Hristiyan ve Musevi Arkadaşlara Sorular

• Bu konu 7 izleyen ve 15 yanıt içeriyor.
16 yazı görüntüleniyor (toplam 16)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

@espireso 14839 wrote:

Müslümanlar eleştirilirken, özellikle “onları yakaladığınız yerde öldürün” benzeri ayetler örnek gösterilir ve Tanrı bu kadar barbar olamaz denilir.

Hristiyanlık’ta da, tam tersi, Sevgi’nin ön planda olduğu anlatılır.

Halen, araştırma aşamasında birisi olarak, Tevrat’taki bu ifadeler, bana bir Din’in doktrinleri olamayacak kadar gaddar geldi. Hadi düşmanı öldürün’ü bir yere kadar anladık, bazen savaş kaçınılmaz olabilir ama, savaşta da insanlığın kaybedilmemesi gerekir. Çoluğun çocuğun öldürülmesi, yavruların parçalanması, kadınların ırzlarına geçilmesi… Bunları normalmiş gibi sunmanız ve bir açıklama getirilmemesi beni şaşırttı.

Yine islam eleştirilirken, cinsellik konuları eleştirilir. Soyun devam edebilmesi için “aile içi cinsi münasebet” deniliyor. Ne kadar iğrenç!!! Din adına bunların söylenmemesi gerekir. En azından benim aradığım din “Temiz” olmalıdır.

Bu sorulara cevap verebilirseniz sevinirim. Kendimi yanlış ifade ettiysem affedin, kimseye saldırmak ve incitmek amacım yok, sadece öğrenmeye çalışıyorum.

Değerli Kardeşim; Gerekli ayetsel açıklamları Tuba kardeşimiz yaptı. Benim bunlara ilave edecek pek fazla sözüm yok, Kurandan örnek verilirken belli başlı ayetlerin örnek verildiği ve makaslandığı yolunda açıklamalar getirilmkete. Bu Mümkün değil sonuçta herkes konuyu okuyabilecek durumda şu anda. Makaslama yok olduğu gibi gösterilmekte, fakat sonrasında gelen ayet yada öncesinde kapıyı açan ayet farklı tarih ve konulara değinmektedir. Bunun suçu bizde mi? yada söyleyende mi? bu sorunun cevabını istediğimiz zamansa Kuran Osman zamanında kitap haline geldi ve sonrası açıklanır. O zaman Tüm Müslüman kardeşlerimin bildiği konu ve sorumla yazıma son vermek isterim. İncil olsun Zebur Olsun, Tevrat olsun, bir peygamberle başlayan tebliğ bir başka peygambere geçene kadar sonlanmış olur, ve kronolojik tarihleri soy ağaçları ile karşılaştırdıgın zaman tutar bunu farkedebilrisin. Fakat Kuranda beni en çok şaşırtan ve araştırmamam ilk başladığım konularamn biri olan sa, bir konunun bir surede başlayıp noktalanması yerine başka tarihlere tekamül eden ve yine ayrı ayrı tarihlerde farklı farklı yerlerde nazil edildiği söylenen ayetlerde aynı konunun devamı niteliğinde yazıtlar olmasıydı. Bunun cevabını istediğim zamansa Kitap haline çevrilirken, geliş sırasına göre yapılmadı yada buna benzer yanıtlar alıyordum, ama bugun bakıyoruz bunu itiraf eden kişiler Kuranın Mucizeleri diye bir takım matematiksel terimlerle ispata çalışuıyorlar. sorarım iniş sırasına geliş sırasına göre derlenmediyse ki görünüşe göre öyle (ilk indiği rivayet edilen oku ya muhammed’dir fatiha ile başlar kuran) o halde nasıl bir mucize yaratılmak istenmekte, yada nasıl bir matematik sistemi uygulanmakta.

Ayrıca senin aile içi cinsellik konuna gelince senin bahsettiğin konu sanırım Lut ve kızları ile ilgili olsa gerek ki, orda aile içi bir cinsellik savunulmuyor, kızlarının onu sarhoş ederek yaptıkları durum anlatılıyor, ve Kutsal Kitap bize geçmişten haber ederek büyük bir lütufta bulunuyor. Bu tasvip edin bunu uygulayın demiyor.. Bir tek Kişi Bile günahsız değildir der, Kutsal Kitap İsa dışında,

ESENLİKLE KARDEŞİM.

16 yazı görüntüleniyor (toplam 16)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.