iman edip rabbe geldim

• Bu konu 8 izleyen ve 26 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 27)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ve onikilerden antakyalı şuanki byzantın atalarından biri isaya ya rab zamanında bende seni inkar ettim sana kötülük yaptım ama şimdi rabbin sözünü dinliyorum ozamanlar rabbin sözünü dinlememiştim dedi ben aslında iyi biri deilim demişti rab isa ona boşver takma dedi sizi insan tutan balıkçılar yapacagım dedi ve isa yahudi önderlerle hep tartıştı bu konular shabat günü sorunu isaya cinlerin önderi dediler bu sorun tapınagı pazar yerine cevirdiler ticarete döktüler oysa orası rabbin evidir bu sorun rabbi deneme ve sınama sorunları hep yahudi önderlerle mücadele etti rab ama şu an bakıyoruz hristiyanlar yahudi önderler olmuş hristiyanlık yahudilige benzemiş bu kıyamete giden yoldur yahudilik soydan gelir ama hristiyanlıkta rab ile insan arasına girilmez bir zencide japonda doguluda batılıda güneylide kuzeylide hristiyan olabilir eger iman ettiyse rabbe rab isa mesihe kutsal ruha inanıp içten hristiyan olmak istiyorsa olmalıdır buna engel olan enbüyük günahkardır rable insan arasına girer isa hristiyanlıgı yahudilikten ayırdı bunu kabul etti hristiyanlıkta çıkar gizli paa akışları rüşvet hele hristiyan olmak için rüşvet çok büyük günahtır hepinize esenlik olsun arkadaşlar

Anonim
    Pasif

bölüm 12 isa dirildi isayı mezarında ölü bedenini arayanlar bulamadılar melekler diriyi neden ölüler arasında arıyorsunuz dediler isa dirildi dediler isa hiçbir yıkanmış beyazlıkta bile olmayan beyazlıkta SİZE ESENLİK OLSUN imanınıza ne oldu neden inanmıyorsunuz bakın hayaletin eti kemigi olmaz ama dokunun bak benim var ordan cinli bir adam ey davadudun oglu isaaaa bizi vaktinden önce mahvetmeye mi geldin isa cevap verir dünyanın tuzu sizlersiniz tuz tadını yitirirse ne anlamı kalır yani insanlar olmadan dünyanın tadı tuzu olmaz ama tadını tuzunuda kaçırmayın der

Anonim
    Pasif

@ANGEL B 15709 wrote:

Ve onikilerden antakyalı şuanki byzantın atalarından biri isaya ya rab zamanında bende seni inkar ettim sana kötülük yaptım ama şimdi rabbin sözünü dinliyorum ozamanlar rabbin sözünü dinlememiştim dedi ben aslında iyi biri deilim demişti rab isa ona boşver takma dedi sizi insan tutan balıkçılar yapacagım dedi ve isa yahudi önderlerle hep tartıştı bu konular shabat günü sorunu isaya cinlerin önderi dediler bu sorun tapınagı pazar yerine cevirdiler ticarete döktüler oysa orası rabbin evidir bu sorun rabbi deneme ve sınama sorunları hep yahudi önderlerle mücadele etti rab ama şu an bakıyoruz hristiyanlar yahudi önderler olmuş hristiyanlık yahudilige benzemiş bu kıyamete giden yoldur yahudilik soydan gelir ama hristiyanlıkta rab ile insan arasına girilmez bir zencide japonda doguluda batılıda güneylide kuzeylide hristiyan olabilir eger iman ettiyse rabbe rab isa mesihe kutsal ruha inanıp içten hristiyan olmak istiyorsa olmalıdır buna engel olan enbüyük günahkardır rable insan arasına girer isa hristiyanlıgı yahudilikten ayırdı bunu kabul etti hristiyanlıkta çıkar gizli paa akışları rüşvet hele hristiyan olmak için rüşvet çok büyük günahtır hepinize esenlik olsun arkadaşlar

Aslında yazdıklarınızı pek anlayamadım…

Yahudilik kandan gelmez. Dileyen herkes Yahudi olabilir.

