Ne yapabilirim? Yardımm…

• Bu konu 13 izleyen ve 29 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 30)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşlar iman ettiğimden beri yani 1 hafta boyunca hergün bir titreme ve korkuyla uykumda Isa Mesih’i görmekteyim.1 hafta boyunca her gece.Acaba benim bilmediğim bir günahtan dolayı mı? Lütfen söyleyin ne yapabilirim?

klaus
    Anahtar yönetici

Sevgili arkadaşım başka kardeşler de sana yardım edecektir ama ben size özel olarak yazmak istedim. Zira isevi olup olmadığınızı anlayamadım. Eğer isevi değilseniz İsa sizi kendine seçmiş ve kurtuluş fırsatını vermiş. Lütfen değerlendirin derim. Ama yeni imanlıysanız , ilk haftalarda şeytan tarafından size ruhsal bir saldırı olacaktır. Zira sizi vazgeçirmek için. Lütfen bol bol dua edin ve şöyle deyin :
    ” Şeytanın benim üzerinde hiç bir yetkisi yoktur. İsa Mesihin adıyla onu kovuyorum. Ben İsama aitim. ” Bu şekilde dua edin ve en yakın kiliseye gidip size dua edilmesini talep ederek düzenli bir kilise ve cemaat edinin.

Sizin için dua edeceğiz. Lütfen pes etmeyin bu bir sınama. Tanrı da sizin ne yapacağınızı izlemekte. Kararlı olun, duada kalın. Ayık ve uyanık olun !

Rabbimiz İsa Mesihin selameti sizin ve bizim üzerimizde olsun.

Esenlikle.

Anonim
    Pasif
    O bizi seviyor;12520 wrote:
    Arkadaşlar iman ettiğimden beri yani 1 hafta boyunca hergün bir titreme ve korkuyla uykumda Isa Mesih’i görmekteyim.1 hafta boyunca her gece.Acaba benim bilmediğim bir günahtan dolayı mı? Lütfen söyleyin ne yapabilirim?

Sevgili kardeşim,
    Mesajınızdan anladığım kadarıyla İsa Mesih’e iman etmişsiniz. İman ettiğinizden yani bir haftadan beri hergün korku ve titreme içinde İsa Mesih’i rüyanızda görmeniz çok tuhaf! İsa Mesih kimseye korku vermez, sanırım şeytan bu tür korkulu rüyalarla sizi İsa Mesih’ten uzaklaştırmaya çalışıyor. Şeytan’ın tek amacı İsa Mesih’e iman edenlerin sevincini çalmak, onları korkutmak ve geriye döndürmektir.

Eğer gerçekten İsa Mesih’e tüm yüreğinizle iman etmişseniz, kurtulmuşsunuz ve günahlarınız bağışlanmıştır. Bunun için kaygılanmanıza gerek yoktur. Size tavsiyem her akşam uyumadan önce dua edin, Rab’bin sizi bu korku veren rüyalardan özgür etmesini dileyin İsa Mesih adıyla. O sizi özgür kılacaktır. Ayrıca yakınlarınızda bir protestan kilisesi varsa oraya katılın ve sizin için dua etmelerini isteyin. Bizler de sizin için dua edeceğiz. Rab’bin esenliğinde kalın!

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim. Rab Isa tabiki de kötü olarak veya korkutma amacı ile biz imanlılara görünmez. Fakat bu duygunun nasıl olduğunu yazarak veya söyleyerek anlatamam.Ben de bunun bir seytan saldırısı olduğunu düşünüyorum.Rabbe hamdolsun ki Rab beni seçilenlerden biri yaptı ve şeytan bunun yanlış olduğunu düşünmeme neden olmak için bu görümleri gösteriyor olabilir.Bende bundan sonra dediğiniz gibi Rabbe dua edip ve bir kiliseye gidip benim için dua etmelerini isteyeceğim.Yardımlarınız için bütün içtenliğimle teşekkür ederim.Rab’de kalmanız dileği ile…

