Nereye koşuyorum?

• Bu konu 6 izleyen ve 24 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 16 ile 25 arası (toplam 25)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili Aria.
    Kendinizi ifade etme tarzınızdan sizin,aydın kendini yetiştirmiş,soran araştıran bir kişilikte oldugunuz, fikrini bana verdi.Sizdeki,araştırıcı tarzınızda, biraz kendimi,de buldum.

Ben size,tıpkı araştırırken sizin gibi,karar vermemi,bazı şeyleri daha net görmemi saglayan seylerden bahsedecegim.bu o kadar çokki sadece birazından bahsedecegimide belirtmeliyim.

İslam, peygamberi zamanında,Arabistan,da sadece Putpereslik degil,Hristiyanlık,Musevilik,Rukus (Haniflik-Hristiyanlik karışımı bir din),Hanif, gibi dinler,de vardi.Yani, sadece, İslam dini o dönem yoktu.Çogunluğun Yahudi ve Hristiyan olduğu o dönemde Yeiyş,Yesara,Cebra,Selman Farisi ,Abdullah bin Selam,Belam,Varaka ismindeki kişiler bu topluluklarda hristiyanlığı ve yahudiliği çok iyi bilen kişiler olarak tanılıyordu.Hepimizde biliyoruzki Peygamberin ,Hatice isimli eşi (tüccarlık)ticaretle uğraşan ve kervanlari olan çok zengin bir bayandı.ve işleri devr aldığında,kervanlara komuta ettiği,ticaret için gittiği,gezip gördüğü her yerde din alimleri ile sohbetler ediyor,onlardan bir çok şey öğreniyordu.zeki bir kişiliğe sahipti. Yani kısacası inanılan,değişik dinler ile ve o dönem anlatılan,miteolojilerede bir hayli meraklı ve aşınaydı.

İlk kuranı okuduğumda kendime,şunu sormuştum”Peyganber okuma yazma bilmiyor deniliyor”..İyide,Peyganber nasıl olurda,okuma yazma bilmeden,çok iyi ticaret yapar.Ticaret hesap,kitap işidir.ikinci dikkatimi çeken,Peyganber Hatice zamanında hiç evlilik yapmıyor ve cariye eşleride yok.Fakat eşi ölünce,çok sayıda cariyesi ve bir çok eşi olduğunu, kuran açıkça yazıyor. Yaratıcı güç bir ayette Allah bakıyorsun bir Ayet,te bişey diyor, başka bir yerde onu geçersiz kılıyor.Kurandakı Süreler deki olaylar Kutsal kıtap,ta(Hristıyanların inandığı) mevcut ..peki Allah neden aynı şeyleri bir kez daha Kuran,da yazıyor.

Allah Bir çok ayet indirmiş bunlardan Örnek vereceğim ve benim, dikkatimi çekenlerden bir kaç tanesini belirteyim.gerçi sayıları o kadar çokki,ben hepsini degil sadece bir kaç tanesinden bahsedeceğim.

1- “Allahtan başkasına kul olmayın,ben size onun tarafından müjdelemek ve uyarmak için gönderilmiş bir peyganberim”
    Hud Süresi 123 ayet 2.Bölüm

Kuran Allahın sözü ise bu, ayette konuşan kim..?Allahmı yoksa peyganbermi..?

2- Ahzab Süres,ini okuyun bu süre toplam 73 ayettir ve Yorumu size birakıyorum..!(Özellikle 36-37 Ayetleri)

3- Tahrim Süresini okuyun.bu 12 Ayettir..

Bu Ayette peyganber eşleri ile anlaşmazlıklara düşüyor ve Gökten bir Ayet iniyor.Allah,Melekleri ile beraber Peyganberin arkasında olduğunu ,eşlerini boşarsa peyganbere yeni eşler bulacagını ve eşlerin birbiri ile peyganbere karşı birlik olmamalarını,Peyganberi çekiştirmemelerini, nasiyat ediyor,yani eşlere kızıyor.Yüce yaratan,Allah, eşlerle tartışan peyganbere eşlere göz dağı vermek için nasıl ayet gönderir.bu düşündürücü..!

4- Allah Ayetlerinde sürekli yemin ediyor.Yüce yaratıcı güç olan Allah’ın yemin etmeye ihtiyacımı var..?Allah neden Kullarını inandirmak için sürekli yemin ederki..?Bu yemin etme sanıyorum 2O0 ün üstünde bir sayıyı içeriyor.

