Söz dinlemeyen asi halk.

• Bu konu 11 izleyen ve 31 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 32)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

ON EMİR:
    1.Benden başka tanrın olmayacak.
    2.Kendin için yontma put yapmayacaksın. Hiçbir şeyin resmini yapıp tapmayacaksın.
    3.Tanrının adını boş yere ağzına almayacaksın.
    4.Cumartesi gününü daima hatırlayıp onu kutsal bileceksin. Haftanın altı gününde çalışacak, yedinci gün dinleneceksin. Cumartesi, Rabbine tahsis edilmiş genel dinlenme günüdür.
    5.Babana ve annene hürmet edeceksin.

6.Öldürmeyeceksin.

7.Zina yapmayacaksın
    8.Çalmayacaksın.
    9.Komşuna karşı yalancı şahitlik yapmayacaksın.
    10.Komşunun evine tamah etmeyeceksin; komşunun eşine, kölesine, cariyesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin.

RAB.. Emirlerini yerine getirmeyen kullarına açısın..

Hiç düşündünüzmü..?

TANRI İNSANLAR ARASINDA BİR AYIRIM YAPAR MI..?
    Kutsal kıtab’ta bununla ilğili Ayetler ne diyor..!

“Kardeşlerim,yüce RAB’bimiz,İSA MESiH’e iman edenler olarak insanlar arasında ayrım yapmayın.”
    Yakup 2:1

“Komsunu kendin gibi seveceksin diyen Kutsal Yazı’ya uyarak Kralımız TANRI’nın Yasası’nı gerçekten yerine getiriyorsanız iyi ediyorsunuz.Ama İnsanlar arasında ayırım yapıyorsanız,günah işlemiş olursunuz.”
    Yakup 2:8.9

“Çünkü yasa’nın her dediğini yerine getirsede tek konuda ondan sapan kişi bütün yasa’ya karşı suçlu olur.Nitekim “zina etmiyeceksin “diyen aynı zamanda “ADAM ÖLDÜRMEYECEKSİN”demiştir.”
    Yakup 2:10.11

“Çünkü yargı, merhamet göstermeyene karşı, merhametsizdir.”
    Yakup 2:13

“Ayartılan kişi “TANRI beni ayartıyor demesin.Çünkü TANRI kötülükle ayartmadığı gibi kendisi de kimseyi ayartmaz.”
    Yakup 1:13

“Haksızlık eden ettiği haksızlığın karşılığını alacak,hiç bir ayrım yapılmayacaktır.”
    Koloseliler 3:25

“Artık onları tehtit etmeyin.Onların da sizinde Efendinizin göklerde olduğunu ve insanlar arasında ayrım yapmadığını biliyorsunuz.”
    Efesliler 6:9

“Ama ileri gelenler ne oldukları bence önemli değil,TANRI insanlar arasında ayrım yapmaz,evet bu ileri gelenler söylediklerime bir şey katmadılar.”
    Galatyalılar 2:6

“ama soruyorum Onlar duymadılar mı..?.Elbet duydular.
    “Sesleri bütün yeryüzüne,
    Sözleri dünyanın dört bucagına ulaştı.
    Yine soruyorum İsrail anlamadı mı.?
    Söz dinlemeyen Asi bir halka,
    Bütün gün ellerimi uzatıp durdum.”
    Romalılar 10:18.19.21

“İnatcılığın ve tövbesiz yüreğin yüzünden TANRI ‘nın adil yargısının açıklanacağı gazap günü için, kendine karşı gazap biriktiriyorsun.TANRI herkese,yaptıklarının karşılığını verecektir.”
    Romalılar 2:5.6

“Bencillerin,gerçeğe uymayıp haksızlık peşinden gidenlerin üzerine gazap ve öfke yağdıracagım.”
    Romalılar 2:8

TANRI’sız olarak yaşayan.. TANRInın zavallı kulları için dua edelim.

Anonim
    Pasif

İki yüzlü ferisiler;
    Tevrat’a,kendi sapık görüşlerine uygun olarak,ahlakı bozacak emir ve konuları katmayı da ihmal etmemişlerdir.Bu sapık ayetler, Aile içi cinsel ilişkiye varan bütün sapıklıklar Tevrat’ta övgüyle anlatılır. Hahamların Tevrat’a ekledikleri Lut Peygamber ve kızları hakkında çirkin iftira,sapık Yahudi adetlerinden olan ensest’i(Aile İçi Cinsel İlişki) meşru göstermek için uydurulmuştur.
    Aile içi cinsel ilişkiyi meşru gören bir grubun hayvandan farkı olabilir mi?
    Bunlar Tanrı’nın seçilmişleri olabilirmi..?
    Tanrı’nın bu sapıklarla ne ortaklığı olabilir..!
    “Lut Soar’da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıyla kentten ayrılarak dağa yerleşti. İki kızıyla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı.
    Büyük kızı küçüğüne, “Babamız yaşlı” dedi, “Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok.
    Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunla yatalım.”
    O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi.
    Ertesi gün büyük kız küçüğüne, “Dün gece babamla yattım” dedi, “Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat.”

O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıyla yattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi.
    Böylece Lut’un iki kızı da öz babalarından hamile kaldı.

Yaradılış 19:30-36

” Bir akşam üstü Davut yatağından kalktı,sarayın damına çıkıp gezinmeye başladı.Damda yıkanan bir kadın gördü.Kadın çok güzeldi
    Davut onun kim olduğunu öğrenmek için birini gönderdi.
    Adam “Kadın Eliam’ın kızı Hititli Uriya’nın karısı Bet şava’dır dedi.Davut kadını getirmeleri için ulaklar gönderdi.Kadın Davut’un yanına geldi.
    Davut aybaşı kirliliğinden yeni arınmış olan kadınla yattı.Sonra kadın evine döndü gebe kalan kadın,Davut’a “gebe kaldım” diye haber gönderdi”

2 Samuel 11:2-5

Aynı Davut savaşcı Uriya’nın karısı ile mevkisini kullanıp yattıktan sonra bu defada,kadının kocasını ortadan kaldırmanın kurnazlıklarına başlar.

” Sabahleyin Davut Yoav’a bir mektup yazıp Uria aracılığı ile gönderdi.
    Mektupta şöyle yazdı “Uriya’yı şavaşın en şiddetli olduğu cepheye yerleştir ve yanından çekil ki vurulup ölsün”

2 Samuel 11:14-15

Ne güzel değilmi sana en sadık komutanının karısına tecavüz et ve adamı ortadan kaldırmak için eline mektup tutuştur.
    Ve bunu yüzyıllarca “sapık yahudilerin tevrata soktukları sapkınlık değilde” Tanrı kelamı olarak da millete yedirt.
    Benim Rab’bim ,Tanrım İsa Mesih’im bırakın tuzak kurup zinalar yapıp masum kocaları öldürtmeyi,insan aklından geçen sanal aldatmayı bile kabul etmiyor ve kesin hükmünü veriyor.

