Eşcinselliğe Eğilim

• Bu konu 39 izleyen ve 84 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 85)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili istanbul27,

Eşcinselliğin sizin seçiminiz olmadığı ve hatta belki de doğuştan böyle bir eğiliminiz bulunduğu düşünülemez bir şey değil…

Hepimiz insan olmaktan dolayı, Ademden dolayı günahlı bir yapıya sahibiz!

Eşcinsel eğilimlerin bulunması, tıpkı yalan söylemeye hırsızlığa, katilliğe ya da heteroseksuel sapkınlıklara eğilimin bulunması gibi günahlardan bir tanesi…

Hal böyle olunca, konunun özü, sizde var olan bu eğilimin sizin seçimiz olup olmadığını tartışmaktan uzaklaşıp, sizin bu eğiliminizin Tanrı önünde bir günah olduğunu kabul etmeniz halini almaktadır.

Eğer eşcinsellik bir günah ise, siz /günah içinde yaşamak / veya / günahlı bedenin arzularına boyun eğmeyi reddetmek/ arasında bir seçim yapmak durumundasınız demektir.

Sevgi ve esenlikle….

Anonim
    Pasif

bence bu konu kapatılmalı neyi tartışıyoruzki?kutsal kitapta kesin günah olan bişeyi artık tartışmanın bi anlamı yok.günahta ısrar eden orda kalsın.yok ben kiliseye gidicem diyorsada tövbe edicek bunun yolu budur. başkada yolu yok.

Anonim
    Pasif
    Kayra;9583 wrote:
    Eşcinselliğin sizin seçiminiz olmadığı ve hatta belki de doğuştan böyle bir eğiliminiz bulunduğu düşünülemez bir şey değil…

Evet dusunebilirsiniz, ama bu dusuncenin sonunda hemen pesinden sunuda kabul etmis olursunuz….

Tanri`nin gunahi yarattigini,
    Tanrinin bu insanlari Gunahkar olmasini istedigini,
    Tanrinin Gunah`in cezasinin Olum oldugunu soylemesine ragmen , bu insanlari gunahkar yaratarak, cehennemin odun ihtiyacini karsilamak icin bu insanlari gunahkar olarak yaratiigini dusunmeniz lazimdir.

Seytan cok aldaticidir, Seytan Masum bir sekilde gelir ve farkina varmadan agzimizdan cikan kelimelerle bizleri imandan uzaklastiri,

Aman Dikkat.

Anonim
    Pasif
    izmirligizem;9590 wrote:
    bence bu konu kapatılmalı neyi tartışıyoruzki?kutsal kitapta kesin günah olan bişeyi artık tartışmanın bi anlamı yok.günahta ısrar eden orda kalsın.yok ben kiliseye gidicem diyorsada tövbe edicek bunun yolu budur. başkada yolu yok.

Sevgili İzmirligizem,
    Bence bu konu tartışmaya açık bırakılmalıdır. Çünkü bu durumdan kurtulmak isteyip de başaramayan pek çok insan vardır. Bunun günah ve sapkınlık olduğunun bilincinde olup suçluluk duygusuna kapılarak psikolojik sorunlar yaşayanların sayısı az değildir. İsa Mesih homoseksüelleri de seviyor, ama homoseksüellik günahından nefret ediyor ve onları bu durumdan kurtarmak, yepyeni bir kişi yapmak istiyor. Kurtulmak isteyenler için kapı açık! İsa Mesih yardım etmek için bekliyor.

