Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL

• Bu konu 39 izleyen ve 99 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 91 ile 100 arası (toplam 100)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

@Aria 17562 wrote:

Sevgili virandede,önceki mesajımda komik bir noktaya değindiğimi yazmışsınız.Size küçük de olsa tebessüm ettirebildiysem ne mutlu.O halde bir komik haber daha vermek istiyorum.Önceki mesajlarımda eğer okuma şansınız olduysa eşimle Hrıstiyanlık hakkında konuştuğumu ve katı tepkiler aldığımı yazmıştım.Bu gün yine konuştuk ve Kur’anı okurken hiç bir şey hissetmediğimi bomboş olduğumu vs.yineledim.O da boş durmuyor tabii.beni hak yola çevirmeye uğraşıyor bunun içinde fakülteden ilahiyatçı bir doçent bulmuş benim için bir görüşme ayarlıyormuş.Elim mahkum gidicem ben oraya da…çok bilgilenmem lazım çoookk.Sıkı bir kapışma beni bekliyor…Lütfen dua edin benim için,eşim için,doğru yola birlikte ulaşmamız için…teşekkürler…

Merhaba Aria arkadaşım,

Aslında O eşinizin bulduğu ilahiyatçı doçent ile işiniz çok kolay. Kendisinden önce var olanları çok kez doğrulayan bir inanç, yine aynı olguları neden inkar etmeye kalkışır? İşin aslı sadece ve sadece Amentü ise insanlığı çok aşırı şekilde bağlayan, bir çok olgu nereden ve kimler tarafından türetilmiştir? Kıssas Yeni Ahid ile sevgiye dönüşmüş iken en son ve en doğru benim diyen Kuran neden taa en başa dönmüştür? Bizi Musa’ya Devut’a ve İsa’ya kitap verdik diye yeminler ederek onları kabül eden ve doğrulayan bu anlayışın kıssan beklentileri nelerdir? Bu İsa’ ve onun sözlerini sonradan oluşan İncil i inkar manasına glmez mi? gibi başlarsınız. Size kolaylıklar dilerim. :)

Anonim
    Pasif

Sevgili Vatan,elbette söyediğin gibi konuya gireceğim.Hatta sevgili Tuba’nın namaz ile ilgili verdiği bilgileri,İslamiyetin putperest inanışlarla ilgili devam ettirilen alışkanlıklarını,pagan yanlarını vs.tevratta ve zeburda namazla ilgili hiç bir şay yazmadığını da anlatacağım tabii. Ama dinleyene:))Adamlar bu kutsal kitapların değiştirildiğini iddia ettiğinden onlara bu kitaplardan örnek vermek boş bir çabalayış olacak.Ama direneceğimm…

Anonim
    Pasif

Sevgili Tuba,yazdıkarına küçücük bir şey da ben ilave ederek seni desteklemek istiyorum.Bizlere de bebeklerimiz 40 günlük olunca 40 çıkarma merasimi yapmayı öğrettiler.40 tane taş suya atılır bebek o suda dualar eşliğinde yıkanır. ve bu da Kur’an da yazmaz, sadece bir gelenektir.
    sanırım duruma bakılırsa azıcık da çalıntı…

Anonim
    Pasif

merhaba siz tanrı sözüyle cevap vere bilirim kendim birşey eklersem olumsuz olur………… halleluya Eskiden Çivi yazısı vardı ve insanlar anlatmak istediklerini herhangi bir şeyi şekiller ve resimler yoluyla değişik işaretler kullanarak anlatırlardı. Ve hala günümüzde de bu kullanılıyor. Özellikle trafikte yol boyunca dizili olan levhaların hepsinin bir anlamı var, hepsi bir şeyi anlatıyor. Sadece trafikte değil ama bir çok alanda bu işaret dili kullanılıyor. Siyasi partilerin, değişik gurupların bile işaretleri var. Ve birisi o işaretleri yaptığı zaman o kişinin neye inandığını veya düşüncesinin ne olduğunu yaptığı işaretlere bakarak anlayabilirsiniz.yani doğan insana biz yön veremeyiz o geleceye ayit olan bir meyvedir.. seçmeşansıyok ki anna yada babasını dininide önceden seçsin adaletsiz olur bence………………..!

