iman edip rabbe geldim

• Bu konu 8 izleyen ve 26 yanıt içeriyor.
12 yazı görüntüleniyor - 16 ile 27 arası (toplam 27)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

çok teşekkür ederim ben sadece filkir aldım düşüncelerinizi ögrenmek istemiştim anlattıklarımın cogu incilden ve tevrattan ama biraz kendi yorumum ve ihtimaller var mesela bende iznik konsiline karşıyım ordada kutsal kitaplar dışına çıkıldı en iyisi kutsal kitaplar dışına çıkmamaktır rabbin sözleri dışına çıkmamaktır ama bunlar sadece yorum haklısınız rab sizi kutsasın bereketlesin

Anonim
    Pasif

Dün gece atladığım bir ayrıntıyı da eklemek istiyorum. Daha doğrusu sormak istiyorum. İsa Mesih’in MELEK olduğu gibi saçma bir iddiayı neye dayanarak ortaya atıyorsunuz? Kutsal Kitap’ta hangi bölümde yazıyor bu? Bakın, melek olmadığı İbraniler 1. blümde gayet açık bir şekilde yazıyor:

OĞUL MELEKLERDEN ÜSTÜNDÜR

Tanrı eski zamanlarda peygamberler aracılığıyla birçok kez ve çeşitli yollardan atalarımıza seslendi. 2Bu son çağda da her şeyin mirasçısı olarak belirlediği ve aracılığıyla evreni yarattığı kendi Oğluyla bize seslenmiştir. 3Oğul, Tanrı’nın yüceliğinin parıltısı ve O’nun varlığının öz görünümüdür. Kudretli sözüyle her şeyi devam ettirir. Günahlardan arınmayı sağladıktan sonra, yücelerde ulu Tanrı’nın sağında oturdu. 4Meleklerden ne kadar üstün bir adı miras aldıysa, onlardan o kadar da üstün olmuştur. 5Çünkü Tanrı meleklerin herhangi birine,

«Sen benim Oğlumsun,
    bugün ben sana Baba oldum,»

ya da «Ben O’na Baba olacağım,
    O da bana Oğul olacak»

demiş midir? 6Ve yine Tanrı ilk doğanı dünyaya gönderirken diyor ki, «Tanrı’nın bütün melekleri O’na tapınsınlar.» 7Melekler için,

«Kendi meleklerini rüzgârlar,
    hizmetkârlarını ateş alevleri yapar» diyor.

8Ama Oğul için şöyle diyor:

«Ey Tanrı, tahtın sonsuzluk boyunca kalıcıdır,
    ve adalet asası senin egemenliğinin asasıdır.
    9Doğruluğu sevdin, kötülükten nefret ettin.
    Bunun için Tanrı, senin Tanrın,
    seni sevinç yağıyla
    arkadaşlarından daha çok meshetti.»

10Yine diyor ki,

«Ya Rab, başlangıçta
    yerin temellerini sen attın.
    Gökler de senin ellerinin yapıtıdır.
    11Onlar yok olacak, ama sen kalıcısın.
    Hepsi bir giysi gibi eskiyecek.
    12Onları bir kaftan gibi düreceksin
    ve bir giysi gibi değiştirilecekler.
    Ama sen hep aynısın,
    yılların tükenmeyecektir.»

13Tanrı meleklerin herhangi birine,

«Ben düşmanlarını
    senin ayaklarının altına serinceye dek
    ,
    sağımda otur»

demiş midir? 14Bütün melekler, kurtuluşu miras alacaklara hizmet etmek için gönderilen görevli ruhlar değil midir?

Yukarıda da gördüğünüz gibi OĞUL meleklerden üstündür. İsa Mesih’in KİM olduğuyla ilgili ciddi bir kavram karmaşası içinde olduğunuzu düşünüyorum. O nedenle Kores kardeşime sonuna kadar katılıyorum, daha çok öğrenmek için gayret ediniz ve Kutsal Kitap’ta dayanağı olmayan iddiaların peşinden koşmak yerine, burada sorular sorarak kendinizi geliştirmeye ve yanlış öğretilerden sıyrılmaya çalışınız.
    Esenlikler…

