Söz dinlemeyen asi halk.

• Bu konu 11 izleyen ve 31 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 32)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rabbimiz Isa Mesih’in esenligi sizin ve ailelerinizin üzerinde olsun.

Öncelikle dünyamız üzerinde yaygınlasmıs ve yaygınlasmaya ISA MESIH IMANLISIYIM diyenler ile devam eden ISRAIL düşmanlığını gördükçe içim kan ağlıyor.

Nedendir bu yahudi düşmanlığı diye düşünmeye başlıyorum , Kutsal Kitab’ı inceledikçe bu halkın başından geçenleri gördükçe , acaba diyorum , acaba bu halk çokmu pis bir halk idi ? , Sonra birde bakıyorum hayır , Dünyanın her yerinde GÜNAHKAR olan insanlardan hiçte bir farkı yokmuş!Pislik ayni pislik, günah ayni günah.

Peki neden bu halk bu kadar göz önünde , neden bu insanların bir çoğunun gözüne batıyor bu halk ? Neden diğer halklar gözündeki merteği görmezde ISRAIL in gözündeki çöpe odaklanır ? NEDEN diye uzun uzun düşündükten sonra cevabı yine RAB veriyor.

Rab önce diyorki anla bakalım Neden israil ISRAIL oldu? Neden benim seçilmiş halkım oldular. Araştırıyorum tabi neden acaba diye ve karşıma Ibrahim çıkıyor. Kimdir bu Ibrahim ? Ibrahim Tanrı’ya itaat eden bir insandı ve bu itaatı sayesinde Tanrinın gözünde lütuf buldu.

Ve Tanri şöyle diyor.

2 “Seni büyük bir ulus yapacağım,

Seni kutsayacak, sana ün kazandıracağım.

Bereket kaynağı olacaksın.

3 Seni kutsayanları kutsayacağım.

Seni lanetleyeni lanetleyeceğim.

Yeryüzündeki halkların hepsi

Senin aracılığınla kutsanacak.”

Son ayetin son bölümünü tekrar okuyalım; Yeryüzündeki halkların hepsi senin aracılığınla kutsanacak…Peki Ibrahim öldü gitti ,,, Tanri’nin vaadi Ibrahim öldü diye ortadan mı kalktı acaba ?

Elbetteki hayır. Vaad Ibrahim’in soyu ile devam etti(Isak,Davut,Yakup vs.) , Taaki Ibrahim bu vaadı veren , BEN BEN OLANIM DIYEN YAHVE beden alıp yeryüzüne gelene kadar. ISA MESIH’in yeryüzüne gelip bu vaadi gerçeklestirmesi ile o ahırdan olmayan yani ISRAILLI olmayan sen ve bende o ahıra girdik.

Yu 10:16 Bu ağıldan olmayan başka koyunlarım var. Onları da getirmeliyim. Benim sesimi işitecekler ve tek sürü, tek çoban olacak.

Ve iste şimdi anlıyorum ki Insanoglu her zaman her yerde kendisini yaratan ve seven Tanri’ya nasıl ihanet ettiyse , kurtulmalarına aracı olan Yahudilere de öyle ihanet ediyormuş meğer…

Yahudiler olmasaydı diye düşünüyorum , Ya ibrahim doğru bir adam olarak Tanri’nın gözünde lütuf bulmasaydı , şu an ne olurdu dedim kendi kendime ve buldum yine:) sevgili mutaf ve ben cehennemde tavla atıyor olurduk:) Tanri o halkı kullanarak verdi Kurtuluşu , Tanrı o halktan çıkardı Kurtarıcıyı…

Yu 4:22 Siz bilmediğinize tapınıyorsunuz, biz bildiğimize tapınıyoruz. Çünkü kurtuluş Yahudilerdendir.

Rom 9:3 Kardeşlerimin, soydaşlarım olan İsraillilerin uğruna, ben kendim lanetlenip Mesih’ten uzaklaştırılmayı dilerdim. Evlatlığa kabul edilenler, Tanrı’nın yüceliğini görenler onlardır. Antlaşmalar, buyrulan Kutsal Yasa, tapınma düzeni ve vaatler de onlarındır.

Sevgili mutaf yaznda bir bölum dikkatimi çekti,,, “kim ibrahim peygambere dil uzatmış haddi bile degil mutafın” evet bu kimsenin haddi değil ama ISRAIL’E dil uzatmak ta HADDI değil o mutafın ve kimsenin!!!

Kemal abi ve Koreş kardeşe üzülerek katılıyorum. Bak ayet ne diyor. Seni Lanetleyeni Lanetleyeceğim ! Senin için dua edecegimizi hiç unutma mutaf kardeş. Rabbim sana inayet etsin. Amin

Kutsal Yasaya gelince bir ISA MESIH imanlısı nasıl olurda hem Incil’e iman ediyorum der , Hemde böyle pervasızca Tevrat için bunları söyler anlamak gerçekten imkansız.

Burada bir soru aklıma geldi , Isa Mesih Incil’in neresinde KUTSAL YASA veya diger peygamberlik sözlerini inkar etmiştir ? Neresinde yanlış demiştir ? Neresinde geçersiz kılmıstır. ?

Bu ayet Tanri sözünden utananlar için olsa gerek !!!

Mar 8:38 Bu vefasız ve günahkâr kuşağın ortasında, kim benden ve benim sözlerimden utanırsa, İnsanoğlu da, Babasının görkemi içinde kutsal meleklerle birlikte geldiğinde o kişiden utanacaktır.»

Simdi gelelim şu anki israil konusuna,,, Bizler ISA MESIH imanlıları olarak her zaman her yerde söyleyebileceğimiz şudurki , öldürmenin ve zulmun her türlüsüne , kim yaparsa yapsın karşıyız.
    Bunu ISARAIL de yapsa Filistin de yapsa böyledir.Israil’in bir cok yanlışı olduğu konusunda hemfikir olabiriz. Ama dünyada islam gibi yahudileri öldürmeyi emreden ve bir çok alanda yahudilere düşman olan halklar ve milletler varken ayrıca siyaset arenasında şartların ne durumda olduğunu da göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapmamız en azından YARGINIZ ADIL OLSUN sözünü göz önüne getirmemiz gerekir.

Ayrıca bilmeliyiz ki IKI YÜZLÜ FERISILER ISRAIL’IN ICINDE HER ZAMAN VARDI OLAMAYADA DEVAM EDECEKLER. Ama bu söz Kutsal Yasa’yla veya Tevrat’la alakalı değil onları benliklerine göre çarptıranlar içindir.

Heralde Romalilar 9:6 cok açıklayıcıdır. Israilden olanların hepsi ISRAIL li değildir.

Rom 9:6 Tanrı’nın sözü boşa çıktı demek istemiyorum. Çünkü İsrail’den olanların hepsi İsrail[] değildir.

Diger bir konu ise Tevratta anlatılan hikayeler konusu

2Ti 3:16 Kutsal Yazıların tümü Tanrı esinidir ve öğretmek, azarlamak, yola getirmek ve doğruluk konusunda eğitmek için yararlıdır.

Der ayet , Tevratta anlatılanlar aslında insanın ne kadar karaktersiz bir varlik olduğu ile alakalıdır. Bunları şu an hemen kafamızı kaldırıp çevremize bakarak görebiliriz, Tanrı o hikayeleri biz çevremize baktığımızda GÖRMEYELIM , Bu yazılanlardan ders çıkarıp tövbe edelim diye yazdırdı. Aynı zamanda ne olduğumuzu ve ne hak ettiğimizi bilelim ve buna rağmen Tanrı’nın ne denli affedici ve sevecen olduğunu kurtarışında görelim. Kutsal Kitap’ta anlatılanlar bizim şu dönemimizde de hic yabancisi oldugumuz seyler degil aslinda. Oradaki günahkarlardan ne kadar farkımız vardı ? HIÇ.

Yakın Yıkın öldürün kırın geçirin ayetlerine gelince , Şunu unutmayalım Eski Ahit’teki Tanrı ile Yeni Ahit’teki Tanrı ayni Tanrıdır. Bilmeliyiz ki Tanrı merhametli olduğu kadar ADALETLI bir Tanrı’dır. Ve Tanrı verdiği vaadleri gerçekleştiren bir Tanrıdır. Tanrı o halk vasıtasıyla dünyaya ulaşacaktı ve buna karşı duracak olan ne olursa olsun ortadan kaldırılmalıydı ve gereken yapıldı… ISA MESIH’IN gelmesi ile Kutsal Yasa tamamlandi. Kurtulus ve Inayet dönemi başladi. Hamd olsun.

Esenlik olsun.

Anonim
    Pasif

Rab sizi kutsasin korusun rabbin lütfu kutsallarla ve rabbi sonsuzlara kadar sevenlerle olsun
    incil bize ne diyor:
    Yargilamayinki yargilanmayasiniz
    göklerdeki babamiz adin kutsal kilinsin egemenliğin gelsin gökte olduğu gibi yeryüzündede senin isteğin olsun bize karşi kötülük yapanlari affettiğimiz gibi sende bizi affet
    egemenlik güç yücelik sonsuzlara kadar senindir.
    Yahudilerin içinde ferisiler vardir onlara isa kiziyor ama asla ibrahime davuda peygamberlere kizmaz peygamberler israiloğullarindan çikmiştir
    bu olaylarda kimseleri yargilamayalim ama kutsal kitabimiz bize israelin ve yeruşalimin korunmasini söylüyor ozamanki buzamanki diye birşey yok orasi kutsal topraklardir kutsal ve göklerdeki kilisenin yeryüzüne ineceği ve yükseleceği yerdir bize orayi rabbi korumak düşer ama müslümanlarada kizmiyoruz çünkü kimseleri yargilamamiz suçlamamiz gerekir hepinizi kutsal selamla selamliyorum

Anonim
    Pasif

Esenlik ve lütuf sizlerle olsun Devran kardeş.