“Zina etmeyeceksin dendiğini duydunuz,ama ben size diyorumki,bir kadına şehvetle bakan her adam yüreğinde o kadın ile zina etmiş olur.”

Matta 5:27-28

“Şimdi bütün erkek çocuklarını ve erkekle yatmış kadınları öldürün,yanlız erkekle yatmamış genc kızları kendiniz için sağ bırakın”

Çölde sayım 31:17-18

Oh ne güzel değilmi Tanrı kelamı Tevrat’tan inciler.

Savaşa katılan askerlerin ele geçirdiklerinden kalanlar şunlardı:

675.000 Davar.
    72.000 Sığır.
    61.000 Eşşek.
    32.000 Kız (Erkekle yatmamış)

Çölde sayım 31:31-35

Sizlere soruyorum Hristiyan bayan kardeşlerim, biz erkekler savaşa gitsek ve dönüşte sizleri şehrin surlarına çokartıp işte Rab adına savaşıp getirdiklerimiz diye, tüm aileleri kılıçtan geçirilmiş otuz iki bin perişan 14-30 yaş arası bakire kızı kendi şehvetimiz için ayırsak,sizler oh haleluya çok iyi yapmışsınız mı dersiniz yoksa,sizler Tanrı’nın adını kullanıp vahşetin daniskasınımı yapıyorsunuz derdiniz.
    (Ha bazı kişiler onlar balamın verdiği öğüde uyarak Peor olayında israil’lilerin Rab’be ihanet etmesine neden oldular.) diyebilir.
    Bende o zaman derimki işinize geldiği zaman seçilmiş halksınız.
    İşinize gelmediği zaman da vay efendim bunlar yenilmemize neden oldular,erkekleri,çocukları,kadınları kılıçtan geçirin,bakireleri kandinize ayırın.
    Ey sen iki yüzlü ferisi Tanrı kavmi isen nasıl ayartıya düşüyorsun…?
    Ey sen iki yüzlü ferisi Tanrı kavmi isen neden tecavüz etmek için balamla ortaklık yapmış olanlarla yatabiliyorsun………………………..?

Peki bu kadınlar balamın verdiği öğüde uyarak İsraillilerin Rab’be ihanet etmesine neden olduysalar ve bu nedenden ötürü ölümü hak ettiyseler..? bu kural erkeklerle yatmamış genç kızlar için geçerli değil..?
    Sizi gidi iki yüzlü Rab düşmanları, yıllar boyunca bu günde de yaptığınız gibi, kendi pisliklerinizi..
    Rab adamları:
    İbrahim’i
    Musa’yı ve daha bir sürü İnanmışı da çarptırdığınız kitapta kendinize suç ortağı yaptınız.
    Siz değilmisiniz onlarca Rab adamını katleden.Ha
    Siz değilmisiniz Zekaryayı katleden.Ha
    Siz değilmisiniz göklerden bakıp sizin iki yüzlülüğünüzden bıkıp, beden alan Rab İsa Mesih’i bile çarmıha çivileyen ha siz değilmisiniz engerek soylular.
    Yüz yıllar geçti sizlerde ne değişti,hala mazlumları katletmekten geri kalmıyorsunuz,hala Tanrı’dan çok çok uzaklardasınız.
    Ve hala Tanrı kelamı Tevrat’ın arasına sıkıştırdığınız pislik (uydurduğunuz) ayetlerinizi uygulamaktan vaz geçmediniz.
    Sizin yÜzünüzden uluslar arasında Tanrı’nın adına küfredilmektedir.

Protestan din adamlarına:
    Şimdi sizlere sesleniyorum bir senede elli defa vaaza çıkıp en az kırk vaaz’ını Tevrat’a bakıp Hazırlayan Protestan din adamları.
    Bu yoldan vaz geçin,insanların kafalarını sapıklık,katliamlar,öldürüp ganimet toplama gibi pisliklerle doldurmayın.
    Sorarım sizlere; Hanok oğlu manok,şokok oğlu lolitop milletin çokmu umrunda,israilin çarptırılmış tarihi çok mu umrumuzda.
    Vaazlarınız daha çok Matta 5,1 Timeteos,2 Timeteos,Yakup,Petrus 1 Yuhanna gibi bölümlerden (bazılarınızın işine gelmesede)olsun.İmanlıların İsrail tarihine değil,Kutsal kitabımız İNCİL öğretisine ihtiyacı vardır.

Onların peşinden gider ve örnek alırsak,

Rahel gibi barış için Tankın önüne duran Amerikalı kızı paletlerle üzerinden geçeriz.

Dükkanını kapatmış elinde küçük bir poşetin içinde yahudi ablukası altındaki Gazze’de bir kaç somun bulabilmenin mutluluğunu yaşayan kucağında 4 yaşındaki oğlu Cuma ile evine giden babaya eteş açar önce baba’yı sonrada kucağındaki küçük Cuma’yı vururuz.

yahudi ablukası altındaki bir şehire ilaç,bisküi,battaniye,süt,biberon,çimento götüren dünya halklarının bulunduğu gemilere saldırır onlarcasını katlederiz ve hayatımızı yalan,entrika,cinayet ve katliamlar üzerine kurarız.

” Duyacak duyacak ama hiç anlamayacaksınız,
    Bakacak bakacak ama hiç görmeyeceksiniz,
    Çünkü;
    Bu halkın yüreği duygusuzlaştı,
    Kulakları ağırlaştı.Gözlerini kapadılar.
    Öyleki gözleri görmesin,
    Kulakları duymasın,yürekleri anlamasın,ve bana dönmesinler
    Dönselerdi onları iyileştirirdim.
    Matta 13:14-15

