Beş Bin Türk Hristiyan Oldu – Star Gazetesi

• Bu konu 12 izleyen ve 21 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Kanunda geçmeyen nedenlerden dolayı asla ve asla kimse suçlanamaz. Suçun kendisi de cezası da kanunda belirlidir. Eğer misyonerlik kanunda açık olarak suçtur diye tanımlanmadıysa kimse misyonlerleri suçlu zannı altında bırakamaz.
    Nerede bu ülkenin hukukçuları hey Tanrım ya…

Anonim
    Pasif

sevgli Kores,’kişi kendini,çevresinden,ailesinden gelecek tepkileri karşılamaya yeterli hissetmiyor’ yazmışsınız.Haklısınız.Bir kaç gün önce eşime hrıstiyanlığa kendimi daha yakın hissettiğimi anlattım.Aldığım cevapları tahmin bile edemezsiniz.İçim yandı acıdı adeta.Beni çok sevdiğini ve hatta benim için akılalmaz şeyler yaptığını ve yapabileceğini de bildiğim eşim;’ben hrıstiyan eş istemiyorum.Boşanma sebebi olur’dedi.İslamın nurunu nasıl görmezsin şaşı olman gerek görmemen için dedi.Kaptan Cousteau bile Cebelitarık boğazında tatlı su ile tuzlu suyun birbirne karışmadığını görmüş ve bu Kur’an da bu yazdığı için müslüman olmuş.Bu ve buna benzer örnekler sıraladı.Şimdi tüm zamanını ve enerjisini beni doğru yola döndürmek için harcıyor.Beni kaybetmek istemiyormuş.Anlatamıyorsunuz;nasıl kabolacağım ben,inanç değişikliği bedenen başka yerlere transfer etmiyor,ışınlamıyor beni.Ve bir de yine anlatamıyorsunuz ki,asıl o sözleri sarfedince,kaybetmiş olmadımı zaten beni…..

Anonim
    Pasif

Sevgili Aria,

Duyuru Panosu bölümünde, Tuba’nın yazmış olduğu, “Müslüman Değiller!!!” başlıklı yazıların tümünü okursanız, eşinize de vereceğiniz bir cevabınız olur.

Bu sorunlarınızı paylaştığınız için seviniyor ve sizleri tebrik ediyoruz. Her konuda yardımcı olacak ve sizler için dua edeceğiz. Şimdilik sadece şunu söylemekle yetineceğim: ÖNCE RAB, SONRA RAB, DAHA SONRA YİNE RAB.

Rab, Barış Prensidir ve seninledir. Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Sevgili Aria,
    Müslümanların, müslüman olmayanları, müslüman olmuş gibi gösterme merakları var ne yazık ki. Gerçekler tabi ki öyle değil. Bu konuyla ilgili bir yazı alıntılamıştım, şu linkten; http://www.incilturk.com/islamiyet/custo_ve_Armstrong.htm
    Yanızca fransız denizci değil, astronot amstrong’un da kendisini müslüman yapan islam alemine gerekli resmi makamlara gönderdiği yazılar vardır. Bu linkte o mektupları bulacaksınız. Rab yardımcınız olsun. Ama siz de kararlı olun. Kocanızın aslında kör ve düşünmeden çoğu yalanı kabul ettiğini ona gösterin. Yılmayın. Sevginizi her zaman gösterin ama gerçekleri arayışınızdan ödün vermeyin. Bu bir zaman sonra eşinizde saygı uyandıracaktır ve onun sahip olduğu yanlış bilgilere verdiğiniz cevaplar onu bir yerden sonra mutlaka düşünderecektir. Umarım başkalarının ne diyeceğinden korkup, çekinip kendi içinde de olsa sorgulamayı durdurmaz. Umarım o da sizin gibi gerçeği merak eder. Bize tüm sorularınızı sorun. Seve seve yanıtlarız.

Anonim
    Pasif
    Aria;17545 wrote:
    sevgli Kores,’kişi kendini,çevresinden,ailesinden gelecek tepkileri karşılamaya yeterli hissetmiyor’ yazmışsınız.Haklısınız.Bir kaç gün önce eşime hrıstiyanlığa kendimi daha yakın hissettiğimi anlattım.Aldığım cevapları tahmin bile edemezsiniz.İçim yandı acıdı adeta.Beni çok sevdiğini ve hatta benim için akılalmaz şeyler yaptığını ve yapabileceğini de bildiğim eşim;’ben hrıstiyan eş istemiyorum.Boşanma sebebi olur’dedi.İslamın nurunu nasıl görmezsin şaşı olman gerek görmemen için dedi.Kaptan Cousteau bile Cebelitarık boğazında tatlı su ile tuzlu suyun birbirne karışmadığını görmüş ve bu Kur’an da bu yazdığı için müslüman olmuş.Bu ve buna benzer örnekler sıraladı.Şimdi tüm zamanını ve enerjisini beni doğru yola döndürmek için harcıyor.Beni kaybetmek istemiyormuş.Anlatamıyorsunuz;nasıl kabolacağım ben,inanç değişikliği bedenen başka yerlere transfer etmiyor,ışınlamıyor beni.Ve bir de yine anlatamıyorsunuz ki,asıl o sözleri sarfedince,kaybetmiş olmadımı zaten beni…..

