İngiltere’de şeriat mahkemeleri oluşturuldu

• Bu konu 7 izleyen ve 20 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 16 ile 21 arası (toplam 21)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif
    Evangelist;9901 wrote:
    Sevgili Abdülkadir, diyorsunuz ki,

Ülkemizde demokrasinin yeterli işlememesi konusunda yaptığımız şikayet, şeriatten de korkuğumuzu nasıl ispatlıyormuş, anlamadım. İslam şeriatinin ne olduğunu bilmediğimizi de nereden çıkardınız? Bilmemiz gereken her şeyi biliyoruz. ‘Görünen köy kılavuz istemez.’

Bizim Hristiyanların ibadet özgürlüğünü en iyi İslam şeriati koruyacakmış.. Nasıl yapacak bunu? İslamdan çıktık ve Hristiyan olduk diye bizi öldürerek mi koruyacak? Siz müslümanım diyorsunuz, ama Almanyada yaşayıp belli ki şeriatle yönetilen bir ülkede daha hiç bulunmamış, yaşamamışsınız. İran’da, Afganistan’da bir müslüman Hristiyan olduğunda başına neler geliyor biliyor musunuz? İdam ediliyor. Yani ben İslam şeritine göre yönetilen bir ülkede yaşasaydım, islamı bırakıp Hristiyan olduğum için çoktaaan öldürülmüş olurdum. Böyle bir rejimi hala nasıl savunabiliyorsunuz, anlamıyorum.

20 yıl önce İrandan kaçmış ve bi daha geri dönmek istemeyen başı açık, modern İranlı bir kadınla konuşuyordum bu sabah. İrandaki molla rejiminden öyle illallah etmişler ki, millet İran’dan kaçan kaçana… ‘Böyle bir din Tanrı’dan gelmiş olamaz’ deyip ya ateist olmuşlar ya da Hristiyan. Ama yine de bir Yaratıcıya inanma ihtiyacından bu kadın Katolik kilisesine gider gelirmiş arasıra. Kilisede bulduğum huzuru başka bi yerde bulamıyorum diyordu. Konusmamızı sürdürünce eşimle ben ona Kurtarıcımız Rab İsa Mesihten anlattık. Severek dinledi ve önümüzdeki pazar kilisemize geleceğini söyledi.

Benim Tanrı için saf inancı olan dindar bir müslümanla, yahudiyle hiçbir sorunum olmaz. Ama son cümlenizde ne diyorsunuz, tekrar bakın:

Biz Hristiyan Türkler bugün İslam’dan çıkıp geldik. Bize yaşam hakkı tanımayan bir şeriat düzenini nasıl isteyebiliriz? Kendisine doğum yoluyla bağlı olan ‘müslüman’ üyelerini ölümle korkutarak başka bir inanca geçmelerini yasaklayan bir din nasıl olur da inandığımız sevgi Tanrısından gelebilir? Mükemmel ve en son olduğunu iddia eden bir din neden kendisini korumak için bağlılarını ölümle tehdit etme ihtiyacını duyar ki?
    Yine, demokrasinin insana verdiği temel özgürlükleri bırakıp da şeriatle ikinci, üçüncü sınıf insan olmayı hangi çağdaş kadın ister? Sırf bu konu – İslamda kadının yeri konusu – bile, kapanan ve şeriat diye bağıran müslüman türk kadınlarını uyandırmalı ve kendilerine getirmeli diye düşünüyorum.

İncil Tanrıy’la barışın İsa’nın kefaret ölümüne, İsa’ya olan imana ve lütufa dayalı olduğunu söyler. Tanrıy’a bu yolun dışında bir yolla yaklaşanların kurtulamayacaklarını, şeriatin ve insansal iyiliğin günahlı insanı Kutsal Tanrı önünde aklayamayacagını açık bir şekilde öğretir. Böyle diyen bir Tanrı, 600 yıl sonra tüm söylediklerini unutarak çok farklı ve dediklerine ters bir inanç sistemini insanlara dayatmış olamaz. İslam şeriatinin bizim inandığımız Tanrı’dan gelmiş olabileceğine inanmadığımız için, böyle bir inancın yasal hükümranlığı altında da yaşamak istemememiz en doğal olanıdır.

