Sorum olacak…

• Bu konu 11 izleyen ve 17 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Mesela Kuranda İstanbulun fethedileceği önceden müjdeleniyor. Ve olduda… İncilde bir şeyin önceden söylenildiği ve sonradanda bunun olduğu oldu mu hiç?…
    Cevap verirseniz sevinirim.linie

Anonim
    Pasif

Kuran da her şey yazılıdır değil mi?! Ama yalnızca bu söz söylenir, miş li geçmiş zamanın rivayeti ekiyle söylenir. Öyleymiş, yazılıymış, kuran da yazarmış…. Peki hadi gösterin ayetleri dediğinizde ise kalakalırlar. Bilmiyorum tam hangi ayet ama kuranda varmış denir. Ama bunun bir geçerliliği var mıdır? Tabii ki yoktur. Hikayelere, uydurmalara, fesatlıktan kaynaklanan söylemlere,iddialara da inanamayız.

Asıl siz şimdi kuranda varolduğunu ısrar ettiğiniz istanbul’un fethiyle ilgili ayeti yazın, ben de buna çok sevinirim.

Anonim
    Pasif

Kuranda bunun hangi ayette gectigini bilmiyorum. Eger geciyorsa da inan hic önemli degil. Budist rahipler bile mucizeler temsil edebiliyorlar. Komsu falci teyze bile bazi mucizevari seyler gösterebiliyor. Medyumlar Büyücüler Hindu inanisinda kimseler evet kabul ediyorum ki bircok mucizevari seyi basariyorlar. Ruhsal dünyada gücler cok, iletisim kurulur da birlikte yasanir da Onlardan yararlanip mucizeler de gösterilebilir. Sunu belirtmeliyim ki bizer Rab bin disinda hicbir kaynagin suyundan icmek istemiyoruz. Baska kaynaklar tatlidir ama zehirlidir de. Ayrica belirtmerliyim ki Mesihin yapmis oldugu mucizelerin büyüklügünde mucizeleri bu dünyada kimse gerceklestirmedi, gerceklestiremeyecektir de. Önceden bir seyi haber vermek nedir ki Mesihin yaptiklarinin yaninda (incili okursaniz görürsünüz) Incilde gecen önceden haber verme, bir sehir icin degil tüm dünya insanlik icin var. Söylenen her sey gerceklesti de hala gerceklesiyor da

Anonim
    Pasif

hadisi şerifmiş.. Hz. Muhammed söylemiş.. ve olduda..
    Ama bize Kuranda müjdelendi demişlerdi.. Kandırdılarmı yaaaaa

Anonim
    Pasif

Sevgili Diedlie hadislerde geciyorsa yalnizca sahih hadisler ciddi alinir. Sana kac numarada gectigini söylesinler. Astronotlar ezan sesi duydu dediler, yalan cikti. Cristof Colmb müslüman oldu dediler yalan cikti. Obama müslümanlarin kurtaricisi dediler, simdilerde sesleri kesildi. Yalan cok

Anonim
    Pasif

Sevgili diedlie,
    Evet söylediğin doğru.bende bir zamanlar bunu duymuştum.ve hatta,fethi yapacak Komutanın Fiziksel tarifi bile Kuran’da yazılı demişlerdi.İman etmeden önce Kuranı okuyup incelediğimde,Istanbul’la ilğili bir Sure’ye rastlamadım.
    Senin değimin’le..KANDIRILDIK..Yaaa.

Anonim
    Pasif

@Mustifi 19041 wrote:

Sevgili Diedlie hadislerde geciyorsa yalnizca sahih hadisler ciddi alinir. Sana kac numarada gectigini söylesinler. Astronotlar ezan sesi duydu dediler, yalan cikti. Cristof Colmb müslüman oldu dediler yalan cikti. Obama müslümanlarin kurtaricisi dediler, simdilerde sesleri kesildi. Yalan cok

haklısınız yalan olabilir.

@Saba 19042 wrote:

Sevgili diedlie,
    Evet söylediğin doğru.bende bir zamanlar bunu duymuştum.ve hatta,fethi yapacak Komutanın Fiziksel tarifi bile Kuran’da yazılı demişlerdi.İman etmeden önce Kuranı okuyup incelediğimde,Istanbul’la ilğili bir Sure’ye rastlamadım.
    Senin değimin’le..KANDIRILDIK..Yaaa.