Anonim
    Pasif

İsrail şiddete dayalı şekilde davranıyor. Ama bu gönderilen olay tamamen provokasyon. Mısır’da abluka uyguluyor orası neden denenmedi. İsrail uyardı. Gemide çıkan kavgayı ya da İsrail’in uyarılarını, gemiden çıkan satır, elektrikli testere, sapan ve özenle seçilmiş eşyaları hiçbir medya kanalı göstermedi. Evet belki bunlar İsrail zırhlısına ne yapar ki diyeceksiniz. Hiçbir şey yapmaz ama bunu Filistin çocuklarına ne yardımı var. Gerçekten yardım etmek isteyen İsrail ve Mısır’ında dediği gibi kara yoluyla verebilirdi. İsrail erzağı kontrol etmek istedi çünkü Gazze bu tip yardımlar gittikten sonra İsrail bombalanır. Ayrıca abluka uygulayan diğer ülkede Mısır ama kimse onun üzerine gitmiyor ya da onun ablukasını delmeye çalışmıyor. Sadece provokasyon. Bu işi planlayanlar İsrai’in böyle bir tepki vereceğini hesap etti. Ben o gemiye binen insanların çektiği videolarıda gördüm. Ya şehit olcaz ya Gazze’ye gireceğiz diye bağıranından, korkun yahudiler Muhammed’in ordusu geliyor diyeni var. Unutmayalım ki İsrail’in, etrafı düşmanla çevrili. Ve bu ülkelerin tehditlerini youtube gibi kanallarda izleyebilirsiniz. Sabah programlarında 3 yaşında kız çocuklar yahudileri öldürün diye bağrıyor İsrail’i değil Yahudileri öldürün diye ya da Hamas’a ait bir Mickey Mouse var çocuklara Yahudi öldürürken ak-47 kullanmayı öğretiyor. Daha geçen haftalarda bir Suudi şeyh konuştu Allah’ım tüm Yahudileri bir araya toplada onları keserken bize zorluk çıkarma diye. Tüm bu tehditleri İsrail’i korkutuyor ve daha da şiddetli tepki vermesine neden oluyor. İsrail çok hatası var ama Ortadoğu’da İsrail şeytan diğer müslüman devletler melek diye bir şey yok. Başbakan’ın konuşması ne öyle sanki savaşa girmişiz, aynısı bu ülke için ölen insanlar için yaptı mı? Bu ülke için ölenler için Nato’yu topladı mı? Türk halkı ne yazık ki kolay provoke olan bir halk, dikkatli olmamız gerekiyor. Tek isteğim Tanrı’nın İsrail’e yardım edip, İsrail’i doğru yolu çekmesidir.

Anonim
    Pasif

Rab seni korusun bereketlesin sayin mutaf bazi konularda haklisin bir adam ölünce onun eşini adamin kardeşi alsin böyle saçmaliklar vardi ama kurtaricimiz isa mesih sayesinde bu saçmaliklardan kurtulduk zaten mesih yahudilerce beklenen kurtaricidir tevratta geleceği müjdelenen bir an önce gelmesi istenilen mesihtir isa.
    Fakat şöyle bir şeyde var rabbimiz isa mesih israel sonsuza kadar korunacaktir jerusalem sonsuzlara kadar korunacaktir diyor bizde rabbimizin sözlerini sonsuza kadar dinlemeliyiz esenkalin

Anonim
    Pasif

Yazılarınızı hayretler içerisinde okudum. Hiç beklemiyordum. Hatta ben bu yazının nasıl yayınlandığını bile merak ediyorum. Kutsal Kitap aleyhinde söylediğiniz tüm sözlerin karşısındayım. Yahudileri eleştirebilirsin belki; bunu Kutsal Kitap da yapıyor. Ama Kutsal Kitap’ı iki paralık yapman, beni çok üzdü. Tanrı seni affetsin.

Anonim
    Pasif

Mutaf ve mutaf gibi düşünen diğer imanlılar ya tevratı ve kutsal yasayı hiç anlamamışlar ya da sahtekarlar. Başka bir şey aklıma gelmiyor. Tevratta bahsedilen sapık ilişkiler övülmüyor, tam tersine ders alınması gerektiği vurgulanıyor. Ve o kadar açık ki hiçbir şey gizlenmiyor. Yahudiler bilerek bu sapık ilişkileri kitaplarına koyarak ne elde edeceklerdi, övgü kazanmak ya da meşrulaştırmak için mi yapmışlardı mutaf? Sizin verdiğiniz tepkiyi verecek insanların olacağını düşünerek tam tersine koymazlardı. Ama yazılı olduğuna göre demek ki amaç ders vermek, olumsuzluğunu ve yanlışları göstermektir. Yasanın tekrarında ayrıntılı biçimde günah olanlar birbir yazılıdır. Bunları okuyup, sonra da bu sapık olayları içeren ayetlerin övüldüğünü söylemek kusura bakmayın ama bu yoruma saçmalık derim.Eski yasa merhamet yasası mıydı? Yoksa göze göz, dişe diş yasası mıydı, yani hak yasası mıydı? Eğer bir millet diğer milletten birini öldürmüşse, can veren millet can hakkına sahipti, malsa mal, ama kadın cariye konusunda sizin belirttiğiniz, müslüman mentalitesi ise hiç olmamıştır, ya da Tanrı bunu onaylamamıştır. Tam tersine o kadınlarla evlenmeyeceksiniz, çocuklarınız, soyunuz olmayacak demiştir. Çünkü o halk seçilmiştir, ve Tanrı evliliğin, soyun seçilmiş halkı yahudilerle sürmesini istemiştir. Bakireleri öldürmemeleri onları, cariye olarak ,sex makinesi gibi kullanmış olduklarına kanıt değildir.

Gelelim bizim müjdemize, artık bu yasa kalkmıştır, merhamet ve lütuf yasasıyla biz Tanrı’ya bağlıyız. Ama museviler bu yasaya bağlı değil, ya da devletler bu yasaya bağlı değil. Müslümanlar ise hiç değil. Müslümanların yasası da göze göz, dişe diştir ve dahası Tanrıları da Yehova değildir.Şeytanın Yahudilere karşı kullandığı güçtür. Sacratus’un sözlerine katılıyorum. Gemi olayını takip ettim. Videolar var ve türk tv lerinde yayınlanmayanlar da var. Gemidekilerin hangi mentaliteyle yola çıktıkları da belli. Cihada gider gibilerdi. İsrail Devleti’ni yok sayan, hiçbir zaman kabullenmeyen ve yok olmasını isteyen inanlardı onlar. Ve israil halkı ve hükümeti de bu düşünceye karşı sevecen yaklaşacak değillerdi herhalde. Dünya düzenine göre, hak düzenine göre, israil de kendi hakkını savunacaktır. Ülke olma haklarını, egemenlik haklarına karşı olan tüm saldırılaa cevap verecekti.

