İncili okumak ıstıyorum

• Bu konu 11 izleyen ve 21 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

İncili okumak ıstıyorum ancak ne sırayla okuyacagım ve nette var mı bılgınız bır sıte

Anonim
    Pasif

Esenlikler.

Evet Müge hanım, size online incil okuyabileceğiniz bir site önerebilirim. Aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

http://www.incil.com/doc/incil_html/

Bu siteden ise BEDAVA Incil sipariş verebilirsiniz.

http://www.kutsalkitap.org

Incili okumadan önce Rab’be sizi aydınlatması için dua edin.

Rab sizinle olsun.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Bende bir site önermek istiyorum.Konunun üzerinden biraz zaman geçmiş fakat olsun…

http://www.incil.info

Anonim
    Pasif

Sayın arkadaşlar

İncili okudunuz ve orada yazılan sözlere inanıp güvendiniz .Peki gercekliğinden nasıl emin oldunuz ?

İnancınızı neye göre temellendirdiniz ?

Görüşlerinizi merak ettiğim için soruyorum.

Saygılarımla

Anonim
    Pasif
    Dilbera-Dersimi;20399 wrote:
    Sayın arkadaşlar

İncili okudunuz ve orada yazılan sözlere inanıp güvendiniz .Peki gercekliğinden nasıl emin oldunuz ?

Saygılarımla

Sayin Dilbera-Dersimi

Incil’in gercek olduguna ondan önce gelmis olan Kutsal Yazilar’dan da okuyup inceleyerek ve iman ederek de emin olduk.Cünkü Eski Kutsal Yazilar önceden olacaklari bildirmisler ve bunlarin gerceklesmis oldugunu Incil’de okumaktayiz.Bunlar tesadüf sonucu olusmadi.Olusmasi da zaten imkansizdir.Cünkü hic bir güc yarin ne olacagini söyleyemez.Ancak Tanri önceden olacak olaylari söyler ve yerine gelir.Ayrica Incil’in bir insan eseri olmadigini icerigini dikkatlice okuyan ve Tanri’yi her arayan insan da anlayabilir.Cünkü dünyada hicbir kitapta veya düsünce sisteminde “düsmanlarinizi sevin” onlarin yarari icin dua edin” veyahut “Tanri Sevgi’dir” türünden bir yaziya veya düsünceye rastlayamazsiniz.Bu da Incil’in gercekligine ve Tanri’dan bir esin olduguna ilskin bariz bir gercektir.

Sevgiler

Anonim
    Pasif

[quote]Dilbera-Dersimi´isimli üyeden Alıntı sayın arkadaşlar. İncili okudunuz ve orada yazılan sözlere inanıp güvendiniz. Peki gercekliğinden nasıl emin oldunuz?İnancınızı neye göre temellendirdiniz? Görüşlerinizi merak ettiğim için soruyorum. Saygılarımla [/quote]

Esenlik İsa Mesih Rab ve kurtarıcıdır diyen her bir can ile olsun.

“Yaşam sözü ile ilgili olarak başlangıçtan beri var olanı,işittiğimizi,gözlerimiz ile gördügümüzü,seyredip ellerimiz ile dokunduğumuzu duyuruyoruz.Yaşam açıkca göründü,O’nu gördük ve O’na tanıklık ediyoruz.Baba’yla birlikte olup bize görünmüş olan sonsuz yaşam’ı size duyuruyoruz.Evet sizinde bizler ile paydaşlığınız olsun diye gördüğümüzü,işittiğimizi size duyuruyoruz.Bizim paydaşlığımız da Baba’yla ve oğlu İsa Mesih’ledir.Bunları size sevincimiz tam olsun diye yazıyorum.”

1.Yuhanna 1:1-4

Sevgili Dilara Dersimi kardeşim Kutsal kitabımız İncilin Yuhanna bölümü yazarı elçi Yuhanna’nın bizlere tanıklığı.
    Görerek,dokunarak ve yaşayarak.

