her zaman olduğu gibi ) :

” Bütün yapıtların sana şükreder, ya RAB. Sadık kulların sana övgüler sunar. Krallığının yüceliğini anlatır, kudretini konuşur. ” ( Mez. 145: 10, 11 )

” Tanrı’nın her sözü güvenilirdir, O kendisine sığınan herkese kalkandır. O’nun sözüne bir şey katma. Yoksa seni azarlar, yalancı çıkarsın. ” ( Özd. 30:5, 6 )

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !suda rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Rab; hepimizi koruyor ve sözüyle, ruhuyla suluyor. Bugünkü paylaşacaklarım:

” Ey Egemen RAB, büyüklüğünü ve güçlü elini bana göstermeye başladın. Gökte ve yerde senin yaptığın yüce işleri yapabilecek başka bir tanrı yok ! ” ( Yasanın Tekrarı 3:24 )

” Ben RAB, bağın koruyucusuyum, onu sürekli sularım. Kimse zarar vermesin diye gece gündüz beklerim. ” ( Yeşaya 27:3 )

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !jesus… rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Bu gece de; yine Rab’de güzel bir kardeşimin benimle paylaştığı bazı ayetleri; sizinle paylaşmak istiyorum:

” Bilgelikten ayrılma, o seni korur. Sev onu, seni gözetir. ” ( Özd. 4:6 )

” Her zaman RAB’be övgüler sunacağım, övgüsü dilimden düşmeyecek. RAB’le övünürüm, mazlumlar işitip sevinsin. ” ( Mez. 34: 1 , 2 )

” Tanrı sığınağımız ve gücümüzdür. Sıkıntıda hep yardıma hazırdır. ” ( Mez. 46:1 )

” Yeni doğmuş bebekler gibi, hilesiz sütü andıran Tanrı sözünü özleyin ki, bununla beslenip büyüyerek kurtuluşa erişesiniz. ” ( 1. Pe. 2:2 )

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !suda rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Sıkıntılı günlerimizde; Rab’be güvenir ve O’nda sabır istersek, gerekeni yanıtlamaktadır. Bunu; kesinlikle unutmayalım ve de acele etmeyelim. Rab’bin yakarışlarımıza, ne zaman yanıt vereceğini kendi ölçülerimizle değerlendirmeyelim. Sizinle paylaşmak istediğim güzellikler ( Sevgili kardeşlerimizle paylaştığım ) şunlar:

” Sıkıntılı gününde RAB seni yanıtlasın, Yakup’un Tanrı’sının adı seni korusun ! Yardım göndersin sana kutsal yerden, Siyon’dan destek versin. ” ( Mez. 20:1, 2 )

” Bizimle birlikte RAB’bin büyüklüğünü duyurun, Adını birlikte yüceltelim. RAB’be yöneldim, yanıt verdi bana, bütün korkularımdan kurtardı beni. O’na bakanların yüzü ışıl ışıl parlar, yüzleri utançtan kızarır. Bu mazlum yakardı, RAB duydu. Bütün sıkıntılarından kurtardı onu. ” ( Mez. 34: 3-6 )

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!hisusa tanri sevgidir

Anonim
    Pasif

Rab’bin sözlerini paylaşmak ; ben de ayrı bir mutluluk veriyor. Zira; bu sözler bir başkalarıyla paylaşılırken, sizlerle de paylaşılmış oluyor:

” Yakında kötünün sonu gelecek, yerini arasan da bulunmayacak. Ama alçakgönüllüler ülkeyi miras alacak. Derin bir huzurun zevkini tadacak. ” ( Mez. 37: 10, 11 )

” Doğrunun azıcık varlığı, pek çok kötünün servetinden iyidir. Çünkü kötülerin gücü kırılacak, ama doğrulara RAB destek olacak. ” ( Mez. 37: 16, 17 )

