İncili okumak ıstıyorum

• Bu konu 11 izleyen ve 21 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşlar samimiyetime inanıp inanmamanız sizin bileceğiniz iş, ben dinimin dediği gibi meraktan okuyorum. Barnabası okudum, nickimin o olması ilk onu okuduğum içindir. Şuan yeni ahiti okumaya başladım, sonrasında eski ahitide okuyacağım. Aynı yaratıcı, tek ilah olan Allaha inanıyoruz ve musevilik, hristiyanlık hepsi aynı allah tarafından gönderilmiş. Herkes önyargılarından sıyrılırsa karşılıklı olgunlukla güzel şeyler ortaya çıkar diye düşünüyorum. Ben incili okudukça sizlere zaman zaman sorular sorarım.

Hatta şuan aklıma gelen birşeyi sorayım, öğretilen şey şudur, o kadar çok incil ortaya çıktı ki (bunun olacağı, hz isadan sonra dininin bozulacağı, sahte peygamberle çıkacağının incilde de yazıldığını söylüyolar, henüz yeni ahitte böyle birşey görmedim, yeni başladım çünkü var mı yokmu bilmiyorum) bunları masanın üstüne koyup belki onlarcasının içinden matta, markos, luka, yuhanna böyle seçildi deniyor, bu nasıl olmuştur, neden allahın tek dininde farklı kitaplardan söz ediliyor, bu konuda bilgi rica ediyorum, sizlerin bu konudaki gerçekliği nedir?

Anonim
    Pasif

@Saba 20739 wrote:

Sayın Barnabas 0707.

Bizlere Kutsal KItap’ları araştırdığınızı söylüyorsunuz,

Bana söyler misiniz.?
    İlk önce,İki Milyar insanın,iki bin yıldır inanmış olduğu,İNCİL’ı değilde..Sapkın bir kişinin veya gurubun,MÜSLÜMAN hitap tarzıyla (Kurana benzer tarz olarak) yazılmış olan Barnabas İncil’inden araştırmaya başladınız..?
    Sizin amacınız,Bağ’dan üzüm yemek mi,yoksa Bağcıyı mı dövmek mi.?

Sevgili arkadaşım, amacı bağcıyı dövmek olsa veya sizlere önyargılı hakaret edecek olsam bu uslupta olmazdım herhalde, veya 1 defada olsa kötü kırıcı şeyler yazayım, küfür edeyim gibi şeylerde düşünen biri olabilirdim.
    Amaç kesinlikle karşılıklı fikir alışverişi. Neden ilk barnabası okudun demişsin. Sebep şu olabilir, ben şirketten giriyorum nete, birçok site açılmıyor, incili aratıncada birçok siteye erişimi kısıtlanmıştı. Defalarca farklı linkleri denedim ve ilk açtığımı okumaya başladım, sonrasında barnabası kabul etmediğinizi dahi burada yazılanlardan okudum.
    Benim insanları inançlarından yargılamak gibi bir lüksüm olamaz, herkesin kalbindekini allah bilir. Her koyun kendi bacağından asılır, senin dinin sana benim dinim bana ama bence diğerlerini de araştırmak lazım diye düşündüğüm için buralara bakıyorum. Hatta tevratı arıyordum, eski ahitin bu kitabı içerdiğini bilmiyordum, böylelikle bunu öğrenmem işime yaramış oldu, yeni ahitten sonra eski ahiti okuyacağım.
    Peki bildiğim kadarıyla yahudiler süleymana(salamon) büyücü diyor, peygamber olarak kabul etmiyor, hristiyanlar ne diyor buna? Geçmiş kitapları kabul ediyorsunuz ama kuran’a inanmamanızın sebebi nedir bunu bana açıklarmısınız?

Anonim
    Pasif

@NURDEM 20738 wrote:

“Herkes istediğine inanmakta özgürdür. Sen Matta’ta inanırsın, ben barnabasa. “
    Bizler sadece Matta’ya değil 27 kitaptan oluşan İncil’in tamamına inanıyoruz. Barnabas’a gelince Öyle bir İncil yok. Hurafe ve içeriği okuduğunda anlayacaksın ki kara ile deniz gibi basit bir ayracın bile farkında değiller. Önce barnabas yerine İncili okumanı öneririm.

