Kilise satın alıp cami yaptılar

• Bu konu 11 izleyen ve 20 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 16 ile 21 arası (toplam 21)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili evangelist
    Hep avrupanın özgürlükçü nimetlerinden söz ettin durdun ve orda yaşayan türklerin ve diğer müslümanların icraatlarınıda saydın durdun. Ama aynı şeyi türkiyede yapamıyoruz dedin. Dün akşam cine5 haber bir haber izledim kanım dpndu.İtalyada bir kentin belediye başkanı camii yapılmasını yasaklamış.Hatta daha ileri giderek müslümanların nemaz kılmalarıda yasaklanmış. İşte senin övüp durduğun avrupanın çirkin çift standartlı demokrasisi ve insan hakları. Buna ne cevabın olucak merak ediyorum.

Armagan
    Anahtar yönetici
    izmirligizem;12171 wrote:
    Sevgili evangelist
    Hep avrupanın özgürlükçü nimetlerinden söz ettin durdun ve orda yaşayan türklerin ve diğer müslümanların icraatlarınıda saydın durdun. Ama aynı şeyi türkiyede yapamıyoruz dedin. Dün akşam cine5 haber bir haber izledim kanım dpndu.İtalyada bir kentin belediye başkanı camii yapılmasını yasaklamış.Hatta daha ileri giderek müslümanların nemaz kılmalarıda yasaklanmış. İşte senin övüp durduğun avrupanın çirkin çift standartlı demokrasisi ve insan hakları. Buna ne cevabın olucak merak ediyorum.

Sevgili gizem, ne diyeceğimi merak etmeniz gerekmiyor. Ben özgürlüklerin sonuna dek yaşanması taraftarıyım. Müslümanların namaz kılmaları nasıl yasaklanabilir? Her inanç sahibi inancını açıkça ve rahatça yaşayabilmelidir. Ben o haberi izlemedim. Ama orada böyle bir münferit olay yaşanmışsa, baskı gören bu müslümanlar seslerini çıkartıp haklarını yasal yollarla almalıdırlar, bu belediye başkanını mahkemeye vermelidirler.. İtalyan yasaları herkese inanç özgürlüğü tanır. Bu özgürlüğü her kim engellerse suç işler. İtalyada buna benzer başka bir haberi daha önce işitmedim. Aşırı sağcıların işidir mutlaka. Zaten her yerde aşırı sağcılar aynı kafadalar. Kendilerinden başkasına yaşam hakkı tanımazlar. Umarım en kısa zamanda mağdurlukları son bulur.

Anonim
    Pasif

meraba izmirli gizem neden yazılarınızı düşmanlık, negatif enerji ve iticilik yanlarınızı öne çıkarır bir psikolojide yazdığınızı merak ediyorum. Herhangi inanç, siyasi düşünce veya konu hakkındaki fikirlerinizi; bir sohbet havasında paylaşmanız size hiç bir şey kaybettirmeyecektir.

klaus
    Anahtar yönetici

İzmirligizem, öncelikle bir forum yöneticisine hatta bir büyüğüne konuşurken ”… dedin, durdun, söyledin…” tarzında konuşmaların beni son derece rahatsız ediyor. Ben de sevgili Evangelist’in sabrını merak ediyorum. Hala daha bu tarz konuşmalarınla buradaysan. Diyeceğim şu, demek ki demokrasi ve insan hakları varmış !

…..

Anonim
    Pasif

sayın arkadaşlar.
    Cumartesi sabah ülketv isimli bir tvde sıradışı isimli bir program izledim ve inanın kanım dondu.
    Programda barnabas incili işleniyordu.Şuanda dolaşan sahte barnabanın sahteliği kabul ediliyor.ama aynı zamanda havari barnabanın gerçek incilinin olduğu ve şuanda genelkurmay başkanlığında olduğu ve gizlendiği saöyleniyordu. SÖYLENENE GÖRE o incil bugünkü hristiyanlığı sarsacak nitelikte imiş.
    Bu gerçekten çok önemli bir iddia gerçekten aziz barnabanın incili varmı ve neden bu kadar stratejik durumda buna cevaplarınızı bekleiyorum.

Anonim
    Pasif

Sevgili izmirligizem

Söyledikleriniz doğrumu yaaa…
    Ben şimdiden sarsıldım desem yeridir.
    Eee na yapacağız o haldee.
    İnsanlar tanrının sözlerini yok sayıyorlar, değiştiriyorlar.
    Biz en iyisi..
    İnsanın ardından gidelim..
    Bakalım kim ne diyor..
    Kim daha sempatik ve akıcı sözlerle bizleri ikna ediyor.
    Boşverelim Tanrı’yı dimiii.

Haa bu arada..
    Akşam yemeğinde neler yapıcaksın.
    Bizlerde bilelim.
    Boşver ruhsal konuları…
    İlgi alanına girmiyor zaten.

Unutmuştum dünyasallığı…. meğer ne kolaymış…

Rab… bereketlerine ihtiyacımız var. lütfen

6 yazı görüntüleniyor - 16 ile 21 arası (toplam 21)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.