Müslüman olarak Hristiyan Kardeşlerimi Selamlıyorum

• Bu konu 10 izleyen ve 22 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 16 ile 23 arası (toplam 23)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif
    girljedi;9170 wrote:
    Ben hristiyanların islam karşısında korktuklarını gördüm.(işin aslını bilenlerin hristiyanlıkla ilgili) tartışma yapmak niyetinde değiller ollabildiğince aynen buradaki gibi söylenenleri kontrol altında ttumaya çalışıyorlar(mod konay vermeden mesaj gtmiyor mod her daim aktif değil cevap işine gelmeyince hali ile onay vermiyor ki çok nazik kibar bir şekilde bizimle ilgili söylenen birkaç konuya nazikçe cevap yazmıştım ama hiç onay almadı hatta mod adındaki admine mesaj attım hiç cevap yazmadı)

Yanılıyorsunuz Girljedi,
    Biz kimseden korkmuyoruz! Sadece gereksiz tartışmaların çıkmamasına ve insanların rencide olmamalarına dikkat ediyoruz. Bu siteyi İslamiyeti tartışmak için kurmadık.

Onaylamadığımız yazılara gelince, amacımız forumun üyelik kurallarında zaten belirtilmiştir. Bunun dışına çıkmak istemiyoruz. Düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için yine de teşekkür ederiz.

Esenlikler diliyorum
    Suna

Anonim
    Pasif

Hristiyan olan kimse Hz.Muhammed’e inanmaz. Musluman olan kimse de Isa’nın Rablığına inanmaz. işte bu kadar.isteyen istedigine inanır.tartışmanın manası yok.seçim insanlara kalmış..gv

Anonim
    Pasif

hristiyan olan hz muhamedde inansa zaten hristiyanlıla bir alakası kalmaz kendi inancını yok sayar.bu mümkün değil.müslüman olan mesihin çarmıhta öldüğüne inansa kendi kitabını yalanlar buda mümkün değil.ama en azından ortak paydalarda buluşabilirler insanlar.saygı içerisinde en azından türküz deriz.biri islam inancına biride mesih inancına mensup bunu sorun etmeden türklük paydasından buluşmak nasıl olur?
    inanç konusu çok hasas çünkü kimse kimseyi zorla bişeye inandıramaz.
    ayrıca rabbin izni olmadan nasip olmadan zaten kimse bir yere geçemez diye düşünüyorum
    sevgilerimle

Anonim
    Pasif

@izmirligizem 9400 wrote:

hristiyan olan hz muhamedde inansa zaten hristiyanlıla bir alakası kalmaz kendi inancını yok sayar.bu mümkün değil.müslüman olan mesihin çarmıhta öldüğüne inansa kendi kitabını yalanlar buda mümkün değil.ama en azından ortak paydalarda buluşabilirler insanlar.saygı içerisinde en azından türküz deriz.biri islam inancına biride mesih inancına mensup bunu sorun etmeden türklük paydasından buluşmak nasıl olur?
    inanç konusu çok hasas çünkü kimse kimseyi zorla bişeye inandıramaz.
    ayrıca rabbin izni olmadan nasip olmadan zaten kimse bir yere geçemez diye düşünüyorum
    sevgilerimle

Merhabalar,

Ortak bir payda’da buluşmak güzel.Ama konuyla pek alakası olduğunu düşünmüyorum..İnanç olarak müslümanlarla veya başka inanca ait herhangi birisiyle ortak paydada olmamız mümkün değil..

Eğer inançlarla ilgili ortak bir payda oluşamıyorsa.Bunun türklük adı altında toplanması yerine,dostluk ve kardeşlik adı altında olmasını tercih ederim.Türk-amerikalı-çinli vs vs vs farketmez..Önemli olan barış ve kardeşlik içinde olmak.Bunu hiristiyan-müslüman inanç olarak ortak düşünemez,ozaman türküz hepimiz diye kapatamayız.Konunun veya forumdaki konuların bu kadar çarpıtılmasının ise taraftarı değilim.Bu tür yazıların yayınlanmamasının mantıklı yazı yazma açısından insanları düşündüreceğini düşünüyorum.Esen kalın

Anonim
    Pasif

sevgili kardeşim Titus ben konuları çarpıtmıyorum.sadece bu konuda düşüncelerimi söylüyorum.ama sen baştan zaten sansürden yana tavrını koydun.aykırı fikirlere açık olman gerekir.
    ayrıca sen bulmak iste o kadar çok ortak değelerimiz varki yeterki biz orda buluşmak istiyiyelim.benim orda verdiğim türklük örneği sadece küçük bir örnektti.yoksa illaki böle ırçılık anlamında algılaman için değildi.
    şunu kabul etmemiz lazım en basit örnekle senin ailen müslüman onları dışlıyabilirmisin onlara hakaret edebilirmisin hayır edemesin çünkü burda insanlar iç içe kimin anası babası hristiyan olmuş kiminde çocukları olmuş ama bu onların ilişkilerini yada akrabalıklarınbı asla etkilemez diye düşünbüyorum. eğer etkiler dersen osa senin bileceğin iştir.