İsrail ırkından olabilmek ancak kandan gelebilir. Tabi ağız alışkanlığıyla İsrail ırkına mensup insanları hep Yahudi diye tanımladığımızdan dolayı sonradan Yahudi olunamayacağını sanıyoruz. Dileğen herkes (hangi ırktan olursa olsun) Yahudi olabilir.

hristiyanlar yahudi önderler olmuş hristiyanlık yahudilige benzemiş bu kıyamete giden yoldur

Burayı da anlayamadım… Belkide Ferisililerden bahsediyorsunuz, belki de sözde imanlıyım diyip de bunu hayatlarına geçirememiş olan Yahudilerden bahsediyorsunuz. Ama Yahudileşti demeniz, bir ırkçılıktır ve bu Mesih sevgisine yakışmaz.

Bırakın Yahudiyi, kendimize bakalım. Zamanında kendisini Hristiyan olarak tanımlayanlar hayali bir yer yaratıp, ismini Araf koyup buraya inanmadılar mı? Bu da yetmiyormuş gibi, milletten para toplayıp Araftakiler için kısmen yada tamamen af çıkartmadılar mı?

Şimdi bu şekilde davranan Hristiyan önderlerle Yahudi ibadet yerlerini ticarete dönüştürmüş yahudi din önderleri arasındaki fark nedir?

Hiç bir fark yoktur.

Dolayısıyla bırakalım başkalarını ve kendimize bakalım.

Her nasıl içlerine şeytan işlemiş insanlar bizim aramızda olduğu gibi, onların arasında da vardı. Ama bu demek değildir ki Yahudilerin hepsi böyledir. İsa Mesih’te İsrail doğumluydu ve 30 lu yaşlarına kadar “Yahudi” olarak adlandırıldı, unutmayın…

İsrail oğullarına hep peygamberlikler işaret edildi. Birnevi İsrail oğullarının elindeki kitap ayetleri onlara kurtuluşu sunmadı ama kurtuluş yolunu (İsa Mesih’i) işaret etti. Bunu kimileri görebildi, kimileri göremedi. Şimdi bunu göremeyen Yahudiler için dua edelim de Rab onların da gözünü açsın (tıpkı diğer uluslara dua ettiğimiz gibi).

Anonim
    Pasif

mutluluk kardeşim ben yahudileri kötülemiyorum sadece incilde yazılanları okuyorum ve biraz kendimden yorum yapıyorum kendimden orjinal birşey katmıyorum yahudilerin soydan geldiklerini ve isteyenin yahudi olamayacagını belirtmek isterim hristiyanlıgında bu duruma girmesinden korkum onlarla mutlaka farklılıklarımız olmalı olmazsa olmaz bende ırkçılıga karşıyım teşekkürler

Anonim
    Pasif

size bir soru ‘isa mesih neden çarmıha gerildi ve çarmıha gerilmeden ileri yaşalarda ölebilirmiydi’

benim bu soruya cevabım evet çarmıha gerilmeyebilirdi ve biz yine isa mesihe inanacak ve onun yolunda olacaktık o tanrı ogludur özoglunu dünyaya vermek ruhunu dünyaya vermek tanrının tasarısıydı bunu kurtarıcı gelecek onun gelecegini müjdeleyen tevratta bulabiliyoruz isa kudüste tapınaktaki seyyar satıcıların mallarını devirdi çünkü orası duayeridir tv ler radyolar gazeteler ticaret yapabilir ama ibadet yerinde olmaz burda isa haklıdır ve yahudiler ona kızdı bu ne yaptıgını sanıyor kendini ne sanıyor dediler ama o tanrının ruhuydu isa önceden yahudilerin onu çarmıha gerecegini yahudanın onu ele verecegini biliyordu bunlar ve kutsal kitaplar senaryo deildir isa onların kötü niyetli olduklarını biliyordu ve başına gelecekleri önceden biliyordu tanrı herşeyi bilir görür tabiki ırkçılık yapmayız onlar içinde dua ederiz tanrı onlarında gözlerini açsın diye esenlikle kalın