İnanamıyorum.. müslümanlıkta yalanlar dolaşıp duruyor.
    mesela bir kıssa yazıyordu kitapta.. Hz. Muhammedin kediyi uyandırmaması ile ilgiliydi.. Ama Meğerse O kediyi uyandırmayan Hz. Muhammed değilmiş.. Bunu açıkladılar.. Hepte kandırılıyoruz.. Zaten çok disiplinde yaşıyorum resmen.. Her şey günah.. saçını siyaha boyamak,yüzüstü yatmak,saçlarını açmak… Tabi bende uymadığım için kendimi bana günahkar hissetirdi müslümanlık..

Anonim
    Pasif

Şimşeği çaktıran TANRI, Yağmuru yağdıran TANRI, depremi yapan TANRI … Eee , o halde ne gerek var boş rivayetlere ? Herşeyden mesul olan TANRI ise, salla hadisleri ve araştırmaları herşey boş ! Bize DÜNYA DÜZDÜR diye gelecek bir Hristiyanın veya “vatan için ölen şehit değildir” diyecek taşdevrinden kalma bir Müslümanın fikrine saygı duymamızı beklemeyin…

Anonim
    Pasif

@diedline 19031 wrote:

Mesela Kuranda İstanbulun fethedileceği önceden müjdeleniyor. Ve olduda… İncilde bir şeyin önceden söylenildiği ve sonradanda bunun olduğu oldu mu hiç?…
    Cevap verirseniz sevinirim.linie

Sevgili Diedline;Kur’anda geçmeyen bir konuyu, Kur’anda var olduğunu ve bunun da zaman içinde gerçekleştiğini savunurken, “hadi İncilde’de gelecekten mesaj varsa söyleyin” tarzında bir söylemde bulunuyorsun..! Lakin Kur’anı da bilmeden bunu yapıyorsun..

Günüzmüzde Kur’anı iyi bilenler içindeki ayetleri okuduklarından İncil için sadece dğiştirilmiştir gibi basit kaçamal bir bahane ye savunurlar. Kur’anı okumayan sadece duyumları ile itikat sahibi olanlar ise, Gerçek Müslüman edası ile savunma yaparlar..

Gelelim senin iddiana..Söylemiş olduğun kehanet Kur’an yeti değil, Hadis olarak geçmektedir.
    Hadis-Kur’an-Sünnet
    bu üçleme ye baktığımız da günümüz de Kur’an değil, Hadis ve Sünnet uygulanır, Kur’anda geçmeyen ama geçerlilik olarak kabul edilen hadisler ışığında ibadetler ve itikat görevleri yapılır…
    Peki Diyelim ki Kur’an gerçek..!! O halde neden Kur’anın içinde geçen ibadet şekillerine hadislerde ve sünet olduğu iddia edilen eklemeler yapılırda buna uyulur..

Bugün baktığımızda su geçirmez bir gerçek var, Müslümanlar kendi kitaplarından daha çok sünnetleribilmekteler.. Hadislere itikat etmeteler….

Tevrat-Zebur ve İncil’de ise Tanrının sözlerinin yanı sıra kendilerinin sözleri de bizzat yer almışken, Muhammed’in hadis denilen sözleri neden kitapta yer almamıştır.

Biz insanoğlunun kendimize olduğu kadar başkalarına da kahramanlık yüklemekte üstümüze yoktur. Bir başarı yada olay gerçekleştiğinde başkası kapmadan biz kapar ve o an ona bir söylem yükleriz.

Ben Kemalist,Milliyetçi bir Türk Vatandaşıyım.. Atatürkçüyümdür..
    ama şöyle bir bakalım, bugün Atatürk, hemşiresinden tutun, kömürüne, öğretmenine, doktoruna kısacası yeryüzünde ne kadar meslek varsa adeta her biri için ayrı ayrı sözler söylemiştir… Öy lemi gerçek?