Sevgiyle kalın

Anonim
    Pasif

Sevgili OrhanAnt yukarıda yazdığım yazıda yanlış anlaşılma olmasın

Kayra wrote:
    Hepimiz insan olmaktan dolayı, Ademden dolayı günahlı bir yapıya sahibiz!
    Eşcinsel eğilimlerin bulunması, tıpkı yalan söylemeye hırsızlığa, katilliğe ya da heteroseksuel sapkınlıklara eğilimin bulunması gibi günahlardan bir tanesi…

Alıntı yaptığım 3 cümle birlikte değerlendirilmeli (ve hatta yazdığım kısa yazının tamamını göz önünde bulundurmanızı da tercih ederim :))…
    Aksi taktirde, her türlü günahı Tanrı yarattı ve insanların eşcinsel olması, esrarkeş olması, fahişelik yapması, yalancı olmaları, katil olmaları (ve bu günahın içinde yaşama eylemleri fazlasıyla çoğaltılabilir) gibi durumlarla insanların günahkar olmasını Tanrı istedi gibi bir mantık hatasına düşülebilir…

siz de haklısınız, çünkü bu tür mantık hatasına düşen kişilerin sayısı da yadsınmayacak kadar fazladır.
    O halde dediğiniz gibi “Aman Dikkat”. Ama
    aynı zamanda dünyasal bedenimizin günaha ne kadar meyilli olduğunu unutmadan Aman Dikat.
    Aynı zamanda günahlı yapımıza rağmen İsa’nın bizleri ne kadar sevdiğini ve bizleri günahtan kurtarmak için neler yaptığını her an anımsayarak Aman Dikkat.
    Yine söylüyorum esas olan yapılan şeyin günah olduğunun farkına varmak.
    Tanrının bizi bu günaha dayalı alışkanlığımızdan kurtarabileceğini bilmek.
    Ve günahtan kurtulup İsa ‘da özgür olmayı istemek, bu seçimi yapmak.

Quote:
    Rom 7:24 -25 Ne zavallı insanım! Ölüme götüren bu bedenden beni kim kurtaracak?
    Rabbimiz İsa Mesih aracılığıyla Tanrı’ya şükürler olsun!

diyebilmek…

Son olarak, İncilde bahsi geçen, günahının bilincinde olan ve günahından kurtulmak isteyen bu kadının hikayesi; ve İsa’nın ona yaklaşımı beni her zaman etkilemiştir…

Quote:
    Luka 7:37-50 O sırada, kentte günahkâr olarak tanınan bir kadın, İsa’nın Ferisi’nin evinde yemek yediğini öğrenince kaymaktaşından bir kap içinde hoş kokulu yağ getirdi. İsa’nın arkasında, ayaklarının dibinde durup ağlayarak, gözyaşlarıyla O’nun ayaklarını ıslatmaya başladı. Saçlarıyla ayaklarını sildi, öptü ve yağı üzerlerine sürdü.
    İsa’yı evine çağırmış olan Ferisi bunu görünce kendi kendine, «Bu adam peygamber olsaydı, kendisine dokunan bu kadının kim ve ne tür bir kadın olduğunu, günahkâr biri olduğunu anlardı» dedi.
    O zaman İsa söz alıp ona, «Simun» dedi, «sana bir söyleyeceğim var.» O da, «Buyur, öğretmenim» dedi.
    «İki kişinin bir alacaklıya borcu varmış. Biri beş yüz, öbürü de elli dinar borçluymuş.
    Borçlarını ödeyecek durumda olmadıklarından, alacaklı her ikisinin de borcunu bağışlamış. Buna göre, hangisi onu daha çok sevecek?»
    Simun, «Sanırım, kendisine daha çok bağışlanan» diye cevap verdi. İsa ona, «Doğru söyledin» dedi.
    Sonra kadına dönerek Simun’a şunları söyledi: «Bu kadını görüyor musun? Ben senin evine geldim, ayaklarım için bana su vermedin. Bu kadın ise ayaklarımı gözyaşlarıyla ıslatıp saçlarıyla sildi.
    Sen beni öpmedin, ama bu kadın eve girdiğimden beri ayaklarımı öpüp duruyor.
    Sen başıma zeytinyağı sürmedin, ama bu kadın ayaklarıma hoş kokulu bir yağ sürdü.
    Bu nedenle sana şunu söyleyeyim, kendisinin çok olan günahları bağışlanmıştır. Çok sevgi göstermesinin nedeni budur. Oysa kendisine az bağışlanan, az sever.»
    Sonra kadına, «Günahların bağışlandı» dedi.
    İsa’yla birlikte sofrada oturanlar kendi aralarında, «Günahları bile bağışlayan bu adam kim?» şeklinde konuşmaya başladılar.
    İsa ise kadına, «İmanın seni kurtardı, esenlikle git» dedi.