“şuan yeni ahiti akomaya başladım zaten”

“inanılan ilah aynı ilah olduğuna göre aynı kapıya çıkan, tek doğruyu gösteren emirler olmalı. “
    İnanılan İlah aynı değildir. Müslümanların ilahı ve bizlerin ilahi aynı değildir. Okuduğun zaman anlayacaksın. Müslümanların ilahını araştırırsan bizlerin ilahını araştırırsan anlayacaksın ki, İlah tektir ve doğru olup inanılması gereken ilah ise Hristiyanlığın ilahıdır.
    “bence sende burada kanıt göstermeden kendi inancının doğru olduğunu ve insanların buna koşulsuz inanması gerektiğini belirtmişsin, herhangi bir ispat içermiyor, ama senin inancındır, saygım var”

“Okuyorum çünkü benim dinim kendinden önce getirilenlere de inan diyor. İsaya inan, incile inan. Musaya inan, Tevrata inan diyor. Bu nedenle tüm incilleri okumaya karar verdim. “
    Yargı yapmaksızın araştırman güzel umarım bu şekilde devam edersin. Lakin tüm İncilleri demen karışık. Çünkü bazı kendi inançları için diğer kitapları lekeleyen zihniyetlerin söyledikleri her kitap İncil değildir. Korkarım yarın bir gün ellerinde Türkçe Matematik kitabı geçse onları da İncil diyecekler bir gün..

İncil tektir. İçerikler ise bölümlerdir farklı İnciller değillerdir. Senin dediğin Barnabaz, Yahuda Tomas gibi İncil olduğu söylenilen kitaplar ise kalbi fitneliklerle dolu sapkınların hayal güçlerinden ibarettir.

“neden hristiyanlığı tercih ettin? sonradan hristiyan olan biriysen tabi :) “
    Üstteki soruna kadar belki ciddiyetine inanılabilir lakin sonundaki karakteristik özelliğini dışa vurmuş.. (Gülücük)
    Bu soruyu mutlaka başka arkadaşlarda cevaplandıracaklardır. Ben Müslüman doğdum ve halen çevrem Müslüman insanlarla doludur. Neden Hristiyanlığı seçtiğimi Forumun alt köşelerinde Tanıklıklar Bölümünden “Neden ve Nasıl Hristiyan Oldum” başlıklı yazıdan okuyabilirsin.

“gülücük koymamın sebebi, eğer sonradan değilde, doğuştan hristiyansan bu soruyu sormam abes olabilirdi, orada hoşgörüne sığınmak maksatlı bir gülücüktü o, sanırım yanlış algılamışsın”

“kaç defa kuranı okudun? ikisi arasında ne fark gördün? “
    Bak kardeşim, emin ol hiçbir Müslüman kolay kolay İncil yada farklı inançların kitaplarını okumaya tenezzül bile etmezler ama Hristiyanlar kendi inançları dışında tüm kitapları defalarca okurlar. Ben de dahil olmak üzere Kuranı kaç defa olduğunu söyleyemeyecek kadar sayısız kere okuduğumuzu hatta ezberlediğimizi bile iddia edebilirim. Farka gelince .. Barnabası okumayı bırakıp, İncili okursan sen de aradaki fark edeceksin zaten o yüzden farkı benim söylememle anlaman yerine kendin okuyup anlamanı öneririm.

“hristiyanlığın hak yol olduğuna seni inandıran şey nedir?”İnandıran “ŞEY” diye bir şey yok inandıran “RAB”dir. O olmasa çağırmasa kendi adıma söyliyeyim ben bulamazdım doğru yolu. Ve sevgili arkadaşım emin ol ki doğru yol Hristiyanlık,Müslümanlık doğru olmuş olsaydı da belli birmenfaat için dinimi değiştirmeiş olsaydım sadece şunu söylerim “BEN GERÇEKTEN ZEKİ BİR İNSANIM UKELALIK GİBİ OLDU AMA KUSURA BAKMA
    60-70 HADİ BİLEMEDİN 100 YILLIK ÖMÜR İÇİN SONSUZLUĞUNU YAKMAYI GÖZE ALANLAR İSE KURNAZ DEĞİL ANCAK APTAL OLABİLİRDİ…!