Günümüzde hala her dinin ve ideolojinin tarihsel özelliklerini yada inançlarını yansıtan görsel bir simgesi vardır. Örneğin; İslamiyet ayın bir evresi olan hilal ile simgeleniyor. Marksçılık emeği anlatan orak ve çekiç ile simgeleniyor. Çağdaş Musevilik inancıda Yahudilerin bir simge olarak bitişik eşkenarlı altıgen şeklinde olan Davut yıldızını kullandıklarını görüyoruz. Bu yıldız Tanrı’nın Davut ile yaptığı antlaşmayı ve O’nun tahtının sonsuza dek sürecek olduğunu ve soyundan bir kurtarıcının geleceğini simgeler. eleştirmek siz işniz degil siz eleştirmekyerine bana ve tüm imanlı kardeşlere bence dua etmeniz gerekir………..teşekürler tanrım sen biz sevgiyi verdinhalleluyayes-hamdolsun…………….

Anonim
    Pasif

Yahudi ve Hiristiyanlar “Hz. Ibrahim bizdendi” iddiasindalar. Kur’ân onlari söyle susturuyor: “Ey ehl-i kitab! ibrahim hakkinda niçin çekisiyorsunuz? Halbuki hem Tevrat, hem Incil ondan sonra indi. Aklinizi kullanmiyor musu- nuz?” (Âli imrân, 65).

Fakat İncil’de ise isanın ibrahimden önce Ben varım sözü var kurandaki bu ayete karşı bana hangi deliller ile İsa’nın ibrahimden önce olduğunu ispatlayabilirsiniz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Anonim
    Pasif

Sayın Hiyjenik Mikrop. Soruyorsunuz?.

Yahudi ve Hiristiyanlar “Hz. Ibrahim bizdendi” iddiasindalar. Kur’ân onlari söyle susturuyor: “Ey ehl-i kitab! ibrahim hakkinda niçin çekisiyorsunuz? Halbuki hem Tevrat, hem Incil ondan sonra indi. Aklinizi kullanmiyor musu- nuz?” (Âli imrân, 65).

Fakat İncil’de ise isanın ibrahimden önce Ben varım sözü var kurandaki bu ayete karşı bana hangi deliller ile İsa’nın ibrahimden önce olduğunu ispatlayabilirsiniz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın hyjenik mikrop;
    Kuranda ki bu sureyi göstermişsiniz.bildiğiniz gibi Ehli Kitap denilirken hrıstıyanlardan bahsediliyor. ve yine bildiğinizi tahmin ederek diyorum ki O dönem Kutsal Kıtap vardı ,biliniyordu ve İslam peyganberi zamanında okunuyordu.Okunduğuna göre ,Kutsal Kıtap, hakkında Müslümanlar bir hayli bilği sahibiydiler.
    İspat etmemizden bahsediyorsun.

Neyi ispat etmeliyiz ?,
    Verilen Ayet’in doğruluğunu mu.?
    size..şunu sorsak Peki Siz ispat edebilirmisiniz.?
    Siz ispat etmeye kalkarsanız,bu arada Kutsal Kıtap’ımızın o dönem var olduğu gerçeğini de sergilemiş olursunuz.

Bizim için en büyük ispat ,inandığımız,Kutsal Kıtap’ımızın kendisidir.

Kutsal Kitab’ın Tanrısı sonsuzdur. Zaman ve zamanın kaynağının ötesindesir.Zaman kavramının ötesinde olmadığı bir zaman olmamıştır.
    Çıkış 3:14,
    Habakuk 3:6;
    Tesniye 33:26, 27
    Yalnızca Tanrı sonsuzdur.