Sevgi ve esenlikle…

Anonim
    Pasif

Lutfen.. lutfen arkadaslar…

Yazilan bir yazidan kucuk bir alinti: “eşcinsel olması, esrarkeş olması, fahişelik yapması, yalancı olmaları, katil olmaları “

Nasil olur da esrar kullanarak insanin kendi bedenine kasten ciddi zarar vermesini, para karsiliginda onune gelenle cinsel iliskiye girmesini, yalan yere sahitlik etmesini ve BASKA BIR KISININ CANINI ALMASINI kamil bir kisinin kendi cinsinden kamil bir kisiyi sevmesiyle ayni keseye koyabilirsiniz?

Kutsal Kitap’ta “Escinsellik gunahtir” diyen bir yazi gosterin bana. Bir kisinin kendi cinsinden baska birini sevmesinin gunah oldugunu soyleyen ACIK, DOGRUDAN bir cumle bulun. Incil her konuda en basit cumlelerle, terimlerle yazilmistir. Egitimlisi, egitimsizi, herkes ama herkese hitap edebilmek adina. Peki escinsellik konusunda neden dogrudan bir cumle gecmemektedir? Sodom ve Gomorra’nin kul edilmesinden bahsetmeyin lutfen. Sehirlerine ugrayan her erkegi taciz eden ve buyuk olasilikla onlara tecavuz etmeye calisan erkeklerin bulundugu bir sehri kendi cinsinden birine duygusal baglarla bagli, tekeslilik taraftari, durust ve inancli bir kisiyi kinamak icin baz olarak kullanmayin.

Bu iki sey farklidir. Escinsellik denince akliniza Sodom ve Gomorra’daki sapiklar, dunyanin her tarafinda duzenlenen Gay Pride festivalleri sirasinda otobus ustlerine cikip tekno muzik esliginde pembe peruklari, yari ciplak ve kendinden gecmis halleriyle dans eden kisiler gelmesin.

Escinseller kendi cinsinden birini sevenlerdir sadece. Ben (ve kimilerinin gormezden geldigi bircok ama bircok kisi) duzgun ve tekesli bir hayat surduren escinselleriz. Sizin “ancak tovbe ederek” gitmemizi soylediginiz kiliseye her Pazar alnim acik gidiyorum, cunku biliyorum ki bir kiz yerine bir erkekle bir bagimin olmasi beni daha az bir insan yapmiyor, daha az bir inancli yapmiyor. Cunku benim escinselligim onume gelen her erkege goz kirpmama sebep olmuyor (normali de bu, yalniz degilim). Sizin burada ‘escinsel’ kelimesini kullanarak aslinda kinadiginiz, tovbeye davet ettiginiz kisiler “sapik” kisilerdir, escinseller degil. Yaptiginiz tum tanimlarda, olaya getirdiginiz tum aciklamalarda cinselliginin kolesi olmus, akli selim olmayan “sapkinlardan” bahsediyorsunuz.

“Tanri neden bir kadin ve bir erkek yaratti o zaman?” deniyor. Peki o zaman Tanri zencileri de dusunmuyor muydu? Tanri sakat dogan bebekleri dusunmuyor muydu? Bu bir “yakinma” degildir; tam tersine her tur ve cesitten insanin Tanri tarafindan yaratilmis olmasi gerektigi dusuncesinin yersizligini vurgulamak istiyorum.
    “Escinsellik ongorulmus olsa dunya nufusu artmaz, git gide azalir, sonunda dunya ustunde tek kisi kalmazdi” deniyor. Kimse ama kimse, dunyanin bir escinseller toplumuna donusmesini istemiyor. Hangi akilsiz boyle bir yargida bulunabilir? Escinsel olan escinseldir, heteroseksuel olan heteroseksuel. Dunya nufusuna hicbir sey olmuyor..