Sevgili Kardeşim seni çok iyi anlıyorum. Bu sıkıntıları ailenden, dostlarından, iş arkadaşlarından mutlaka göreceksin belki bazıları hadlerinide aşabilir. Sen samimi olduğun sürece Rab senin yanında olacaktır. Ve bilmen gereken en önemli şey, İsevilikte Çarmıhı yüklenmen gerek. Gizli kabul edenlerle kendini herkese açıklayanların farkını rab hissettirecektir. Rab bu konuda seninle olsun.
    Kaptan Cousteau’nun Hristiyan iken Müslüman olduğuna dair tek bir kanıt olmayıp sadece sözde iken, Müslüman olmadığına dair kendi çevresinden,ailesinden,araştırma merkeznden yazılı belgeler vardır.

Mucizelere gelince sevghili kardeşim, Müslümanlar yine kendi menfaatleri için dinin tepesinde bulunanların uydurduğu mucizeler tarafından kandırılmaktalar. Örnek verecek olursak, Tsunami sonrası çıktığı iddia edilen yarı insan yarı balık , çölde tresmedildiği söylenen yarı timsah yarı insan, gökyüzünde sabah ezanında beliren göz, fareye benzer bir yaratığa benzediği görülen ürdünlü kız ve benzeri sıralamaya kalkarsak bunların örneklerini çoğpaltabilriiz. Ama işin komik yanı ise bu sahte mucizlerei yayınlayanların yalanları belgeleri ile düşürüldüğü halde hala başka başka mucizler yaratıp yayınlamalarıdır.,
    Bak bir mucizede benden arkadaşlarıma. Beklenilen Mehdi kendi kendine isim takan Harun Yahya…( Bu arada Rabbin hiç peygamberi tebliğcisi kendisine lakap takmamamıştır. onlar için en güzel lakabı yaşayanlar takmıştır.)
    Gerçekleri bileceksiniz ve gerçekler sizi özgür kılacak..
    rabde kalmanız rabbi bulmanız dileği ile…

DANİEL WİCKWİRE’nin 100 SORUDA KURANI KERİM VE KUTSAL KİTAP’ı okumanızı öneririm…
    Yazar’ın künyesi çok başarılı bir grafik çizdiğini gösteriyor yani öyle kulaktan duyma bir yazarlık yapmadığı gibi, ömrü din araşatırmalarında geçmiş diyebilirim.

Anonim
    Pasif

@Aria 17545 wrote:

Aria kardeşim,
    Neler hissettiğini anlıyorum. Ben de ailemde ne zaman Hristiyanlık hakkında konuşsam, net olmasa da iğneli iğneli tepkiler geliyor. Ailemden birşey saklamayı sevmediğimden kiliseye gittiğimi ve pederle görüşmemi de anlatmıştım. “Peder de seni kendi yanına çekmeye çalışmış” dediler…ki konuştuğumuz konu politika ve Atatürk’tü. Nerden nereye anlam çıkarıyorlar.

Bence eşinizi bir daha karşınıza alın ve onunla ciddi bir biçimde konuşun. Dininizi serbestçe tayin etmenizin sizin bir hakkınız olduğunu, ancak bu değişimin içinizdeki sevgiyi eksiltmediğini filan belirtin, ve bu kararınıza saygı duymasını isteyin.
    Ne kadar faydası olur orasını bilemiyorum tabi ama, sizinle aynı durumu yaşadığımdan tavsiye vermeden edemedim..

Anonim
    Pasif

@prosefhi 17673 wrote:

Aria kardeşim,
    Neler hissettiğini anlıyorum. Ben de ailemde ne zaman Hristiyanlık hakkında konuşsam, net olmasa da iğneli iğneli tepkiler geliyor. Ailemden birşey saklamayı sevmediğimden kiliseye gittiğimi ve pederle görüşmemi de anlatmıştım. “Peder de seni kendi yanına çekmeye çalışmış” dediler…ki konuştuğumuz konu politika ve Atatürk’tü. Nerden nereye anlam çıkarıyorlar.

Bence eşinizi bir daha karşınıza alın ve onunla ciddi bir biçimde konuşun. Dininizi serbestçe tayin etmenizin sizin bir hakkınız olduğunu, ancak bu değişimin içinizdeki sevgiyi eksiltmediğini filan belirtin, ve bu kararınıza saygı duymasını isteyin.
    Ne kadar faydası olur orasını bilemiyorum tabi ama, sizinle aynı durumu yaşadığımdan tavsiye vermeden edemedim..

Aynı problemi çoğu insan yaşıyor,yani sadece evliler değil,kız arkadaşı,erkek arkadaşı olanda yaşıyor,sonradan doğru yolu görüp,Mesih İsa nın yoluna girenlerde bu sıkıntı hep var,e tabi partneriyle büyük bir çelişki içine düşüyor.

Ben sevgili Aria’nın eşi için demiyorum ama çoğu insan kulaktan dolma bilgilerle yaşıyor,dini’ni,hayatını…O at gözlüklerini ilk önce çıkartmak gerek,O gözlüklerde kolay kolay çıkmaz sevgili prosefhi…

Rab im kalplerine dokunsun,onlarıda doğru yola sevk etsin ! Amin †

7 yazı görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.