Anonim
    Pasif

Mutaf Kardesim 1:Yahudiler Kutsal Kitapta bir degisiklik yapabilselerdi, kendilerini asagilayan niuce ayetlere yer vermezlerdi. Sence bunu akil edemeyecek kadar akilsizlar miydi. örnegin: Fillerle iliskiye girdikleri icin Rab onlara kiziyor. Insan ne sapik bizimde kirsal alanlarda eseklerle böyle seyler oluyor yalan mi. Bunu söyledi diye Rab suclu mu; yanlis mi, Rab hilesiz ve dürüst oldugu gibi insanin ne mal oldugunu yüzüne söylüyor. Onaylamiyor kiziyor. 2: Lut peygamber sehirde tek kurtulmaya layik görülen kisiydi. Karisi ve kizlari onun hatri icin onunla birlikte yola cikti. karisi daha yolda imansizligini gösterip öldü. Kizlari ilk firsatta ayrildiklari icinde yetistikleri kültürü artik sapiklik olan sehrden ögrendikleri o sapik kültürü devam ettirdiler. Sen orada bu sapikligi Rab bin onayladigini gösteren bir satir , bir söz görüyor musun? Göremezsin cünkü kutsal kitabin hicbir yerinde Rab kötü olani onaylamiyor tesvik etmiyor. Ama insanin yaptiklarini tüm ciplakligiyla ortaya koyuyor. Bu kadar dürüstlügü bizim insan bünyemiz kaldirmiyor, keske biraz hasir alti etseydi. Ama o RAB insan degil ki, saklasin. iyisiyle kötüsüyle ortaya koyuyor. 3Davut peygamberi söylüyorsun. Davut un bu yaptigindan sonra basina neler geldigini, yaptiginin bedelini tanrinin ona nasil agir ödettigini de devaminda oku lütfen. 4 Savasta silah tutmayanlar öldürülmez bu bugün de gecerli savas yasasidir. Sag kalan kadin ve kizlardan harem yaptiklarina iliskin birsey okumadim varsa sen söyle. Son sözüm: Kutsal Kitapta hicbir yerinde Rab kötü olani tesvik de etmiyor onaylamiyor da. Olanlarin hepsi Rab bin iradesine karsi insanin günahkarliginin ürünü. Rab de bunu saklamiyor yüzümüze vuruyor.

Anonim
    Pasif

Unutmadan: sapikliklar her millete görülüyor, hem de her cesidi. O milletin hepsi ayni seyi yapiyor anlaminda degil tabi bu.

Anonim
    Pasif

Sevgili Sacratus,

Dualarımız,Tanrı isteği dışında davranan ve dünyayı kaosa sürükleyen, TANRI dan uzak, her insan için olmalı.
    Dua’larımız sadece, İsrail’e değil,ülkelerini kabusa sürükleyen tüm liderleri, doğru yola getirsin diye Tüm Ülke Liderlerine olmalı.

Bakın, benim İzmir Alsancak’ta İşimden dolayı tanıdığım ve çok sevdiğim bir çok Musevi ve Yahudi tanıdığım var. ve inanın şu an hepsi tedirginlik içindeler.Korkuyorlar.onların o ürkek hallerini görünce üzülmüyormuyum,sanıyorsunuz.
    Bu insanları üzmeye korkutmaya kimin hakkı varki..!
    Strateji savaşları sürerken,bu insanlara yazık değilmi,Gazzede korku içinde yaşayan aç,hasta,insanlara,bebeklere, yazık değilmi..!

RAB’bimiz İsa Mesih ne diyor Sevgili Kardeşim.

“Komsunu seveceksin düşmanından nefret edeceksin dendiğini duydunuz.Ama ben size diyorum ki düşmanlarınızı sevin size zülmedenlere dua edin.”
    Matta 5:43

Biz buna inanıyoruz..Ama ne filistin ne Mısır;nede İsrail buna inanmıyor.
    Çünkü, inancımız farklı.
    Ben şiddet ne tür olursa olsun..ırk,kimlik,dil,din karşıyım..TANRI bizleri dünya’ya, birbirimizi kıyalım, diye getirmedi.

Mısırdan bahsetmişsiniz..!
    Evet bildiğimiz kadarı ile Mısır’da bölgede, abluka uyguluyor..o kısmı eksik yazmışsınız..neden abluka uyguluyor..?
    Çünkü:
    Mısır,Ürdün ve İsrail arasında barış anlaşması var..bölgedeki Filistin,lüblan,Süriye bu anlaşma dışında.(Baskı tarzı diretmeleri kabul etmediklerinden dolayı.)

Sevgili Sacratus, tüm dünya’da biliyorki Mısır.. başta İsrail ve A.B.D yoğun baskısı altındadır.
    Hatırlasana, 2007 den beri Mısır-Gazze sınırındaki Tüneller İsrail ve Mısırın ablukası altındadır.o bölğede ekonominin can damarı olan tünellerin kapatılması için İsrail,Mısır’a baskı uyguluyor.

İsrail diyorki.. tunelleri kapatın.. (İsrail’in, bunu söyleme nedeni.. bu tunelleri kullanıp Hamas silah geçiriyor.bunu engellemenin tek yolu olarak görüp Mısıra baskı yapıyor.Bakın bu gün gemi içinde aynı suçlamalar yapılıyor.)
    (Şiddet,Şiddeti,Baskı,Baskıyı,doğurur.)

Mısır ne yapıyor, üstündeki baskılardan ve silah kaçakcılığı yapıldığı,ya da geçişinin iddaa edilişi, söylemlerinden kurtulmak için uyguladığı ablukayı daha da sertleştırıp katı, önlemler alıyor.(yani sevgili kardeşim Karadan da bu denenmiştir)

Baskı,güç kullanma,abluka,iç çatışma,direniş içinde provakasyon, medya,politika,psikolojik savaş gibi uygulamalar hala bile sürmektedir.Bu taktikler menfaat için her kese uygulanabilinir..Provakasyon..her ortamda meydana gelebilir..tek tarafa nasıl mal edebilirsinizki.
    Çıkar için her şey mubah bu dünyada, Çünkü BENLiK yaşamı tüm hücreleri ele geçirmiş.Dünyasal çıkarlar önde koşuyor.Bu genel anlamı ile her ortanda geçerlidir.
    Dönelim konumuza nerde kalmıştık..!
    Mısır, gelen baskı nedeni ile yeni strateji uyguluyor.
    Üç yıldan beri, kuşattığı Gazze’ye ilaç,yakıt,gıda,ulaşımını engelleme de ulaşım kara yolu ile verilirken,,bu engellensin diye Gazze sınır bölgesine Çelik Duvar örüldüğünü ve inşaa ettiklerini her halde bilmiyorsunuz..Peki kullanılan tünellere Mısırın, zehirli gaz attığını ve 4 İşci ölümünü’demi okumadınız..
    Neden yankı yapmadı..Çünkü Mısır güçünü İsrail ve A.B.D den alıyordu..yani büyük Baba dan her kez çekiniyordu.