Anonim
    Pasif

isa günahlarımız için öldü ama günah işlenmeseydi erken ölmeyebilirdi melekler insanları korur ama tanrı insanı makine gibi yarattı bunun bir ömrü var pili bitince fişi çekilir ve ruh bedenden ayrılır ama eger bunu insan yapıyorsa başkasının canını alıyorsa olmaz insan canını alan günakardır herşey kısmet nasip deildir tanrı insanları özgür bıraktı nefs verdi melekler insanlara yardım eder ama yetişemedigi zamanlar olabilir işte o an karanlıgın hakim oldugu andı insanlar günahkar olmasaydı mesih çarmıha gerilmeyecek öldürülmeyecekti yaşadıgı güne kadar yaşardı sizlerde insanlar olarak günahı üzerinize aldınız ama o zamanın yahudileri isaya karşı gelen halkı saptırıyor diyenlerdi bunlar gibi bilinmeyen bir çok gerçek vardır bende burda sizleri aydınlatmak isterim rabbin tertemiz ruhu düşünceleri sizle olsun sizleri bereketlesin

Anonim
    Pasif

ANGEL B;15730 wrote:
    isa günahlarımız için öldü ama günah işlenmeseydi erken ölmeyebilirdi melekler insanları korur ama tanrı insanı makine gibi yarattı bunun bir ömrü var pili bitince fişi çekilir ve ruh bedenden ayrılır ama eger bunu insan yapıyorsa başkasının canını alıyorsa olmaz insan canını alan günakardır herşey kısmet nasip deildir tanrı insanları özgür bıraktı nefs verdi melekler insanlara yardım eder ama yetişemedigi zamanlar olabilir işte o an karanlıgın hakim oldugu andı insanlar günahkar olmasaydı mesih çarmıha gerilmeyecek öldürülmeyecekti yaşadıgı güne kadar yaşardı sizlerde insanlar olarak günahı üzerinize aldınız ama o zamanın yahudileri isaya karşı gelen halkı saptırıyor diyenlerdi bunlar gibi bilinmeyen bir çok gerçek vardır bende burda sizleri aydınlatmak isterim rabbin tertemiz ruhu düşünceleri sizle olsun sizleri bereketlesin

Sayın Angel,
    Öncelikle çok özür dilerim ama, yazdıklarınızı anlamak o kadar zor ki… Çok fazla düşük cümle kullanıyorsunuz ve anlamak için dönüp dönüp bir daha okumak gerekiyor. Sanki aceleyle yazılmış gibi. Biraz daha özenli yazarsanız anlamadığım bilinmeyen gerçeğin ne olduğunu anlayabilirim ve böylelikle aydınlanırım sanırım. Tanrı insanları bir makine gibi yaratmadı. Tanrı insana çok değer verdi, ayrıca yetki verdi.

Kutsal Kitap’ta Yaratılış bölümünde öncelikle Tanrı’nın dünyayı nasıl yarattığını görüyoruz. Büyük bir görkemle yeri göğü, dağları denizleri, hayvanları bitkileri yarattı. Tanrı Adem’i yarattığı zaman, ilk bakışta Adem’e verilen ayrıcalık göze çarpıyor:

Onları kutsadı ve , “Verimli olun, çoğalın” dedi, “Yeryüzünü doldurun ve denetiminize alın; denizdeki balıklara, gökteki kuşlara, yeryüzünde yaşayan bütün canlılara egemen olun.(Tekvin 1:28)

Bu ayrıcalığa rağmen Tekvin 2:15’de Tanrı’nın Adem’le ilgili esas tasarısını görüyoruz:

RAB Tanrı Aden bahçesine bakması, onu işlemesi için Adem’i oraya koydu.

Her ne kadar Adem’e yeryüzündeki bütün canlılara egemen olma izni verilmiş olsa dahi, esas görevi Aden bahçesine bakıp, onu işlemesiydi. Dolayısıyla Aden bahçesi Tanrı’nın hükümranlığı, hükümran Rab, Tanrı’nın halkı ise Adem ve Havva idi. Hükmeden Tanrı’nın kendi hükümranlığı içerisinde halkı için belli kuralları vardı. Onlara her şey serbest, sadece İyi ve kötüyü bilme ağacı yasaktı. O ağacın meyvesinden yedikleri gün öleceklerdi. O ağacın meyvesini yemenin sonucu GÜNAH, günahın karşılığı ise ÖLÜM’dü (Rom.6:23)

Adem ve Havva bu ağacın meyvesini yiyerek ölümle tanıştı. Yasak olan ağacın meyvesini yemenin cezası yaşam ağacından uzaklaşmaktı (Tekvin3:22). Bu noktada Tanrı’ya itaatsizliğin sonucunun O’nunla birebir ilişkinin kopması olduğunu görüyoruz. Tanrı insanı bir makine gibi yaratmış olsaydı, ilk günah da gerçekleşmezdi.