Lutfen gozlerimizi acalim. Burada ne kadar kin, nefret kusmussunuz. “Bu gunahtir, bu kadar. Isteyen tovbe eder, oyle girer kilise kapisindan. O kadar!” diyor birkacimiz, bu tur sozlerin zaten bu tur soylemler nedeniyle kiliseden ve hatta hristiyanliktan sogumaya yuz tutmus bir toplumu Tanri’dan ve Mesih Isa’dan busbutun uzaklasmaya zorladigini fark etmeden…

Kendi cinsiden baska birine asik olan birini dusunun. Bu kisiyi asik olmaya birisi mi zorluyor? Biri silah zoruyla mi bu kisinin kalbini pir pir attiriyor? Bu kadar dogal bir duygudan dolayi kim kimi gunahkar sayabilir, kim kime ‘tovbe et !’ diyebilir ? (Burada muhtemelen bircogunuzun aklinda olan bir imaj vardir : « Bir kadinla evli, ama bir taraftan da bir erkekle arada sirada gizli gizli bulusup iliskiye giren, o kisiye karsi hicbir duygu beslemeyen, sadece cinsel ihtiyaclarini karsilayan, herkesten bunu gizleyen bir adam » Ben bundan bahsetmiyorum bile. Cunku bu kisiler ‘escinsel’ tanimlamasiyla degil « sapik » ve « zina eden » tanimlamasiyle eslestirilebilirler).

« Escinsellik sonunda beraberinde pedofiliyi getirir. Ipin ucu kacti mi gerisini durdurmak mumkun mu canim?” da deniyor. Tabii ki escinsellik beraberinde pedofiliyi getirmez. 14 yasina yeni basmis birinin akli basinda, 30 yasindaki bir hemcinsiyle iliskisini baz alarak escinsellere bakilamaz. 14 yasindaki kisi escinsel olsa bile bu onun akli selim bir esincel oldugunu, bir iliski yasayabilecegini gostermez. Ayni sekilde 14 yasindaki bir kizla 30 yasindaki bir erkegin iliskisini de ayni sebepten oturu iliski sayamayiz. Bu bir tur sapkinliktir. Kiz heteroseksuel olsa da bir iliskiye girme konusunda karar alacak olgunluga erismemistir.

Halbuki escinsel iliskiler akli basinda, neyin ne oldugunu bilen 2 kisi arasinda yasanan iliskilerdir. Bu baglamda heteroseksuel iliskiden hicbir farki yoktur. Su an cevremde evlat edinmis olan ve cocuklari 10 yasini gecmis escinsel ciftler var (yurtdisinda yasiyorum). Cocuklarinin ne kadar duzgun cocuklar oldugu (escinsel veya heteroseksuel buyumus olup olmadiklarina deginmiyorum bile, cunku escinsel bir ciftin cocugu escinsel olmaz illa ki.), psikolojik hicbir sorun yasamadiklari konusunda sizi temin etmeme izin verin. Inanilmaz buyuk bir sevgiyle buyutulen kisiler bunlar. Gozlerindeki huzuru ve sevgiyi o kadar kolay goruyorsunuz ki. Bu escinsel ciftlerin heteroseksuellere nazaran daha iyi ciftler oldugunu gostermez. Sadece bir farklari olmadigini gosterir.

Aile ici siddet rakamlarini alin (heteroseksuel aileler). Ayni sekilde escinsel ciftlerin yasaminda siddete basvurma oranlarina bir bakin. Farki gordukten sonra heteroseksuel bir ailenin cocuk yetistirmek icin illa da ideal bir ortam olusturmadigini goreceksiniz. Onemli olan cocuklarin “anne, baba”si olmasi degil (tabii ki anac imaji onemli, her erkek escinsel cift bir kadin bakici tutup cocuga kadin sevgisini verir). Onemli olan o cocugun duzgun bir sekilde buyumesidir.