5-“Aşalık Maymunlar”
    ” Susamış Deve,ler”
    “Aşşağılık Maskara Maymunlar”
    “İçi boşaltılmış Hurma Kütükleri”
    “Yaban Eşek,leri”
    “Beyinsizler”
    “Geberesice Eşekler”
    Tüm bu yükarda yazdığım sözcükler,kızgınlık ve küfür tarzındadır.ve Kuranda geçer.Yüce Yaratan Allah nasıl küfreder..?
    Küfrün geçtiği Sürelerde,Bakara süresi 65,Maide Süresi 60,Araf Süresi 166,Hakka süresi 7,Bakara süresi 142,ve tevbe süresi.

Sevgili Aria, bunlar yazdiğim ve, en sadeleştirdiklerim,daha sert sürelerde var ama ben onları yazmadim.

Sevgili Aria
    RAB,bim İSA MESİH sana tüm gerçekleri göstersin ve Doğruyu bulabilmen için yüregini aydınlatsın.

Anonim
    Pasif

Sevgili Mutaf,yanıtın için teşekkürler.sorulacak çok şey var ama İncil’i okuduktan sonra herşey daha anlamlanacak sorularım da kıyaslamalarımda daha tarafsız olabileceğim sanırım.yine de takıldığım bi şey olursa yazacağım.bu arada çok güldüm.arkadaşlarla o tefriciyeyi ben de okumuştum.niye 4444 kere ya…biri bi kuyuya taş atmış yani. biz çıkarmaya uğraşmışız…..

Anonim
    Pasif

Sevgili Saba,yanıtın için teşekkürler.adını yazdığın ayetleri okudum.sadece hud suresinde yazdığın ayeti birebir bulamadım. o surede 50-51-52. ayetlerde dedi ki diye başlıyor ve devam ediyor.yani hud peygamberin dediklerini anlatıyor.ama diğer ayetler konusunda haklısın.bir şey daha merak ediyorum;İsa Mesihin öldükten sonra dirildiğine dair izler nelerdir ve bunları kimler aktarmıştır sonraki kuşaklara ve de Pavlusun öğretileri nerede yazılıdır İncilde olamaz değil mi? tekrar teşekkürler.her şey istediğin gibi olsun…

Anonim
    Pasif

Sevgili Viran Dede;önerdiğiniz gibi İncil’i okuyacağım.Bana en yakın kilisenin telefonunu buldum.hafta içi sohbetleri oluyormuş henüz aramadım korkuyor,çekiniyor,utanıyorum.Önce telefon etmeyi düşünüyorum ama malatya daki utanç hala herkesin aklındayken nasıl bir tepkiyle (yada ilgiyle)karşılaşacağımdan emin değilim.Lütfen benim için dua edin.Paylaşmak istediğim çok şey var ama çok mu kişisel yazıyorum burası aslında bilgi vermek amaçlı bir site ben yaşadıklarımı ve hislerimi yazarak kişiselleştiriyorum sitenin amacı dışına mı taşıyorum diye düşünüyorum.Yada aslında bu konudada mı çok ince düşünüyorum? iyilik ve güzellikle kalın.

Anonim
    Pasif
    Aria;17303 wrote:
    Sevgili Viran Dede;önerdiğiniz gibi İncil’i okuyacağım.Bana en yakın kilisenin telefonunu buldum.hafta içi sohbetleri oluyormuş henüz aramadım korkuyor,çekiniyor,utanıyorum.Önce telefon etmeyi düşünüyorum ama malatya daki utanç hala herkesin aklındayken nasıl bir tepkiyle (yada ilgiyle)karşılaşacağımdan emin değilim.Lütfen benim için dua edin.Paylaşmak istediğim çok şey var ama çok mu kişisel yazıyorum burası aslında bilgi vermek amaçlı bir site ben yaşadıklarımı ve hislerimi yazarak kişiselleştiriyorum sitenin amacı dışına mı taşıyorum diye düşünüyorum.Yada aslında bu konudada mı çok ince düşünüyorum? iyilik ve güzellikle kalın.