Bütün bu olanlar kaf dağının öteki tarafındaki hikayeler değil, bizlere iki bin yıl önce yaşanan gerçeği ve insalığın kurtuluşunu anlatıyor.
    Dilara Dersimi kardeşim düşün ortalama insan ömürü yetmiş yıl ve dünyaya bir insan getirme (doğum) yaş bazını otuzbeş olarak alırsak, elli kuşak geri gittiğimizde yaşananlarla yüz yüzeyiz.
    Büyük deden’den sonraki Kırk yedinci kuşak o dönemde yaşadı.
    Mucizelere ve Çarmıh’a tanıklık ettiler.

İncili okudunuz ve orada yazılan sözlere inanıp güvendiniz.Peki gerçekliğinden nasıl emin oldunuz ?.diye sormuşsun.

Evet bizler okuduk ve İncil’in tanıklığını kabul ettik çünkü..!

“O kendi önünde sevgide kutsal ve kusursuz olmamız için dünyanın kuruluşundan önce bizi Mesih’te seçti.Kendi isteği ve iyi amacı uyarınca
    İsa Mesih aracılığıyla kendisine oğullar olalım diye bizi önceden belirledi.”

Efesliler.1:4-5

Sadece kutsal kitabı okumak ile degil, Rab’bin arzusu ve isteği ile kurtuluşu alıyoruz.Eğer sadece kutsal kitabı okumak ile iman etmek imkanı olsaydı iblis iman ederdi çünkü İncil’i ezbere biliyor.

Dilara Dersimi kardeşim gerçekliğinden nasıl emin oldunuz ..? diye sormussun ve sizi tebrik ediyorum eğmeden bükmeden meselenin özünü sormuşsun.
    Bak kardeşim incili okuyup İsa Mesih’i Rab ve kurtarıcı kabul ettikten sonra gökyüzünden başına konfeti yağmurları yağmıyor,ellerinde defne yaprakları ile melekler de ilahiler söyleyip etrafında dans da etmiyorlar.

Rab’bin Ruh’unu ve kurtuluşunu kabul ettikten sonra
    Düşüncelerin,
    Hayat tarzın,
    Dünyaya ve insanlığa bakış açın,
    7X24 saatin değişiyor.
    Sen ve yakın çevren süreç içinde bu değişimi çok rahat bir şekilde hissedebiliyorsunuz.

İnancımızı Kutsal kitabımız İncil’e göre temellendirdik.
    Kurtarıcımız ve Rab’bimiz İsa Mesih nasıl yaşamamız gerektiğini bizlere açıkca göstermiştir.
    Özellikle İncil’in Matta bölümü Beşinci ayeti nasıl yaşamamız gerektiğini İmanlılara açıkca belirtmiştir.

Son söz Dilara Dersimi kardeşim;

“Onikilerden biri “ikiz” diye anılan Tomas,İsa geldiğinde onlarla birlikte değildi.Obür öğrenciler ona “Biz Rab’bi gördük ! ” dediler.
    Tomas ise,”O’nun ellerinde çivi izini görmedikçe,çivilerin izine parmağımla dokunmadıkca ve elimi böğrüne sokmadıkça inanmam”dedi.

Sekiz gün sonra İsa’nın öğrencileri gene evdeydiler.Tomas da onlarla birliteydi.Kapılar kapalıyken İsa gelip ortalarında durdu,”Size esenlik olsun !” dedi.Sonra Tomas’a,”Parmağını uzat” dedi,”Ellarime bak,elini uzat,böğrüme koy,imansız olma,imanlı ol !”

Tomas O’na,”Rab’bim ve Tanrım !”diye yanıtladı.
    İsa,”Beni gördüğün için mi iman ettin ?” dedi.
    “Görmeden iman edenlere ne mutlu!”

Yuhanna.20:24-27

Görmeden iman etmen ve Rab İsa Mesih’de kurtuluşu alman dileği ile
    esen kal Dilara Dersimi.