Tabiiki hayır, bu kesinlikle doğru değil! ama birileri kendilerini itibarlarını otoriterlerini kaliteli ve kabul edilir bir hale getirmek için, O Ülkede en sayılır kim ise, onun ağzından bir cümle anında kuruluverir…

İşte senin İstanbul Fethi’de buna benzer bir oalydır… ve Türkler dışında hiç biryabancı uyruklu müslüman’da bu hadisi bilmez nedense:)

Ayrıca geçtiğimiz yıllarda Diyanet bir heyet kurup kendilerince sahih hadisler yanlış hadisler diye ayrım yapmış bazılarını da elemiştir.

Sözün kısası, Ku’an imanlıları Kur’andan çok hadislr ile dinlerini yaşamaktalar….

Mucizeye gelince, İncili okuduğunda Mucize’yi göreceksin!

Sevgiyle kal ..

Anonim
    Pasif
    NURDEM;19113 wrote:
    Sevgili Diedline;Kur’anda geçmeyen bir konuyu, Kur’anda var olduğunu ve bunun da zaman içinde gerçekleştiğini savunurken, “hadi İncilde’de gelecekten mesaj varsa söyleyin” tarzında bir söylemde bulunuyorsun..! Lakin Kur’anı da bilmeden bunu yapıyorsun..

Günüzmüzde Kur’anı iyi bilenler içindeki ayetleri okuduklarından İncil için sadece dğiştirilmiştir gibi basit kaçamal bir bahane ye savunurlar. Kur’anı okumayan sadece duyumları ile itikat sahibi olanlar ise, Gerçek Müslüman edası ile savunma yaparlar..

Gelelim senin iddiana..Söylemiş olduğun kehanet Kur’an yeti değil, Hadis olarak geçmektedir.
    Hadis-Kur’an-Sünnet
    bu üçleme ye baktığımız da günümüz de Kur’an değil, Hadis ve Sünnet uygulanır, Kur’anda geçmeyen ama geçerlilik olarak kabul edilen hadisler ışığında ibadetler ve itikat görevleri yapılır…
    Peki Diyelim ki Kur’an gerçek..!! O halde neden Kur’anın içinde geçen ibadet şekillerine hadislerde ve sünet olduğu iddia edilen eklemeler yapılırda buna uyulur..

Bugün baktığımızda su geçirmez bir gerçek var, Müslümanlar kendi kitaplarından daha çok sünnetleribilmekteler.. Hadislere itikat etmeteler….

Tevrat-Zebur ve İncil’de ise Tanrının sözlerinin yanı sıra kendilerinin sözleri de bizzat yer almışken, Muhammed’in hadis denilen sözleri neden kitapta yer almamıştır.

Biz insanoğlunun kendimize olduğu kadar başkalarına da kahramanlık yüklemekte üstümüze yoktur. Bir başarı yada olay gerçekleştiğinde başkası kapmadan biz kapar ve o an ona bir söylem yükleriz.

ama şöyle bir bakalım, bugün Atatürk, hemşiresinden tutun, kömürüne, öğretmenine, doktoruna kısacası yeryüzünde ne kadar meslek varsa adeta her biri için ayrı ayrı sözler söylemiştir… Öy lemi gerçek?

Tabiiki hayır, bu kesinlikle doğru değil! ama birileri kendilerini itibarlarını otoriterlerini kaliteli ve kabul edilir bir hale getirmek için, O Ülkede en sayılır kim ise, onun ağzından bir cümle anında kuruluverir…

İşte senin İstanbul Fethi’de buna benzer bir oalydır… ve Türkler dışında hiç biryabancı uyruklu müslüman’da bu hadisi bilmez nedense:)

Ayrıca geçtiğimiz yıllarda Diyanet bir heyet kurup kendilerince sahih hadisler yanlış hadisler diye ayrım yapmış bazılarını da elemiştir.

Sözün kısası, Ku’an imanlıları Kur’andan çok hadislr ile dinlerini yaşamaktalar….

Sevgiyle kal ..

xxxxxxxxxxx

Sevgili dogruyol
    Politikayi politik forumlarda tartismak gereklidir.Burasi yeri degildir.Atatürk’ün söylenmis gibi görünen ama söylenmemis, söylememis ama söylemis gibi gösterilen sözleri cok ca ortalikta mevcuttur.Ayrica Atatürk ismini kullanarak Islam propagandasi yapmaniza izin vermiyoruz.Onun icin yazinizi kaldirdik.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Emperyalizm ve Kapitalizm sömürü sistemleridir. Kendi iclerinde ve disarda kalan milletlerle sömürü iliskisi varliklarinin olmazsa olmaz bir kosuludur. Bu iliski din inan baglaminda saglaniyor degildir. Borsada bir ülkeyi inanci ne olursa olsun isgal de edebilirsin-askersiz- bagimlida yaparsin yönetirsin de. Bu iliskilerin belirlendigi nokta borsadir

Anonim
    Pasif

@NURDEM 19113 wrote:

Hadis-Kur’an-Sünnet

Sevgiyle kal ..