Ben duzgun bir hayat surmeye calisiyorum. Gunahlarimdan dolayi Tanri’dan af diliyorum, tovbe ediyorum. Ama kimse beni delicesine asik oldugum partnerime hissettigim duygulardan dolayi ‘gunahkar’ olarak adlandiramaz. Kimse sapiklarin yasadigi ve Tanri’nin bu yuzden yakip kavurdugu bir sehri baz alarak sapkinliktan uzak, her insan gibi duzgun bir hayat yasamaya calisan bana ‘tovbe et, kurtul; oyle gel kiliseye’ diyemez.

Kimse sokakta kadin kulotlariyla dans ede ede yuruyen sozde “Escinsel haklari savunuculari”ni (erkek olanlari) dusunerek bana “gunahkar” diyemez..

Lutfen.. lutfen arkadaslar…

Anonim
    Pasif

İyide sizin mantığınızdan gidersek konu o kadar dallanıp budaklanır ki…

Şimdi presbiteryen.org daki arama motoruna kürtaj yazdım. Sonuç olarak kürtaj kelimesinin geçtiği tek bir ayet bile çıkmadı. Peki kürtajın Hristiyanlık inançlarına göre ve Kutsal kitap’a göre makbul bir şey olabileceğini söyleyebilir misiniz? Tam tersine Kutsal Kitap çocuk aldırma işine tamamiyle karşıdır.

Evet eşcinsel kelimeside geçmiyor ayetlerde ama hem eski antlaşmada hem yeni antlaşmada hemcinslerle birlikte olmanın iğrenç bir şey olacağını yazıyor.

Anonim
    Pasif

HEM AZİZ HEM GÜNAHKAR OLMAK,
    Pavlus:ne yaptıgımı anlamıyorum.Çünkü istedigimi yapmıyorum; nefret ettigim ne ise onu yapıyorum(rom.7:15)hepimizin yaşadıklarını tanımlıyor.

Martin Luther,şu ünlü sözleriyle SİMUL İUSTUS ET PECCATOR insanları
    hem aziz hem günahkar olarak tanımlıyor. Bu sözcüklerin hiçbiri bize huzur vermez ama hristiyanlar için her ikiside geçerlidir. Pavlus bu durumu şu sözlerle
    tanımlamıştı.Çünkü benlik ruha ruh da benlige aykırı olanı arzular.(gal.5:17).
    işte hem azäz olmak hem de günahkar olmak hepimizde ki önemlı olan mucadele
    etmek kurtulmaya çalışmaktır. Ben böyleyim diye günahı kabullenıp yaşamak Rab’de Tanrı’nın çocuğu olmaya malesef engeldır. Durumunuz genetiksel hormonal yada psıkolojık olabilir ve her olasılık da caresı bulunmaktadır. Tabii günahı alışkanlık yaşam tarzı yapmak da tercihtir. Hersey sizin elinizde. Rab’be kalbinizi açmak, O’ndan yardım istemek ve mücadele etmek ya da sizin bildiğiniz gibi yaşamak. Rab olduğumuz gibi ya da kirli olarak bizleri çağırıyor, ama öyle kalmamız için değil.

Sevgılerımle Rab’den size en doğruyu göstermesi dileğiyle..

Anonim
    Pasif

a-tanri sevgidir bence o bizi bizim onu sevdigimiz kadar hatta daha fazla sever icimizi dısımızı yaptıgımız her sucu bilen o dur.Tanrı her halukarda kainataki dengeler üzerine insan oglunu yarattı bu mükemmel düzende maalesef karsı cıns yerine hemcinslerine ilgi duyanlarda vardır biz onları yok sayamaz görmezden gelemeyiz.Tanrı yoluna kendini adayan ve duygularına gem vuranlar hic süpsesiz mükafatlandırılacaktır.eger herhangi bir kimse esini hemcinsinden secerse bize onlara tepkisiz kalmak düser aramızda yer almak istediklernde de anlamaya calısmak bize yakısandır.ben inanıyorum ki Tanrı bagıslayıcıdır Tanrı YHVH hepizi bagıslasın.