Anonim
    Pasif

Şimdi kardeslerim herkes bir dine inanır, kimi annesi(annesi hangi dinde ise) için kimi kendi için kimi rahatı için. Ben elhamdürillah müslümanım. Siz hiristiyan olmaya karar verdiginizde islamda ne yanlıs gördünüz bana da söyleyin bende biliyim, aklıma yatarsa ben de olurum. Hiristiyanlıkta eskiden rahiplerin ve papanın resmen kitabı kendi çıkarları için degistirdigi ve halka yutturdugu kesindir. Bu kadar saçma sey olamaz. Adam cennetten toprak satıyor, benim aklıma yatmayan burası. Beni aydınlatın, incil okudum, ama incilde toplumu düzenleyen allahın emir ve buyruklarını göremedim, sadece olaylar anlatılıyor, bu da bana sacma geldi. Bu konudada beni aydınlatın. lütfen cvp yazın, bilgi paylasalım.

Armagan
    Anahtar yönetici

sevgili hackermy, forumumuza uye olup soru ve dusuncelerinizi paylastiginiz icin tesekkur ederiz.

Evet, Orta Cagin karanlik donemlerinde papalar ve din adamlari insanlarin cehaletinden yararlanarak cennetten parseller satmislardir. Ancak bu onlarin yanlis ogretisi ve menfaatlerinden kaynaklanmistir, Incilin degistirildiginden degildir. Hristiyanlar tarihi buyunca sadece bir tek Incil kabul etmislerdir ve dunyanin her yerinde bu Incil okunmaktadir.. Halk cahil olunca birileri mutlaka onlarin uzerinden nemalanir. Bu durum Islamda da boyledir, diger dinlerde de..

Islamdan Hristiyan inancina gecen kisilerin hayat hikayelerini ve neler soylediklerini kendi yazilarini okuyarak ogrenebilirsin. http://hristiyanturk.com/forumdisplay.php?f=95

Bu arada Incilin islamda oldugu gibi toplum yasamini duzenleme gibi iddiasi yoktur. Tanrinin amaci yeryuzunde teokratik bir saltanat surmek degil, gunahli insani gunahlarindan ozgur etmektir. Incilde okuduklariniz size sacma gelmis olabilir. Cunku carmihla ilgili haber gunahlilara sacmalik olarak gelir.. Acik bir yureklilikle, onyargisiz okumanizi tavsiye ederim. Hristiyan inanciyla ilgili sorularinizin yanitini forumda ilgili bolumlerde bulabilirsiniz. Yanitini bulamadiginiz sorulari da burada bizlere her zaman sorabilirsiniz. Esen kalin..

Anonim
    Pasif

Cvp yazdıgınız için tesekkür ederim ben hiristiyanlıkta bunları yanlıs olarak görüyorum senin islamı seçmemenin nedenin ne? Bu arada ben isa ya inanıyorum birde sunu soracagım. Size göre müslüman cehenneme gidiyor? Hiristiyanlardan hiç cehenneme giden var mı?

Anonim
    Pasif
    hackermy;12542 wrote:
    cvp yazdıgınız için tesekkür ederim ben hiristiyanlıkta bunları yanlıs olarak görüyorum senin islamı seçmemenin nedenin ne? bu arada ben isa ya inanıyorum birde sunu soracagım size göre müslüman cehennememi gidiyo birde hiristiyanlardan hiç cehenneme giden varmı

Hackermy kardeş…
    Sizden ricamız formumuzu takip edip, anlayamadıklarınızı bizimle paylaşmanız ve yanıt bulamadığınız soruları sormanızdır. Aramalısınız sorularınızın yanıtını. Aramalısınız Tanrı’yı ki, gerçeği bulabilesiniz. Emek vermeden hazıra konduğunuzda, alacağınız yanıtlardan ne zevk alabilir nede tad alabilirsiniz. Çaba sarfetmelisiniz. ter dökmelisiniz. okumalısınız. kendinize gerçeği sormalı ve sorgulamalısınız. Bence böyle veya şöyle demekle, doğru bildiğinizin doğruluğunu ispatlayamazsınız.