Tanrı daha o zaman kurtuluş tasarısını planladı ve bu tasarı çarmıh ve dirilişle son buldu. Bu noktadan sonra geriye bizlere bir tek buna iman etmek kaldı. Ayrıca yanlış anlamadıysam ”meleklerin bile yetişemediği an” olarak tanımladığınız nokta İsa Mesih’in çarmıha gerilme anı. Eğer öyle ise, bilmediğiniz bir gerçeği de ben size söyleyeyim. O an Tanrı’nın bizleri ne kadar çok sevdiğinin kanıtıdır. Öyle ki bizim günahlarımız uğruna biricik oğlunu feda etmiştir. Tanrı planı söz konusu olduğunda meleklerin yetişememesi gibi bir durum sözkonusu değildir. İsa Mesih’in çarmıha gerilerek ölmesi ve 3 gün sonra dirilmesi Tanrı’nın bizi kurtarış planıdır ve gerçektir. Aslında durum gayet basit, suç işledik, cezayı İsa Mesih çekti, O’na olan imanımızla günahlarımızdan kurtulduk. Tabii bu bizim başarımız değil Tanrı’nın lütfudur.

Esenlikler dilerim…

Anonim
    Pasif

sayın getsemanı aklısın bazı yerlerde düşük cümle kullandım ama onu siz anlamışsınızdır tanrı insanı makina gibi yarattı derken mükemmel bir beden yarattı demek istedim yani heryerimiz düşünülerek ve özenle bir bütün olarakyaratıldı insanoglu çok kıymetlidir ama insan ruhu daha kıymetlidir isa mesih insanoglunun kıymetli oldugunu incilde bize bir çok cümleyle anlattı dünya herşey mükemmel yaratıldı ve ademle havvayla yenen yasak elma isa mesihle hristiyanlıkla birakıldı ve hristiyanlar cennettedir isa mesih kurtarıcımızdır çarmıhtan sonra rab onu rab yaptı tahtını teslim etti öncesindede isa rabbin ruhu üzerimdedir demişti size anlatmak istedigim budur isa tanrının ruhu düşünceleridir incil tanrı ruhu düşünceleriyle yazıldı isa zeburla tevratı incille tamamladı tevratta beklenen kurtarıcı odur yahya onun için peygamberlerden üstündür demiştir incil isa meleklerden üstün olarak anlatır kim ne düşünürse düşünsün sadece rabbin düşünceleri dogru olandır teşekkürler

Anonim
    Pasif

tanrı tahtını koruyan cerubim ve seraphim melekleridir tanrı korusa haklısın tanrı meleklerine yetki verdi meleklerinde yetişemedigi an beşbin yılda bir olabilir isa da çarmıhtan sonra ruh olmadı melek oldu tanrı onu tahtına layık gördü onuda rab yaptı belki bu tanrının tasarısıydı haklısın ama insanoglu günahkardır bu kutsal kitapta tövbe edilen sözlerde mevcuttur insanoglunun günah işledigi yazılıdır belki ademde isa mesihti çünkü isa ilk ve son benim demişti bedenim yaşam ekmegidir kanım yeni antlaşma kanıdır simgesi şaraptır kutsalsın sen tanrım topraktan ekmek çıkaran sana şükürler olsun ve çarmıhtan sonra isa tahtına geçmişti ölüleri dirilten tanrı ademi diriltip tanrıoglu olarak bize özoglunu ruhunu düşüncelerini verdi bu ktsal kitaplarda yok sadece benim tahinim belki isa mesih rab sayesinde onun düşünceleriyle ilettigim ama reenkarnasyona inanmıyorum dirilen birtek isa mesihtir size esenlik olsun