Anonim
    Pasif
    Titus;9406 wrote:
    Merhabalar,

Ortak bir payda’da buluşmak güzel.Ama konuyla pek alakası olduğunu düşünmüyorum..İnanç olarak müslümanlarla veya başka inanca ait herhangi birisiyle ortak paydada olmamız mümkün değil..

Eğer inançlarla ilgili ortak bir payda oluşamıyorsa.Bunun türklük adı altında toplanması yerine,dostluk ve kardeşlik adı altında olmasını tercih ederim.Türk-amerikalı-çinli vs vs vs farketmez..Önemli olan barış ve kardeşlik içinde olmak.Bunu hiristiyan-müslüman inanç olarak ortak düşünemez,ozaman türküz hepimiz diye kapatamayız.Konunun veya forumdaki konuların bu kadar çarpıtılmasının ise taraftarı değilim.Bu tür yazıların yayınlanmamasının mantıklı yazı yazma açısından insanları düşündüreceğini düşünüyorum.Esen kalın

Rab’de eline sağlık sevgili titus.Kardeşim olarak,bir başka yerde ve buradaki yazılımlarının ne kadar yazman için önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Rab, sizi her daim bereketlesin. Özellikle son tümceniz ” Esen kalın.” dan bir önceki tümcenize katılmamak olanaksız. Rab’deki güzelliğiniz, esenliğiniz hiç eksilmediği gibi; Rab, kendi bilgisinin fazlalığı ile sizi donatsın.İnanlılar ve de inanlı olmayanlar için bile; gerçek, diri, her şeye egemen Tanrı’yı yüreğinde taşıyan sizin gibi bir kişiye her zaman gereksinimi var insanoğullarının.

Biz inanlılar, Tanrı’nın merhametiyiz.
    Ayak izimiz, Mesih’tir ve yolumuzdur.
    Mesih, bizim ışık kaynağımızdır.
    İnsan, canına karşılık ne verebilir ? hac5 :papatya: :papatya: :papatya:

Anonim
    Pasif

@izmirligizem 9428 wrote:

sevgili kardeşim Titus ben konuları çarpıtmıyorum.sadece bu konuda düşüncelerimi söylüyorum.ama sen baştan zaten sansürden yana tavrını koydun.aykırı fikirlere açık olman gerekir.
    ayrıca sen bulmak iste o kadar çok ortak değelerimiz varki yeterki biz orda buluşmak istiyiyelim.benim orda verdiğim türklük örneği sadece küçük bir örnektti.yoksa illaki böle ırçılık anlamında algılaman için değildi.
    şunu kabul etmemiz lazım en basit örnekle senin ailen müslüman onları dışlıyabilirmisin onlara hakaret edebilirmisin hayır edemesin çünkü burda insanlar iç içe kimin anası babası hristiyan olmuş kiminde çocukları olmuş ama bu onların ilişkilerini yada akrabalıklarınbı asla etkilemez diye düşünbüyorum. eğer etkiler dersen osa senin bileceğin iştir.

Sanırım aynı konuyu konuşmakta zorlanıyoruz kardeşim.Benim bahsettiğim konu ve sizin anladıklarınız birbiriyle malesef ilişki içinde değil..Sadece RAB’den size esenlik diliycem bu kez.Hoşçakalın!

Anonim
    Pasif

@fırat çölgeçen 9433 wrote:

Rab’de eline sağlık sevgili titus.Kardeşim olarak,bir başka yerde ve buradaki yazılımlarının ne kadar yazman için önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Rab, sizi her daim bereketlesin. Özellikle son tümceniz ” Esen kalın.” dan bir önceki tümcenize katılmamak olanaksız. Rab’deki güzelliğiniz, esenliğiniz hiç eksilmediği gibi; Rab, kendi bilgisinin fazlalığı ile sizi donatsın.İnanlılar ve de inanlı olmayanlar için bile; gerçek, diri, her şeye egemen Tanrı’yı yüreğinde taşıyan sizin gibi bir kişiye her zaman gereksinimi var insanoğullarının.

Biz inanlılar, Tanrı’nın merhametiyiz.
    Ayak izimiz, Mesih’tir ve yolumuzdur.
    Mesih, bizim ışık kaynağımızdır.
    İnsan, canına karşılık ne verebilir ? hac5 :papatya: :papatya: :papatya:

Amin..YHVH sizide bereketlesin.Teşekkür ederim.Diri olan rabbimiz her an bizi yönlendirsin.Karanlıklara ışık olabilmek için hiçbirzaman bize karanlığı kullandırmasın..

8 yazı görüntüleniyor - 16 ile 23 arası (toplam 23)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.