İncil’in Arasındaki 100 $’ Dolari’ Arıyorum..

• Bu konu 32 izleyen ve 40 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 41)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Öncelikle Herkeze Merhaba.

Ben Kurtlar Vadisini Seyrettim Ve hatta Kurtlar Vadisinden öncede Duydum bu olayı
    Izmitte Deprem zamanında incilin arasında 100 dolar veriliyor idi.Daha doğrusu ben öyle duydum, Bana Para Lazım. Sorum Şu: Bu incilleri nereden Temin edebilirim. Paraya ihtiyacım var.
    Şimdiden Yardım edecek kişilere çok Teşekkür Ederim

Bir insan böyle şey yapmaz özü ne ise o olmalı seçtigi yolu ne para ne de başka şey için yapmamalı kendi hür iradesi ile davranmalı bütün zorluklara gögüs germeli eger o dine gercekten kalple inanıyorsa hiç bir menfaat beklememeli kalben ruhen inandıgını yapmalı sebebine gelince başka bi din içinde a oda kitap veriyo içinde para var onuda isteyelim böyle bişey olmaz olamaz o insandan ne umulurki.????????????
    yardım vakfı deyilki bunlar kardeş …. KAYSERİLİ CELO….

Anonim
    Pasif

Ben ne diyeyim artık size ?Gülsem mi ağlasam mı inanın bilemiyorum…
    100 dolar için bana gelecek olan adam hiç gelmesin daha iyi yarın birgün Musevinin biri 150 dolar verir ona gider :):):)

Gerçektende şaka gibi bir soru ama bir yandan da üzüntüden gözümden yaş geliyor 100 dolar bir insanın hayatını mı kurtarıyorda 100 dolar karşılığı insanlar Hristiyan oluyor Türkiye de insanların ne yazık ki en iyi becerebildikleri şey bu iftira atmak…

Alevilere iftira,Hristiyanlara iftira falancaya iftira vs…

Anonim
    Pasif

Sen ciddimisin arkadaş yaaa!!!
    Nerde incilin arasına para koyuyorlarmış ki!!!
    Ben bunca yıldır hristiyanım, bana hiç tesadüf etmedi.
    Nerede oldugunu buldugunda banada haber ver olurmu. :D
    Hehehe

Anonim
    Pasif

@Yoksul 9485 wrote:

Ben Kurtlar Vadisini Seyrettim Ve hatta Kurtlar Vadisinden öncede Duydum bu olayı
    Izmitte Deprem zamanında incilin arasında 100 dolar veriliyor idi.Daha doğrusu ben öyle duydum, Bana Para Lazım. Sorum Şu: Bu incilleri nereden Temin edebilirim. Paraya ihtiyacım var.

Güzel kardeşim, İncilin içinde para bulamayacağın kesin bir şey.
    Ama paradan ve bu dünyanın zenginliklerinden çok daha değerli zenginlikleri de bulacağın bir o kadar kesin.
    Rab Tanrı çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kudret ve sevgiye sahip. rabbe hamdolsun

İçinde para olmadığını bile bile, okumak öğrenmek Tanrıya yaklaşmak için, ihtiyaçlarını ondan isteme ayrıcalığına sahip olmak için bir incil almayı (ücretsiz incili netten bir çok yerde temin edebilirsin) düşünürsen de ne mutlu sana…

Luk 6:20 İsa, gözlerini öğrencilerine çevirerek şöyle dedi: «Ey yoksul olanlar, ne mutlu size, Tanrı’nın Egemenliği sizindir! […]”isa su üstünde

Anonim
    Pasif

Yuhh artık yaa!!!Bu kadar da olmaz.

Anonim
    Pasif

@Yoksul 9485 wrote:

Sadece para icin Incil almayi dusunuyorsaniz, bence almamaniz daha iyi. Yani deprem zamaninda oyle bir uygulama yapilmis olabilir ama suan deprem gibi bir durum yok-umarim da olmaz.