Anonim
    Pasif

ibrahim olmadan önce ben vardım diyor isa mesih sizce çokmu cahilim reenkarnasyona inanmıyorum ama kutsal olan tanrının ölüleri dirilttigine baba ogul kutsal ruha kutsal kitaplar zebur tevrat incile baba rab tanrı rab isa mesih düşünceleri ve yazılarına tümüyle inanıyorum bende 15 senedir yahudilik hristiyanlık islam tüm dinleri inceledim okudum bilgilendim ama eger iznik konsilinde ademi dünyayı herşeyi yaratan isa dersek olmaz baba tanrı vardır oglu isa mesih vardır bence isada yaratıldı ilk olarak yaratılmayan baba tanrıdır baba tanrı isa mesihi kendi tahtına layık gördü verdiginiz bilgilere çok teşekkürler herzaman tartışmak iyidir insanlar yazışarak bilgilenebilir

Anonim
    Pasif

isa mesihin yaratılışı insanlardan farklıdır onun babası rab tanrıdır tanrının ogludur ihtimal olarak çarmıhtan sonra ölümden sonra insanlar ruh olur ama o başmelek olmuştur baba tanrı ve kutsal meryemden dünyaya gelmedende başmelekti çarmıhtan ölümden sonra demek istemiştim melek beden aldı aramızda tanrı ruhu ile yaşadı yeryüzünde tanrının görünümüdür o insanların içinde dünyada beden alıp yaşadı çarmıhtan sonra rab tanrı oglunu tahtına layık gördü hem tanrının tahtını korur hem kraldır rab tanrıda sonsuzlara kadar hata olmaz isa mesihtede hata olmaz rab tanrı tahtını korusun diye meleklerine yetki verdi isanın öldükten sonra başmelek olma ihtimali vardır isa mesih dünyayı ademi herşeyi yaratmadı göklerdeki babamız oglunu yarattı dünyayı herşeyi insanoglunu yarattı isa nın isimlerinden biride insanogludur yazılarımı defalarca okursanız daha iyi anlayabilirsiniz rab sizi kutsasın bereketlesin sizlere esenlik olsun

Anonim
    Pasif

ilk olarak gökler yaratıldı gökler melekler ve ruhlardır insan ölünce ruhu göge alınır ve sonra çogul olarak insanoglunun nasıl yaratılması gerektigi yazıldı benim düşüncem melek olarak beden alan rabbin ruhuyla aramızda tanrının ruhuyla yaşayan diger meleklerin onun ayagı taşa bile çarpmasın diye korudugu rab tanrının kendi tahtına layık gördügü rab yaptıgıdır peygamberlerden meleklerden üstündür ama tekrar iletiyorum iznik konsili insanların kararlarıdır bizlerin kutsal kitapların dışına çıkmamamız gerekir kutsal kitaplarda isa mesih dünyayı ve ademi herşeyi yarattı demiyor o yaratılanlar içinde ilk ve son oldunu iletiyor o tanrı ogludur onu yaratan rab tanrı göklerdeki babamızdır beni bu konulardada bilgilendirirmisiniz teşekkürler

Quote:
    Sevgili ANGEL B, paylaşımlarınız için çok teşekkür ederiz. Ancak yazı yazmanın da bir kuralı, yöntemi vardır. Nokta, virgül, büyük harf, soru işareti, vs. gib kavramların var olduğunu biliyorsunuzdur. Lütfen bundan sonra yazı yazarken bu kurallara uyun. Bakın yukarıda tek bir virgül, tek bir nokta bile kullanmamışsınız. Yazım kurallarına uymadan yazmak, hiç ara vermeden, nefes almadan aynı tonda robot gibi konuşmaya benzer. Lütfen daha dikkatli yazın! (Forum Yönetimi)
    Anonim
    Pasif

Sevgíli Angel
    Neden o alıntıyı oraya koydun anlamadım! Alıntıladığın yazıyla sormuş olduğun soruların ne alakası var?

Anonim
    Pasif
    ANGEL B;15758 wrote:
    ilk olarak gökler yaratıldı gökler melekler ve ruhlardır insan ölünce ruhu göge alınır ve sonra çogul olarak insanoglunun nasıl yaratılması gerektigi yazıldı benim düşüncem melek olarak beden alan rabbin ruhuyla aramızda tanrının ruhuyla yaşayan diger meleklerin onun ayagı taşa bile çarpmasın diye korudugu rab tanrının kendi tahtına layık gördügü rab yaptıgıdır peygamberlerden meleklerden üstündür ama tekrar iletiyorum iznik konsili insanların kararlarıdır bizlerin kutsal kitapların dışına çıkmamamız gerekir kutsal kitaplarda isa mesih dünyayı ve ademi herşeyi yarattı demiyor o yaratılanlar içinde ilk ve son oldunu iletiyor o tanrı ogludur onu yaratan rab tanrı göklerdeki babamızdır beni bu konulardada bilgilendirirmisiniz teşekkürler