Örneğin nişanlı olduğunuzu farzedelim. Size sorsak dersiniz ki, o beni çooook seviyor. Peki bizler sana; hayır o seni çoook sevmiyor, hatta hiç sevmiyor, sen gerçek sevginin ne olduğunu bile bilmiyorsun, o sevgiyi hiç tatmadın. bu yanıt karşısında düşünürmüsün acaba. Kendi doğrunu sorgular mısın? İnsan doğrusuyla, Tanrı’nın doğruları çok farklıdır. İnsan gerçeği bilemez. Gerçekleri Tanrı’dan öğrenir. Siz de öğrenmek istemez misiniz? Ne yapmanız gerektiği hakkında bir fikriniz var mı? Birilerinin neden, niçin yada nasıllarının ardından koşmak yerine, siz neden kendi doğrularınızın, doğruluğunu sorgulamıyorsunuz?

Tanrı’nın bana göstermiş olduğu lütfu ve bereketi size de göstermesi dileğimdir.

Anonim
    Pasif

kardesim ben de çok isterim bilgi sahibi olmayı, ama ben az zamanda çok bilgi istiyorum, mesela bir kitabı okuyacagıma özetini okurum. bir kitapa harcayacagım zamanı 5 kitaba harcarım, 5 inden de anlarım, bilgim olur. yani bizim burda birbirimize bir seyler ögretmemiz hazırcılık degil, arastırma olur. ben size islamla ilgili herseyi söyleyebilirim, ama siz de bana söyleseniz daha hoş olur degil mi? Benim size sorum su: Herkes bir dinde yanlıslık görür ve o dini seçmez.. sizin islamı tercih etmemenizin sebebi ne? bana da söyleyin ki ben de dinimde olan eksiklikleri bilip gerekirse dinimi degistireyim.. benim içimi sıkan su: benim annem ve babam müslüman, bir müslüman olarak büyüdüm, acaba gerçekten son din islam mı acaba ?

Anonim
    Pasif

Hackermy kardeş…

Bilmelisiniz ki… bizlerde birer Türküz ve bu vatan bizimdir.
    Sizin gibi doğduk bu ülkede. Sizin gibi bir kimlik edindik.
    Kimliğimize istemlerimiz dışında birçok bilgiler yazıldı.
    Kısacası bizlerde sizin gibi müslüman bir ailenin ferdi olarak doğduk ve müslüman olduk.
    Başka bir ülkede doğmuş olsaydık… kim bilir ne olurduk.
    Öküze tapınırdık belkide… kim bilebilir ki.

Gerçek bilginin kaynağı Rab Tanrı’dır. Gerçek doğruluk O’nun doğruluğudur. Bizlerin bilgisi, O’nun bildikleri karşısında çok cılız kalır.
    Öğrenmek için yapmanız gereken se, yüreğinizi rabbe teslim edin ve O’ndan öğrenmeye, O’nu izlemeye, O’nu takip etmeye özen gösterin.
    Bilin sadece; ararsanız bulacaksınız, dilerseniz alacaksınız. Herşey sizin yüreğinizde olup bitmekte. Gerçeği bulmak sizin ellerinizde.

Bizler birer hristiyanız evet. Bizler istemedik hristiyan olmayı. Bizler sadece gerçeği sorguladık ve aradık. Doğru yüreklerle O’na sorduk. O bize tüm gerçeklerini açıkladı. Bizleri yönlendirdi. Yaşamlarımızı düzenledi. Yüreklerimizi değiştirdi. Her anımızla bizlerle birlikte oldu ve olmaktada.
    Sizde bizler gibi Tanrı ile diri bir ilişki içerisine girmek istermisiniz?
    Tanrı ile barışmak ve oğulluğa kabul edilmek istermisiniz?