O yuzden sizin icin yapabilecegim tek sey dua etmek,
    Umarim en kisa zamanda ihtyaciniz olan parayi bulursunuz, Rabb sizinle olsun.

Anonim
    Pasif

Rabbimiz eğer ona iman ederseniz size göklerde çok güzel hazineler verecek.İhtiyacınız olandan çok fazlasını verecek size.İncilin arasında İsa Mesih’in sevgisinden başka hiçbirşey bulamazsınız..Asıl zenginlikte budur..Her ne söylersenzi söyleyin,ne yazarsanız yazın,ne iftira atarsanız atın sizi çok seviyoruz..

Anonim
    Pasif

Eyy Kurtlar Vadisi sen nelere kadirsin :)

Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği yaratıcı, araştırıcı gençlik artık siyaseti sadece Kurtlar Vadisinde izlemekle kalmıyor, dine de Kurtlar Vadisini izlemekle değer biçiyor…

Devam edin, harika bir yoldasınız; ne diyebilirim ki daha?

Anonim
    Pasif

@Yoksul 9485 wrote:

ben 2 yıllık hristiyanım ama hiç rastlamadım.bu tür haberler nasıl yayılıyor anlamış değilim.sevgili kardeşim incilin içinde para bulamayacaksın ama sonsuz yaşamı elde edeceksin.şuan paraya ihtiyacın olabilir ama isa mesih’e iman edersen eğer,rable birlikte her türlü sıkıntılardan kurtulacağına emin ol.isa mesih seni elinden tutup,zorluklardan çıkaracaktır.sevgilerimle.rab isanın esenliği seninle olsun kardeşim.isa-

Anonim
    Pasif

Ulkemiz Turkiye Cumhuriyetinde Her insan inancini baskasina anlatabilir, Ancak o kisinin zaaflarindan yararlanmayarak (yurtidisi vaadi, para verme, is saglama v.s. gibi konularla) eger kisinin zaaflarindan faydalanarak bir dine davet edilirse kanunlarimiz geregi bu yasaktir ve cezasi vardir,

Yillardir Degerli Alimler, Ulemalar, Hocalar, Profesorler cikarlar,
    Eyvah genclerimizi kandiriyorlar
    Kiliseye gidene para veriyorlar
    Kiliseye gideni yurtdisina goturuyorlar
    Incil`in arasinda 100 dolar veriyorlar gibi kanun SUC sayilan eylemlerin yapildigini iddia ederler, ve bunu yapan kisilere Ates puskururler,

Ancakkkkk nedendir bilinmez ama, kalkip yukarida saydigim sayin insanlar bu iddialarini kalkipta ispatlamazlar, kalkipta bunlari guvenlik gucleri ve mahkemelere teslim etmezler,, neden?

Yoksa bu sucu yapan kisiler varda, bu tvde gazetelerde aciklama yapan insanlar aslinda bunlari koruyorlarmi,

Aslinda Ben Savcilarin yerinde olsam derimki, Gel sen bir iddiada bulundun kiliseye gidene yuz dolar verildigini soyledin, bunu ispatla, kim kime 100 dolar verdi, cabuk soyle… yoksa sucluyu saklamaktan seni hapse atarim dese, bakalim ne olacak..

Zaten bunu yazan kiside o yukarida saydigim degerli!!!! sayin !!!! insanlar gibi cok dogru konusan biri oldugundan siteye uye bile olmamis,

Tanrim onlari bagisla, ne yaptiklarini bilmiyorlar.