Burda niye yankı yaptı..Çünkü İsrail direk Müdehalede bulundu..ki hata yaptığını kabul ettiğine dair haberi de duydum(tv Haberlerde)..çünkü Dünya ülkelerinden gelen tepki fazlaydı.
    Bizi burda ilgilendiren ve üzen giden, can’lardır.
    Hangi taraf olursa olsun..dökülen kanlardır.
    Dünya üstüne, çökmüş İblis’in, ülkeler üzerindeki oyunlarıdır.

Ben ne İsraili,ne Gazzeyi,tutuyorum.ben dünya yı esir almış İblisin bunca insana acı vermesine üzlüyorum..
    İnternette var..Hristıyanların..din adı altında,ALLAH,ALLAH nida’larıyla Kafaları kesiliyor.canlı canlı..görmeye yürek dayanmaz.Bu mu İnsanlık ,bu mu TANRI’nın bizden istegi. Tekbir’lerle zülum işkence görüyor,İdam ediliyorlar..Din adı altında şiddet terör,canlara kıyım almış başını gidiyor.Gemiler basılıyor..ablukalarla masum insanlar açlığa terk ediliyorlar.Bebekler öldürülüyor.

Küçük bebelerin, Beyinlerini yıkayıp,düşmanlık tohumları ekiliyor.Kalem tutması gereken ellere silahlar tutturuluyor.Öldürme öğretiliyor.

Tüm bunları RAB BiZDEN İSTEMİYOR.yaratığı dünya gittikçe bitiyor.bitiriyoruz.Ve onlar bitiriyorlar.

Sevgili Sacratus.
    Dünya da, şu an iş başında olan,İblis tır.İbliste acı, kan, vahset ve gözyaşı ölüm hüküm sürer.Ülkeleri birbirine düşürür.. İnsanları birbirine kıydırır,maneviyatı bitirerek, gözleri, kana burur.

TANRI ‘dan uzaklaştırır..
    Bizler ne İsrailin çoçuklarıyız..nede Gazze’nın çoçuklarıyız..Bizler Tanrı’nın çoçuklarıyız.
    TANRI’mızda, beden almiş, kanını günahlarımıza bedel olarak ödemiş TANRI SÖZÜ olan İSA MESİH’tir.(Bunu bildiğini, biliyorum ama ben gene de yazdım)

RAB, Dua’yı nasıl öğretti, bize.
    Dua mız bu olsun.. Sevgili Sacratus.

“Göklerdeki Babamız,
    Adın kutsal kılınsın,
    Egemenliğin gelsin,
    Gökte olduğu gibi,yeryüzündede senin istegin olsun.Amin.
    Matta 6:9.10

Anonim
    Pasif

@ANGEL B 18538 wrote:

Fakat şöyle bir şeyde var rabbimiz isa mesih israel sonsuza kadar korunacaktir jerusalem sonsuzlara kadar korunacaktir diyor bizde rabbimizin sözlerini sonsuza kadar dinlemeliyiz esenkalin

Bu konuda gönerdiğim ilk mesaj yayınlanmamıştı ama umarım bu yayınlanır.

Sevgili Angel,
    İsa Mesihin korunmasını vaad ettiği İsrail’in bugünkü kadın,çocuk,sivil ayrımı yapmadan katliam yapan İsrail olduğunu sanmıyorum.
    İncil’de(ayet numarasını tam hatırlamıyorum) İsa mesihe iman edenlerin İbrahim’in çocukları olduğu mealine gelen bazı ayetler okumuştum.
    Buna dayanarak diyebilirimki;Bence asıl İsrail, İsa Mesihe iman edenlerdir.
    Ben Hristiyan olmayan ancak İncil’i defalarca okumuş biri olarak bu sonucu çıkarıyorum.

Anonim
    Pasif

Bakın ben İsrail %100 haklı demiyorum sonuçta hepimiz kusurluyuz ben bu olayın gerçekten yardım olduğuna inanmıyorum. İsrail Savunma Bakanlığının yayınladığı bir çok video var onlara bakabilirsiniz. İsrail askerleri botlardayken aralarında el bombası atılıyor(gerçek olan değil polisin isyan bastırmada kullandıklarından tam Türkçe karşılığı ne bilmiyorum) ya da İsrail askerleri gemiye çıkıp herkesi taradı gibi bir olay yok, geminin kan gölüne döndüğü yok. Aksine İsrail askerleri gemiye indiğinde aptal, aptal bakıyorlar sonra biri güverteden aşağı atılyor, bir diğer yerde demir çubuklarla dövülüyor, bir diğeri de bıçaklanıyor(omuzundan). İsrail askerlerinin hepsi olmasada büyük bir kısmı polislerin isyan bastırmakta kullandığı teçhizatlardan kullanıyor. hatta eylemcilerden biri aşağı düşen İsrail askerlerinin üzerinde ki el bombasını atıyor neyse ki gerçek el bombası değil zarar gören olmuyor. Ve bundan önceside var gemide ki insanların konuşması İsrail bu görüntülere el koydu ve yayınladı. İnanın orda ki insanlara yardıma değil Allah Allah diye ilahiler söyleyerek şehit olmaya gidiyoruz die bağrıyorlardı. 5 gemiden sadece 1inde bu olaylar oldu diye biliyorum ben İsrail iddia edildiği kadar faşist olsa olacakları hayal bile edemiyorum elbette İsrail sütten çıkmış akkaşık değil. Türkiye yayınlanan görüntüleride gördüm silahını dolduran bir asker ve kanlı bir sedye bu kadar. Bir yandan İsrail’ede hak veriyorum çünkü etrafı tamamen düşmanla çevrili ve 1948 yılında kurulduğundan itibaren müslümanların Yahudiler yok olana kadar savaşacağız diye yemin ettiler. Hamasın ve Suudi televizyon kanallarının yayınları meydanda. Daha geçen haftalarda bir Suudi şeyh konuştu “Allahım tüm yahudiler İsrail’de toplada onları keserken zorluk çekmeyelim.” Sonuçta Kuran’da Yahudi düşmanlığı var hadislerde bile “GÜn gelecek taş bile dile gelecek ey Muhammed’İn askeri arkamda bir Yahudi var öldür onu” Tüm bunlar İsrail devletini en çok tedirgen eden nedenlerden ve bu tedirginlik ne yazık ki İsrail’i şiddete sevkediyor(Bu İsrail’in her hareketini aklamaz elbette.) İsrail’de kızlar bile askerlik yapıyor. Yine bizim medyamız Hamas’ın rasgele bombardımanlarında ölen müslümanları İsrail öldürdü gibi gösteriyor. Gazze bölgesi ise Katolik kilisesi’nin dediği gibi toplama kampı gibi. Gazze için bir şey yapılmak zorunda. Mısır konusunda tamamen haklısınız benim belirtmek istediğim Mısır tarafıda denenebilirdi çünkü İsrail haftalar öncesi ya Mısır sınırında ya İsrail sınırında kara yoluyla izin verdiğini söylemişti. Fakat İsrail uluslararası sularda erken bir harekat yapmakla hata yaptı. Askerlere ateş açanlar eylemciler zaten bunun videoları var olaylar tam seçilemiyor sadece silah sesleri ve konuşmalar var gerçi. Ama mantıklı düşünürsek İsrail bile bile tüm dünyayı karşısına almaz. Arafat’ın sözünüde biliyoruz “Bizim barışımız İsrail’in yok olmasıdır.” Başbakanın ideolojisi ve İHH2nin kim olduğu belli. Bu olayı tertipleyen sayın Başbakan çok ahkam kesiyor ama Irak’ta 1 milyon “din kardeşini” öldüren ABD’ye tezkereyi kim verdi?