” Kendinizi duaya verin. Duada uyanık kalın, şükredin. Aynı zamanda bizim içinde dua edin ki Tanrı , sözünü yaymamız ve uğruna hapsedildiğim Mesih sırrını açıklamamız için bir kapı açsın. Bu sırrı gerektiği gibi açıklıkla bildirebilmem için dua edin. ” ( Koloseliler 4:2- 4 )

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Zeytinburnu’ndan Rab’de güzel bir kardeşimin benimle paylaştığı ( Dün, 06.07.2008 ) bazı ayetleri, yine, sizinle de paylaşmak istiyorum:

” Genç aslanlar bile aç ve muhtaç olur; ama RAB’be yönelenlerden hiçbir iyilik esirgenmez.” ( Mez. 34:10 )

” Kim yaşamdan zevk almak, iyi günler görmek istiyorsa, dilini kötülükten, dudaklarını yalandan uzak tutsun. Kötülükten sakının, iyilik yapın; esenliği amaçlayın, ardınca gidin. ” ( Mez. 34:12-14 )

” Ama kötüler yıkıma uğrayacak; RAB’bin düşmanları kır çiçekleri gibi kuruyup gidecek. Duman gibi dağılıp yok olacak. ” ( Mez. 37:20 )

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olsun ! ” ( Luka 2:14 ) rabbe hamdolsun :papatya: fish

Anonim
    Pasif

Sizinle paylaşmak istediğim, bugünkü,bazı ayetler şunlar:

” RAB’bi tanıyalım,RAB’bi tanımaya gayret edelim. O tan gibi şaşmadan doğacak. Yağmur gibi toprağı sulayan son yağmur gibi bize gelecektir. ” ( Hoşea 6:3 )

” Sen de neşe ve sevinç bulsun bütün sana yönelenler ! ‘ RAB yücedir !’ desin hep senin kurtarışını özleyenler ! ” ( Mez. 40:16 )

” Ruh sayesinde yaşıyorsak, Ruh’un izinde yürüyelim. ” ( Gal. 5:25 )

” Bu son çağda da her şeye mirascı kıldığı ve aracılığyla evreni yarattığı kendi Oğlu’yla bize seslenmiştir.” ( İbr. 1:2 )

Rabbimizin sevgisi sizinle olsun.isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Lütuf yayıncılıktan bir kardeşimin benimle paylaştığı ( Bir çok kardeşle de ) bazı şeyleri sizinle de paylaşmak istiyorum:

” Tanrı’nın kutsalısın. O’nun benzeyişine göre değiştiriliyorsun. “

” İsa kandisine iman etmiş olan Yahudiler’e, ‘ Eğer benşm sözüme bağlı kalırsanız, gerçekten öğrencilerim olursunuz. Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacak ‘ dedi. ” ( Yu. 8:31, 32 )

” Beni seviyorsanız, buyruklarımı yerine getirirsiniz. ” ( Yu. 14:15 )

Yahve nissi – RAB, sancağımızdır.

Yahve şalom – RAB, esenliktir. isasiyahbeyaz :kucak:

Anonim
    Pasif

Sayın aylin ve kayram; Rab’deki daha önceki güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bu akşam yemekte yapmadım. Kaldım; karpuz ve peynire ! Biraz tembellik yaptım, denirse de yeridir.Sizleri Rab’de çok seviyoruz ve de yazılarınızı bekliyoruz.

Yahve nissi – RAB, sancağımdır.

Yahve yire – RAB, sağlar. isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

” Düşmanın öldürücü tuzağından kaçın. ” diyen bir kitap; John BEVERE’in ” Şeytan’ın Yemi ” adlı bir kitap. İkincisi; ” Galatyalılar mektubunun mesajı ” denilen kitap ki, John R. W. STOTT’ ait . Bunları okumanızı öneririm.

Yahve yire – RAB, sağlar.

Yahve nissi – RAB, sancağımdır. hisusa

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 59)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.