Anonim
    Pasif
    ANGEL B;15736 wrote:
    tanrı tahtını koruyan cerubim ve seraphim melekleridir tanrı korusa haklısın tanrı meleklerine yetki verdi meleklerinde yetişemedigi an beşbin yılda bir olabilir isa da çarmıhtan sonra ruh olmadı melek oldu tanrı onu tahtına layık gördü onuda rab yaptı belki bu tanrının tasarısıydı haklısın ama insanoglu günahkardır bu kutsal kitapta tövbe edilen sözlerde mevcuttur insanoglunun günah işledigi yazılıdır belki ademde isa mesihti çünkü isa ilk ve son benim demişti bedenim yaşam ekmegidir kanım yeni antlaşma kanıdır simgesi şaraptır kutsalsın sen tanrım topraktan ekmek çıkaran sana şükürler olsun ve çarmıhtan sonra isa tahtına geçmişti ölüleri dirilten tanrı ademi diriltip tanrıoglu olarak bize özoglunu ruhunu düşüncelerini verdi bu ktsal kitaplarda yok sadece benim tahinim belki isa mesih rab sayesinde onun düşünceleriyle ilettigim ama reenkarnasyona inanmıyorum dirilen birtek isa mesihtir size esenlik olsun

Değerli kardeşim,
    Ciddi bir karmaşa içinde görüyorum sizi. Ya da yazdıklarınızı ben yanlış anlıyorum. Adem’in İsa Mesih olması nasıl mümkün olabilir? Evet İsa Mesih ilk ve sondur, ama O daha Adem’den önce vardı. Yaratılış 1:26’yı dikkatlice okuyun lütfen. Tanrı şöyle diyor: ‘İNSANI KENDİ SURETİMİZDE, KENDİMİZE BENZER YARATALIM’. Tekil konuşmuyor, kendi suretime benzer yaratayım demiyor. İsa Mesih Adem’den önce vardı, ilk olan oydu. O’nun ilk olması ve dirilişi ile ilgili en güzel özeti Koleseliler 1:18’de görürüz:

‘Bedenin yani kilisenin başı O’dur. Herşeyde ilk yeri alsın diye başlangıç olan ve ölüler arasından ilk doğan O’dur’.

Ayrıca bir ayrıntı daha var gözden kaçırdığınız. İsa Mesih %100 günahsızdı… Adem ise günaha düştü. Adem’den sonrakilerin hepsi de günaha düştü, bizler hepimiz günaha düştük. İsa Mesih’i bizlerden ve peygamberleden ayıran en büyük farktır bu. Unutmayın, o en temiz olandı, hala daha da öyle. O nedenle her ne kadar cümlenizin başında BELKİ deseniz bile, İsa Mesih’in benzersiz ve tek olduğu gerçeğini gözden kaçırmayın bence.

Esen kalın…

Anonim
    Pasif

tüm dünya isa mesih için yaratıldı ona bagımlı yaratıldı yetki ona verildi insandan dogmayan babası tanrı olarak dogan birtek isa mesihtir insandan doganların en kutsalını isa mesih bize incilde açıkladı çarmıhtan sonra rab onu rab yaptı insandan doganlar ruh olur demekki mesihin yaratılısı insanlardan farklıdır çarmıhtan sonra meleklerin başı olup tanrının tahtına layık görüp tahtını teslim ettigi basmelek meleklerden üstündür kraldır sayın getsemani bazı konular sonsuz biz bilemiyoruz ademden önce ise isa mesih yada melekler nasıl yaratıldı acaba tanrının yarattıgı adem ölümden sonra melekmi oldu sonra dirilip tanrıoglu ruhu olarak bizleri aydınlatmak için bizi kurtarmak içinmi geldi çarmıhtan sonra tekrar tanrının izniyle tanrı tahtınamı geçti ben sizle bu konuyu konuştuguma teşekkür ederim birde sizden ricam tarsuslu kilikyalı paul pavlus hakkında ve mersindeki kiliseler hakkında bilgi stpaul türkiyenin en büyük kilisesimidir paul un yolu mersin kilikya antakya konya kapadokya antalya mugla ve civarı çanakkale balat ve atinamıydı onun yaptırdıgı kiliseler varmıdır 12 ler için dua ediyoruz bakın isaya ihanet eden yahudada 12 lerin içindedir düşmanlarımızı sevecegiz demekki ayrıca ilginize çok teşekkürler