[quote=Aria;17303
    Paylaşmak istediğim çok şey var ama çok mu kişisel yazıyorum burası aslında bilgi vermek amaçlı bir site ben yaşadıklarımı ve hislerimi yazarak kişiselleştiriyorum sitenin amacı dışına mı taşıyorum diye düşünüyorum.Yada aslında bu konuda da mı çok ince düşünüyorum?.[/quote]

Sevgili Aria

Icinizden geldigi gibi davranin lütfen.Sitenin amaci Müjde’yi tüm insanliga duyurmak,Tanri Sevgisini paylasmaktir.Tanri bugün sizinle de ilgileniyor ki buradasiniz.Paylasimlarinizi ve yasadiklarinizi ilgiyle ve begenerek izliyoruz.Lütfen devam edin…

Rab’bin lütfu,merhameti ve esenligi üzerinizde olsun.

Sevgiler.

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Sevgili Viran Dede,size bu mesajımdan önce incil alıp okuyacağımı yazmıştım.Yaklaşık 2 saat önce aldım. küçük bir kitap.okumaya başladığımdan itibareb farkettim ki incili sadece bir dinin gereklerini açıklayan kitap olarak düşünmemeliymişiz.O bir yaşam biçimi.Daha önce burada yazdığınız bir çok şey ben farklı bir inanışla yetiştiğim için bana tuhaf geliyordu.ama buna rağmen anlamaya çalışmaktan vazgeçmedim.ama kitabı okumaya başlayınca (daha çok yeni üstelik) ürkmedim. karamsarlığa kapılmadım.aksine orada yazlılan ahlaki değer niteliği taşıyan bir çok şeyin zaten benim yaşamımda,ahlak anlayışımda,değerlerimde varolduğunu gördüm ki ben,hiç bir şey hakkında ilk 10 dk.da olumlu yada olumsuz yorum yapmayan biriyim.ama bu çok farklı oldu,heyecanlı ve ümitliyim,korkmadım ilk kez ve sanırım huzuru bulma yolundayım.ve eşim beni endişeyle izliyor.sadece anlayamadığım bir yer var bu konuda bir açıklamanız olursa sevinirim tabi ayrıca mesajımı okuyan kardeşlerimizin de değerli yorumları benim için önemli.şimdi, şöyle yazıyor;yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın.barış değil,kılıç getirmeye geldim….diye devam eden ve çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen bana layık değildir. şeklinde süregelen bir yer var.İsa mesih çarmıha gerileceğini bilyor muydu da böyle bir mesaj verdi.ve de barış ile ilgili yazılanlar neden? aydınlatırsanız sevineceğim.bir de bana matta yı önermiştiniz.ama ben bu küçük cep kitabı boyutunda olanı buldum.yani başka yok buralarda.siz özellikle matta deyince acaba diyorum anlatım olarak o daha mı uygun yani gerekiyorsa onu da arayacağım.şimdiden teşekkürler.iyilikle kalın……

Anonim
    Pasif

Sevgili Aria,
    Hud süresi,benim elimdeki küçük mealde sayfa 182 de geçiyor.Dün o sure ile ilgili olarak ta, demiştimki bunu Allah mı ,yoksa peyganber,mi söylemiş.evet konuşan peyganberdi
    Sevgili Aria iki sorundan birini,şimdi, diğerinide yarın yazacagım.Çünkü konu biraz detaylı.

Bana sorduğun soru,İSA MESiH öldükten sonra,dirildiğine dair izler nelerdir.Bunları kimler,aktarmıştır sonraki kuşaklara..?

“O,nun ellerinde çivilerinizini görmedikçe,çivilerin izine parmağımla dokunmadıkça ve elimi böğrüne sokmadıkça inanmam”
    Yuhanna 20:25

Sekiz gün sonra, elçiler biraraya geldiler.İçlerinde kuşkucu Tomas isimli elçi gözümle görmedikten, ellerimle dokunmadan, inanmam diyordu,Yahudi Din adamlarından korkularından dolayı kapılarda üstelik, kapalı olmasına ramen,İSA MESİH onlara görüldü ve şöyle dedi..

“Parmağını uzat ellerime bak,elini uzat böğrüme koy.İmansız olma,imanlı ol”
    Yuhanna 20:27

Rabbimiz İsa mesih çarmıhtan indirilip mezara konulduktan sonra

Anonim
    Pasif

sevgili aria mesajım bilgisayrın azizliğine uğradı.çünkü bu kadar değildi. Sanırım günün yorgunluğundan,ve dikkatsizlik yada, yanlış yere bastım herhalde..
    Üzgünüm..