Anonim
    Pasif

Sayın Bluebottle,
    Eşcinsellikle ilgili düşüncelerimizi bildiğiniz halde tekrar tekrar aynı konuya girmenize bir anlam veremedim. Bu konuyu bu forumda uzun uzadıya tartışmıştık zaten. Bizler eşcinselliğin Kutsal Kitap’a göre günah olduğunu ayetlerle vurguladık, siz de sürekli olarak iki eşcinselin birbirlerine olana aşklarının ve tutkularının kutsallığını savundunuz ve hala da savunmaya devam ediyorsunuz. Burada bu konu hakkında daha fazla söz söylemek, yorum yapmak istemiyoruz.

Anonim
    Pasif

sayın arkadaşımız demişki allahın kitabında eşc,nselliğin günah olduğuna dair bana kanıt gösterin.sevgili kardeşim allah bu yüzden lut kavmini naıl helak ettiğini anlatıyor.bundan daha başka ne kanıt istiyorsun. eşc,nsellik iğrenç bir olaydır.

Anonim
    Pasif

Sayin Suna,

Siz de dahil olmak uzere bircok uye aksi soylenmeden argumanlarini surekli olarak yeniliyor. Forum demokratik bir olusumu ifade eder. Baska insanlara uye olma ve mesaj yazma hakki vererek onlarin dusuncelerini ortaya koymalarini sagliyorsunuz. Dusuncelerinizin ve incil yorumlamalarinizin degistirilmez oldugunu dusunuyorsunuz lutfen bir grup olarak Blog aciniz. Forum aciyorsaniz karsi fikirden kisilerin soylemlerine de yer vermeniz, bunlara karsi sabirli olmaniz gerekmektedir.

Zaten birkac ay once entry’lerime aldigim cevaplardan yilmis, moralim bozuk sekilde forumdan bir sureligine ayrilmistim. Dun bir goz atmak icin gireyim derken dayanamayip yazdim tekrar. Evet ayni seyleri soyluyorum, cunku dusunce ve duygularimi kanitlamak icin alinti yapma ihtiyaci duymuyorum.

Bu arada escinsellik bir egilim degildir. Buradaki forumda yazan arkadaslarin kacinin cocukluktan beri yedigi ictigi ayri gitmeyen dostlari kendilerine escinsel olduklarini itiraf etti? Boyle bir durumla karsilasanlar escinselligin basindan beri orada oldugunu fark edeceklerdir; dogalligini algilayacaklardir.

Sanirim bu sozlerim de bir sey ifade etmeyecek. Neyse, sesimin en azindan birkac kisiye ulastigini umuyorum.

Anonim
    Pasif
    bluebottle;10851 wrote:
    Sayin Suna,

Siz de dahil olmak uzere bircok uye aksi soylenmeden argumanlarini surekli olarak yeniliyor. Forum demokratik bir olusumu ifade eder. Baska insanlara uye olma ve mesaj yazma hakki vererek onlarin dusuncelerini ortaya koymalarini sagliyorsunuz. Dusuncelerinizin ve incil yorumlamalarinizin degistirilmez oldugunu dusunuyorsunuz lutfen bir grup olarak Blog aciniz. Forum aciyorsaniz karsi fikirden kisilerin soylemlerine de yer vermeniz, bunlara karsi sabirli olmaniz gerekmektedir.

Zaten birkac ay once entry’lerime aldigim cevaplardan yilmis, moralim bozuk sekilde forumdan bir sureligine ayrilmistim. Dun bir goz atmak icin gireyim derken dayanamayip yazdim tekrar. Evet ayni seyleri soyluyorum, cunku dusunce ve duygularimi kanitlamak icin alinti yapma ihtiyaci duymuyorum.

Bu arada escinsellik bir egilim degildir. Buradaki forumda yazan arkadaslarin kacinin cocukluktan beri yedigi ictigi ayri gitmeyen dostlari kendilerine escinsel olduklarini itiraf etti? Boyle bir durumla karsilasanlar escinselligin basindan beri orada oldugunu fark edeceklerdir; dogalligini algilayacaklardir.

Sanirim bu sozlerim de bir sey ifade etmeyecek. Neyse, sesimin en azindan birkac kisiye ulastigini umuyorum.