Sevgili AngelB

Önceki yazimi dikkatlice okumadiniz galiba.Sonra yaziniza onay veren moderatör de okumadi!Burda verdiginiz bu yanlis ögretiler Yehova Sahitlerinin ögretisine benziyor.Isa Mesih’in Basmelek oldugu ve yaratildigi ve Tanri olmadigi düsünceleri Yehova Sahitlerinin ögretileridir.Sapkin ögretilerdir.Kutsal Kitap bunlari acikca reddediyor.Bu konuda Forumda bolca bilgi var.Yehova Sahitleri bölümünden okuyabilirsiniz.Evet Sevgili AngelB bir konuda yeterince bilgi sahibi degilseniz ögreti vermeyin diye size rica etmistim.Tekrar rica ediyorum hem sizden hem de moderator arkadasimdan.Lütfen biraz daha dikkatli olunuz.

Ayrica Iznik Konsilinden ne anliyorsunuz bizimle paylasirsaniz seviniriz.

Esenlikler ve sevgiler.

Anonim
    Pasif

Küçük bir kız çoçugu elindeki Kutsal Kitabı annesine göstererek annecigim bu kitap kimin diye sormuş.annesi ise Tanrının yavrum diye yanıtlamış.Kısa bir süre düşündükten sonra annesine bana bir paket kagıdı verirmisin demiş.anne kagıdı ne yapacaksın yavrum demiş.Küçük kız şu yanıtı vermiş,Mademki biz bu kitabı okumuyoruz bende paketleyip Tanrıya geri yollayacagım demiş.Bu küçük kızın sözleri ile Tanrı bizlere konuşuyor ve bizleri uyarıyor.

Anonim
    Pasif
    Quote:
    arkadaşlar yapmayın rab babamız tanrı ve rab isa mesih adına kutsal kitaplarda isa nın yaratılmadıgı yazıyormu o ilk ve son benimi insanlara söylemiş göklerdeki ruhlara meleklere söylemiş ama babasına söylemesi imkansızdır kyrie eleison nikle alakalı neyse kutsal kitaplar dışına hele yeni antlaşma dışına çıklmaması gerekir bir yerde rab isa yoksa orda o yoktur iznik konsilini hiç okumadım bile ama bursada byzanttan isa mesih olmadan kutsal kitap dışı alınan kararlardır eger bunu iznik konsilini kabul etmeyen mezhep protestanlarmıdır onlara helal olsun ve katolikler ama ortodoksların bu hatalarını düzeltmelerini rica ederiim tanrı cezalandırabilir bence isa ilk ve sondur rab baba tanrı var ve oglu isa mesih var ve kutsal ruh var kutsal ruh babarab tanrıyla isa mesihin ortak ruhu ve 12 ler ve mesihi sevenler yeni antlaşmayı ve hristiyanları yaymak için anlatmak sevdirmek içindir ben burda düşüncelerimi anlatıyorum kimseyi saptırmak amacım olamaz rab baba tanrı rab isa mesih ve kutsal ruhu hristiyanları kutsal kitapları sevdigimden burdayım anlayışla karşılayacagınızı umuyor size esenlik diliyorum rab sizi kutsasın bereketlesin rabbin sevgisi hep bizlerle olsun

Sevgili ANGEL B, yukarıdaki yazınızı nasıl yazmanız gerektiğini aşağıdaki alıntıda yazınızı düzelterek gösteriyorum. Daha önceki uyarılarımızı hiç göz önüne almadan bildiğiniz gibi, noktasız virgülsüz, MSN’de yazar gibi yazmaya devam ediyorsunuz. Bu şekilde yazacağınız sonraki yazılarınız Foruma kabul edilmeyecektir. Lütfen Forumdaki Yazım Kuralları bölümüne giderek bilgilerinizi tazeleyin ve yazılarınızı Türkçemize yaraşan bir şekilde yazın. Asıl önemlisi, Hristiyan ilahiyatı ve Mesih’in Tanrılığı konularındaki görüslerinizi Kutsal Kitap doğrultusunda ve ayetler vererek açıklamaya dikkat edin. Esenlikler dilerim.(Forum Yönetimi)