Anonim
    Pasif

@Muge 20337 wrote:

İncili okumak ıstıyorum ancak ne sırayla okuyacagım ve nette var mı bılgınız bır sıte

Değerli kardeşim, İncil okumanın belirli bir sırası yoktur İncili “Yeni Ahit” alınız ve okuyunuz, belirli bir sıralama yoktur. Yanlız “Eski Ahit”i okumayınız yani ilk olarak “Eski Ahit”ten başlamayınız ancak ki “İncil”i okuyup belirli bir anlamlandırma yapıp sorularınıza yanıt bulduktan sonra “Eski Ahit”i okuyunuz çünkü o zaman daha iyi anlamaya başlarsınız. Rab’in inayeti üzerinizde olsun

Anonim
    Pasif

Aynen bende internetten okuyorum …

Anonim
    Pasif

xxxxxxxxxxxxxxxx
    bu linkten ulaşabilirsin tüm incile.

Sayin barnabas verdiniz link barnabas incil(!!!!!)’i öven ve gercekleri yansitmayan sahte bir incil ile ilgili bir linkti.Bir daha böyle yaptiginiz takdirde islamiyeti övmek ve islam misyonerligi yapmak amacinda oldugunuzu anlayacagiz ve üyeliginiz tehlikeye girecektir.Bilginize!!!!

Anonim
    Pasif

@Dilbera-Dersimi 20399 wrote:

Sayın arkadaşlar

Saygılarımla

Sevgili Dilbera, senin hangi inançtan olduğun ya da inançlı olup olmadığın hakkında bir bilgim olmadan yazacağım cümlerler için şimdiden affına sığındığımı bilmeni isterim.

Sen hangi inanca mensupsan ve mensup olduğun inancın kitabının gerçekliğine ne denli inanıyorsan emin ol ki, bizlerde kitabımızın o denli gerçek olduğuna inanıyoruz…!

Çünkü gerçekler kendisini her zaman en karanlık en ücre en hizbe yerlerden bile ışık olarak gösterir.
    Ve bizim ışığımız da Rab’bin bizleri onu bulmamızda onun nezdinde lütuf bulmamızda aracı olan İncildir…

Sevgiyle

Anonim
    Pasif

Dilbera-Dersimi´isimli üyeden Alıntı
    Sayın arkadaşlar

Saygılarımla

Dilbera-Dersimi arkadaş esenlik olsun.

Yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum,anladığım kadarı ile düşünceleriniz bayağı karışık ve her bir yazınızda farklı bir söyleme bürünüyorsunuz.

Evet İncili okuduk,çünkü Rab onu bulmamızı istiyordu.
    Rab kendisini bulmamız için önümüze küçüklü büyüklü onlarca fırsat çıkarıyor.Sizin önünüze şu an çıkmış olan Hristiyan Türk sitesi fırsatı gibi.

Rab kurtuluşu arayanlara kutsal kitabımız İncil’de şöyle sesleniyor..!

“Dileyin size verilecek;arayın bulacaksınız;kapıyı çalın size açılacaktır.Çünkü her dileyen alır,arayan bulur,kapı çalana açılır.”
    Matta.7:7-8

Evet Dilbera-Dersimi Rab sana böyle sesleniyor.

Bu sesleniş sana ve kapıyı çalarsan, hemen kapının ardında sana kapıyı açmak için bekleyen Rab’bi bulacaksın.

Bu tamamen senin Tanrı’yı temiz bir yürek ile aramana bağlı.
    Yok eğer başka bir sapkın inanca ait iseniz Rab’de kemikleşmiş onlarca kardeşim bu tür düşünceler içinde olanlara gerekli cevapları verirler.
    Çünkü Rab’de her zaman verebileceğimiz bir cevabımız vardır.

Bak sen Rab’bi ararken Rab’de boş durmuyor.