İsa Mesih’in doğumunu önceden bildiren Mika Peygamber şöyle der:

“Onun kökeni öncesizliğe,zamanın başlangıcına dayanır. Mika 5:2

İşaya, İsa Mesih’in doğumundan bahsederken diğer adların yanısıra bu çocuğa “Sonsuz Baba” denileceğinden bahseder.İşaya 9:6

İsa, “İbrahim doğmadan önce Ben varım”
    Yuhanna 8:58
    Der.
    Dikkatinizi çektimi bilmiyorum.
    “Ben vardım” sözünü değil, şimdiki zaman olan ben varım ‘ı kullanmıştır.
    İsa Mesih, sadece daha önceden varolmuş olan bir varlık olmuş olsaydı; ‘İbrahim olmadan önce Ben vardım’ ” sözünü kullanırdı.
    “Vardım”Yani geçmiş zaman.
    “Varım” yanı o dönemden ,bu güne Kullanılan kelime varlığını hala sürdürdüğünün ifadesidir.

Yani kısaca İsa Mesih,kendisinin her zaman var olduğunu belirten ‘Ben varım’ kelimesini kullanmıştır.”
    Bu tanım kesin ve net olarak kullanılmıştır.
    Ben Varım’ kelimesi varoluşun sonsuzluğunu, tüm İbrani tarihinde İsa’nın varlığını iddia eder.”

İsa için zaman kavramı yoktur. Beden aldığı bir zaman yoktu; ve beden almadığı bir zaman da olmayacaktır. İsa’dan bahsederken ‘O vardı’ diyemeyiz. İsa’da zaman kavramının dışında olan bir Tanrı görüyoruz. Bu Tanrı İbrahim’in, İshak’ın ve Yakub’un Tanrısı’dır. Bu Tanrı zamandan önce de vardı, ve zamandan sonra da var olacaktır.”

Galatyalılar 3:7de
    Pavlus şu noktalara değinir:

· “Öyleyse şunu bilin ki, İbrahim’in gerçek oğulları iman edenlerdir.”
    “İster Yahudi olsun, ister Yahudi olmasın, İbrahim’in imanını sürdüren,
    İbrahim’in oğludur. İbrahim’in ailesi, ete değil imana dayanır”

Kutsakl Kıtap’ımız, Tanrı’nın öteki ulusları imanlarına göre aklayacağını önceden görerek, Pavlus, İbrahim gibi aklanmanın İbrahim gibi Tanrı’ya teslim olan herkesin, erişebileceği bir kutsama olduğunu söyler.
    Bu kişiler, İsa’ya vaftiz olarak bu vaadin mirasçısı olur. Dolayısıyla “diğer uluslar,” yani Yahudi olmayanlar da bu kutsamayı paylaşır (Galatyalılar 3:27-29).
    ·
    “İbrahim’e, ‘Bütün uluslar senin aracılığınla kutsanacak’ müjdesini önceden verdi.”
    “Müjde” kelimesi iyi haber” demektir. Müjde gerçekten de, gerek Yahudi olan gerek olmayan tüm insanlık için iyi haberdir. Dolayısıyla “bütün uluslar” iman ve Rabb İsa Mesih’te vaftiz olma yoluyla doğruluk, yani günahların bağışı umudunu paylaşabilir ve İbrahim ile soyundan olana vaat edilenlerin mirasçısı olabilir (Galatyalılar 3:16, 27-29),

Esenlikle.halleluya

Anonim
    Pasif

@Saba 21457 wrote:

Sayın hyjenik mikrop;
    Kuranda ki bu sureyi göstermişsiniz.bildiğiniz gibi Ehli Kitap denilirken hrıstıyanlardan bahsediliyor. ve yine bildiğinizi tahmin ederek diyorum ki O dönem Kutsal Kıtap vardı ,biliniyordu ve İslam peyganberi zamanında okunuyordu.Okunduğuna göre ,Kutsal Kıtap, hakkında Müslümanlar bir hayli bilği sahibiydiler.