Geçenlerde bende Kutsal Kitap ışığında herkesin farklı farklı görüşlerini açıklamasını ve birbirimizi anlamamız gerektiğini ifade etmiştim. Ki böylede olmalı… Ama siz Kutsal Kitap ışığında düşüncelerinizi açıklamıyorsunuz, siz Kutsal Kitapın en büyük günahlarından biri olan eşcinselliği kelime oyunlarıyla insanlara kabul ettirmek istiyorsunuz.

Anonim
    Pasif

BURÇ;10853 wrote:
    Geçenlerde bende Kutsal Kitap ışığında herkesin farklı farklı görüşlerini açıklamasını ve birbirimizi anlamamız gerektiğini ifade etmiştim. Ki böylede olmalı… Ama siz Kutsal Kitap ışığında düşüncelerinizi açıklamıyorsunuz, siz Kutsal Kitapın en büyük günahlarından biri olan eşcinselliği kelime oyunlarıyla insanlara kabul ettirmek istiyorsunuz.

Sayın bluebottle,
    Sevgili Burç’un söylediklerinin tümüne katılıyorum. Bu forum zaten herkesin farklı görüşlerini açıkladığı, paylaştığı bir platformdur ve bunun için vardır. Ama siz eşcinsellik gibi Tanrı’nın nefret ettiği bir günahı kabul ettirmekte ısrar ediyorsunuz. Böyle bir oldu bittiyi kabul edeceksek Kutsal Kitabımızı hiç okumayalım.. Bırakalım kiliselerimiz ve toplumlarımız iyice yozlaşsın, öyle mi? Bunu kabul etmemiz mümkün değildir! Pavlus Korint’teki kilisede yaşanan zina olaylarına nasıl seyirci kalmadıysa, bizler de günahı görüp görmemiş gibi yapamayız. Siz farklı düşünüyorsunuz, saygımız elbette vardır, ancak savunmanızı destekleyecek Kutsal Kitap ayetleri gösteremiyorsunuz.. Buyrun, iddialarınızı hangi Kutsal Kitap ayetlerine dayandırıyorsunuz, biz de öğrenelim de bilgimiz artsın.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

EŞCİNSELLİK

Hayır kardeşler…
    Kutsal kitap, eşcinsellikten söz etmektedir.
    Kelime anlamı aynı olmasada, özü aynıdır.
    Yar.19: 4-5 Onlar yatmadan, kentin erkekleri -Sodom’un her mahallesinden genç yaşlı bütün erkekler- evi sardı. Lut’a seslenerek, «Bu gece sana gelen adamlar nerede?» diye sordular, «Getir onları da yatalım
    Sadom kentinde Lut’a gelen iki konuğu oranın halkı neden istemekteydi?
    Neden onlarla yatma arzusu içerisindelerdi?
    Bu eylem hemcins arzusu, yani eşcinsellik degilmidir?

Rom.1: 24-27 Bu yüzden Tanrı, birbirlerinin bedenlerini aşağılasınlar diye, onları yüreklerinin tutkuları içinde ahlaksızlığa teslim etti.
    Tanrı’yla ilgili gerçeğin yerine yalanı koydular. Yaradan’ın yerine yaratığa tapıp kulluk ettiler. Oysa Tanrı sonsuza dek övülmeye layıktır! Amin.
    İşte böylece Tanrı onları utanç verici tutkulara teslim etti. Kadınları bile doğal ilişki yerine doğal olmayanı yeğlediler.
    Aynı şekilde erkekler de kadınla doğal ilişkilerini bırakıp birbirleri için şehvetle yanıp tutuştular. Erkekler erkeklerle utanç verici ilişkilere girdiler ve kendi bedenlerinde sapıklıklarına yaraşan karşılığı aldılar.