Anonim
    Pasif

incilde bulunan bir ayettede isa beden alıp dirilmiştir yazıyor yani beden ayrı ruh ayrıdır demek önce melekler ruhlar yaratıldı isa melek olarak ruhu yaratıldı sonra çogul olarak nasıl yaratılması gerektigi yazmaktadır ilk olarak melege beden verildi topraktan ve incilde yazan melkisedek vardır onun ne başı ne sonu vardır melkisedek düzenine göre sen sonsuza kadar kahinsin sözüde vardır bu söz bize isa mesihin avraamın ibrahiminde isa mesih olabilecegini gösteriyor belki isa 3 kere dirilecek tanrının tasarısında çünkü ölüleri dirilten tanrı diyor reenkarnasyon olmadına göre mesihin israilogullarından tevratta babamız diye geçen tanrıyla konuşan avraam olma ihtimali var tevrat onu anlatır israilogullarının babasıdır bunlar ispatlanmış deil ama incil yazıları bizi bu düşüncelere götürüyor ayrıca melkisedek ne başı var ne sonu var biraz abartılı enfazla 250 yıl yaşamıştır 3 kere dirilse sonsuza kadar kahin olan isa mesihtir o rabbin ruhudur gören ve bilendir

Anonim
    Pasif

Değerli kardeşim,
    Gerçekten hayretler içinde okuyorum yazdıklarınızı.
    6Sizi Mesih’in lütfuyla çağıranı bırakıp değişik bir müjdeye böylesine çabuk dönmenize şaşıyorum. 7Aslında başka bir müjde yoktur. Ancak aklınızı karıştıran ve Mesih’in müjdesini çarpıtmak isteyen kimseler vardır. 8Biz ya da gökten bir melek bile, size bildirdiğimiz müjdeye ters düşen bir müjde bildirirse, lanet olsun ona! 9Daha önce söylediğimizi şimdi yine söylüyorum, bir kimse size, kabul ettiğinize ters düşen bir müjde bildirirse, ona lanet olsun!
    Tanrı sözünü çarpıtıyorsunuz, cümlelerinizin başına belkiler koyarak bize bildirilen müjdeye ters hareket ediyorsunuz. İsa Mesih tektir ve bu dünyaya sadece İsa olarak gelmiştir. İsa Mesih’in ne İbrahim olma ihtimali vardır ne de Adem. Farkındaysanız BELKİ demiyorum kesin konuşuyorum. Bunu da Tanrı sözüne dayanarak söylüyorum. Yuhanna 8: 58’de şöyle der İsa Mesih:
    SİZE DOĞRUSUNU SÖYLEYEYİM, İBRAHİM DOĞMADAN ÖNCE BEN VARIM
    Eğer BELKİ sizin dediğiniz gibi olsaydı, İsa Mesih’in şöyle demesi gerekirdi: Ben zaten bir kez gelmiştim İbrahim olarak şimdi yine geldim. Belki gene gelirim…

belki isa 3 kere dirilecek tanrının tasarısında
    Siz Tanrı planını ne kadar anladınız? Kutsal Kitabın neresinde yazıyor 3 kez dirilecek diye? Tanrı’nın planı gayet açık ve nettir. İsa Mesih 1 kez öldü, 1 kez dirildi… Rica ediyorum O’nu tekrar tekrar çarmıha gerip aleme maskara etmeyin.

Bir kez aydınlatılmış, göksel armağanı tatmış ve Kutsal Ruh’a ortak edilmiş, Tanrı sözünün iyiliğini ve gelecek çağın güçlerini tatmış oldukları halde yoldan sapanları yeniden tövbe edecek duruma getirmeye olanak yoktur. Çünkü Tanrı’nın Oğlunu âdeta yeniden çarmıha geriyor, âleme maskara ediyorlar

Anonim
    Pasif

@ANGEL B 15740 wrote:

tarsuslu kilikyalı paul pavlus hakkında ve mersindeki kiliseler hakkında bilgi stpaul türkiyenin en büyük kilisesimidir paul un yolu mersin kilikya antakya konya kapadokya antalya mugla ve civarı çanakkale balat ve atinamıydı onun yaptırdıgı kiliseler varmıdır 12 ler için dua ediyoruz bakın isaya ihanet eden yahudada 12 lerin içindedir düşmanlarımızı sevecegiz demekki ayrıca ilginize çok teşekkürler

[ATTACH]11[/ATTACH]

Pavlus’un yolculuğu eğer eklemeyi başarabildiysem yukarıdaki haritada gösteriliyor. Aslında bu konuyu googleda da rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu arada 12’ler için neden dua ettiğinizi anlayamadım? 12’ler için dua etmek yerine, tıpkı Yahuda gibi bugün İsa Mesih’e inandığını söyleyerek O’nun öğretisine ters düşenler için dua etsek daha doğru olmazmı değerli arkadaşım?