Anonim
    Pasif
    mutaf;18534 wrote:
    İki yüzlü ferisiler;
    Tevrat’a,kendi sapık görüşlerine uygun olarak,ahlakı bozacak emir ve konuları katmayı da ihmal etmemişlerdir.Bu sapık ayetler, Aile içi cinsel ilişkiye varan bütün sapıklıklar Tevrat’ta övgüyle anlatılır. Hahamların Tevrat’a ekledikleri Lut Peygamber ve kızları hakkında çirkin iftira,sapık Yahudi adetlerinden olan ensest’i(Aile İçi Cinsel İlişki) meşru göstermek için uydurulmuştur.
    Aile içi cinsel ilişkiyi meşru gören bir grubun hayvandan farkı olabilir mi?
    Bunlar Tanrı’nın seçilmişleri olabilirmi..?
    Tanrı’nın bu sapıklarla ne ortaklığı olabilir..!
    “Lut Soar’da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıyla kentten ayrılarak dağa yerleşti. İki kızıyla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı.
    Büyük kızı küçüğüne, “Babamız yaşlı” dedi, “Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok.
    Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunla yatalım.”
    O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi.
    Ertesi gün büyük kız küçüğüne, “Dün gece babamla yattım” dedi, “Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat.”

O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıyla yattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi.
    Böylece Lut’un iki kızı da öz babalarından hamile kaldı.

Yaradılış 19:30-36

” Bir akşam üstü Davut yatağından kalktı,sarayın damına çıkıp gezinmeye başladı.Damda yıkanan bir kadın gördü.Kadın çok güzeldi
    Davut onun kim olduğunu öğrenmek için birini gönderdi.
    Adam “Kadın Eliam’ın kızı Hititli Uriya’nın karısı Bet şava’dır dedi.Davut kadını getirmeleri için ulaklar gönderdi.Kadın Davut’un yanına geldi.
    Davut aybaşı kirliliğinden yeni arınmış olan kadınla yattı.Sonra kadın evine döndü gebe kalan kadın,Davut’a “gebe kaldım” diye haber gönderdi”

2 Samuel 11:2-5

Aynı Davut savaşcı Uriya’nın karısı ile mevkisini kullanıp yattıktan sonra bu defada,kadının kocasını ortadan kaldırmanın kurnazlıklarına başlar.

” Sabahleyin Davut Yoav’a bir mektup yazıp Uria aracılığı ile gönderdi.
    Mektupta şöyle yazdı “Uriya’yı şavaşın en şiddetli olduğu cepheye yerleştir ve yanından çekil ki vurulup ölsün”

2 Samuel 11:14-15

Ne güzel değilmi sana en sadık komutanının karısına tecavüz et ve adamı ortadan kaldırmak için eline mektup tutuştur.
    Ve bunu yüzyıllarca “sapık yahudilerin tevrata soktukları sapkınlık değilde” Tanrı kelamı olarak da millete yedirt.
    Benim Rab’bim ,Tanrım İsa Mesih’im bırakın tuzak kurup zinalar yapıp masum kocaları öldürtmeyi,insan aklından geçen sanal aldatmayı bile kabul etmiyor ve kesin hükmünü veriyor.

“Zina etmeyeceksin dendiğini duydunuz,ama ben size diyorumki,bir kadına şehvetle bakan her adam yüreğinde o kadın ile zina etmiş olur.”

Matta 5:27-28

“Şimdi bütün erkek çocuklarını ve erkekle yatmış kadınları öldürün,yanlız erkekle yatmamış genc kızları kendiniz için sağ bırakın”

Çölde sayım 31:17-18

Oh ne güzel değilmi Tanrı kelamı Tevrat’tan inciler.

Savaşa katılan askerlerin ele geçirdiklerinden kalanlar şunlardı:

675.000 Davar.
    72.000 Sığır.
    61.000 Eşşek.
    32.000 Kız (Erkekle yatmamış)

Çölde sayım 31:31-35

Sizlere soruyorum Hristiyan bayan kardeşlerim, biz erkekler savaşa gitsek ve dönüşte sizleri şehrin surlarına çokartıp işte Rab adına savaşıp getirdiklerimiz diye, tüm aileleri kılıçtan geçirilmiş otuz iki bin perişan 14-30 yaş arası bakire kızı kendi şehvetimiz için ayırsak,sizler oh haleluya çok iyi yapmışsınız mı dersiniz yoksa,sizler Tanrı’nın adını kullanıp vahşetin daniskasınımı yapıyorsunuz derdiniz.
    (Ha bazı kişiler onlar balamın verdiği öğüde uyarak Peor olayında israil’lilerin Rab’be ihanet etmesine neden oldular.) diyebilir.
    Bende o zaman derimki işinize geldiği zaman seçilmiş halksınız.
    İşinize gelmediği zaman da vay efendim bunlar yenilmemize neden oldular,erkekleri,çocukları,kadınları kılıçtan geçirin,bakireleri kandinize ayırın.
    Ey sen iki yüzlü ferisi Tanrı kavmi isen nasıl ayartıya düşüyorsun…?
    Ey sen iki yüzlü ferisi Tanrı kavmi isen neden tecavüz etmek için balamla ortaklık yapmış olanlarla yatabiliyorsun………………………..?