Burda haklısınız.. Ben bir hata yaptığımda annem direk hadisleri örnek vererek düzeltir.. Hadis ne diyorsa o , gibisinden .
    Ayrıca biz Atatürkçü değiliz… Yani anlarsınız işte.. Daha soğrusu ailem Atatürkçü değil… Çok dindar müslümanlar.. Hani öyle kişiler Atatürkçü olmuyor bilirsiniz… Eğer ben laik,Atatürkçüyüm dersem, ve “anne, ben hristiyanlığı araştırıyorum İncil okuyacağım bakacağım” dersem.. Benim üstüme düşüp baskı yaparlar.. Mahfederler beni… Böyle dindar aileden gelipte araştırmak kolay olmuyor.. Bir defter bile tutamıyorum evde ..
    Bu arada Teşekkürler .. İncili tam okuyacağım ..

Anonim
    Pasif
    diedline;19218 wrote:
    Burda haklısınız.. Ben bir hata yaptığımda annem direk hadisleri örnek vererek düzeltir.. Hadis ne diyorsa o , gibisinden .
    Ayrıca biz Atatürkçü değiliz… Yani anlarsınız işte.. Daha soğrusu ailem Atatürkçü değil… Çok dindar müslümanlar.. Hani öyle kişiler Atatürkçü olmuyor bilirsiniz… Eğer ben laik,Atatürkçüyüm dersem, ve “anne, ben hristiyanlığı araştırıyorum İncil okuyacağım bakacağım” dersem.. Benim üstüme düşüp baskı yaparlar.. Mahfederler beni… Böyle dindar aileden gelipte araştırmak kolay olmuyor.. Bir defter bile tutamıyorum evde ..
    Bu arada Teşekkürler .. İncili tam okuyacağım ..

Sevgili diedline

Seni tebrik ediyorum.Incili okumaya karar vermek güzel ve cesaretli bir baslangictir.Tanri’nin senin yüreginde calismasina izin ver.Gercegi ara ve ne pahasina olursa olsun ona sahip cik.O zaman gercek seni özgür kilacak.Tabi bunun bedeli büyüktür.Bu bedeli de ödemeye hazir olmalisin.Zorlandigin ve anlamadigin yerler olursa buradan sormaya devam et.Sana memnuniyetle yardimci olacagiz.

Esenlikle..

Anonim
    Pasif

Sevgili Diedline,
    Ailem Atatürkçü değil,çok dindar müslümanlar,diye yazmışsın.Yaşadığın zorluklardan bahsetmişsin.Ama,doğruyu bulmak,her zaman sandığımız kadar kolay değildir.Bazen zorluklara göğüs germek gerekir.Benim babam da kimlik müslümanıdır,annem 5 vakit namaz kılar,sürekli evde yasinler,mevlütler okutulur.Eşim,40 derece sıcakta,masa başı değil,aktif çalışmasına rağmen oruç tutar.Böyle bir mozaikten çıktım ben ve bak buradayım.Forumdaki diğer kardeşler,bilirler hikayemi,boşanma konusu bile konuşulur olmuştu evde.Herşey toz pembe değil anlayacağın.Sen,sadece dua et ve İncili oku,Hayatında neler değişecek,bi gözlemle….
    İnanıyorum ki,buradaki herkes dua edecek senin için,Rabbe kavuşman için.
    Esenlikler

Anonim
    Pasif

Aslına bakarsanız İsa Mesih beni kendisine çekiyor.. Hristiyan olursam annem babam beni gebertir evden atar…Daha çok gencim.. İman etsem gizleyemem ki. Annem zorla namaz kıldırıyor.
    dualarınıza çok sevindim.. Bu arada incil okuyorum.. [annemler evde yokken]

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.