Günlerdir süren tartışmaların,paylaşımların neticesinde benim ve diğer kardeşlerin yapamadığını,yani son noktayı koyamamanın beceriksizliğini siz tamamladınız.
    Haleluya benim vermek istediğim cevabi tebrik ederim siz verdiniz
    teşekkürler .

Örnek ayet verip demişsinki,
    Heralde Romalilar 9:6 cok açıklayıcıdır. “Israilden olanların hepsi ISRAIL li değildir.”

Ben şimdi bu ayetin tamamını paylaşacağım.

“Tanrının sözü boşa çıktı demek istemiyorum çünkü israil soyundan gelenlerin hepsi israilli sayılmaz.İbrahim’in soyundan olsalar bile,hepsi onun çocukları değildir.Ama senin soyun İshak’la sürecek diye yazılmıştır.”
    Romalılar 9:6-7

Şimdi meseleyi anlatabildim mi kardeşim.Bende sizlerdeki bu israilli aşkını anlayamadım .
    Sizlerin paylaşımları ve davranışları aynen şöyle, aman ha sen ne yaptın Mutaf, tüm israilliler kutsaldır diyeceksiniz, neredeyse.

Dünyada en çok faydalanılan kitabı “Kutsal kitap yorumu William
    Mac Donald” ın bu ayet için yorumu;
    “Bir kişinin yanlızca İsrail ulusundan doğmuş olması,onun vaadlerin mirasçısı olduğunu göstermez.
    İbrahimin soyunun tümü İbrahim’in çocukları olarak kabul edilmez.”

Tanrı vaadini İshak ile sürdüreceğini belirtmiştir,ama diğerleride bu gün İsrailli olarak tannınıyor yani vaade ortak olmayanlarda.
    Anladınız mı Devran kardeş ve beni eleştirenler.Her israilliyi de kutsallaştırmayın,ne güzel yazmışsınız devran kardeş Vaade ortak olan
    cinayet işleyip,başka ulustan halkları peri perişan edermiydi.

Sizlerin daha iyi anlayabilmeniz için daha açık bir ayet vereyim….!

İsa kendisine iman etmiş olan yahudilere;

“Eğer benim sözüme bağlı kalırsanız,gerçekten öğrencilerim olursunuz.
    gerçegi bileceksiniz gerçek sizi özgür kılacak dedi.
    Biz ibrahim’in soyundanız diye karşılık verdiler.Hiç bir zaman kimseye kölelik etmedik.Nasıl oluyorda sen nasıl özgür olacaksınız diyorsun.
    Yuhanna 8:31-32-33

“İbrahimin soyundan olduğunuzu biliyorum.Yine de beni öldürmek istiyorsunuz.Çünkü yüreğinizde sözüme yer vermiyorsunuz.Ben babamın yanında gördüklerimi söylüyorum,sizde babanızdan işittiklerinizi yapıyorsunuz.Bizim babamız ibrahimdir diye karşılık verdiler.
    İsa İbrahim’in çocukları olsaydınız İbrahim’in yaptıklarını yapardınız dedi.Ama şimdi beni Tanrıdan işittiği gerçeği sizlere bildireni,öldürmek istiyorsunuz.İbrahim bunu yapmadı.Siz babanızın yaptıklarını yapıyorsunuz.Biz zinadan doğmadık bir tek babamız var oda Tanrı’dır dediler.
    İsa Tanrı babanız olsaydı beni severdiniz dedi.Çünkü ben Tanrı’dan çıkıp geldim.Söylediklerimi neden anlamıyorsunuz ?
    Benim sözümü dinlemeye dayanamıyorsunuz da ondan.
    ” SİZ BABANIZ İBLİS’TENSİNİZ VE BABANIZIN ARZULARINI YERİNE GETİRMEK İSTİYORSUNUZ O BAŞLANGIÇTAN BERİ KATİLDİ.”

Yuhanna.8:31-44

Anladın mı..!Devran kardeş zulümleri yapan Tevrat’a (Musa’nın on emrine mi) yoksa babaları iblisin arzularınımı yerine getiriyorlar.
    Gerçi ben gene halt ettim, israilliyim ve İbrahim’denim diyenler
    kutsaldır,sizce öyle değilmi….! :)
    Benim için seçilmiş halk İsa Mesih’i Rab kabul etmiş ve edebilecek israillilerdir.İbrahim ve Musanın yasalarını yerine getirenlerdir.

Çala bıçak garibanları doğrayan, ve İblisin uşakları Gazze’de misket bombalarını atarken,hafta sonu piknikte barbükü yapıp aileleri ile tepelerde şarap içip seyredenler,her bombadan sonra tezaruhat yapanlar değil.
    Gerçi özür dilerim sizin için israilli olmak yetiyordu değilmi…!

Bak ben İsa mesih İmanlısıyım ve bu dünya üzerinde nelere karşıyım..

Zulümlere karşıyım,
    Maraş katliamlarına karşıyım,
    Dersim katliamlarına karşıyım,
    1915 Ermeni katliamlarına karşıyım,
    Alman faşizminin uyguladığı yahudi katliamına karşıyım,
    Madımakta aydınlarımın katledilmesine karşıyım
    Ve Filistinde savunmasız insanları İsrail’in katletmesinede karşıyım.

Bu benim değil,benden Rab’bim İsa Mesih’in isteğidir,o benim yüreğime koydu.hangi ayetlemi yazayımda gör.

” Ne mutlu merhametli olanlara
    Çünkü onlar merhamet bulacaklar.
    Ne mutlu barışı sağlayanlara
    Çünkü onlara Tanrı oğulları denilecek.”
    Matta.5:7-9

Devran kardeş diyorsunki;

“Yahudiler olmasaydı diye düşünüyorum , Ya ibrahim doğru bir adam olarak Tanri’nın gözünde lütuf bulmasaydı , şu an ne olurdu dedim kendi kendime ve buldum yine:) sevgili mutaf ve ben cehennemde tavla atıyor olurduk:) Tanri o halkı kullanarak verdi Kurtuluşu , Tanrı o halktan çıkardı Kurtarıcıyı…”

Rahat ol Devran kardeş bu kadar korkma.İbrahim Tanrı’nın gözünde lütuf bulmasaydı…ne olurdu..
    Tanrı’nın planları bitmez.Mutlaka başka tasarılarıda olurdu.Bak bu konuda Rab ne diyor.

“Tanrının kendisini sevenler için hazırladıklarını,hiç bir insan yüreği kavrayamadı.”
    1 korintliler.2:9

Ve bir başka ayet.

” Rab’bin düşüncesini kim bildi ki,O’na öğüt verebilsin.”
    1 Korintliler.2:15

Devran kardeş anladınmı cehennemde tavla atmamıza gerek kalmıyor,ama Mutaf illada seninle tavla atacağım dersen,memlekete yolun düşerse gel Güzel izmire kordon boyunda kardeşimle tavla atarız,belkide çoşar bunaltıcı İzmir sıcağında bir kaç tanede buz gibi bira ısmarlarım..Eyvah gene bombalanacağım..Mutaf Devran’ı izmir’e bira içmeye çeğırdı diye :)

Devran kardeş birşey soracağım merak ettimde………………………..!
    Hadi biz cehennemde tavla oynamaktan yırttıkta,Bet-şava’nın kocası
    Uria ile,Davut cennete ne oynayacaklar.

Tabiki kardeşim israile dil uzatmak ne ben Mutaf’ın nede bir başkasının harcı değildir fakat sizden ricam bu garip mutaf Yuhanna 8:31-44 te Rab’bin siz “Babanız iblis’ten siniz” diye payladığı israillilere birazcık dil uzatayım.
    Bu gücümü Rab’bimden alıyorum hangi ayetlerle mi.

“O kendi önünde sevgide kutsal ve kusursuz olmamız için dünyanın kuruluşundan önce bizi Mesih’te seçti.Kendi isteği ve amacı uyarınca İsa mesih aracılığı ile kendisine oğullar olalım diye bizi önceden belirledi.

Efesliler.1:4-5
    Ben böyle seçildim Devran kardeş.

“İsa mesih Kutsal yasayı,buyrukları ve kuralları ile etkisiz kılarak, iki topluluğu birleştirdi.Aradaki engel duvarını yani düşmanlığı kendi bedeninde yıktı.”
    Efesliler 2:14

Diyorsunki;
    Kemal abi ve Koreş kardeşe üzülerek katılıyorum. Bak ayet ne diyor. Seni Lanetleyeni Lanetleyeceğim ! Senin için dua edecegimizi hiç unutma mutaf kardeş. Rabbim sana inayet etsin. Amin

* Bende diyorum ki ” İbrahimin yasasına uymayanları Rab lanetlesin.

* Bende diyorumki “Musa’nın on emrine uymayanları Rab lanetlesin.
    (Gazzede çocukları,hamileleri,yaşlı genci öldürenleri rab lanetlesin)

Deme hakkım var çünkü on emirde elimde ve gördüklerimde karşımda.Onlar o kadar lanetlilerki Yahudiyiz,İsrailliyiz deyip on emiri Tevrat yasalarını ayaklar altına alıyorlar.
    Devran kardeş tamam benim için dua et fakat duaya esas ihtiyaçları olan bu sapmışlarada dua etki bırakın Mesih İsayı tanımayı bari kendi inandıkları Tevrat’a ihanet etmesinler.
    Bende sizler için dua edeceğimki Rab yüreklerinize benim mesajımı algılama yetisi versin.