“İşte kapıda durmuş,kapıyı çalıyorum.Biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa,onun yanına gireceğim;ben onunla oda benimle yemek yiyeceğiz.”
    Vahiy.3:20
    Bak sevgili Dilbera-Dersimi ne kadar samimi bir sevgili.
    Hadi gel kapıyı çal bak ben arkasında hazır bekliyorum,zaten ben senin kapını daha önce çaldım,ama açmanı bekliyorum,ki bundan sonra hayatına gireyim diyor,RAB.

İncilin gerçekliğinden nasıl emin olmayalım.
    Binlerce yıllık Tevrat’ın onlarca yerinde Mesih İsa’nın geleceği yazıyor.
    Ve Müslümanların önderi dahi,Yahudiler ve Hristiyanları kafirlikle suçlarken,onlarla dost olunmamasını öğütlerken,hatta kuranın bazı ayetlerinde onları gördüğünüz yerde vurun derken.
    Hristiyanlığı ve kurtarıcı Mesih İsa’yı inkar edememiş hatta,gerçekliğini teyit etmiştir.
    Evet İsa Mesih Kutsal Ruh’tur,ve sadece Yaratıcının yapabileceği mucizeleri yapmıştır demek zorunda kalmıştır.

İnancımızın Özü Rab’bimiz İsa Mesih’in Çarmıhta bizlerin günahlarının bedeli uğruna döktüğü kanda temellenir.

Yürek kapının Rab’be açılması dileği ile esen kal.
    AMİN.

Anonim
    Pasif

Sayın moderatör,
    Herkes istediğine inanmakta özgürdür. Sen Matta’ta inanırsın, ben barnabasa. Ben seni inancın için yargılamıyorum, neden ona inanıyorsun demiyorum, ancak sen direk önyargılı davranıyorsun. Ben bu sitede neler konuşuluyor, insanların incile, hristiyanlığa bakış açısı nedir onu görmek için üye oldum. Ben müslümanım. Diyeceksin ki ondan barnabasın linkini verdin, “HAYIR”. Şuan onu okuduğum için onu verdim, bitirince diğer kitaplarıda okuyacağım sırayla. İncili okuyorum, çünkü merak ediyorum, inanılan ilah aynı ilah olduğuna göre aynı kapıya çıkan, tek doğruyu gösteren emirler olmalı. Okuyorum çünkü benim dinim kendinden önce getirilenlere de inan diyor. İsaya inan, incile inan. Musaya inan, Tevrata inan diyor. Bu nedenle tüm incilleri okumaya karar verdim. Yani yargısızca infaz değil, araştırma yapıyorum ve bilgileniyorum. Belkide bu mesajımı yayınlamayacaksın propaganda bahanesiyle ama istersen mail ortamında konuşabiliriz bazı şeyleri, nasılsa bilgim var sisteminizde. Ancak şu soruyu merak ediyorum, neden hristiyanlığı tercih ettin? sonradan hristiyan olan biriysen tabi :) kaç defa kuranı okudun? ikisi arasında ne fark gördün? hristiyanlığın hak yol olduğuna seni inandıran şey nedir? Doğru olan sen isen ben nerde yanlış yapıyorum?

Anonim
    Pasif

@barnabas0707 20736 wrote:

Sayın moderatör,
    Herkes istediğine inanmakta özgürdür. Sen Matta’ta inanırsın, ben barnabasa. Ben seni inancın için yargılamıyorum, neden ona inanıyorsun demiyorum, ancak sen direk önyargılı davranıyorsun. Ben bu sitede neler konuşuluyor, insanların incile, hristiyanlığa bakış açısı nedir onu görmek için üye oldum. Ben müslümanım. Diyeceksin ki ondan barnabasın linkini verdin, “HAYIR”. Şuan onu okuduğum için onu verdim, bitirince diğer kitaplarıda okuyacağım sırayla. İncili okuyorum, çünkü merak ediyorum, inanılan ilah aynı ilah olduğuna göre aynı kapıya çıkan, tek doğruyu gösteren emirler olmalı. Okuyorum çünkü benim dinim kendinden önce getirilenlere de inan diyor. İsaya inan, incile inan. Musaya inan, Tevrata inan diyor. Bu nedenle tüm incilleri okumaya karar verdim. Yani yargısızca infaz değil, araştırma yapıyorum ve bilgileniyorum. Belkide bu mesajımı yayınlamayacaksın propaganda bahanesiyle ama istersen mail ortamında konuşabiliriz bazı şeyleri, nasılsa bilgim var sisteminizde. Ancak şu soruyu merak ediyorum, neden hristiyanlığı tercih ettin? sonradan hristiyan olan biriysen tabi :) kaç defa kuranı okudun? ikisi arasında ne fark gördün? hristiyanlığın hak yol olduğuna seni inandıran şey nedir? Doğru olan sen isen ben nerde yanlış yapıyorum?