Kadınlar doğal olmayanı yeğlediler denilmekte,
    Erkekler erkeklerle ilişkilere girdiler denilmekte.
    Bu anlatımlar eşcinsellik degilmidir.
    O kişiler bu adımları atarlarken, severek yapmamışlarmıdır?
    Yaradanın yerine, Tantının yarattığı yaratığa tapmamışlarmıdır?
    Bu eşcinsellik terimiyle aynı degilmidir?
    İlla eşcinsel mi yazması gerekmektedir Kutsal Kitap’ta.
    Bu tür ilişkilerin doğal olmadıgından söz ediyor Tanrı.
    Ahlaksızlık olduğunu, kendi yüreklerinin tutkusu olduğunu anlatıyor.
    Yürek tütkusu benliktir kardeşler.
    Kişinin kendi aldığı kararlardır.
    Ruhtan yoksun, dünyasal memnuniyetlerin ardında koşma kararlarıdır.
    Bu kişiler aslında acı çekmektedirler, kendi düşüncelerini ve eylemlerini insanlara haklı çıkarmak için çırpınmaktadırlar.
    Kendilerinden ve çevrelerinden örnekler sunmaktadırlar.
    İsyan etmektedirler aslında, haykırmaktadırlar.
    Yürekelrindeki sızı, onlara biryerlerde hatalar yaptıklarını söylemektedir çünkü.
    Ne derece duyabilmekte ve işitebilmektedirler ki acaba.
    Yaşamlarının her anında, o sızı var olacaktır.
    Yapılnası gereken tek şey ise, TÖVBE dir.
    1.Ko.6: 9-10 Günahkârların, Tanrı Egemenliği’ni miras almayacağını bilmiyormusunuz? Aldanmayın! Ne fuhuş yapanlar Tanrı’nın Egemenliği’ni miras alacaktır, ne puta tapanlar, ne zina edenler, ne oğlanlar, ne oğlancılar, ne hırsızlar, ne açgözlüler, ne ayyaşlar, ne sövücüler, ne de soyguncular.
    Dikkat edin ne diyor Tanrı.
    Oğlanlar, oglancılar…
    Bu sözü görmemezlikten gelemeyiz.
    Eşcinse eğilimi olan kişilerden sözediyor burada.
    Bu kişilerin göksel egemenlikte yeri olmadığından sözediyor.
    Bu kişiler, ben şöyle yapıyorum, şuraya gidiyorum, bu etkinliğe katılıyorum, seviyorum, sadece bir eşim bulunmakta gibi sözlerle kendisini aldatmaktadır.
    O kişiye tavsiyem…
    İnsanı ikna etmeye uğraşarak zamanını yitirmesin.
    Tanrı ile yüzleşsin.
    Unutmasın ki, Tanrı hepimizi çok sevmekte. Ayrım yapmadan. Fark gözetmeksizin.
    O’na kulak versin sadece, bizlere anlatacagına O’na anlatsın bu sorununu.
    Yardım dilensin. Yeterki istesin, yanıt alacaktır.
    1.Ko.6: 11 Bazılarınız böyleydiniz; ama yıkandınız, kutsal kılındınız, Rab İsa Mesih adıyla ve Tanrımız’ın Ruhu aracılığıyla aklandınız.
    Tanrı bilmekte bizlerin ne kadar günahlı olduğumuzu.
    İsa Mesih biz günahkarları kurtarmak için Çarmıh’ta bedel ödedi.
    Kanını akıttı, bedenini sundu.
    Günahı görüp te, yok saymak ve yola devam etmek o günahla,
    Tanrı’ya yüz çevirmek demektir.
    Günahı görüp aklanmaksa, Tövbe ile mümkündür.
    2.Ko.5: 17 Bir kimse Mesih’teyse, yeni yaratıktır; eski şeyler geçmiş, her şey yeni olmuştur.
    Günahın büyüğü küçüğü yoktur kardeşler.
    Yeterki günahımızı görüp tövbe edebilelim.
    Mesih’te kalabilelim. Yeni bir yaşama kavuşabilelim.
    Geçmiş her zaman karanlıktır.
    Mesih dünyaya ışık olmuştur.
    O ışıgın ardından gidebilelim ve bizlerde o ışığı yansıtabilelim.

Sevgiyleeeee

15 yazı görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 85)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.