Lütfen sapla samanı biri birine karıştırmayın tabi ki Tevrat’ında İncilinde Tanrısı aynı tanrı fakat gine söylüyorum iki yüzlü ferisiler her şeyi çarptırdıkları gibi Tanrı yasalarınıda kendi çıkarları için çarpıttılar.
    İsa Mesih’in sizi gidi engerek soyları sözünü boşunamı söyledi
    Tanrı halkı olup Tanrı’ya bu kadar ihanet eden bir topluluğun Tevrat’ı
    çarptırmayacağına ,bu kadar nasıl emin olabiliyorsunuz…!

Son sözüm;Kutsal yasadaki en önemli buyruk ne biliyormusun…? Devran kardeş…..gerçi… sen… biliyorsundur ,fakat ben genede yazayım.

İsa onlara şu karşılığı verdi:

” Tanrın rab’bi bütün yüreğinle bütün canınla ve bütün aklınla seveceksin,işte ilk ve en önemli buyruk budur.ilkine benzeyen ikinci buyrukta şudur,”Komşunu kendin gibi seveceksin,kutsal yasanın tümü ve peygamberlerin sözleri bu iki buyruğa dayanır.”
    Matta.22:37-40

Anladın mı Devran kardeşim.Benim göremediğim bir satırda Rab, komsun Filistinliler hariç mi dedi, acaba…….!

Esenlik olsun.

Anonim
    Pasif

Mutaf kardesim uzun uzun sözleri hic de sevmiyorum. Senin dedigin gercek ibrahim soyundan olma kriterini burda kim bilmiyor ki… 1 islamiyetin Medinede ilk güclenmeye basladigi zamandan itibaren israillilerle neler yasadigini bilmelisin. ilk önce onlara topraklarini ve evlerini birakip gitmeleri izni verildi. Daha sonralari ise savasmadan teslim olduklarinda dahi ayni sartla orayi terkedip gitmelerine izin verilmedi. Gün dogumundan batimina dek kafalari kesildi. Elde edilen kadin ve kizlar elbette yararli sekilde kullanilmistir. Durumu yalnizca filistinle bugünle sinirli tutmak bizi yaniltir. israile gül mü atiyorlar. onlar da ellerinden geldigince bombaliyorlar kursunluyorlar öldürüyorlar. Bir tarafi görüyorsun da öbür tarafi görmek niye zor geliyor sana. Bir tane bir avuc devlete karsi bir sürü devlet ve milyarlar Tanri koruyor olmasa zaten onlari soykirimdan hic kimse kurtaramazdi Var olmalari gercekten mucize baska birsey degil. Kutsal kitabin eski ahit bölmünün degistirildigini de bilimsel olarak kanitlamalisin. isa Mesihya inandigini söylüyorsun. Luka16:16Kutsal yasa ve peygamberlerin devri Yahyanin zamanina dek sürdü……….17 Yerin ve gögün ortadan kalkmasi Kutsal yasanin ufacik bir noktasinin dahi ortadan kalkmasindan daha kolaydir. Matta 5:18 ayni aciklamayi yapan ayetler Matta 13:52 Iste böylece Göklerin Egemenligi icin egitilmis her din bilgini, hazinesinden hem yeni hem eski degerler cikaran mal sahibine benzer. Isa Mesihin bu eski ahiti dogrulayan degerlendirmesini yanlis mi buluyorsun Hem dedigin gibi bir durum olsa neden Mesih bunun icin bizi uyarmadi da eski ahti destekledi. Tapinakta Ferisilere karsi gerek okuyarak gerek söyleyerek eski ahti kullandi. Onlari eski ahti bilmekle ama yerine getirmemekle sucladi. Mesihten sonra degistirildi dersen o da tümüyle bos. Bulunan el yazmalari Mesih öncesine dek gidiyor ve bugun elimizdekiyle ayni. Lütfen istedigin iddada bulun ama saglam dayanaklar bul da öyle bos lafla degil.

Anonim
    Pasif

Kutsal Kitabın değiştirildiği iddiası çok çirkin asla kabul edilemez Hristiyanlar bunları savunurken, bizden nefret edenler için delil veriyoruz kardeşler. Yarın öbür gün bir İslami sitede derlerse bak Hristiyanlar bile kabul etti değiştirildi diye, ne diyebiliriz? Tanrı sözü değiştirilebilir mi? Lütfen bu çok çirkin bir davranış İsrail politikası farklı, Kutsal Kitabın Tanrı sözü olması ve mükemmelliği farklı.

Anonim
    Pasif

Rabbin adina ovguler olsun. Rab burada paylastigimiz Tanri sozlerini kutsal ruhuyla yonlendirsin kardesler,Amin.

Tanri sozunu okurken ozellikle eski ahitte ki bazi kelimelere ve ayetlere takilip kalmayi cok zararli goruyorum. Ozellikle olme,oldurulme ve Tanrinin gazabini acikca gosterdigi yerlerle ile ilgili olan ayetlere.

Ayetleri dusunurken o an ki durum ve o durumun sartları icinde degerlendirmek gerekiyor. O anki durumun agirligi,kosullari ve yanlisliklari neyi soylemeyi ve yapmayi gerektirmisse Rabbimiz onlari bize buyurmustur. Suan ki yasadigimiz dunyada egemen olan ozgurlukcu ve insan haklari savunuculugundaki yogun duygularimiz bizi Rabbin sozunu degerlendirirken yanlisa surukleyebiliyor.Elbette bu duygularimiz yanlis demiyorum ama burada soz konusu olan ana konu futursuzca yapilan gunahlar ve Rabbin bu duruma olan kararli tutumudur.

Yeni ahitteki Rab,Eski Ahittekinden farkli degil elbette. Rab lutfundan faydalanmayan ve azginlik yapmaya devam eden halklar uzerinde siddetini ve cezalandiriciligini her zaman gosterdi ve gene gosterecektir. Onunda bir gunah kotasi oldugunu unutmamali ve o kotayi gecenlerin basina gelenleri kutsal kitapda okumak bizi gucendirmemeli ya da Tanri konsunda yanlis duygulara itmemelidir. Cunku unutmamalidir ki son geldiginde gunahlardan oturu yasanancak olan gazap,orada yazilanlardan kat kat fazla olacaktir.

Kutsal Kitap derslerinde,Eski Ahit calisirken beni en heyecanlandiran yerlerden biride Hezekiel bolumu olmustu. Hepinizin bildigi gibi Rab orada henuz gerceklesmemis olan peygamberliklerden bahseder.Bunlardan biride Israilin basina gelecek olan olaydir Suan vuku bulan olaylara baktigimizda ise Kutsal Kitapda anlatilandan farkli bir sekilde gerceklesen tek bir olaya dahi rastlamiyoruz. Rab neyi yapacagini bildirdiyse hepsini tek tek gerceklestiriyor ve gerceklestirecek.

Israil halki suan kutsalligi Rab tarafindan alinmis ve Rabbin hosnut olmadigi isleri yapan bir halktir. Rabbin onlar uzerindeki taahutleri gerceklestikten sonra yeniden Rab tarafindan kutsal kılınmis bir halk olacaklar.

Israilin halkinin su an kendisini kurtaracak olan tek seyin “bilimsellik ve bilimin izini takip etmek” olduğunu her firsatta dile getirdigini hepimiz biliyoruz. Birakin Rabbin yolunu Tevratin bile islerine gelen yerlerini kabul ediyolar.Peki Rab onlarin bu tutumuna karsi onlara ne diyor acaba?

Hezekiel 33:12-20

12 Sen, ey insanoğlu, halkına de ki: ‘Doğru kişi Tanrı’ya başkaldırırsa, doğruluğu onu kurtarmaz. Kötü kişi kötülüğünden döndüğü zaman kötülüğü yıkımına neden olmaz. Doğru kişi Tanrı’ya başkaldırırsa, doğruluğu yaşamasını sağlamaz.’

13 Doğru kişi için, ‘Kesinlikle yaşayacak’ desem, ama o doğruluğuna güvenip de kötülük yapsa, yaptığı doğru işlerin hiçbiri anımsanmayacak. Yaptığı kötülükten ötürü ölecek.

14 Kötü kişiye, ‘Kesinlikle öleceksin’ desem, ama o günahından dönüp adil ve doğru olanı yapsa,

15 aldığı rehini geri verse, çaldığını ödese, yaşam veren kurallar uyarınca davranıp günah işlemese kesinlikle yaşayacak, ölmeyecektir.

16 İşlediği günahlardan hiçbiri ona karşı anımsanmayacaktır, adil ve doğru olanı yapmıştır; kesinlikle yaşayacaktır.

17 “Senin halkın, ‘Rab’bin yolu doğru değil’ diyor. Oysa doğru olmayan onların yolu.

18 Doğru kişi doğruluğundan döner de kötülük yaparsa, yaptığı kötülüğün içinde ölecektir.

19 Kötü kişi yaptığı kötülükten döner de adil ve doğru olanı yaparsa, yaptığı bu işlerle yaşayacaktır.

20 Ey İsrail halkı, ‘Rab’bin yolu doğru değil’ diyorsun. Her birinizi kendi yoluna göre yargılayacağım.”

Peki suan Israil’in bir avuc fazladan toprak almak icin kan dokmesine karsi Rab ne diyor acaba?

Hezekiel 33:23-26

23 RAB bana şöyle seslendi:

24 “İnsanoğlu, İsrail’in viran olmuş kentlerinde yaşayanlar, ‘İbrahim tek kişiyken ülkeyi miras almıştı. Oysa biz kalabalığız, ülke miras olarak bize verilmiştir’ diyorlar.