“Herkes istediğine inanmakta özgürdür. Sen Matta’ta inanırsın, ben barnabasa. “
    Bizler sadece Matta’ya değil 27 kitaptan oluşan İncil’in tamamına inanıyoruz. Barnabas’a gelince Öyle bir İncil yok. Hurafe ve içeriği okuduğunda anlayacaksın ki kara ile deniz gibi basit bir ayracın bile farkında değiller. Önce barnabas yerine İncili okumanı öneririm.

“inanılan ilah aynı ilah olduğuna göre aynı kapıya çıkan, tek doğruyu gösteren emirler olmalı. “
    İnanılan İlah aynı değildir. Müslümanların ilahı ve bizlerin ilahi aynı değildir. Okuduğun zaman anlayacaksın. Müslümanların ilahını araştırırsan bizlerin ilahını araştırırsan anlayacaksın ki, İlah tektir ve doğru olup inanılması gereken ilah ise Hristiyanlığın ilahıdır.

“Okuyorum çünkü benim dinim kendinden önce getirilenlere de inan diyor. İsaya inan, incile inan. Musaya inan, Tevrata inan diyor. Bu nedenle tüm incilleri okumaya karar verdim. “
    Yargı yapmaksızın araştırman güzel umarım bu şekilde devam edersin. Lakin tüm İncilleri demen karışık. Çünkü bazı kendi inançları için diğer kitapları lekeleyen zihniyetlerin söyledikleri her kitap İncil değildir. Korkarım yarın bir gün ellerinde Türkçe Matematik kitabı geçse onları da İncil diyecekler bir gün..

İncil tektir. İçerikler ise bölümlerdir farklı İnciller değillerdir. Senin dediğin Barnabaz, Yahuda Tomas gibi İncil olduğu söylenilen kitaplar ise kalbi fitneliklerle dolu sapkınların hayal güçlerinden ibarettir.

“neden hristiyanlığı tercih ettin? sonradan hristiyan olan biriysen tabi :) “
    Üstteki soruna kadar belki ciddiyetine inanılabilir lakin sonundaki karakteristik özelliğini dışa vurmuş.. (Gülücük)
    Bu soruyu mutlaka başka arkadaşlarda cevaplandıracaklardır. Ben Müslüman doğdum ve halen çevrem Müslüman insanlarla doludur. Neden Hristiyanlığı seçtiğimi Forumun alt köşelerinde Tanıklıklar Bölümünden “Neden ve Nasıl Hristiyan Oldum” başlıklı yazıdan okuyabilirsin.

“kaç defa kuranı okudun? ikisi arasında ne fark gördün? “
    Bak kardeşim, emin ol hiçbir Müslüman kolay kolay İncil yada farklı inançların kitaplarını okumaya tenezzül bile etmezler ama Hristiyanlar kendi inançları dışında tüm kitapları defalarca okurlar. Ben de dahil olmak üzere Kuranı kaç defa olduğunu söyleyemeyecek kadar sayısız kere okuduğumuzu hatta ezberlediğimizi bile iddia edebilirim. Farka gelince .. Barnabası okumayı bırakıp, İncili okursan sen de aradaki fark edeceksin zaten o yüzden farkı benim söylememle anlaman yerine kendin okuyup anlamanı öneririm.