“Doğru olan sen isen ben nerde yanlış yapıyorum? “
    1- Yargısız araştırıyorum diyorsun ama araştırdığın konunun ciddiyetini anlamamış olacaksın ki sorularının sonunda gülücük atıyorsun.
    2- Bizlere Kur’an ve İncil arasında ne gibi fark var diye soruyorsun ama sen İncil yerine Barnabas’ı okuyorsun

“dediğim gibi, ilk o denkgeldi onu okudum, yeni ahiti okumaya başladım, okudukçada sorularım devam edecek”

Anonim
    Pasif

http://kutsal-kitap.net/index.html
    şuan bu linkten okuyorum, bu da geçersizse veya kabul etmiyorsanız, neden kabul etmediğinizi barnabastaki gibi açıklayıp nerden okumam gerektiğini bana bildirirmisiniz

Anonim
    Pasif

Sevgili arkadaşım, amacı bağcıyı dövmek olsa veya sizlere önyargılı hakaret edecek olsam bu uslupta olmazdım herhalde, veya 1 defada olsa kötü kırıcı şeyler yazayım, küfür edeyim gibi şeylerde düşünen biri olabilirdim.
    Amaç kesinlikle karşılıklı fikir alışverişi. Neden ilk barnabası okudun demişsin. Sebep şu olabilir, ben şirketten giriyorum nete, birçok site açılmıyor, incili aratıncada birçok siteye erişimi kısıtlanmıştı. Defalarca farklı linkleri denedim ve ilk açtığımı okumaya başladım, sonrasında barnabası kabul etmediğinizi dahi burada yazılanlardan okudum.
    Benim insanları inançlarından yargılamak gibi bir lüksüm olamaz, herkesin kalbindekini allah bilir. Her koyun kendi bacağından asılır, senin dinin sana benim dinim bana ama bence diğerlerini de araştırmak lazım diye düşündüğüm için buralara bakıyorum. Hatta tevratı arıyordum, eski ahitin bu kitabı içerdiğini bilmiyordum, böylelikle bunu öğrenmem işime yaramış oldu, yeni ahitten sonra eski ahiti okuyacağım.
    Peki bildiğim kadarıyla yahudiler süleymana(salamon) büyücü diyor, peygamber olarak kabul etmiyor, hristiyanlar ne diyor buna? Geçmiş kitapları kabul ediyorsunuz ama kuran’a inanmamanızın sebebi nedir bunu bana açıklarmısınız?

Sayın Barnabas 0707

Önyargıdan bahsedip, küfür etme’ye değinip, bunu yapmadım diyorsun.

Bunu yapamazdınız,çünkü, bu tarz hitaplara Site kuralları olarak
    izin yoktur.Buraya kaydolan her üye bunu bilir.

Bildiğiniz gibi bu site, Hrıstıyan Turk Sitesi,Atalarından gelen inançla Hrıstıyan kardeşlerimizin var olduğu gibi,daha sonra araştırıp,inceleyip,mukayese edip,(Benim gibi) İSA Mesih’İ RAB ve Kurtarıcı kabul eden ve Hrıstıyan olan Kardeşlerimizde bulunmaktadır.

Yani anlattığımız ,TANRI SÖZ’ü olan Kutsal Kıtap,paylaşımlarımız İSA MESİH,ve TANRI’nın insan için olan Kurtuluş tasarısı.

Burada Müslüman Misyonerliğine izin yoktur.
    Benim anlayamadığım konu şu.?
    Kötü niyetli olmadığınızı, söylüyorsunuz. Buna tamam diyelim..Peki neden, içeriğini bilmediğiniz, Barnaba İncilinin link’in buraya yazdınız.?

Sitelere erişememek’ten bahsediyorsunuz.
    bakın ne kadar şanslısınız,bilmem farkında mısınız.Sorduğunuz tüm soruların hepsinin cevabı,burada var,bence önce onları okumalı,bilğilenmeli,kafanıza takılan konularda,bizlerden yardım istemeliydiniz.