25 Bu nedenle onlara de ki: ‘Rab Yahve şöyle diyor: Eti kanıyla yiyor, putlarınıza bel bağlıyor, kan döküyorsunuz. Yine de ülkeyi miras almayı mı umuyorsunuz?

26 Kılıcınıza güveniyor, iğrenç şeyler yapıyor, komşunuzun karısını kirletiyorsunuz. Yine de ülkeyi miras almayı mı umuyorsunuz?’

Peki Rab onlari zamani gelipte yeniden kutsal kildiginda bunu Israil halkinin hatiri icin mi yapacak? Hayir.

Hezekiel 36:16-23

16 RAB bana şöyle seslendi:

17 “İnsanoğlu, İsrail halkı kendi ülkesinde yaşarken tutumu ve davranışlarıyla ülkeyi kirletti. Onların davranışı benim gözümde âdet gören bir kadının kirliliği gibiydi.

18 Bu yüzden öfkemi üzerlerine boşalttım. Çünkü ülkede kan döktüler, putlarıyla onu kirlettiler.

19 Onları uluslara dağıttım, ülkelere yayıldılar. Onları tutumlarına ve davranışlarına göre yargıladım.

20 Ulusların arasında her gittikleri yerde kutsal adımı kirlettiler. Çünkü onlar için, ‘Bu RAB’bin halkı, öyleyken ülkesinden çıkmak zorunda kaldı’ dendi.

21 İsrail halkının gittiği uluslar arasında kirlettiği kutsal adımın onuru için kaygılandım.

22 “Bu nedenle İsrail halkına de ki: ‘Rab Yahve şöyle diyor: Ey İsrail halkı, sizin hatırınız için değil, gittiğiniz uluslar arasında kirlettiğiniz kutsal adımın hatırı için bunları yapacağım.

23 Uluslar arasında kirlenen, onlar arasında kirlettiğiniz büyük adımın kutsallığını göstereceğim. Onların gözü önünde kutsallığımı sizin aracılığınızla kanıtladığımda, uluslar benim RAB olduğumu anlayacaklar. Rab Yahve böyle diyor.

Hezekiel 20:41-44

41 Sizi ulusların arasından çıkarıp dağılmış olduğunuz ülkelerden topladığımda, güzel bir koku gibi kabul edeceğim. Ulusların gözü önünde aranızda kutsallığımı göstereceğim.

42 Sizleri atalarınıza vermeye ant içtiğim ülkeye, İsrail ülkesine getirdiğimde, benim RAB olduğumu anlayacaksınız.

43 Bütün yaptıklarınızı, kendinizi kirlettiğiniz bütün uygulamaları orada anımsayacak, yaptığınız kötülüklerden ötürü kendinizden tiksineceksiniz.

44 Ey İsrail halkı, kötü yollarınıza, yozlaşmış uygulamalarınıza göre değil, adım uğruna sizinle ilgilendiğimde, benim RAB olduğumu anlayacaksınız. Rab Yahve böyle diyor.'”

Peki Israilin kutsalliginin Rab tarafindan alindigini ve suan o kutsalliktan yoksun,ruhu olmayan zombi bir halk olduklarini nereden anliyoruz? Bunun icin referens gosterilebilecek bir cok bolum ve ayet var ama ben gene Hezekiel’den gitmek istiyorum.

Hezekiel 36:26-28

26 Size yeni bir yürek verecek, içinize yeni bir ruh koyacağım. İçinizdeki taştan yüreği çıkaracak, size etten bir yürek vereceğim.

27 Ruhumu içinize koyacağım; kurallarımı izlemenizi, buyruklarıma uyup onları uygulamanızı sağlayacağım.

28 Atalarınıza verdiğim ülkede yaşayacak, benim halkım olacaksınız, ben de sizin Tanrınız olacağım.

Hezekiel 37:7-8

7 Böylece bana verilen buyruk uyarınca peygamberlik ettim. Ben peygamberlik ederken bir gürültü oldu, bir takırtı duyuldu. Kemikler birbirleriyle birleşiyordu.

8 Baktım, işte üzerlerinde kaslar, etler oluşuyor, üstlerini deri kaplıyordu. Ama onlarda ruh yoktu.

Hezekiel 37:11-14

11 Sonra bana, “İnsanoğlu, bu kemikler bütün İsrail halkını simgeliyor” dedi, “Onlar, ‘Kemiklerimiz kurudu, umudumuz yok oldu, bittik’ diyorlar.

12 Bu yüzden peygamberlik et ve onlara de ki: ‘Rab Yahve şöyle diyor: Ey halkım, mezarlarınızı açıp sizi oradan çıkaracak, İsrail ülkesine geri getireceğim.

13 Mezarlarınızı açıp sizi çıkardığım zaman benim RAB olduğumu anlayacaksın, ey halkım.

14 Ruhumu içinize koyacağım, canlanacaksınız. Sizi kendi ülkenize yerleştireceğim. O zaman, bunu söyleyenin ve yapanın ben RAB olduğumu anlayacaksınız.'” Böyle diyor RAB.

Rabbin esenligi hepimizin ustune olsun.

Anonim
    Pasif

Tanrı Lütuf Çağını başlatmadan önce de sonrasında da verdiği sözleri tutan Tanrı’dır. İsrail’e benim halkımsınız dedi. Benim çocuğumsunuz dedi. İsrail bağlı kaldığı, itaat ettiği sürece huzurla yaşadılar, itaatsizlik ettiklerinde de tüm halk cezalandırıldı. Savaşlarda yenildiler, öldürüldüler, sürgün edildiler, aşağılandılar ama tüm bunlar Tanrı’nın adına kötü söz getirdikleri için oldu. İmansız uluslar arasında hala daha İsrail Tanrı’nın halkıdır. Ve İsrail halkından olmayan bizler de Mesih aracılığıyla o halktanız. Dünya da Tanrı Yahve ‘yi tanıyan iki topluluk; biri İsrail, diğeri de İsrail halkından olmayan ama Mesih sayesinde bilgilenen bizler.
    Sayın Mustifi çok doğru bir şey söylemiş. Yalnızca şuan ki duruma bakarsanız yanılırsınız. Sayın Mutaf sizce islam Tanrı’mıza hizmet eden bir din midir, yoksa Tanrı ile ilgili tüm gerçekleri karartan bir din midir? Ve bu din-felsefeyle yaşayan insanlar Tanrı’ya mı hizmet etmektedirle? İsrail’i yok etme düşüncesi İslam’ın temelinde vardır. Ki Tanrı ben İsrail’in Tanrısıyım derken. Onlara lanet eden lanetlenecek derken. Bu söz, eski ahitte geçer.Ve İsrail’den bahsederken gerçek anlamda o halktan bahsettiği ve bizi de kapsadığı gerçektir. Yani sadece Tanrı’ya iman edenlerden bahsetmiyor.

İsrail eskiden putperestliğe düşmüştü ve çok ağır cezalandırıldı, Mesih reddetmişlerdi, çok ağır cezalandırıldı, ama şimdi yasaya, Tanrı’ya eskisinden daha çok bağlılar. Yani Tanrı’ya Yahve’ye bağlılar. Soykırımdan kurtulup, eski topraklarına dönebilmelerini ve yeniden bir devlet olabilmelerini sağlayanın Tanrı Yahve olduğunu şüpheye yer bırakmayacak şekilde anlamışlar ve Tanrı’ya her zamankinden daha bağlılar. Hezekiel’i dikkatli okursak bunu yapanın Tanrı olduğunu, onların Tanrı’sı olduğunu diğer ulusların anlayacaklarından bahsediyor. Sizce bu uluslar içinde anlayanlar kimler? Müslümanlar mı? Tabii ki hayır, biz hristiyanlar. Kutsal Kitabı ve peygamberlikleri bilenler anlayabilir. Siz zaten eski ahiti kabul etmediğinizden gerçekleri de göremiyorsunuz.

Tanrı kendisine karşı olanlarla, İsrail’i ve bizi kullanarak savaşıyor. İsrail’i kullanıyor ki, vaatlerinin gerçekten gerçekleştiğini, yapanın Kendisi olduğu anlaşılsın, Tanrı’nın Yahve olduğu anlaşılsın. Bizi de kullanıyor, ki Tanrı’nın herkesi kabul edecek “Lütuf Çağını” başlatmış olduğu bilinsin. O yüzden İsrail’in zayıflığı ya da güçlülüğü önemlidir. Tanrı İsrail’i ,yalnızca ona inanlar bazında değil, koruyacaktır. Son savaş bilindiği gibi Armegedon da olacaktır. Ve bunun ülkeler arasında bir savaş olacağı da kesindir. İmanlıların hepsi bir ülkede olmadığına göre burda bahsedilen israil’in gerçek anlamda israil ülkesi olduğu benim için kesindir. Bahsedilen düşman ülkelerin hepsi de müslüman ülkeler olacaktır. Pers ve babil krallıklarının varolduğu toprakların insanlarının toplanacak olduğu belirtilir. Oralarda ki insanların da İslam’ın Allah’ına taptığı bir gerçektir.

Hezekiel 25,28,35,36
    Hezekiel 36:16-22
    Hezekiel 39:9-10 , 22-29
    Ovadya 15 “Tanrı Ulusları Yargılayacak” diye yazılıdır. Yani Tanrı uluslara karşı olabiliyor, tıpkı itaatsizliklerinde İsrail’e olduğu gibi!!!!…..