Peki bu kadınlar balamın verdiği öğüde uyarak İsraillilerin Rab’be ihanet etmesine neden olduysalar ve bu nedenden ötürü ölümü hak ettiyseler..? bu kural erkeklerle yatmamış genç kızlar için geçerli değil..?
    Sizi gidi iki yüzlü Rab düşmanları, yıllar boyunca bu günde de yaptığınız gibi, kendi pisliklerinizi..
    Rab adamları:
    İbrahim’i
    Musa’yı ve daha bir sürü İnanmışı da çarptırdığınız kitapta kendinize suç ortağı yaptınız.
    Siz değilmisiniz onlarca Rab adamını katleden.Ha
    Siz değilmisiniz Zekaryayı katleden.Ha
    Siz değilmisiniz göklerden bakıp sizin iki yüzlülüğünüzden bıkıp, beden alan Rab İsa Mesih’i bile çarmıha çivileyen ha siz değilmisiniz engerek soylular.
    Yüz yıllar geçti sizlerde ne değişti,hala mazlumları katletmekten geri kalmıyorsunuz,hala Tanrı’dan çok çok uzaklardasınız.
    Ve hala Tanrı kelamı Tevrat’ın arasına sıkıştırdığınız pislik (uydurduğunuz) ayetlerinizi uygulamaktan vaz geçmediniz.
    Sizin yÜzünüzden uluslar arasında Tanrı’nın adına küfredilmektedir.

Protestan din adamlarına:
    Şimdi sizlere sesleniyorum bir senede elli defa vaaza çıkıp en az kırk vaaz’ını Tevrat’a bakıp Hazırlayan Protestan din adamları.
    Bu yoldan vaz geçin,insanların kafalarını sapıklık,katliamlar,öldürüp ganimet toplama gibi pisliklerle doldurmayın.
    Sorarım sizlere; Hanok oğlu manok,şokok oğlu lolitop milletin çokmu umrunda,israilin çarptırılmış tarihi çok mu umrumuzda.
    Vaazlarınız daha çok Matta 5,1 Timeteos,2 Timeteos,Yakup,Petrus 1 Yuhanna gibi bölümlerden (bazılarınızın işine gelmesede)olsun.İmanlıların İsrail tarihine değil,Kutsal kitabımız İNCİL öğretisine ihtiyacı vardır.

Rahel gibi barış için Tankın önüne duran Amerikalı kızı paletlerle üzerinden geçeriz.

Dükkanını kapatmış elinde küçük bir poşetin içinde yahudi ablukası altındaki Gazze’de bir kaç somun bulabilmenin mutluluğunu yaşayan kucağında 4 yaşındaki oğlu Cuma ile evine giden babaya eteş açar önce baba’yı sonrada kucağındaki küçük Cuma’yı vururuz.

yahudi ablukası altındaki bir şehire ilaç,bisküi,battaniye,süt,biberon,çimento götüren dünya halklarının bulunduğu gemilere saldırır onlarcasını katlederiz ve hayatımızı yalan,entrika,cinayet ve katliamlar üzerine kurarız.

” Duyacak duyacak ama hiç anlamayacaksınız,
    Bakacak bakacak ama hiç görmeyeceksiniz,
    Çünkü;
    Bu halkın yüreği duygusuzlaştı,
    Kulakları ağırlaştı.Gözlerini kapadılar.
    Öyleki gözleri görmesin,
    Kulakları duymasın,yürekleri anlamasın,ve bana dönmesinler
    Dönselerdi onları iyileştirirdim.
    Matta 13:14-15

Gercekten ben de Kemal Basaran gibi üzgün ve de saskinim.

Kutsal Kitab’in tamami Tanri Söz’üdür.Eski Ahit ise bazi zor olaylar icermesine ragmen Tanri’dan bize iletilmis ayetlerdir.Hicbir Yahudi Kutsal Kitab’a yalan yanlis seyler eklemez.Bununla ilgili ben de cok detayli bir calisma var.Keske Almanca’niz olsaydi da size yollayabilseydim.

Icerik olarak anlayamadiginiz olaylar vardi madem neden soru panosuna böyle seyleri yöneltip yanit aramiyorsunuz??Bilmemek ayip degil ögrenmemek ayiptir.Öyle degil mi? Yoksa Kutsal Kitab’i sizin anlayisiniza göre mi yorumlamamiz gerekmektedir sayin mutaf??

Bence Israil ile ilgili olarak gene gereksiz politika,polemik ve provokasyon yorumlari yapiliyor.Olaylarin perde arkasini bilmekte yarar var.Herseyi tam olarak bilmeden en iyisi yorum yapmayalim.

Kutsal Kitab’in bir noktasinin bile elestirilmesine karsi cikarim.

Cok zamanim yok.1 ay daha fazla foruma katkida bulunamayacagim.Ama bu konuda yazmadan da duramadim.

Rab’bin esenliginde kaliniz.

Anonim
    Pasif

Bu arada sakratus genc yasina ragmen gercekten saglikli ve cok yönlü yorumlarindan dolayi seni kutluyorum.Olaylari baska acidan da takip etmekte yarar vardir.Cogu kimse bunu yapmaz.Hele konu ISRAIL oldumu!!

Tesekkürler sevgili Sacratus.

Anonim
    Pasif

@Kores 18558 wrote:

Bu arada sakratus genc yasina ragmen gercekten saglikli ve cok yönlü yorumlarindan dolayi seni kutluyorum.Olaylari baska acidan da takip etmekte yarar vardir.Cogu kimse bunu yapmaz.Hele konu ISRAIL oldumu!!

Tesekkürler sevgili Sacratus.

Asıl ben size takdiriniz için çok teşekkür ederim. :)

Anonim
    Pasif

Esenlik olsun kardeşlerim,esenlik olsun Tuba kardeş.

Hamdolsun hayatım boyunca doğru bildiğim ve inandığım doğrularımı hiç bir zaman yüreğimin,ruhumun ve damarlarımın hiç bir yerinde saklamadım. azı dişlerim hep ağzımın önünde oldu,karnımda saklayıp
    kinlendiğim zaman orta yere çıkarmadım.
    Eger inandığım doğrular benim doğrularım ise,hayatım pahasınada olsa
    yüksek sesle haykırırım,içimden hiç konuşmadım.
    Evet ben bir sahtekarım,hemde sahtekarın daniskasıyım.
    Neden sahtekarım biliyormusunuz.Açıklayayımda dinle ey israil.
    Kiliselerde geçmişte islamda yaşadığım usumun alamadığı ayetlerin
    daha daniskalarını duyduğumda,kafamdaki tüm çelişkileri her kesle paylaştım, bana ters gelen ayetleri bile bazıları gibi patronlarıma yalamalık olsun diye inanmış gibi görünmedim :)
    Evet Tevratta İsa mesih’in geleceği defalarca ayetlerle belirtilmiştir.
    Doğrudur ama bu demek değildir benim kutsal kitabım Tevrat’tır.
    Bakın gene söylüyorum Mutaf’ın Rab’bi Yahve değildir,kutsal kitabıda
    Tevrat değildir.Mutaf’ın Rab’bi ve Kutsal kitabı nedir.?