Yazilanlari zevkle okudum.Rab sizi bolca bereketlemis ve bereketlemeye de devam edecektir sevgili Evangelist.

Rab’de kardesiniz koreş

Anonim
    Pasif
    Kores;9913 wrote:
    Sayin Abdulkadir

Acikcasi seriati öven bu yazinizi cok yadirgadim.
    Seriatle yönetilen ülkelerin durumu icler acisi…
    Üstelik Israil’i de seriatle yönetilen ülkeler arasina koymussunuz.Bu yanlis.Israil Demokratik bir ülkedir.Orda yasayan Arap müslümanlar Israil yönetiminden cok memnunlar.Buna bizzat ben sahit oldum.2 Subat 2008 de ordaydim.

Seriatle yönetilen bir ülkede yasamaktansa demokrasisi tam uygulanmayan bir ülkede yasamayi tercih ederdim.
    Üstelik Isa Mesih(Yesua,Yahsuah) da din ve devlet islerinin ayri olmasi gerektigini su ayetle vurguluyordu: Sezar’in hakkini Sezar’a, Tanri’nin hakkini Tanri’ya verin. Matta 22,21

Rab yüreginizi aydinlatsin.

Sevgili Rab’deki kardeşim kores; sizin oradan dönüş ve izlenimlerinizi Rab’de beklemiştim ve de okumuştum bir başka yerde . Sayın abdulkadir adı rumuzuyla yazan kişi bence geçersiz. Ben sizin ifadelerinize önem veriyorum. Bence onun geçersiz olduğunu başka bir yerde de yazmıştım. Sayın abdulkadir’in ( Resmi gerçekse gördüm ) Bana yazan bir kişiye “benim yaşım da büyük beni niye kabul etmiyorsun ” diye yazmazdı.Eğer olgun bir insan ise Rab’de !

Ereğim, burada bir çatışma yaratmak değil ! Gerçeği sunmak ! Rab, sizi bereketlesin !

hac5 tanri sevgidir

Anonim
    Pasif

şeriatla yönetilmeyi istamemk ayrı konu şeriatı övmek ayrı konu.senin şeriattan kastın allahın hükümleri ise evet bende övüyorum.ama insanların yorumu ise bende doğru bulmuyorum.sayın çölgeçen birisi çıksa size deseki fırat bey ben sizi incili övdüğünüz için yadırgıyorum dese tekinizi ne olurdu?lütfen ayrıca şeriatla yönetilen ülkelerin hali içler acısı derken neyi kast ediyorsunuz?hangi ülkeyi doğru düzgün gezdiniz?şeriattan kasıt allahın emir ve yasakları ise kuranda hangi kötülüğü gördünüzde içler acısı olduğuna kanaat getirdiniz.bakın yönetim konuları insanları yorumudur.irandaki şeriatla yemendeki şeriat arasında dağlar kadar fark vardır.birde isarilin demokrat olduğunu söylemişsiniz bence bu çok komik olmuş.hepimiz bilirizki koyu yahudilerin izin vermediği hiç bir yönetim barınamaz israilde.

Anonim
    Pasif
    izmirligizem;9966 wrote:
    şeriatla yönetilmeyi istamemk ayrı konu şeriatı övmek ayrı konu.senin şeriattan kastın allahın hükümleri ise evet bende övüyorum.ama insanların yorumu ise bende doğru bulmuyorum.sayın çölgeçen birisi çıksa size deseki fırat bey ben sizi incili övdüğünüz için yadırgıyorum dese tekinizi ne olurdu? lütfen ayrıca şeriatla yönetilen ülkelerin hali içler acısı derken neyi kast ediyorsunuz?hangi ülkeyi doğru düzgün gezdiniz?şeriattan kasıt allahın emir ve yasakları ise kuranda hangi kötülüğü gördünüzde içler acısı olduğuna kanaat getirdiniz.bakın yönetim konuları insanları yorumudur. irandaki şeriatla yemendeki şeriat arasında dağlar kadar fark vardır.birde isarilin demokrat olduğunu söylemişsiniz bence bu çok komik olmuş.hepimiz bilirizki koyu yahudilerin izin vermediği hiç bir yönetim barınamaz israilde.