Bunun bir halkı körü körüne tutmakla alakası yok. Bunun Tanrı’ya imanla ve kutsal kitap sözlerini inanmakla alakası var. Yine Vahiy de 11’de İki Tanık’dan bahsedilir. Tanrı’nın yeryüzünde olan İki Tanığı Yahudilerdir (Tanrı’nın Yahve olduğunu bilen) ve bir de biz Hristiyanlar olduğuna inanıyorum.

Tanrı Kutsal Kitapta ki sözlerden İsrail’in yok olmasına izin vermeyeceğini biliyoruz. Dolayısıyla bunun aksini amaçlayan diğer imansız uluslara karşı olacağını ve büyük bir yenilgiye uğratacağını da okuyoruz. İslamın arkasında Tanrısız olan ve Tanrı halklarını (yahudiler- hristiyanlar) yok etmek isteyenler de yok edilecekler. Çocukları da ne yazık ki yok edilecekler. Nasıl ki Tanrı, israil günah işlediğinde, olup bitenden habersiz olan israilli çocukların ölmesine izin verdiyse, diğer ulusların masumları da atalarının imansızlığı yüzünden acı çekeceklerdir. Kimse Tanrı’ya neden böyle yapıyorsun diye sorbilir mi? Ben soramam.

İsrail Devleti, o coğrafya da istenmiyor, hatta yok olsun isteniyor. Bu düşünce yeni de değil, islamdan önce de böyle idi, sonra da , bundan sonra da böyle olacak. İsrail’de kendini korumaya devam edecek. Ve eğer başarılı oluyorsa, bunun nedeni Tanrı’nın da onların başarılı olmasını istemesindendir. Eğer tüm engellemelere, olumsuzluğa, nefrete karşı İsrail Devleti yeniden kurulmuşsa, bu insan çabasıyla olmamıştır. Tanrı’nın desteğiyle olmuştur. Tanrı’nın Evet’i ile olmuştur. Şimdi eskiden olduğu gibi yine birileri Tanrı’nın EVET dediğine karşı geliyor, HAYIR diyor. Diyenler de hiçbir zaman Tanrı’nın olmamış, Onu reddetmiş, ve şimdi sözlerini (kutsal kitabı) yok sayan, değişmiş, hükmü yok diyen uluslar. Tanrı onlara karşı nasıl olacaktır sizce? Tanrı ameleklilere, moavlılara, edomlulara, mısırlılara nasıl davrandıysa öyle….. İçinde ki masumlar ölse de ne yazık ki öyle olacak.

Örnek vermişken herhalde Sayın Mutaf, Mısırlıların ilk doğanlarının ölümüne Tanrı’nın izin vermesini de onaylamıyorsunuzdur. Onlar da masumdu değil mi? Neden ölmelilerdi ki?….

Anonim
    Pasif

Rabbin adina ovguler olsun. Rab burada paylastigimiz Tanri sozlerini kutsal ruhuyla yonlendirsin kardesler,Amin.

Tanri sozunu okurken ozellikle eski ahitte ki bazi kelimelere ve ayetlere takilip kalmayi cok zararli goruyorum. Ozellikle olme,oldurulme ve Tanrinin gazabini acikca gosterdigi yerlerle ile ilgili olan ayetlere.

Ayetleri dusunurken o an ki durum ve o durumun sartları icinde degerlendirmek gerekiyor. O anki durumun agirligi,kosullari ve yanlisliklari neyi soylemeyi ve yapmayi gerektirmisse Rabbimiz onlari bize buyurmustur. Suan ki yasadigimiz dunyada egemen olan ozgurlukcu ve insan haklari savunuculugundaki yogun duygularimiz bizi Rabbin sozunu degerlendirirken yanlisa surukleyebiliyor.Elbette bu duygularimiz yanlis demiyorum ama burada soz konusu olan ana konu futursuzca yapilan gunahlar ve Rabbin bu duruma olan kararli tutumudur.

Yeni ahitteki Rab,Eski Ahittekinden farkli degil elbette. Rab lutfundan faydalanmayan ve azginlik yapmaya devam eden halklar uzerinde siddetini ve cezalandiriciligini her zaman gosterdi ve gene gosterecektir. Onunda bir gunah kotasi oldugunu unutmamali ve o kotayi gecenlerin basina gelenleri kutsal kitapda okumak bizi gucendirmemeli ya da Tanri konsunda yanlis duygulara itmemelidir. Cunku unutmamalidir ki son geldiginde gunahlardan oturu yasanancak olan gazap,orada yazilanlardan kat kat fazla olacaktir.

Kutsal Kitap derslerinde,Eski Ahit calisirken beni en heyecanlandiran yerlerden biride Hezekiel bolumu olmustu. Hepinizin bildigi gibi Rab orada henuz gerceklesmemis olan peygamberliklerden bahseder.Bunlardan biride Israilin basina gelecek olan olaydir Suan vuku bulan olaylara baktigimizda ise Kutsal Kitapda anlatilandan farkli bir sekilde gerceklesen tek bir olaya dahi rastlamiyoruz. Rab neyi yapacagini bildirdiyse hepsini tek tek gerceklestiriyor ve gerceklestirecek.

Israil halki suan kutsalligi Rab tarafindan alinmis ve Rabbin hosnut olmadigi isleri yapan bir halktir. Rabbin onlar uzerindeki taahutleri gerceklestikten sonra yeniden Rab tarafindan kutsal kılınmis bir halk olacaklar.

Israilin halkinin su an kendisini kurtaracak olan tek seyin “bilimsellik ve bilimin izini takip etmek” olduğunu her firsatta dile getirdigini hepimiz biliyoruz. Birakin Rabbin yolunu Tevratin bile islerine gelen yerlerini kabul ediyolar.Peki Rab onlarin bu tutumuna karsi onlara ne diyor acaba?

12 Sen, ey insanoğlu, halkına de ki: ‘Doğru kişi Tanrı’ya başkaldırırsa, doğruluğu onu kurtarmaz. Kötü kişi kötülüğünden döndüğü zaman kötülüğü yıkımına neden olmaz. Doğru kişi Tanrı’ya başkaldırırsa, doğruluğu yaşamasını sağlamaz.’

13 Doğru kişi için, ‘Kesinlikle yaşayacak’ desem, ama o doğruluğuna güvenip de kötülük yapsa, yaptığı doğru işlerin hiçbiri anımsanmayacak. Yaptığı kötülükten ötürü ölecek.

14 Kötü kişiye, ‘Kesinlikle öleceksin’ desem, ama o günahından dönüp adil ve doğru olanı yapsa,

15 aldığı rehini geri verse, çaldığını ödese, yaşam veren kurallar uyarınca davranıp günah işlemese kesinlikle yaşayacak, ölmeyecektir.

16 İşlediği günahlardan hiçbiri ona karşı anımsanmayacaktır, adil ve doğru olanı yapmıştır; kesinlikle yaşayacaktır.

17 “Senin halkın, ‘Rab’bin yolu doğru değil’ diyor. Oysa doğru olmayan onların yolu.

18 Doğru kişi doğruluğundan döner de kötülük yaparsa, yaptığı kötülüğün içinde ölecektir.

19 Kötü kişi yaptığı kötülükten döner de adil ve doğru olanı yaparsa, yaptığı bu işlerle yaşayacaktır.

20 Ey İsrail halkı, ‘Rab’bin yolu doğru değil’ diyorsun. Her birinizi kendi yoluna göre yargılayacağım.”

Peki suan Israil’in bir avuc fazladan toprak almak icin kan dokmesine karsi Rab ne diyor acaba?

24 “İnsanoğlu, İsrail’in viran olmuş kentlerinde yaşayanlar, ‘İbrahim tek kişiyken ülkeyi miras almıştı. Oysa biz kalabalığız, ülke miras olarak bize verilmiştir’ diyorlar.

25 Bu nedenle onlara de ki: ‘Rab Yahve şöyle diyor: Eti kanıyla yiyor, putlarınıza bel bağlıyor, kan döküyorsunuz. Yine de ülkeyi miras almayı mı umuyorsunuz?

26 Kılıcınıza güveniyor, iğrenç şeyler yapıyor, komşunuzun karısını kirletiyorsunuz. Yine de ülkeyi miras almayı mı umuyorsunuz?’

Peki Rab onlari zamani gelipte yeniden kutsal kildiginda bunu Israil halkinin hatiri icin mi yapacak? Hayir.

17 “İnsanoğlu, İsrail halkı kendi ülkesinde yaşarken tutumu ve davranışlarıyla ülkeyi kirletti. Onların davranışı benim gözümde âdet gören bir kadının kirliliği gibiydi.

18 Bu yüzden öfkemi üzerlerine boşalttım. Çünkü ülkede kan döktüler, putlarıyla onu kirlettiler.

19 Onları uluslara dağıttım, ülkelere yayıldılar. Onları tutumlarına ve davranışlarına göre yargıladım.

20 Ulusların arasında her gittikleri yerde kutsal adımı kirlettiler. Çünkü onlar için, ‘Bu RAB’bin halkı, öyleyken ülkesinden çıkmak zorunda kaldı’ dendi.

21 İsrail halkının gittiği uluslar arasında kirlettiği kutsal adımın onuru için kaygılandım.

22 “Bu nedenle İsrail halkına de ki: ‘Rab Yahve şöyle diyor: Ey İsrail halkı, sizin hatırınız için değil, gittiğiniz uluslar arasında kirlettiğiniz kutsal adımın hatırı için bunları yapacağım.

23 Uluslar arasında kirlenen, onlar arasında kirlettiğiniz büyük adımın kutsallığını göstereceğim. Onların gözü önünde kutsallığımı sizin aracılığınızla kanıtladığımda, uluslar benim RAB olduğumu anlayacaklar. Rab Yahve böyle diyor.