İstemekten ve dilemekten kaçınmayınız. Kendinizi mahrum etmeyiniz.
    Rab İsa Mesih’in huzuruna doğru yürekle çıkınız ve O’ndan gerçeği öğrenmek istediğinizi söyleyiniz.
    Rab yüreğinizi zaten bilmekte. Cesur olunuz ve çağırınız O’nu.
    Rab sizi çok sevmekte, bizlerde. Esenlik dilerim.

Anonim
    Pasif

@hackermy 12551 wrote:

kardesim ben de çok isterim bilgi sahibi olmayı, ama ben az zamanda çok bilgi istiyorum, mesela bir kitabı okuyacagıma özetini okurum. bir kitapa harcayacagım zamanı 5 kitaba harcarım, 5 inden de anlarım, bilgim olur. yani bizim burda birbirimize bir seyler ögretmemiz hazırcılık degil, arastırma olur. ben size islamla ilgili herseyi söyleyebilirim, ama siz de bana söyleseniz daha hoş olur degil mi? Benim size sorum su: Herkes bir dinde yanlıslık görür ve o dini seçmez.. sizin islamı tercih etmemenizin sebebi ne? bana da söyleyin ki ben de dinimde olan eksiklikleri bilip gerekirse dinimi degistireyim.. benim içimi sıkan su: benim annem ve babam müslüman, bir müslüman olarak büyüdüm, acaba gerçekten son din islam mı acaba ?

Sayın Hackermy, burada ısrarla İslamda ne gördünüz de inanmıyorsunuz diye sormanızın amacınının çok da masum olmadığını düşünüyorum. 3 gün sonra işte Hristiyanlar bizim kitabımıza adete küfrediyor öyle böyle diyorlar diyeceksiniz büyük ihtimalle. Ama yine de ben size kısaca neden İslamı seçmediğimi değil, neden İSA MESİHE inandığımı anlatacağım. Adem ve Havva’nın ilk günahı ile insan ve Tanrı arasındaki ilişki bozuldu. Ama Rab insanları çok seviyor ve onunla aramıza giren GÜNAH olgusunu kaldırmak için bir plan yaptı. Bu binlerce yıl süren bir plandı ve İsa Mesih’in çatmıhta bizim günahlarımızın bedelini ödemesi ile son buldu. Bu konu malesef kitap özeti okumakla kavranacak bir konu değil. İsa Mesih’le ilgili peygamberlikleri Kutsal Kitap’ta inceleyebilirsiniz. Ya da bu peygamberliklerle ilgili kitaplar okuyabilirsiniz. Tanrı insanlığın kurtuluşu için yaptığı planı çarmıhla tamamladı. Bunu ben söylemiyorum, Kutsal Kitap yani Tanrı’nın sözü söylüyor. İsa Mesih’in çarmıhta bizim günahlarımız için ölmediğini iddia etmek Tanrı’nın binlerce yıllık kurtuluş planını gerçekleştiremeyecek kadar güçsüz olduğunu iddia etmektir. Tanrı, bir KURTARICI gönderceğini ve günahların bedelini O’nun ödeyeceğini açık açık söylüyor ve bütün peygamberlikler İsa Mesih’te gerçekleşiyor. Bu durumda elbette ki şunu sorgulamanız gerekir, İslam gerçekten son dinmi??? Çünkü biliyorsunuz ki Kuran’da İsa Mesih’in aslında çarmıhta ölmediği Tanrı’nın O’nu göğe aldığı yazıyor. Bunun doğru olduğunu düşünürsek Tanrı binlerce yıllık planından vazgeçmiş demektir. Neden??? Tanrı neden bu planından vazgeçsin. Tanrı binlerce yıl aynı şeyi söyleyip de neden çarmıhtan yıllar sonra hayır ben öyle yapmadım böyle yaptım desin??? Ha şimdi derseniz ki, İncil değiştirildi, Tanrı, sözünü korumaktan aciz değildir, kaldı ki İncil’in değiştirilmediği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Dilerim bu arayışınız sizi Rabbe kavuşturur. Esenlikler dilerim.