Sayin Izmirligizem

Siz galiba seriatle yönetilen ülkeleri gezdiginiz icin oralari cok begenmissiniz ve hersey yolunda diyorsunuz galiba. Ben o ülkeleri gezmedim ama Taliban rejimini Afganistan’da, Iran rejimini gerek Iran’dan kacmis olan Iranlilardan ve gerekse Medya ve internetten takip ediyorum ve gerekse Yemen’de 8 yasindaki kizlarin evlendirilmesindeki anlayistan yola cikarak hicbir seriatle yönetilen ülkelerin durumunun iyi olmadigini ifade ettim.
    Ayrica Firat Cölgecen kardes’e bir soru sormussunuz. Birisi Incil’i övdünüz diye yadirgasa tepkiniz ne olurdu? diye. Yadirgiyorlar cogu kez ama bizler tatlilikla karsilik veriyoruz. Acaba seriatle yöneltilen bir ülkede, Allah’a, Muhammed’e ve Kuran’a karsi bir tepkiniz oldugunda da ayni karsiligi alabilecekmisiniz? Demokrasilerde insanlar özgürce (tam olmasa bile) yasayabiliyor ve inancindan dolayi kovusturmaya ugramiyor. Seriatle yönetilen ülkelerde bu mümkün müdür? Kendimizi kandirmayalim. Öyle olmadigini hepimiz bal gibi biliyoruz.

Kura’daki kötü hükümler konusuna ise hic girmeyelim. Bu konudaki görüslerimizi zaten biliyorsunuz. Ayrica ateist sitelerde bu konuda oldukca zengin bilgiler de mevcuttur. Bizler Hristiyanlar olarak müslümanlik ve Kuran hakkinda olumsuz seyler dile getirmek istemiyoruz. Ancak bizlerin bu konuda bilgisiz oldugumuzu iddia edenlere de verecek cok cevabimiz oldugunu bilsinler.

Gelelim Israil devletine…Israil’de bulunmamizsiniz. Israil hakkinda saglikli bilgilere sahip olmadiginizi su cümlenizden anliyorum. Yahudilerin izin vermedigi hic bir yönetim barinamaz Israil’de. Bakiniz Israil Devleti demokratik bir devlettir. Komik bir iddia oldugu sizin ve sizin gibi cogu kisilerin Israil hakkinda bilgisi olmayanlarin görüsüdür.Israil’de cok sayida müslüman-arap,az sayida hristiyan ve degisik ülkelerden Israil’e göc etmis Yahudiler yasiyor. Ayrica Israil’in hatiri sayilir Ultra Ortodoks dedigimiz demokrasi karsiti vatandaslari da mevcuttur.Bunlar devlete vergi vermezler, askere gitmezler ve kendilerine göre yasam tarzlari vardir. Onlarin parlamentoda katilimi olmadan hükümet kurulamiyor.

Israil’de bizlere rehberlik yapan kisi de Israil Vatandasi bir Arapti. Ve israil yönetiminin demokratik bir ülke oldugunu ve burada yasamaktan cok memnun olduklarini dile getirdi. Bizlerde orda bulundugumuz süre icerisinde buna sahit olduk. Neyse eger hala süpheleriniz varsa arastirma yapip dogrulugunu ögrenebilirsiniz.

Rab yüreginizde olsun.

Anonim
    Pasif

sevgili kores bakın sizde yazımı iyi okumamışsınız.ben dedimki şeriat ayrı şeydir insanların yada ülkelerin yorumları ayrı şeydir.bakın talibanın şeriatıyla iranın şeriat anlayışı aynı değildir.yemedeki olay ise tamamen ordaki zihniyetin ve anlayışın eseridir.evet şeriatla yönetilen yerde siz allaha peygambere dil uzatamasınız. ama sevgili kores benim düşünceme göre hür olduğun yerdede demokrasilerdede insanların inancına dil uzatılmaz hakaret edilmez.bu inanç ne olursa olsun ister islm ister hristiyanlık istersede başka şey.