41 Sizi ulusların arasından çıkarıp dağılmış olduğunuz ülkelerden topladığımda, güzel bir koku gibi kabul edeceğim. Ulusların gözü önünde aranızda kutsallığımı göstereceğim.

42 Sizleri atalarınıza vermeye ant içtiğim ülkeye, İsrail ülkesine getirdiğimde, benim RAB olduğumu anlayacaksınız.

43 Bütün yaptıklarınızı, kendinizi kirlettiğiniz bütün uygulamaları orada anımsayacak, yaptığınız kötülüklerden ötürü kendinizden tiksineceksiniz.

44 Ey İsrail halkı, kötü yollarınıza, yozlaşmış uygulamalarınıza göre değil, adım uğruna sizinle ilgilendiğimde, benim RAB olduğumu anlayacaksınız. Rab Yahve böyle diyor.'”

Peki Israilin kutsalliginin Rab tarafindan alindigini ve suan o kutsalliktan yoksun,ruhu olmayan zombi bir halk olduklarini nereden anliyoruz? Bunun icin referens gosterilebilecek bir cok bolum ve ayet var ama ben gene Hezekiel’den gitmek istiyorum.

26 Size yeni bir yürek verecek, içinize yeni bir ruh koyacağım. İçinizdeki taştan yüreği çıkaracak, size etten bir yürek vereceğim.

27 Ruhumu içinize koyacağım; kurallarımı izlemenizi, buyruklarıma uyup onları uygulamanızı sağlayacağım.

28 Atalarınıza verdiğim ülkede yaşayacak, benim halkım olacaksınız, ben de sizin Tanrınız olacağım.

7 Böylece bana verilen buyruk uyarınca peygamberlik ettim. Ben peygamberlik ederken bir gürültü oldu, bir takırtı duyuldu. Kemikler birbirleriyle birleşiyordu.

8 Baktım, işte üzerlerinde kaslar, etler oluşuyor, üstlerini deri kaplıyordu. Ama onlarda ruh yoktu.

11 Sonra bana, “İnsanoğlu, bu kemikler bütün İsrail halkını simgeliyor” dedi, “Onlar, ‘Kemiklerimiz kurudu, umudumuz yok oldu, bittik’ diyorlar.

12 Bu yüzden peygamberlik et ve onlara de ki: ‘Rab Yahve şöyle diyor: Ey halkım, mezarlarınızı açıp sizi oradan çıkaracak, İsrail ülkesine geri getireceğim.

13 Mezarlarınızı açıp sizi çıkardığım zaman benim RAB olduğumu anlayacaksın, ey halkım.

14 Ruhumu içinize koyacağım, canlanacaksınız. Sizi kendi ülkenize yerleştireceğim. O zaman, bunu söyleyenin ve yapanın ben RAB olduğumu anlayacaksınız.'” Böyle diyor RAB.

Sevgili Emalie kardeşim.

Rab İsa Mesih’te, kurtuluşu almış yeni bir kardeşim olmana rağmen, çok kısa zamanda, Rab’de gelişmen beni çok sevindirdi.
    Yüreğine ve eline sağlık.

Demişsin ki:
    “Peki Israilin kutsalliginin Rab tarafindan alindigini ve suan o kutsalliktan yoksun,ruhu olmayan zombi bir halk olduklarini nereden anliyoruz”

Sevgili kardeşim “zombi” tanımın çok hoşuma gitti.

Kucağındaki çocuğu ve elinde ekmek poşeti ile kendilerine saatlerce yalvaran bir babayı ve bebeğini,duvar dibinde katleden bir halk,Musanın,İbrahim’in çocukları olamaz olsa olsa zombi olabilirler.

“Siz babanız iblistensiniz ve babanızın arzularını yerine getirmek istiyorsunuz,O başlangıçtan beri katildi.Gerçege bağlı kalmadı.
    Çünkü onda gerçek yoktur.”

Yuhanna.8:44

Esenlikle.

Anonim
    Pasif

Zombiler mi?!……..
    Kesinlikle katılmıyorum. Onlar eski antlaşmayı tutan, gözleri henüz açılmamış insanlar. Bu nedenle zombi olarak niteleyemezsiniz.

O kadar taraflısınız ki Mutaf, bazı gerçekleri de siz görmek istemiyorsunuz gibi geliyor bana. Peki ya Hamas’ın kendi halkını canlı kalkan olarak kullanmasına ne diyeceksiniz. Sivillerin bulunduğu okulları, hastaneleri mevzi gibi kullanmalarına peki?… Hamas’ın kendisinden yana olmayanlara yardımların ulaşmasını engellemesine, ve hatta onları öldürmesine? İsrail boşuna mı Haması suçluyor, boşuna mı duvarları ördü.

Yahudiler de birgün Mesih’in Rab olduğunu anlayacaklar, Pavlus öyle diyor. Ama o zaman gelene kadar biz lütuf bulalım diye körler, eski yasa altındalar hala. Çünkü o yasayı kabul ediyorlar. Dolayısıyla zombi değiller. Davut da zombi sizin düşüncenize göre, çünkü o da filistinlileri çok kere öldürdü. Hem de çoluk çocuk demeden. Tanrı’nın isteğiyle hem de… Dikkatli olmak gerek.

Anonim
    Pasif

Zombi hakaret gibi olmuş resmen ben anlayamadım bu Yahudi düşmanlığını Kutsal Kitap’a dayandırma olayını. Yani biraz daha ileri gidilse Tanrı aslında Yahudileri lanetledi gibi anlamlar çıkaracağız.

Burada İsrail yardımı Gazze’ye göndermiş ama Hamas kabul etmemiş. Bizim medyada yok yine. Başbakan’ın bugün ki açıklamasıda ortada Hamas direniş örgütüdür! İsrail’de PKK’yı direniş örgütü ilan ederse kimse kalkıp laf söyleyemez bence. Gemide hayatını kaybeden insanların aileleriyle konuşulmuş bugün, herkes çok mutlu! Göz yaşı yok! Hatta ailelerden biri “Çok sevindik, Allah’a şükür şehit oldu. Zaten giderken şehit olmayı çok istiyordu.” şeklinde bir açıklama yaptı. Radikal’de okudum bugün. Vay be yardıma gidiliyor ama şehit olmak için, nasıl yardımsa bu?

Anonim
    Pasif
    mutaf;18560 wrote:
    Esenlik olsun kardeşlerim,esenlik olsun Tuba kardeş.

Hamdolsun hayatım boyunca doğru bildiğim ve inandığım doğrularımı hiç bir zaman yüreğimin,ruhumun ve damarlarımın hiç bir yerinde saklamadım. azı dişlerim hep ağzımın önünde oldu,karnımda saklayıp
    kinlendiğim zaman orta yere çıkarmadım.
    Eger inandığım doğrular benim doğrularım ise,hayatım pahasınada olsa
    yüksek sesle haykırırım,içimden hiç konuşmadım.
    Evet ben bir sahtekarım,hemde sahtekarın daniskasıyım.
    Neden sahtekarım biliyormusunuz.Açıklayayımda dinle ey israil.
    Kiliselerde geçmişte islamda yaşadığım usumun alamadığı ayetlerin
    daha daniskalarını duyduğumda,kafamdaki tüm çelişkileri her kesle paylaştım, bana ters gelen ayetleri bile bazıları gibi patronlarıma yalamalık olsun diye inanmış gibi görünmedim :)
    Evet Tevratta İsa mesih’in geleceği defalarca ayetlerle belirtilmiştir.
    Doğrudur ama bu demek değildir benim kutsal kitabım Tevrat’tır.
    Bakın gene söylüyorum Mutaf’ın Rab’bi Yahve değildir,kutsal kitabıda
    Tevrat değildir.Mutaf’ın Rab’bi ve Kutsal kitabı nedir.?

“MUTAFIN RAB’Bİ KURTARICISI İSA MESİH, KİTABIDA İNCİL’DİR”

Rab’im İsa Mesih’in gelecegi Tevrat’ta yazıyor diye Tevratı kutsal kitabım olarak kabul etmek zorundamıyım.
    Başka bir şey aklınıza gelmiyormuş,tabiki gelemez,hatta Hristiyan olmayan Barış Bostancı bile teşhisi sizden daha iyi koymuş.
    Ne diyor barış bostancı.
    İmanlılardan kastımız İsa mesih’e iman edenler israilin kurtulmuşlarıdır,
    Çoluk çocuğun taşlarla ellerini kıran,emzikte bebekleri öldüren,İnsanları diri diri yakan bu ne idiğü belirsizler değildir diyor.
    Yazık ki hristiyan olmayan bir insan meseleyi çözmüş siz ise hala üç beş katille, kutsal kitap tevrata inandıklarını idia eden katilleri savunuyorsunuz.

İnanmak zorundamıyım kardeşim,
    inanmak zorundamıyım..
    Onlar körlerin gözünü açan,ölüleri gözlerinin önünde dirilten,iki balıkla beşbin kişiyi doyuran Tanrı’ya inanmayıp çarmıha gerenlerin kitabını İncilin önüne getirip birleştirmek zorundamısınız.
    İsa mesih ve incil sizlere yetmiyor mu…?
    Kim Musa peygambere dil uzatmış,kim İbrahim peygambere dil uzatmış,Mutafın haddi bile olamaz.
    Ne demiş Mutaf İki yüzlü ferisiler oynaşları ile kendi kirli oyunlarına ve suçlarına,Rab’den gelen peygamberleri bile alet ettiler demiş, yalanmı.