Anonim
    Pasif

Sevgilli Aria, aldığınız kitabın tam bir Yeni Ahit metni olup olmadığını bilemiyorum. Yeni Ahit dört incil, havarilerin eylemleri, havari Paulus, Yakup, Petrus, Yahya’nın mektupları ve Vahiy’den oluşur. İnciller’in dört oluşunun sebebi her birinin Hz. İsa’yı tanımış olan, dediklerini ve yaptıklarını hatırlayan bir havarisinin anlatısına dayalı olmasındandır. İnciller’i kaleme almış olanların havarilerin anlatılarını sonradan metne dökmüş olmaları da mümkündür. İnciller’e havari isimlerinin verilmiş olması her birinin metninin belirli bir havarinin anlatısına dayalı olduğundandır yani.

Size Matta’dan başlamanızı tavsiye etmemin nedeni Matta incilinin en İbrani dünya görüşüyle yazılmış olanı olduğundan. Mesela Yahya incili zamanın Yunan kültürünün diliyle yazılmıştır (yazan tahsilli bir İbrani olmasına rağmen), o zamanların bilinen dünyasının beynelmilel kültür dili olan Yunan dili ve dünya görüşü vasıtasıyla tüm insanlara ulaşabilsin diye. Halbuki Matta incili tarihi bir anlatıdır. Konuya tarihi yönünden girmek ise olaylara daha kademeli yaklaşmak olduğundan, sonraki İllahiyat konularına da daha ahenkli girilebilir diye düşünüyorum. Tabi, bu bir kural değildir. Sadece şahsi fikrimdir (her ne kadar Yeni Ahit’i bilenler bu konuda, genelde hemfikirlerse de).

O Hz. İsa’nın ‘barış değil, ateş ve kılıç getirmeye geldim’ deyişi kendisinin tarihteki belirişinden sonra insanların vicdanlarında ve aralarındaki ilişkilerinde kendisinin mutlak ayırt edici bir rol oyanayacağını ifade etmesindendir. Kendisini izleyenler, izlemek istemeyenler tarafından dışlanacak, nefret edilecek, aralarında yolları kesin olarak ayrılacaktır. Hatta bu ayrılma ev ve ailelerin içersinde bile olacaktır. Dünyeviliğe batmış, günaha, sahtekarlığa, nefrete, şiddete, hoşgörüsüzlüğe, intikama müptela olup tüm bunları normal sayanlarla aralarında uçurum açılacaktır. Hz. İsa’nın orda kastettiği şiddet kullanımı methiyesi değil tam tersidir… Şiddetle, zorla, yalan ve adaletsizlikle iş çözmeye çalışanlarla, Mesih’in öğretisi ve bu öğretinin tek yol olduğunu kalplere bildiren Ruh’ul Kudüs sayesinde şiddetle hiç bir işin halledilemeyeceğini anlayanlar arasınaki İllahi bir kılıçla yarılmış korkunç uçurumdur.

Hz. İsa’nın şiddete tam karşıtlığı kendisini çarmıha germek üzere tutuklamaya gelmiş olanlara karşı tutumunda belli olur: İnciller’deki anlatılardan çok kolay ateş alan bir karakter yapısına sahip olduğu anlaşılan havarisi Petrus Mürşidini korumak üzere hemen kamasına sarılır ama Hz. İsa ‘bıçağını yerine koy, bıçakla iş halletmeye çalışan bıçaktan gider’ diyerek kendisini kınar. Ve… kendisini tutuklamaya gelenlere teslim olur. Bu dünyadaki görevinin ancak toprağa düşen tohum misali ölmesiyle tamamlanacağını bilir. Her hakiki Hristiyan da öyledir. Kendisini her izleyenin de kendi çarmıhını üstlenip izlemesi gerektiğine dair sözü de bundandır işte. Her Hristiyan Hz. İsa Mesih’in yaşadıklarını kendi hayatında yaşar, kendi çok şahsi hayatının ve içinde bulunduğu tarihi anın verileri içersinden tabi. Bu dıştan görünmeyebilir de ama içten, vicdanen, aynı İllahi şablon üzerinde hareket ediliyordur. Bu kaçınılmazdır zaten.

Bundan sonra herhangi bir kitapçıda İnciller’i aradığınızda ‘Yeni Ahit’i arıyorum deseniz daha iyi olur, nitekim Yeni Ahit, mesajın başında değindiğim gibi, tüm İnciller’i ve bazı başka metinleri de içeren kitaptır. Kitab-ı Mukaddes şirketinin çevrisini bulsanız iyi olur, arayıverin bir… özellikle büyük şehirlerde bulmanız mümkündür sanırım. Burdaki kardeşler de sizi bilgilendirebilir.