Quote:
    Arkadaşlar, yapmayın. Rab Babamız Tanrı ve Rab İsa Mesih adına Kutsal Kitaplarda İsa’nın yaratılmadıgı yazıyor mu? O “İlk ve Son Ben’im”i insanlara söylemiş, göklerdeki ruhlara, meleklere söylemiş, ama Babası’na söylemesi imkansızdır. Kyrie eleison nikle alakalı. Neyse, Kutsal Kitaplar dışına, hele Yeni Antlaşma dışına çıklmaması gerekir. Bir yerde Rab İsa yoksa orda O yoktur. İznik Konsili’ni hiç okumadım bile, ama Bursa’da Bizans’tan, İsa Mesih olmadan, Kutsal Kitap dışı alınan kararlardır. Eger bunu İznik Konsilini kabul etmeyen mezhep protestanlar mıdır, onlara helal olsun! Katolikler ama Ortodoksların bu hatalarını düzeltmelerini rica ederim. Tanrı cezalandırabilir. Bence İsa İlk ve Sondur. Rab Baba Tanrı var, ve Oglu İsa Mesih var ve Kutsal Ruh var. Kutsal Ruh Baba Rab Tanrı’yla İsa Mesihin ortak Ruhudur; ve 12’ler ve Mesih’i sevenler, Yeni Antlaşma’yı ve Hristiyan İnancı’nı yaymak için, anlatmak, sevdirmek içindir. Ben burda düşüncelerimi anlatıyorum. Kimseyi saptırmak amacım olamaz. Rab Baba Tanrı’yı, Rab İsa Mesih’i ve Kutsal Ruh’u, hristiyanları, Kutsal Kitapları sevdigimden burdayım. Anlayışla karşılayacagınızı umuyor, size esenlik diliyorum. Rab sizi kutsasın, bereketlesin. Rab’bin sevgisi hep bizlerle olsun!
    Anonim
    Pasif

ve arkadaşlar 1200 1400 yılları arasında ortodoks kilisesine baglı bir ressam kutsal meryem gibi rüyasında vahiy aldı seraphim ve cerubim meleklerini görür isa mesihi görür isa mesihin resmini ayasophia kilisesine rüyasında gördügü melegi çizer yüz ifadesini bile çizer ve 600 yıl sonra bu resim ortaya çıktı ve tüm dünyadan hristiyan inanç turistleri ayasophiayı ziyarete geliyorlar teşekkürler

Anonim
    Pasif

arkadaşlar sitede dolaştım yanlış anlamayın ama elle tutulan bir farklılık bulamadım bazen kendi kendime hristiyanlar bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyor diye soruyorum ama hala elle tutulur bir fark bulamadım sizden ricam islamın yanlış bulduğunuz yerleri bana e mail olarak göndeririseniz sevinirim teşekkürler

Armagan
    Anahtar yönetici
    torrap;16758 wrote:
    arkadaşlar sitede dolaştım yanlış anlamayın ama elle tutulan bir farklılık bulamadım bazen kendi kendime hristiyanlar bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyor diye soruyorum ama hala elle tutulur bir fark bulamadım sizden ricam islamın yanlış bulduğunuz yerleri bana e mail olarak göndeririseniz sevinirim teşekkürler

Sevgili Torrap, Forumumuza yazıp düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. İnancımızı incelediğiniz halde hala elle tutulur bir fark göremediğinizi yazmışsınız. O halde henüz yeterince incelememişsiniz. İsa Mesih İnancı, izleyicisine diğer inançların veremediği şu güvenceleri vermektedir.. Eğer sizin inancınız da iman edene aynı güvenceleri verebiliyorsa o zaman fark yoktur diyebilirsiniz. Nedir İsa Mesih’e iman edenlerin güvenceleri, kısaca bakalım:

1. Kurtuluş güvencesi
    2. Sonsuz Yaşam güvencesi
    3. Şeytanı alt etme güvencesi
    4. Duaya cevap güvencesi
    5. Tanrı’nın Kendisiyle ruhsal bir İlişki güvencesi
    6. Günahlardan bağışlanma güvencesi
    7. Zaferli bir iman yaşamı güvencesi
    8. Her türlü ihtiyacımızın karşılanacağının güvencesi
    9. İçimizde Tanrı’nın Kutsal Ruhun yerleşeceğinin güvencesi
    10. Şifa güvencesi
    11. Mesihi Yeryüzüne tekrar geleceğinin güvencesi
    12. Ölümden dirileceğimizin güvencesi, vs.
12 yazı görüntüleniyor - 16 ile 27 arası (toplam 27)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.