Bizler ,hiç kimseyi inancı neyse,hiç bir zaman yargılamıyor,aksine yardımcı olmaya çalışıyoruz.Doğru olduğuna inandığımız Kendi inancımızı ,anlatıyoruz,soru soranları aydınlatıyoruz,İnancımızı zorla ne kabul ettirme yoluna gidiyoruz,ne de insanları zorluyoruz.

Geçmiş kitapları kabul ediyorsunuz diyorsunuz.
    Kutsal Kıtap’ımız, Eski Antlaşma( Tevrat ,Zebur,,Peyganberlikler),Yeni Antlaşma İncil, olarak bir bütündur .Geçmiş kıtaplar cümleniz yanlış doğrusu;Tevrat’ın Zebur’nu,İncil’in içinde olduğu tek Kutsal kıtaptır.

Birde nerden duyduysanız,sanıyorum sizi, yanlış bilgilendirmişler.
    Çalıştığım işyerinin olduğu sem’te, Yahudi(Onlar kendilerine Musevi diyorlar),tanıdıklarım var zaman zaman sohbet ederiz,Hiç birinden bu tarz bir şey duymadım.
    Süleyman: sevdikler,okuduları,bilge bir Kral olarak adlandırdıklar,bir peyganber.
    Kutsal Kıtap’ımızdaki Özdeyişler’inde,anlatılan doğru yaşayışı sağlayıcı,ayırt etmeyi kolaylatırıcı,Doğruluk,adalet konularını işleyerek ,insanlara yön verici,zararlı durumlarda aydınlatıcı,İnsanlara nasıl ihtiyatlı olmaları gerektiğini belirterek uyarıcıve insanlara sağgörüyü kazandıran bilgece yazılmış,peyganberlik sözlerinden oluşur.
    Bu tarz aydınlatıcı yazılar mı ?büyücülük.
    Yapmayın,bunu kim demişse,size yanlış bilği vermiş.

Kuran’a neden inanmıyorsunuz diyorsunuz..
    Bunu öğrenmek istiyorsanız,Kuran ve Kutsal Kıtap konulu yazıyı okuyun bu yazı size neden inanmadığımızı anlatacaktır.Ve Site’yi biraz dolaşın bununla ilğili, bir çok yazıyı bulacaksınız.

Aydınlanmanız dileklerimle.

Anonim
    Pasif

Değerli Kardeşim Barnaba0707
    Okuyup araştırdığın için sana teşekkür ediyorum. Öncelikle şunu belirtmem lazım İncil tektir 4 tane incil yoktur. Barnabas İncili olarak ifade edilen İncil Hıristiyanlık dünyasında yok. En önemlisi de İncil sadece bir yoldur Hıristiyanlığın kendisi değildir. Hıristiyanlığa giden bir yoldaki yolculuk bileti olarak da kabul edebilirsin. Onun seni götüreceği durakta inmek yada geri dönmek sana kalmış bir şeydir. Peki nedir Hıristiyanlık bunu merak ediyorsan tüm sorularını yanıtlamaya hazırım kardeşim. Ama bu sorularını “İncil”in içinde bulamayacaksın çünkü o bizi kurtuluşa götüren bir araçtır.
    Sevgilerimle, Alahın İnayeti üzerinde olsun.

Anonim
    Pasif

@barnabas0707 20751 wrote:

Arkadaşlar samimiyetime inanıp inanmamanız sizin bileceğiniz iş, ben dinimin dediği gibi meraktan okuyorum. Barnabası okudum, nickimin o olması ilk onu okuduğum içindir. Şuan yeni ahiti okumaya başladım, sonrasında eski ahitide okuyacağım. Aynı yaratıcı, tek ilah olan Allaha inanıyoruz ve musevilik, hristiyanlık hepsi aynı allah tarafından gönderilmiş. Herkes önyargılarından sıyrılırsa karşılıklı olgunlukla güzel şeyler ortaya çıkar diye düşünüyorum. Ben incili okudukça sizlere zaman zaman sorular sorarım.