Ne güzel takkiye yapıyorsunuz Tuba kardeş galiba eski alışkanlıklarınızdan vaz geçememişsiniz..
    Diyorsunuzki; çölde sayım 31 bölümde “bakireleri öldürmemeleri, onları sexs makinaları gibi kullandıklarına kanıt değildir”
    tuba kardeş göz göre göre ayeti çarptırıyorsunuz.

” Şimdi bütün erkek çocukları,ve erkekle yatmış kadınları öldürün,
    yanlız erkekle yatmamış genç kızları… “kendiniz için”… sağ bırakın”
    Çölde sayım.31:17

Ne oldu Tuba kardeş bu erkekler 32.000 bakire kızı okey oynamak içinmi kendilerine ayırdılar.Yoksa bakire kızlar daha iyi mi süpürge yapıyor,diyemi kendilerine ayırdılar :)

Babaları Lut ile yatan iki kız kardeşten olan soylar;

1)Büyük kızdan olan oğul Moav:

İsrail erkeklerini ahlaksızlık yapmak için ayartan kadınlar Moavlılardı.

“İsrailliler şittimde yaşarken erkekleri Moavlı kadınlar ile zina etmeye başladı.Bu kadınlar kendi ilahlarına kurban sunarken,israillileride çağırdılar.İsrail halkı yiyeceklerden yedi ve onların ilahlarına taptı.”
    Çölde sayım 25:1-2

2)Küçük kızdan olan oğul Ben-Ammi:

Bu soydan israile sürekli diken gibi batan Amonlular ortaya çıktı.
    Amonlular israile Molek adlı puta tapmalarını,ve çocuklarını ona kurban etmelerini öğrettiler.

“Çünkü süleyman bana sırt çevirip Saydalıların tanrıçası Aştoret’e,
    Moavlıların ilahı kemoş’a,ve Amonluların ilahı Molek’e taptı.”

1.Krallar 11:33

Görüyormusun Tuba kardeşim Lut’un kızlarının yediği haltların meyvalarını, peki şu an bu zulümleri o topraklarda yapanların bunlar olmadıkları ne malum.
    Bak bu kanı bozuk soy binlerce erkeği Tanrı’dan ayrı düşürdü ve günah üstüne günah işlediler.Bunlardan nedense hiç bahsetmiyorsunuz.

Tabi sizlerin çok klişeleşmiş cevabı her zaman hazırdır …ne mi.?

Ama kardeş bak tevrat günahı açık açık gösteriyor.Yapmayın ya..
    Günahı göstermek için mi kos koca Tevrat’ı getirip İncil’in başına koyuyorsunuz insanlara zorla dayatıyorsunuz.
    Açıkcası Tevrat yoksa,İncil’de yok hadi size güle güle demeye getiriyorsunuz.
    Onlar gördükleri,dokundukları Tanrıya inanmadılar.
    Palavralar sıkmayın, Tevratın içinde incil yok,ve orada bahsi geçen kurtarıcınında hala yer yüzüne zuhur etmediğine inanıyorlar.
    Hala da gelecek olan Mesih’i bekliyorlar.

Tuba kardeş diyorsunki.

“Yahudiler bilerek bu sapık ilişkileri kitaplarına koyarak ne elde edeceklerdi, övgü kazanmak ya da meşrulaştırmak için mi yapmışlardı mutaf? Sizin verdiğiniz tepkiyi verecek insanların olacağını düşünerek tam tersine koymazlardı. Ama yazılı olduğuna göre demek ki amaç ders vermek, olumsuzluğunu ve yanlışları göstermektir.”

Ne yani günahı göstermek için milyonlarca insanın kırılıp,parçalanması,
    Zinaların yapılması,enses ilişkilerin mi yaşanması gerekiyordu.

İNCİL’E bakalım RAB İSA MESİH zaten günahsızdı.
    Havarilerin hangisi günahı göstermek için işi pratige (Rezalete) döktü.
    Ortalığı tiyatroya çevirdiler…?
    Rab’bin günahı gösterdiği ayetlere bakalım..!

Matta.21:öfke ve cinayet
    Matta.27:zina ve boşanma
    Matta.33:ant içmek
    Matta.38:göze göz dişe diş
    Matta.43:Düşmanlarınızı sevin
    Matta:19:göksel hazineler.

Günah’ı bizlere göstermek için,yukarıda vermiş olduğum örneklere yüzlerce ayet ilave edebiliriz.
    Bizlere günahı göstermek için örnekler vererek anlattı.

Tuba kardeş diyorsunuzki;

“Gelelim bizim müjdemize, artık bu yasa kalkmıştır, merhamet ve lütuf yasasıyla biz Tanrı’ya bağlıyız. Ama museviler bu yasaya bağlı değil”

Evet bizler marhamet ve lütuf yasası ile Tanrıya bağlıyız.
    Çünkü Rab’bimiz İsa Mesih merhamet ve lütuf Tanrı’sıdır.

Şiddet…….zorbalık………entrika…..TANRI’SI DEĞİLDİR.

Esenlik İsa Mesih’in çocukları ile olsun………………………………AMİN.

mutaf;18560 wrote:
    Evet ben bir sahtekarım,hemde sahtekarın daniskasıyım.
    Neden sahtekarım biliyormusunuz.Açıklayayımda dinle ey israil.
    Kiliselerde geçmişte islamda yaşadığım usumun alamadığı ayetlerin
    daha daniskalarını duyduğumda,kafamdaki tüm çelişkileri her kesle paylaştım, bana ters gelen ayetleri bile bazıları gibi patronlarıma yalamalık olsun diye inanmış gibi görünmedim :)
    Evet Tevratta İsa mesih’in geleceği defalarca ayetlerle belirtilmiştir.
    Doğrudur ama bu demek değildir benim kutsal kitabım Tevrat’tır.
    Bakın gene söylüyorum Mutaf’ın Rab’bi Yahve değildir,kutsal kitabıda
    Tevrat değildir.Mutaf’ın Rab’bi ve Kutsal kitabı nedir.?

“MUTAFIN RAB’Bİ KURTARICISI İSA MESİH, KİTABIDA İNCİL’DİR”

Rab’im İsa Mesih’in gelecegi Tevrat’ta yazıyor diye Tevratı kutsal kitabım olarak kabul etmek zorundamıyım..

Sahtekar misiniz degil misiniz bunun yargisini bizler verecek degiliz.Ama büyük bir günah islemekte oldugunuz icin bir TÖVBEye ihtiyaciniz oldugu kesin sayin mutaf!! Bakiniz özenle sayin diyorum kardes diyemiyorum.Cünkü benim imandaki kardeslerimden hicbiri Tevrat benim kitabim degil Yahve de benim Tanrim degil DEMEZ!!Siz nasil bir ögretiyle büyüdünüz? Sizi nasil kiliselerden kovdular bilmiyorum ama bu söylemlerinizden cikardigim sonuc Kutsal Kitap konusunda deneyimsiz ve ögrenmeye ihtiyaciniz oldugu dogrultusundadir.Israil konusunda belkide Islam ve toplumdan kalan bazi etkiler sizde iz birakmis.Bu takintilardan kurtulmaya bakin en yakin zamanda.Isa Mesih hic bir zaman tüm Yahudileri degil Ferisileri ve Tanri’nin Söz’ü olan Eski Antlasmayi yerine getirmeyip dindarmis gibi görünen ikiyüzlü insanlara sert cikti.Ama siz durmadan tüm Israil’i sanki filistinlileri yok etmeye calisan caniler gibi gösteriyorsunuz.Kusura bakmayin ama Islami Sitelerdeki düsüncelerden ne farkiniz var?? Hem Kutsal Kitab’in Tanri Söz’ü olmadigini ve hemde YAHVE’nin sizin Tanriniz olmadigini yaziyorsunuz.Siz ne söylediginizi biliyor musunuz??

Eski Ahit’in nasil titizlikle ve güvenli olarak günümüze kadar geldigini bir incelerseniz, bu aceleyle ve düsünmeden yazdiginiz sözleri sarfetmezdiniz.
    Tekrar söylüyorum bu konuda TÖVBE’ye ihtiyaciniz vardir.Bu iddianizda direnecek ve Israil aleyhindeki yazilarinizdan vazgecmeyecek olursaniz yazilarinizi silmek zorunda kalacagim.

Tuba,Sacratus,Emaile ve Mustifi gibi düsündügümü belirtmek isterim.

Rab’bi ve O’nun Söz’ünü sevenlere ne MUTLU

Sevgiler

Anonim
    Pasif

EŞSİZ BENZERSİZ YAHOVA : –

“ÇÜnkü Tanrı benim, başkası yoktur. Tanrı benim, benzerim yoktur. Sonu ta başlangıçtan; henüz olmamış olayları çok önceden bildiren, ‘Tasarım gerçekleşecek, istediğim herşeyi yapacağım’ diyen benim” diyor Yahova (Yeşaya 46:9-10).

“Bu sözleri söyleyeni reddetmemeye dikkat edin. Çünkü yeryüzünde kendilerini uyaranı reddedenler kurtulamadılarsa, göklerden bizi uyarandan yüz çevirirsek, bizim de kurtulamayacağımız çok daha kesindir…… Öyle ki, Tanrı’yı hoşnut edecek biçimde, SAYGI ve KORKUYLA tapınalım. Çünkü Tanrımız, yakıp yok eden bir ateştir” (İbraniler 12:25 ve 28-29).

“Kurtuluşunuzu, SAYGI ve KORKUYLA, etkin kılın” (Filip.2:12).