ve yine sevgili kores ateist sitelerde sadece islam karışıtı yazılar yoktur.biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum. kutsal kitaba İsa Mesih’in doğşundan tutunda diğer eski peygamberlere kadar hepsine karşıda çok olumsuz ve asla tasvip etmediğim yazıları ve bilgileri göreceksin.

sevgili kores evet israile hiç gitmedim ama bu zamanda bir hakında bilgi sahibi olmak için illaki oraya gitmek gerekmiyor.ben iddamın arkasındayım.koyu yahudlerin izin vermediği bir yönetim olmaz israilde.ayrıca şunu bilmenizi isterim biz türkler yahudilere düşman değiliz.zamnında onları ispanyol zulmünden biz kurtardık halada ilişklerimiz var.

Anonim
    Pasif
    izmirligizem;10030 wrote:
    sevgili kores bakın sizde yazımı iyi okumamışsınız.ben dedimki şeriat ayrı şeydir insanların yada ülkelerin yorumları ayrı şeydir.bakın talibanın şeriatıyla iranın şeriat anlayışı aynı değildir.yemedeki olay ise tamamen ordaki zihniyetin ve anlayışın eseridir.evet şeriatla yönetilen yerde siz allaha peygambere dil uzatamasınız. ama sevgili kores benim düşünceme göre hür olduğun yerdede demokrasilerdede insanların inancına dil uzatılmaz hakaret edilmez.bu inanç ne olursa olsun ister islm ister hristiyanlık istersede başka şey.

ve yine sevgili kores ateist sitelerde sadece islam karışıtı yazılar yoktur.biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum. kutsal kitaba İsa Mesih’in doğşundan tutunda diğer eski peygamberlere kadar hepsine karşıda çok olumsuz ve asla tasvip etmediğim yazıları ve bilgileri göreceksin.

sevgili kores evet israile hiç gitmedim ama bu zamanda bir hakında bilgi sahibi olmak için illaki oraya gitmek gerekmiyor.ben iddamın arkasındayım.koyu yahudlerin izin vermediği bir yönetim olmaz israilde.ayrıca şunu bilmenizi isterim biz türkler yahudilere düşman değiliz.zamnında onları ispanyol zulmünden biz kurtardık halada ilişklerimiz var.

Sevgili Izmirligizem

Seriat ister Iran’da,ister Afganistan’da ister Yemen’de ister Arabistan’da uygulansin önemi yoktur.Hicbirini de uygun bulmuyorum.Sanirim siz de uygun bulmuyorsunuz.Yoksa Türkiye’deki yönetim biciminden memnun degil misiniz?Bakiniz Tanri’nin kendisi Israilogullarina Yasa getirdi.Israilogullari seriatle belli bir dönem yasadilar.Ama insanlar bu seriat düzeninde Tanri’nin istedigi dogruluga ulasamadilar.Bunun icin Tanri onlari bu seriat düzeninden azat ederek onlari lütuf yasasina kavusturdu.Simdi Tanri’nin bir zamanlar insanlara uysunlar diye getirdigi seriati insanlar yerine getiremeyince kaldirip onlari lütufla kurtulusa getirdiyse bizim ne haddimize yeniden insanlari seriat boyunduruguna sokmaya calismamiz!!!Biz Tanri’dan daha iyisini mi biliyoruz??

Ben de sizin düsündügünüz gibi gerek demokrasiyle,gerek seriatle ve gerekse herhangi bir yönetimdeki insanlarin inanclariyla ilgili degerlerle alay edilmesi,küfredilmesi ve saygisizlik yapilmasina karsiyim.

Son olarak yine söylüyorum ISRAIL DEVLETI demokratik bir devlettir.Devlet yönetiminde tabi ki koyu ultra Ortodoks yahudiler vardır.Ama cogunluk demokrasiden yana oldugu icin demokrasiyle yönetilir.Siz en iyisi iddianizdan vazgecin.638.gif Türklerin Yahudilere kucak actigi ve korudugu dogrudur.Ama su anda Israil’e bir düsmanlik (islami kesimin sebep oldugu) vardir.
    Neyse bu konumuz degil zaten.

Size esenlikler dilerim sayin izmirligizem.TANRISEVGIDIR.png

6 yazı görüntüleniyor - 16 ile 21 arası (toplam 21)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.