Neyi ispat etmeliyiz ?,
    Siz ispat etmeye kalkarsanız,bu arada Kutsal Kıtap’ımızın o dönem var olduğu gerçeğini de sergilemiş olursunuz.

Kutsal Kitab’ın Tanrısı sonsuzdur. Zaman ve zamanın kaynağının ötesindesir.Zaman kavramının ötesinde olmadığı bir zaman olmamıştır.

İşaya, İsa Mesih’in doğumundan bahsederken diğer adların yanısıra bu çocuğa “Sonsuz Baba” denileceğinden bahseder.İşaya 9:6

Der.
    İsa Mesih, sadece daha önceden varolmuş olan bir varlık olmuş olsaydı; ‘İbrahim olmadan önce Ben vardım’ ” sözünü kullanırdı.
    “Varım” yanı o dönemden ,bu güne Kullanılan kelime varlığını hala sürdürdüğünün ifadesidir.

Yani kısaca İsa Mesih,kendisinin her zaman var olduğunu belirten ‘Ben varım’ kelimesini kullanmıştır.”
    Ben Varım’ kelimesi varoluşun sonsuzluğunu, tüm İbrani tarihinde İsa’nın varlığını iddia eder.”

İsa için zaman kavramı yoktur. Beden aldığı bir zaman yoktu; ve beden almadığı bir zaman da olmayacaktır. İsa’dan bahsederken ‘O vardı’ diyemeyiz. İsa’da zaman kavramının dışında olan bir Tanrı görüyoruz. Bu Tanrı İbrahim’in, İshak’ın ve Yakub’un Tanrısı�dır. Bu Tanrı zamandan önce de vardı, ve zamandan sonra da var olacaktır.”

Galatyalılar 3:7de
    Pavlus şu noktalara değinir:

· �Öyleyse şunu bilin ki, İbrahim�in gerçek oğulları iman edenlerdir.�
    “İster Yahudi olsun, ister Yahudi olmasın, İbrahim�in imanını sürdüren,
    İbrahim�in oğludur. İbrahim�in ailesi, ete değil imana dayanır”

Kutsakl Kıtap’ımız, Tanrı�nın öteki ulusları imanlarına göre aklayacağını önceden görerek, Pavlus, İbrahim gibi aklanmanın İbrahim gibi Tanrı�ya teslim olan herkesin, erişebileceği bir kutsama olduğunu söyler.
    Bu kişiler, İsa�ya vaftiz olarak bu vaadin mirasçısı olur. Dolayısıyla �diğer uluslar,� yani Yahudi olmayanlar da bu kutsamayı paylaşır (Galatyalılar 3:27-29).
    ·
    �İbrahim�e, �Bütün uluslar senin aracılığınla kutsanacak� müjdesini önceden verdi.�
    �Müjde� kelimesi iyi haber� demektir. Müjde gerçekten de, gerek Yahudi olan gerek olmayan tüm insanlık için iyi haberdir. Dolayısıyla �bütün uluslar� iman ve Rabb İsa Mesih�te vaftiz olma yoluyla doğruluk, yani günahların bağışı umudunu paylaşabilir ve İbrahim ile soyundan olana vaat edilenlerin mirasçısı olabilir (Galatyalılar 3:16, 27-29),

Esenlikle.halleluya

siz nereden biliyorsunuz???

Anonim
    Pasif

Bir sözü peygamberin söylemis olmasi, yeterli kanittir. Eger mahalle bakkali söylemis olsa, kanit da aranmasi istenmesi normal karsilanirdi. Mesih Isa nin sözüne gelince, o söz genis zamani ifade ediyor. Gecmis, simdiki, gelecek= Ibrahimden önce de ben varim. Bu sözü Mesih olan Isanin söylemis olmasi, dogrulugu icin yeterli kanittir.

Anonim
    Pasif

İMAN ve İbrahim Soyundan olana Vaat edilen.

Sayın hyjenik mikrop;

Neyi ispat etmeliyiz ?,

Der.