“Senin adın YAHOVA’dır. Anlasınlar artık yalnız senin yeryüzünde ‘Egemen ve En Yüce’ Tanrı olduğunu” (Mez.83:18).

YAHOVA (‘Rab’ diye tercüme edilenlerin aslı YHVH’dır) şöyle diyor: “Benden başka Tanrı yoktur. ‘Adil Tanrı ve Kurtarıcı’ benim. Yok benden başkası. Ey dünyanın dört bucağındakiler; Bana dönün, kurtulursunuz. Çünkü Tanrı benim, başkası yoktur. Kendi üzerime ant içtim, ağzımdan çıkan söz doğrudur. Boşa çıkmaz: Her diz Benim önümde çökecek, her dil Bana ant içecek” (Yeşaya 45:21-23).

Tanrı ayrıca Musa’ya, “Ben Yahova’yım” dedi. “İbrahim’e, İshak’a ve Yakup’a ‘Herşeye Gücü Yeten Tanrı’ olarak göründüm ama onlara kendimi YAHOVA adıyla tanıtmadım” (Mıs. Çıkış 6:2-3).

“Seni Mısır’dan, köle olduğun ülkeden çıkaran Tanrın Rab (YAHOVA) Benim. BENDEN BAŞKA TANRIN OLMAYACAK” (‘ON EMİR’in ilki. Mısırdan Çıkış 20:1-3)

“YAHOVA benim Tanrım değildir” diyenler, çok korkunç bir günah işlemişlerdir. O, ‘KUTSAL; KUTSAL; KUTSAL’ olandır. O, ‘ADİL’ olandır. O, ‘SEVGİ, MERHAMET ve LÜTUF’ dolu olandır. O bizim gurur duyduğumuz, huzurlarında diz çöktüğümüz, sevgi ile andığımız ‘GÖKLERDEKİ BABAMIZ’dır. O’na şükürler olsun.

Anonim
    Pasif

@Sacratus 18602 wrote:

Zombi hakaret gibi olmuş resmen ben anlayamadım bu Yahudi düşmanlığını Kutsal Kitap’a dayandırma olayını. Yani biraz daha ileri gidilse Tanrı aslında Yahudileri lanetledi gibi anlamlar çıkaracağız.

Burada İsrail yardımı Gazze’ye göndermiş ama Hamas kabul etmemiş. Bizim medyada yok yine. Başbakan’ın bugün ki açıklamasıda ortada Hamas direniş örgütüdür! İsrail’de PKK’yı direniş örgütü ilan ederse kimse kalkıp laf söyleyemez bence. Gemide hayatını kaybeden insanların aileleriyle konuşulmuş bugün, herkes çok mutlu! Göz yaşı yok! Hatta ailelerden biri “Çok sevindik, Allah’a şükür şehit oldu. Zaten giderken şehit olmayı çok istiyordu.” şeklinde bir açıklama yaptı. Radikal’de okudum bugün. Vay be yardıma gidiliyor ama şehit olmak için, nasıl yardımsa bu?

Sacratus kardesim,
    Zombi kelimesinde herhangi bir hakaret yoktur. Suanki Israil ulkesinde halkin bedensel olarak yasayan ama Tanri Ruhundan yoksun bir halk olduklarini ben degil Rab soyluyor. (Yazdigim ayetleri Rabbin sana acmasini dileyerek tekrar okumani oneririm.)

Son zamanlarda Türkiye’de olan olaylar benim baz aldigim ve ona gore kitabi yorumladigim seyler degildir.

Süt icen bebek bir imanlidan kati yemek yiyen olgun bir imanliya gecip Eski Ahit uzerinde de biraz daha yetkinleşince demek istediklerimi ve Rabbin sozlerini daha iyi anlayacaksin.

Rabbin sana öngördugu uygun zaman gelince Eski ahit konusunda uzmanlasmis onderlerimizin kutsal kitap yorumlarini okumani ve daha fazla bilgilenmeni bir kardesin olarak tavsiye ediyorum.Cunku bende yogun bir sekilde aynisini yapiyorum suan. O yuzden yazdigim seyler kendi urunum ve kisisel goruslerim degildir.

Rabbim seni bolca bereketlesin. (^_^)

Anonim
    Pasif

@mutaf 18596 wrote:

Sevgili Emalie kardeşim.

Rab İsa Mesih’te, kurtuluşu almış yeni bir kardeşim olmana rağmen, çok kısa zamanda, Rab’de gelişmen beni çok sevindirdi.
    Yüreğine ve eline sağlık.

Demişsin ki:
    “Peki Israilin kutsalliginin Rab tarafindan alindigini ve suan o kutsalliktan yoksun,ruhu olmayan zombi bir halk olduklarini nereden anliyoruz”

Sevgili kardeşim “zombi” tanımın çok hoşuma gitti.

Kucağındaki çocuğu ve elinde ekmek poşeti ile kendilerine saatlerce yalvaran bir babayı ve bebeğini,duvar dibinde katleden bir halk,Musanın,İbrahim’in çocukları olamaz olsa olsa zombi olabilirler.

“Siz babanız iblistensiniz ve babanızın arzularını yerine getirmek istiyorsunuz,O başlangıçtan beri katildi.Gerçege bağlı kalmadı.
    Çünkü onda gerçek yoktur.”

Yuhanna.8:44

Esenlikle.

Mutaf Kardesim
    Lutfen yazdigim koca yazidaki bir kelimeyi alip onun üzerine gitmeyiniz. Oradaki zombi kelimesi “Kutsal Ruhtan yoksun” anlaminda kullanilmistir,bir ulusa ozellikle hakaret etmek icin degildir.Bunu soyleyen ben degil Rab’dir. Benzetmede yanlis anlasildiysam kardeslerden ozur dilerim ama demek istedigim ayetlerle orada acik bir sekilde yazili diye dusunuyorum.

Lutfen Eski Ahitin anlayamadiginiz kisimlarini Rabbin size acmasi icin bolca dua ediniz ve Sacratus kardesime vermis oldugum tavsiyedeki gibi,Eski ahit konusunda yetkin onderlerimizin yorumlarini bolca okuyunuz. Eminim o zaman daha iyi anlayacaksiniz ve Rabbin kelamini butunuyle kabul edeceksiniz.

Esenlikler…

Anonim
    Pasif

Sevgili Emalie..
    Hem Mutaf,hemde Sacratus Kardeşe Tavsiyelerde bulunuyorsun.

Bak Emalie’ciğim Hezekiel 37 Bölümü paylaşırken ordaki başlik,
    “Kuru Kemikler”başlığı dır.
    Sen bunu, herhalde seyrettiğin, Filimlerden İlham alarak, ZONBİ olarak dile getirmiş ve yazına dökmüşsün.Şimdi de kalkıp ben demedim Kutsal Kıtap’ta öyle yazıyor diyorsun.Kutsal Kıtap’ta ZONBİ kelime olarak geçmez .(bu senin yorumun)Acıkcası, açıklaman komik,ti.

Mutaf ve Sakratusu suçlayıp birde tavsiyel’erde bulunma sana düşmez..bunu ancak burda yetkililer dile getirebilir ve insanları uyarabilirler.(Çünkü yenisin)
    Zaten gerekli olan uyarı’da yapıldı.Mutaf’ın da bu son yazılarda dahil, ne kadar üzgün olduğunu,son yazısından, okudun sanıyorum.

Üstüne basa basa bir kez daha söylüyorum,daha yeni.. sin tepki almak istemiyorsan, yorumlarında dikkatli olmalı ve eleştirmeyi burdaki sorumlu kişilere birakmalısın.

Sevgili Emalie;
    Hatırlıyorum, Senin İlk paylaşımlarından bir tanesi.. İslam dini hakkındaydı.(Cahillik mi diyeyim yoksa bilgisizlikmi..pek karar verememiştim..!) O.. yazı şu an yok. Silinmiş çünkü site bunu uygun görmedi sanıyorum.
    Seni uyarma, durumunu hissetmedim..normal gördüm, çünkü süt’u daha yeni içmeye başladın ,zamanla öğrenir bu konuda kendini yetiştirir diye, düşünmüştüm.Ama ilk yazındaki saldırganlığını da yadırgadım açıkcası.İnsanlar hata yapabilir..hepimiz hata yapabiliriz öyle değilmi.
    Kimse yorum yapmamıştı senin yazın için, bu.. burdaki Kardeşlerimin olgunluğunu gösterir.Hepsini RAB bereketlesin.

Ben ve Eşim ve ayrıca 4.. Eş(kadın ve erkek) (Günde 8’saat) Kutsal Kıtap üzerine (2 Sene sürdü) Ders aldık.Yurt dışı ve yurt içinden bir çok hoca’mız oldu.Yurt içindeki hocalarım çok tanılmış isimlerden oluşuyordu.İçlerinde Teolojı uzmanları ve yazarları olduğu gibi,bu gün bir çok kıtap’a imza atmış,tanılmış kişilerde vardı.
    Bize çok bereket verdiler.TANRI’da onları bereketlesin.

Bak Emalie’cığım Hoca’larımız bize hep elinizde kanıtlı olabilecek bilgilerle yorum yapın,derdiler ve Hiç bir Dine saldırmayın.kanıt ayet varsa sakın usluplu,yorumda abartısız,suçlamadan kaçınarak, olsun ‘du.Bazen zaman,olaylar,bizi etkileyebilir.Bunda,Kores Kardeşin dediği gibi acele etmeden sakin olmalı Dua zamanına yönelmeliyiz.

Sen için Dua edeceğim anlama yetisi kazanman ve RAB’bin Kelamında daha bereketli olabilmen için.

Esenlik seninle olsun Sevgili Emalie.

15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 32)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.