Esenlikler…

Anonim
    Pasif

Sevgili Aria,
    Pavlus kim..? diye, bana sorsan,sana şunları derim.
    * Dini Ulusal Kimlikten çıkaran.
    *Yazdığı 13 Bölümde, Hristıyanlığı Tüm insanların, kavrayacağı bir din olarak biçimlendiren.
    *MESİH,e başını kor testere ile verecek kadar inanmış,
    *Müjdeye İnanılmaz hizmette bulunmuş,MESİH sevdalısıdır derim

Pavlusa,Tanrı’nın, bütün İnsanların Kurtuluşunu istediğini bize anlatır mektuplarında.Bu yüzden Günah kavramını ve bunun getirdiklerini açıklar.İnsanların Tanrı’ın bagışını alması için İSA MESİH,in Çarmıhta can vererek,sunduğu (Döktüğü Kan, Günahın bedeli) kurtuluşu ancak İSA MESİH’e İMAN ederek alabileceginden,sonsuz kurtuluşa ancak İmanla kavuşabileecegini açıklar.

Kutsal Kıtab, içindeki Mektupları:
    Romalılara,
    Korıntlılere (1.inci Mektub),
    Korintlilere (2.inci Mektub),
    Galatyalılara,
    Efeslilere,
    Filipelilere,
    Koleselilere,
    Selaniklilere(1 inci Mektub),
    Selaniklilere(2 inci Mektup),
    Timoteusa(1 inci Mektup),
    Timoteus (‘inci Mektup),
    Titus,
    Filimon,a yazmıştır.

Pavlus derki,

“Tanrı öz oğlu RAB,bimiz İSA MESİH,,le ilğili olan bu müjdeyi peyganberler aracılığı ile Kutsal yazılarda önceden vaat etti.RAB,bimiz İSA MESİH beden açısından Davut soyundandır;kutsallık ruhu acısından
    ise ölümden dirilmekle TANRI oğlu, olduğunu kudretle ilan etti”
    Romalılar 1 2.4

*Buradaki Ayet,te Tanrı,nın vaat ettiğinin gerçekleştiğinden bahseder.

*Pavlus derki,Mesihi ölümden dirilten güç,Mesihe İman edenlerde etkin
    olacaktır.RAB,bin Ruhunun, bizdeki varlığına, işlevinin ne olduğunu anlatır.

“Ne varki Tanrının Ruhu içinizde yaşıyorsa ,siz benliğin değil Ruhun denetimindesiniz.Ama bir kişide Mesih’in Ruhu yoksa o kişi Mesihte değildir.”
    Romalılar 8:9

*Pavlus, Mesih,in ölümü yendiğini ve TANRI sevgisini acıkça gösterdiğinden bahseder.

“Ümit açıkca düş kırıklığı yaratmaz.Çünkü bize verilmiş olan Kutsal Ruh aracılığı ile Tanrı,nın sevgisi yüreklerimize dökülmüştür.Evet biz daha, çaresizken Mesih belirlenen zamanda TanTanrı,sızlar için öldü”
    Romalılar 5:5.6

Sevgili Aria,
    Pavlusun Görüş ve öğretilerini, konularla ele alacak olursak,, Pavlus DÜŞMANLIK. ve KÖTÜLÜK hakkında ne demiştir ..?

“Kötülüğe kötülükle karşılık vermeyin”
    Romalılar 12:17
    “Kimseden öç almayın”
    Romalılar 12:19

*SIKINTI,lara.. dayanma,mızı söylemiştir.
    “Umutunuzla sevinin, sıkıntılara dayanın .Kendinizi duaya verin”
    Romalılar 12:12

*ZULMEDEN..insanlara karşı ne iyilik yapmamızı söylemiştir.
    “Size zulmedenlere karşı iyilik dileyin.lanet etmeyin”
    Romalılar 12:14
    “Kötülüğe kötülükle karşılık vermeyin.Herkezin gözü onunde iyi olanı yapmaya dikkat edin”
    Romalılar 12:17

Ayrıca Rom 12: 21 Ayetinde,
    “Kötülüğe yenilme,Kötülüğü iyilikle yen” der Pavlus.