Hatta şuan aklıma gelen birşeyi sorayım, öğretilen şey şudur, o kadar çok incil ortaya çıktı ki (bunun olacağı, hz isadan sonra dininin bozulacağı, sahte peygamberle çıkacağının incilde de yazıldığını söylüyolar, henüz yeni ahitte böyle birşey görmedim, yeni başladım çünkü var mı yokmu bilmiyorum) bunları masanın üstüne koyup belki onlarcasının içinden matta, markos, luka, yuhanna böyle seçildi deniyor, bu nasıl olmuştur, neden allahın tek dininde farklı kitaplardan söz ediliyor, bu konuda bilgi rica ediyorum, sizlerin bu konudaki gerçekliği nedir?

Değerli Barnabas…
    Çamur Bataklığına Düşen Adam Yıkanarak Çamur’dan arınabilir… Lakin, bunu başarması normal duş alması kadar kısa sürmeyecek uzun sürecektir.. Önce üzerindeki çamuru temizlemek ardından da Bayatlamış su ve toprak artığından kalan kokuyu üzerinden atmaya çalışacaktır. Hatta günlerce aklına geldikçe midesi bulanacak kusma noktasına gelecektir….

Neden Böyle Bir örnek verdim..?

Çünkü yanlış yerden araştırmaya başlamıssın.. Öyleki, Coğrafi bilgisi eksik, İsimleri Yanlış Telafüz eden ve Hristiyanlığın hiç bir temel taşını oluşturmayan Kalbi fitneliklerle dolu biri tarafından uydurulmuş bir hikaye okuyorsun…!
    Sonrasında Yeni Ahiti okuyacağını ve temiz hislerler sorularının süreceğini söylüyorsun. Tamam güzel düşünce belki senin için…
    Ama ilk olarak Gerçek Tanrı’nın sözünü okumuş olsan 1- Soruların Azalırdı 2- İmana Gelişin Kolaylaşırdır 3- Tanrımızın bir olduğunu ama seninki ile aynı olmadığını anlardın…!

Konsül’den bahsettiğin duyumlara dayandırdığın belli olmakta sorunda…

İncil Yüzlerce İncil’in içinden düştüyse ki böyle bir şey söz konusu dahi değil.. Eper Öyle bile olsa Tanrı İstedi derdim…!

Çünkü Seninde söylediğin hatta okuduğun Barnabas gibi sahte peygamberlişklerde bulunanlar her dönem olmuş ve her dönem kendilerince şiirsel yazdıkları cümlelere Tanrı Sözüdür demişlerdir. Oysa sahtelikleri her hallerinden bellidir. Yeremya’nın Sahte Peygamber Hananya’ya söylediği gibi.. 1 SENE İÇİNDE ÖLECEKSİN…!

Ben mantığa pek inanmam realist biriyim ama senin sorunda bile mantık yürütecek olursam, yada kendimi mecbur hissedecek olursam, Sahte Peygamberlerin yazıtlarını ayırmak için olduğunu düşünğrdüğm ve Tanrı’nın izni ile gerçek olanlar sahtelerinden ayrıştırıldı dedrim.. Ama yine diyorum ki, senin söylediğin gbii yüzlerce İncil arasından etek açıp yere düşenlerden arta kalanlar değillerdir bu gün kullanılanlar.

Tanrımız Tektir. Ay Tanrıçası Değildir… İLK VE SON İSA MESİH’TİR
    Kitabımız Tektir…. TEK KELİMESİ DEĞİŞMEYEN İNCİL’DİR
    Vaatleri Tek Tek Gerçekleşmiştir.. TEVRAT’TA OKUYABİLİRSİN.

Matta, Luka, Markos ve Yuhanna 4 farklı İncil değil, farklı yazarlar tarafından kaleme alınmış 4 ayrı bölümdür… her bir bölüm İsa’nın farklı özelliğini anlatmaktadır..

Kuran Kaç Bölüm…? Bakara, Ali İmran, Nisa…. vs……!
    Kur’an Gerçek mi? Tek mi? Yemen Sena- Libya ve Arabistan Kur’anlarını hiç araştırdın m? Her Biri Farjklıdır.

Arabistan’Da İnen Kur’ana İnanan bizler HANEFİ’ydik bir zamanlar…
    Peki Arabistan’da HANEFİ varmı ve müslüman sayılıyorlar mı sence?
    ARABİSTAN VEHHABİDİR…

Saygılarımla kardeşim..

7 yazı görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.