“MUTAFIN RAB’Bİ KURTARICISI İSA MESİH, KİTABIDA İNCİL’DİR”

Rab’im İsa Mesih’in gelecegi Tevrat’ta yazıyor diye Tevratı kutsal kitabım olarak kabul etmek zorundamıyım.
    Başka bir şey aklınıza gelmiyormuş,tabiki gelemez,hatta Hristiyan olmayan Barış Bostancı bile teşhisi sizden daha iyi koymuş.
    Ne diyor barış bostancı.
    İmanlılardan kastımız İsa mesih’e iman edenler israilin kurtulmuşlarıdır,
    Çoluk çocuğun taşlarla ellerini kıran,emzikte bebekleri öldüren,İnsanları diri diri yakan bu ne idiğü belirsizler değildir diyor.
    Yazık ki hristiyan olmayan bir insan meseleyi çözmüş siz ise hala üç beş katille, kutsal kitap tevrata inandıklarını idia eden katilleri savunuyorsunuz.

İnanmak zorundamıyım kardeşim,
    inanmak zorundamıyım..
    Onlar körlerin gözünü açan,ölüleri gözlerinin önünde dirilten,iki balıkla beşbin kişiyi doyuran Tanrı’ya inanmayıp çarmıha gerenlerin kitabını İncilin önüne getirip birleştirmek zorundamısınız.
    İsa mesih ve incil sizlere yetmiyor mu…?
    Kim Musa peygambere dil uzatmış,kim İbrahim peygambere dil uzatmış,Mutafın haddi bile olamaz.
    Ne demiş Mutaf İki yüzlü ferisiler oynaşları ile kendi kirli oyunlarına ve suçlarına,Rab’den gelen peygamberleri bile alet ettiler demiş, yalanmı.

Ne güzel takkiye yapıyorsunuz Tuba kardeş galiba eski alışkanlıklarınızdan vaz geçememişsiniz..
    Diyorsunuzki; çölde sayım 31 bölümde “bakireleri öldürmemeleri, onları sexs makinaları gibi kullandıklarına kanıt değildir”
    tuba kardeş göz göre göre ayeti çarptırıyorsunuz.

” Şimdi bütün erkek çocukları,ve erkekle yatmış kadınları öldürün,
    yanlız erkekle yatmamış genç kızları… “kendiniz için”… sağ bırakın”
    Çölde sayım.31:17

Ne oldu Tuba kardeş bu erkekler 32.000 bakire kızı okey oynamak içinmi kendilerine ayırdılar.Yoksa bakire kızlar daha iyi mi süpürge yapıyor,diyemi kendilerine ayırdılar :)

Babaları Lut ile yatan iki kız kardeşten olan soylar;

1)Büyük kızdan olan oğul Moav:

İsrail erkeklerini ahlaksızlık yapmak için ayartan kadınlar Moavlılardı.

“İsrailliler şittimde yaşarken erkekleri Moavlı kadınlar ile zina etmeye başladı.Bu kadınlar kendi ilahlarına kurban sunarken,israillileride çağırdılar.İsrail halkı yiyeceklerden yedi ve onların ilahlarına taptı.”
    Çölde sayım 25:1-2

2)Küçük kızdan olan oğul Ben-Ammi:

Bu soydan israile sürekli diken gibi batan Amonlular ortaya çıktı.
    Amonlular israile Molek adlı puta tapmalarını,ve çocuklarını ona kurban etmelerini öğrettiler.

“Çünkü süleyman bana sırt çevirip Saydalıların tanrıçası Aştoret’e,
    Moavlıların ilahı kemoş’a,ve Amonluların ilahı Molek’e taptı.”

1.Krallar 11:33

Görüyormusun Tuba kardeşim Lut’un kızlarının yediği haltların meyvalarını, peki şu an bu zulümleri o topraklarda yapanların bunlar olmadıkları ne malum.
    Bak bu kanı bozuk soy binlerce erkeği Tanrı’dan ayrı düşürdü ve günah üstüne günah işlediler.Bunlardan nedense hiç bahsetmiyorsunuz.

Tabi sizlerin çok klişeleşmiş cevabı her zaman hazırdır …ne mi.?

Ama kardeş bak tevrat günahı açık açık gösteriyor.Yapmayın ya..
    Günahı göstermek için mi kos koca Tevrat’ı getirip İncil’in başına koyuyorsunuz insanlara zorla dayatıyorsunuz.
    Açıkcası Tevrat yoksa,İncil’de yok hadi size güle güle demeye getiriyorsunuz.
    Onlar gördükleri,dokundukları Tanrıya inanmadılar.
    Palavralar sıkmayın, Tevratın içinde incil yok,ve orada bahsi geçen kurtarıcınında hala yer yüzüne zuhur etmediğine inanıyorlar.
    Hala da gelecek olan Mesih’i bekliyorlar.

Tuba kardeş diyorsunki.

“Yahudiler bilerek bu sapık ilişkileri kitaplarına koyarak ne elde edeceklerdi, övgü kazanmak ya da meşrulaştırmak için mi yapmışlardı mutaf? Sizin verdiğiniz tepkiyi verecek insanların olacağını düşünerek tam tersine koymazlardı. Ama yazılı olduğuna göre demek ki amaç ders vermek, olumsuzluğunu ve yanlışları göstermektir.”

Ne yani günahı göstermek için milyonlarca insanın kırılıp,parçalanması,
    Zinaların yapılması,enses ilişkilerin mi yaşanması gerekiyordu.

İNCİL’E bakalım RAB İSA MESİH zaten günahsızdı.
    Havarilerin hangisi günahı göstermek için işi pratige (Rezalete) döktü.
    Ortalığı tiyatroya çevirdiler…?
    Rab’bin günahı gösterdiği ayetlere bakalım..!

Matta.21:öfke ve cinayet
    Matta.27:zina ve boşanma
    Matta.33:ant içmek
    Matta.38:göze göz dişe diş
    Matta.43:Düşmanlarınızı sevin
    Matta:19:göksel hazineler.

Günah’ı bizlere göstermek için,yukarıda vermiş olduğum örneklere yüzlerce ayet ilave edebiliriz.
    Bizlere günahı göstermek için örnekler vererek anlattı.

Tuba kardeş diyorsunuzki;

“Gelelim bizim müjdemize, artık bu yasa kalkmıştır, merhamet ve lütuf yasasıyla biz Tanrı’ya bağlıyız. Ama museviler bu yasaya bağlı değil”

Evet bizler marhamet ve lütuf yasası ile Tanrıya bağlıyız.
    Çünkü Rab’bimiz İsa Mesih merhamet ve lütuf Tanrı’sıdır.

Şiddet…….zorbalık………entrika…..TANRI’SI DEĞİLDİR.

Esenlik İsa Mesih’in çocukları ile olsun………………………………AMİN.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 32)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.