“hristiyanlığın hak yol olduğuna seni inandıran şey nedir?”İnandıran “ŞEY” diye bir şey yok inandıran “RAB”dir. O olmasa çağırmasa kendi adıma söyliyeyim ben bulamazdım doğru yolu. Ve sevgili arkadaşım emin ol ki doğru yol Hristiyanlık,Müslümanlık doğru olmuş olsaydı da belli birmenfaat için dinimi değiştirmeiş olsaydım sadece şunu söylerim “BEN GERÇEKTEN ZEKİ BİR İNSANIM UKELALIK GİBİ OLDU AMA KUSURA BAKMA
    60-70 HADİ BİLEMEDİN 100 YILLIK ÖMÜR İÇİN SONSUZLUĞUNU YAKMAYI GÖZE ALANLAR İSE KURNAZ DEĞİL ANCAK APTAL OLABİLİRDİ…!

“Doğru olan sen isen ben nerde yanlış yapıyorum? “
    1- Yargısız araştırıyorum diyorsun ama araştırdığın konunun ciddiyetini anlamamış olacaksın ki sorularının sonunda gülücük atıyorsun.
    2- Bizlere Kur’an ve İncil arasında ne gibi fark var diye soruyorsun ama sen İncil yerine Barnabas’ı okuyorsun

Anonim
    Pasif

Sayın Barnabas 0707.

Bizlere Kutsal KItap’ları araştırdığınızı söylüyorsunuz,

Bana söyler misiniz.?
    İlk önce,İki Milyar insanın,iki bin yıldır inanmış olduğu,İNCİL’ı değilde..Sapkın bir kişinin veya gurubun,MÜSLÜMAN hitap tarzıyla (Kurana benzer tarz olarak) yazılmış olan Barnabas İncil’inden araştırmaya başladınız..?
    Sizin amacınız,Bağ’dan üzüm yemek mi,yoksa Bağcıyı mı dövmek mi.?

Anonim
    Pasif
    barnabas0707;20736 wrote:
    Sayın moderatör,

Ahhh sevgili barnabas keske yazdiklarinda samimi olsan!!Keske sen arastiriyor olsan da bizler de sana yardimci olsak…Aldigin nick bile niyetini acikca ortaya koymuyor mu??
    Incil olmayan birseyi yazan sahte bir adamin nickini almissin…Iyi niyetli ve ciddi müslümanlarin bile sahte deyip ciidiye almadiklari bir masal kitabina neden böylesine sarilip savunuyorsun??

Gercek Incil’i okumadigini söylüyorsun ve tutup ta buraya arastirmaya gelen kisilere sahte bir kitabin linkini vermeye kalkisiyorsun…bu yaptigin ayip degil mi??lk mesajin bu mu olmaliydi??Tabi ki herkes istedigi herseye inanmakta özgürdür.Bizler hristiyanlariz ve Kutsal Kitab’imiz bir tanedir ama bir kütüphane kadar cok bilgiden ve bölümlerden olusur.Tevrat ve Zebur da buna dahil.Bunlar Tanri Söz’üdür ve insanliga gönderilmistir.Kimsenin bu kitaplari degistirmeye birseyler eklemege veya birseyler cikarmaya gücleri yetmez.Cünkü Tanrimiz buna engel olur ve bu kitaplarin bekcisidir.

Kuran bizleri ilgilendirmemektedir.Bu sitede cok sayida müslümanliktan hristiyanliga gecmis ve Rab’bin kurtardigi imanlilar vardir.Onlar sanslidirlar.Cünkü Rab onlari karanliktan isiga cagirmistir ve onlar artik isik cocuklaridirlar.

Sayin barnabas size tavsiyem siz de Kutsal Kitab’i istekle ve kararlilikla OKUyun.Kafaniza takilan sorulari, gerek Kutsal Kitap’la ilgili ve gerekse özel bunlari soru panosuna iletiniz.

Umarim yazdiklarimiz bosa cikmaz.Rab yüreginize konussun ve sizi isiga cagirsin.

Sevgiler

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.