İsa için zaman kavramı yoktur. Beden aldığı bir zaman yoktu; ve beden almadığı bir zaman da olmayacaktır. İsa’dan bahsederken ‘O vardı’ diyemeyiz. İsa’da zaman kavramının dışında olan bir Tanrı görüyoruz. Bu Tanrı İbrahim’in, İshak’ın ve Yakub’un Tanrısı’dır. Bu Tanrı zamandan önce de vardı, ve zamandan sonra da var olacaktır.

Daha Önce yaptığım Paylaşım.Ve Siz bana Soruyorsunuz.!
    Sayın Hak Geldi.

“Siz nerden biliyorsunuz”diye.

Neyi nerden mi… biliyoruz.?
    Tanrı Aşkına komik olmayın.:)
    Elbette ki ,inandığımız KUTSAL KITAP’ımızdan.Biliyoruz.

Mustifi Kardeş;Sana Teşekkür ediyorum.yazın için RAB seni koruyup, bereketlesin.

Anonim
    Pasif

merhabalar uzun zamandır yazmıyordum ama bu mesaj bana yaz mam gerektiyini düşündüm..menzile birgün gitim çay kahve felan sonra mescide girdim namaz kılmak için abdest aldım sonra sanki cemat bir tutsak koyun gibi huzursuz biranda şeh geliyor dendi herkes ayağa kalktı ooo nasıl sanki tank gibi cemet yarıldı herkes şehyhe yöneldi neyse bu hikaye uzun daha sonra sabah oldu kalktık sofi çalışma var dediler tamam gidelim dedik herkes şöyle düşünüyor şeyhin tarlasında işinde çalışmak ibadetir..hata yanlız hz.muhamettin bir hadisinde işçinin hakını anlındak ter kurumadan veriniz bedavaçalışmak veda hutbesinde açıklanıyor kölelik ve insan hakı kulanma vs…açık degimi sen şimdi bana bircevap yazbakalım. dostum..hrturk büyük değilmi tarlaya vardığımızda biraz ekinler filizlenmişti ben kimseye göstermeden yerdeki ottan yanıma aldım sonra bunu eve dönünce birine sordum baharatçıya bu nedir bana verdiyi cevab nerden buldun bunu aanlatım menzil felan tütün olduğunu ancak çok iyi kaliteli olduğunu söyledi sigara yeryüzünün belası bir made adamlar allah ın ret etiyi bir şeyi ekiyor ve bunu çok büyük siğara fabrıkalarına veriyorlar……….. yanlız hiç bir işçi masrafları taşıt nmasrafları yok tohumunu dahi nerden geldiyi beli değil…ibadet yanlızcallah içinyapılır hiç bir kul başka bir kuldan üstündeğildir..siz saten yeterince biliyorsunuz şehten korkmak ahmaklıktır allahtan başka korkulacak değil sevilecek tapılacak hiç bircanlıyaktur peykamberler dahil…sizceyanlış olan nedir müslüman lık ticaret dinler ticaret için kulanıldığında siizn ebu cehilden ne farkınız varki..@menderes samancıoğlu 8625 wrote:

gerçek dini sabtırıb amarikada vatandaşlık isteyen şehller var. bunlar kim
    i temsil ediyorlar. bindikleri araba amerikan giydikleri hırkalar abancı kullan dıkları insanlar gerçek müslüman çünki onlar safi ben eleştiriyi araştırak yapıyorum
    eyer şehler seyitler bir makam sahibi iseler. ozaman isa mesihin dünyaya dönüşü neden bana açıkla yın son peykamber diye bir şey yoktur öyle olsa isa mesi dünyaya niçin geliyor. bana bu soruyu cevaplayınız kıldığınız namaaz allahrızası için kılınır şehyhin gözüne girmek için değil. o mescide girmeden hiç kimse girmiyor . o gelince komutan gibi herkes ona nazar ederek bakıyor. yazı9k lar olsun peykamberden başkasına selat ve selam getirenlere..sorularınıza açıkım ok

i

10 yazı görüntüleniyor - 91 ile 100 arası (toplam 100)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.