*BARIŞ konusunda kimseden öç almayın der Pavlus.
    “Sevgili kardeşler kimseden öç almayın Bunu Tanrı,nın gazabına bırakın Çünkü şöyle yazılmıştır RAB diyorki, öç benimdir ben karşılık vereceğim.é
    Romalılar 12.19

*DİSİPLİN konusunda ise,Doğru olan adil davranış neyi içeriyorsa onun geçerliliğinden bahseder.
    “Her suçlama İki yada Üç tanığın tanıklığında doğrulanmalıdır”
    2 Korintlıler 13:1

*TANRI,yı ve İNSAN,ı sevmek konusundada,
    “Birbirinizi sevmekten başka hiç kimseye bir şey borçlu olmayın dedi Çünkü birbirini seven kutsal yasa,yı yerine getirmiş olur”
    Romalılar 13:8

*ZİNA konusundada,
    “Zina etmiyeceksin ,adam öldürmeyeceksin.çalmayacaksın,başkasının malına göz dikmeyeceksin”
    Romalılar13:9

*GÜNAH,a ise,
    “Kesinlikle hayır Günah karşısında ölmüş olan bizler artık nasıl günah içinde yaşarız”
    Romalılar 6:1

*EVLİLİK,konusunda,
    “Ama kendilerini denetliyemiyorsalar evlensinler”
    1 Korintliler 7:9
    “Ama fuhuştan ötürü her erkek karısıyla,her kadın da kocasıyla yaşasın”
    1Korintlıler 7:2

*YiYECEK konusunda ise,
    “Rab,be ait biri olarak kesinlikle biliyorumki hiç bir şey kendiliğinden murdar değildir.Ama herşeyi murdar sayan için, o şey murdardır”
    Romalılar 14:14
    “Yediğin şey yüzünden kardeşin incinmişse ,artık sevgi yolunda yürümüyorsün demektir.Mesihin uğruna öldüğü,kardeşini,yediklerinle mahfetme”
    Rom 14: 15
    “Et yememen,şarap içmemen,kardeşinin sürçmesine yol açacak bir şey yapmaman iyidir.”
    Rom 14:21
    “Yiyecek uğruna Tanrı,nın işini bozma !her yiyecek temizdir,ama yediklerinle başkasının sürçmesine yol açan kişi kötülük etmiş olur.”
    Rom 14:20

DEVLET ve İLİŞKiLER..konularında ise,
    “Herkez baştaki yönetimlere bağlı olsun.”
    Rom 13:1
    “Herkeze hakkı verin,Vergi hakkı olana vergi,gümrük hakkı olana gümrük,saygı hakkı olana saygı,onur hakkı olana onur verin.”
    Rom 13.

*KİLİSE Ve KİLİSE TOPLULUK,ları.. için,
    “Kardeşler,RAB,bimiz İSA MESİH,in adıyla yalvarıyorum.Hepiniz uyum içinde olun Aranızda bölünmeler olmadan,aynı düşünce ve görüşte birleşin”
    1 Korintliler 1:10
    “Şunu demek istiyorum herbiriniz ben pavlus yanlısıyım.ben apollos yanlısıyım,ben kefas yanlısıyım yada Ben Mesih yanlısıyım diyormuş”
    1 Korintliler 1:12

*DENENMELERLE.. ilgili olarakta
    “Tanrı güvenilirdir,gücünüzü aşan biçimde, denenmenize izin vermez.
    Dayanabilmeniz için denemeyle birlikte çıkış yolunu gösterecektir.”
    1 Korintliler 1:12

*BAĞIŞLAMA, konusundaki düşünceleri ise,
    “Aşırı kedere boğulmasın diye,o kişiyi daha fazla cezalandırmayıp, bagışlamalı ve teselli etmeliyiz.”
    2Korint 2:7
    “Öyleki şeytanın oyununa gelmiyelim.Çünkü onun düzenlerini bilmez degiliz”
    2Korintlıler 2:11

Sevgili Aria,
    Gördüğün gibi bu gün bile hala Çagdaş ve Medeni diyebilecegimiz
    görüşlere sahipti Pavlus.
    Daha çıkarmaya çalışsam bu yukardakiler,dende daha fazla onun öğretilerine ait şeyler çıkartabilirim.biraz yoruldum.affedersin..malum kış ve ben soğuk algınıyım.

RAB,bim İSA MESİH seni ve aileni bereketlesin…Onun Kuzusu olabilmen dilegimle..

10 yazı görüntüleniyor - 16 ile 25 arası (toplam 25)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.