Anonim
    Pasif

lütfen sorumu cevaplarmısınız islamın ne kusuru varda islamı tercih etmiyorsunuz?hemde hz.isa yı rab olarak mı görüyorsunuz????

Anonim
    Pasif

@hackermy 12566 wrote:

lütfen sorumu cevaplarmısınız islamın ne kusuru varda islamı tercih etmiyorsunuz?hemde hz.isa yı rab olarak mı görüyorsunuz????

Bu sorunuzun yanıtını…
    Neden formdaki paylaşımları okuyarak çözümlemeye çalışmıyorsunuz.
    Yada neden Kutsal Kitap’ı okumuyorsunuz.
    Okuduğunuzda sizi aydınlatacak birçok yanıtla zaten karşılaşacaksınız.
    Korkmayınız. Okuduğunuz yaşayan ve diri Tanrı’nın sözleri olacaktır.
    Orada bir din bulamayacaksınız, Tanrı’nın yaşam öyküsü, otobiyografiside diyebiliriz.
    Okuyun ve nedenlerini kendiniz görün derim.
    Rab’bim İsa Mesih sizin yüreğinize ışık saçsın ve sizi aydınlatsın.
    İSA MESİH RAB’DİR. RAB TANRIDIR. Evet. Amin

Anonim
    Pasif

@hackermy 12551 wrote:

Sevgili Hackermy. kitabı alıp azından faydalıp o azından okuduğun yerdende azını anlamakla kazanamassın bir kitabı tamamını okuyacaksın ki anlayabileceğin artsın. bir film düşün başından sonunu tahmin etme ihtimalin olabilir ama detayları bilemessın hiç bir zaman yada sonunu izlediğini düşün. başını tahmin edebilirsin ama olayların nasıl bu hale geldiğini bilemezzin. o yüzden araştırmalısın ve araştırmalarını 10 luk okuyop 5 lık ogrenmek değil tamamını anlayabilmek için yapmalısın. Ayrıca son din islam mı diyorsun? sence ne islammı ..
    Hayır eğer o boyuta balkarsan değil. çünkü islamiyeyetten sonrada bir çok din ortaya çıkmıştır. ve hala çıkmaktadır. her biri işte beklenen son benim demekte. bakıyoruz neleri var diye et beden başka hiç bir şey yok. reelcileri düşün uzaydan frekans aldıklarını söylüyorlar..Din araştırması yapmadan önce kimlikaraştırması yapmalısın.. soracağın soru önce ”Ben Neyim, Ben Kimim, Benim varoluşumun altında yatan sırlar ne , Ne yapmalıyım , Vicdanım nasıl rahat olmalı bunları sor önce kendine ve cevap buduğun zaman diğerlrine geç çünkü aklında soru işaretleri ile bir şeye inanmaya mecbur kılarsan kendini soru işaretli inanışın bir gün çökeceği gibi seni de çökertir. Tam bir imanla inan ve yaşa Bilmelisin ki, İsa doğumundan çarmıhta insanlık için yargılanıncaya kadar insanlar için yaşamıştır. Ben islamiyeti yargılamıyorum. muhammeddide ama kardeşim gerçekleri görmek istiyorsan onlarında isanında yaşam felsefesine bakacaksın ve farkı anlıyacaksın. İsa Seninde Gözünü açanlardan kılsın kardesim. Amin.

Anonim
    Pasif

Kutsalız çünkü tanrının çocuklarıyız.Rab bizleri özenerek büyütüyor kendisine benzetiyor tıpkı öz oğlu isa gibi.Şükürler olsunki gökteki babamız yersel babalarımız gibi değil yersel babalarımız bize yalnızca günahı veriyor göksel olansa kusursuz saflığı kutsallığı kardeşlerim. Sevinin kardeşlerim sevinçle coşun kutsal babamız övgüye yüceltilmeye layıktır.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 30)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.