Anonim
    Pasif
    ANGEL B;15740 wrote:
    tüm dünya isa mesih için yaratıldı ona bagımlı yaratıldı yetki ona verildi insandan dogmayan babası tanrı olarak dogan birtek isa mesihtir insandan doganların en kutsalını isa mesih bize incilde açıkladı çarmıhtan sonra rab onu rab yaptı insandan doganlar ruh olur demekki mesihin yaratılısı insanlardan farklıdır çarmıhtan sonra meleklerin başı olup tanrının tahtına layık görüp tahtını teslim ettigi basmelek meleklerden üstündür kraldır sayın getsemani bazı konular sonsuz biz bilemiyoruz ademden önce ise isa mesih yada melekler nasıl yaratıldı acaba tanrının yarattıgı adem ölümden sonra melekmi oldu sonra dirilip tanrıoglu ruhu olarak bizleri aydınlatmak için bizi kurtarmak içinmi geldi çarmıhtan sonra tekrar tanrının izniyle tanrı tahtınamı geçti ben sizle bu konuyu konuştuguma teşekkür ederim birde sizden ricam tarsuslu kilikyalı paul pavlus hakkında ve mersindeki kiliseler hakkında bilgi stpaul türkiyenin en büyük kilisesimidir paul un yolu mersin kilikya antakya konya kapadokya antalya mugla ve civarı çanakkale balat ve atinamıydı onun yaptırdıgı kiliseler varmıdır 12 ler için dua ediyoruz bakın isaya ihanet eden yahudada 12 lerin içindedir düşmanlarımızı sevecegiz demekki ayrıca ilginize çok teşekkürler

isa mesih sohbeti
    incilde bulunan bir ayettede isa beden alıp dirilmiştir yazıyor yani beden ayrı ruh ayrıdır demek önce melekler ruhlar yaratıldı isa melek olarak ruhu yaratıldı sonra çogul olarak nasıl yaratılması gerektigi yazmaktadır ilk olarak melege beden verildi topraktan ve incilde yazan melkisedek vardır onun ne başı ne sonu vardır melkisedek düzenine göre sen sonsuza kadar kahinsin sözüde vardır bu söz bize isa mesihin avraamın ibrahiminde isa mesih olabilecegini gösteriyor belki isa 3 kere dirilecek tanrının tasarısında çünkü ölüleri dirilten tanrı diyor reenkarnasyon olmadına göre mesihin israilogullarından tevratta babamız diye geçen tanrıyla konuşan avraam olma ihtimali var tevrat onu anlatır israilogullarının babasıdır bunlar ispatlanmış deil ama incil yazıları bizi bu düşüncelere götürüyor ayrıca melkisedek ne başı var ne sonu var biraz abartılı enfazla 250 yıl yaşamıştır 3 kere dirilse sonsuza kadar kahin olan isa mesihtir o rabbin ruhudur gören ve bilendir

Degerli AngelB

Ben de aynen Getsemani kardes gibi saskinlik ve üzüntü icerisinde yazdiklarinizi okumaktayim.Sevgili kardesim üzülerek görmekteyim ki henüz iman konusunda olgunlasmamis bir kardessiniz.Onun icin bilmediginiz ve anlamadiginiz konularda yorumlar yapmayiniz.Sizden Rica ediyorum.Üstelik cümleleriniz o kadar yanlislarla dolu ki bunlari bazen hem anlayamiyoruz hem de burada yeni iman edenlere de bir yardimi olmuyor.Lütfen ama lütfen öncelikle kendinizi gelistirin ve bilmek istediginiz konulari öncelikle sorun.Bilmemek ayip degil ögrenmemek ayiptir.

Kardeslerim,biz ögretmenlerin daha titiz bir yargilamadan gececegini biliyorsunuz;bu nedenle cogunuz ögretmen olmayin.

Yakup 3,1

Yazilariniza onay veren moderator kardeslerimden de rica ediyorum biraz daha dikkat etsinler onay konusunda.Acik konusmak gerekirse ben olsaydim bu yazilara kesinlikle onay vermezdim.

Sevgiler ve saygilar.

friends-forever-4.gif

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 27)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.