Anonim
    Pasif

orhan bey. bunu yapanlar herkesin malumu.özelikle isim vermiyim ama magazinci bir din profesörümüz var.saygı değer magazinci prof nedense kiliselere savaş açmış durumda.onunlada yetinmeyip insanların milli duygularınıda istismar ederek gaziantepin işgalini dahi kullanabiliyor bu saygı değer profumuz.
    ben sorarım o kişilere sizler islam konusunda profesör olmuş kişlersiniz acaba bu korkunuz nedir?
    bir diğer önemli konu ise para yurt dışı vaadi iş imkanı gibi şeyler.
    insanın gülesi gelir böyle şeye böyle inançmı değiştirilirmiş?yada şöyle diyelim dünyalık şeyler için inancını değiştiren insandan kime hayır gelir?bu8 nedenle inancını değiştiren aslında hiç bişeye inanmamış olur çünkü yarın rahatta kavuştumu anında u dönüşü yapar.

Anonim
    Pasif

sevgili kardeşim bir tv dizisinde izlediğin şeyleri gerçekmmi sandın?çamur at izi kalsın olayıdır bunlar.deprem zamanında tüm ülke birlik beraberlik içinde yardıma koşuyordu afette uğramış lardeşlerimize.bunun doğal sonucu olarakta hristiyan türk kardeşlerimizde felakete uğramış yurttaşlarına gerek para gerek gıda gereksede başka yardımlar yaparak afetzedelerin yanlarında olmuşlardı. zaten olmasalardı asıl o zaman onları kınardık.derdikki siz nasıl türksünüz nasıl iman sahibi insanlarsınızki sizin ülkenizde deprem gibi bir felaket oluyor ve siz hiç bişey yapmıyorsunuz.onlarda diğer türkler gibi o zaman koştular paralarıyla emekleriyle acılarını hafifletmeye çalıştılar o insanların.bunu bile yalnış anlatıpda insanların zihnini bulandıranlara acıyorum.

Anonim
    Pasif

yaww hakkatende şu aralar o kadar çok paraya ihtiyacım var ki,bu 100 dolar bana ilaç gibi gelir… :):):)
    artık ne diyeyim ben arkadaş böyle mi cahillik olur kim ne diye incilin içine 100 dolar koysun yazıklar olsun bu iftirayı atanlar kutsal ruha hayatlarında yer vermemiş ve de şeytanın egemenliğinde yaşayanlardır…

Anonim
    Pasif

@Yoksul 9485 wrote:

Gerçekten hala bunlara inananların olduğunu düşünmek bile istemiyorum.Sanırım bu safsataları yaymaya başlayanlarda; Rab’bin egemenliğine, Müjde’nin gerçekliğine, Sonsuz yaşamın yanlızca İsa Mesih aracılığıyla elde edilebileceğine, iyi işlerin kişiyi kurtuluşa kavuşturmayacağına inanmaya başladı.. Ne dersiniz ???

Bu amaçla kiliseleri ziyaret edip Rab’bimiz Mesih İsa aracılığıyla göksel hazinelere kavuşan çoklarına tanık oldum. Rab’bimiz her kötü durumu iyiliğe çevirebilecek güçtedir… a-hamdolsun3

:kiliseye:

Anonim
    Pasif

Sevgili arkadaşlar, lütfen öyle boş hikayelerle değerli zamanımızı harcamayalım.

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne söylerlerse söylesinler, hiç önemli değil. Bizler İncil’deki kurtuluş müjdesini bütün dünyaya duyurmaya devam edeceğiz. ‘İncillerin arasına 100 dolar koyuyorlarmış’ diyerek, beş yaşındaki çocuğun bile güldüğü masallarla nereye varacaklar? Artık ne diyeceklerini şaşırdılar. Çamur atmak için, iftira atmak çok basit senaryolar hazırlıyorlar .

Rab dünyanın dört bir köşesinden seçtiklerini topluyor, kurtuluş müjdesi hızla yayılıyor, insanlar İsa Mesih’e gelerek kurtuluyorlar, sonsuz yaşama kavuşuyorlar. Bizler sadece Rab’be bakalım, kuru gürültülere kulaklarımızı tıkayarak, Rab’bin sesini duymaya çalışalım. O’na itaat ederek, hizmet ederek, O’nun o yüce, o kutsal, o görkemli ismine yücelik getirelim.

Esenlikte kalın

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 41)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.