ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Türklük, Hristiyanlik Beş Bin Türk Hristiyan Oldu – Star Gazetesi

 • Bu konu 12 izleyen ve 21 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25956
  Anonim
  Pasif

  Beş bin Türk Hıristiyan oldu

  ÖZLEM YILMAZ’IN KALEMiNDEN MiSYONERLiK DOSYASI

  Misyonerlik faaliyetleriyle ilgili kuşkular sürüp gidiyor. Misyoner oldukları için Malatya’da üç kişi öldürülürken, Türkiye’de sonradan Hıristiyan olan Türkler’in sayısının beş bin olduğu belirtiliyor.


  MALATYA’DA yaşanan vahşet üzerine star’ın başlattığı misyonerlik dizisi, bugün de suçlananlara yani misyonerlerin savunmasına yer verdi. Misyonerliğin her dinin inananlarınca yapılması gereken bir şey olduğunun altını çizenlerden kendisini ‘Türk Hıristiyan Danışmanı’ olarak tanıtan Murat Aydın, bugüne kadar Türkiye’de 5 bin kişinin Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçtiğini söyledi. star’a açıklama yapan bir grup misyoner ‘Malatya’da yaşanan vahşi saldırıyı tabi ki doğru bulmuyoruz. Ama kesinlikle de nefret etmiyoruz. Bu bu kötülükleri yapanlar için Tanrı’ya dua ediyoruz. Yüreklerinde Tanrı sevgisi olsun diye’ diye konuştu.

  DUA EDİYORUZ

  KUTSAL Kitap Araştırma Merkezi tarafından yapılan açıklamada ‘Biz güzel ülkemizde mozaik olduğumuzu düşünerek, bu güzel ülkemizde barış ve kardeşlik içinde al yaldızlı bayrağımızın altında bu ülkede Türk Hıristiyanlar olarak sonsuza dek yaşayacağız ve Anayasamızın 24. maddesine her zaman saygımızdan dolayı da hizmetlerimizi yürütmeye devam edeceğiz. Bu kötülükleri yapanlar, ne yaptıklarını bilmiyorlar. Güzel ülkemizi dünyaya kötü imajla yansıtıyorlar. Biz Türk Hıristiyanlar olarak buna Tanrı’nın sevgisiyde ‘Dur’ diyeceğiz. Tanrı ülkemizi ve insanlarımızı her kötülükten korusun’ dendi.

  ‘HİZMETÇİLERİZ’

  KENDİSİNİ ‘Türk Hıristiyan Danışman’ olarak nitelendiren Murat Aydın ise şöyle konuştu: 20 yıl önce İslam inancındayken, İncil’e inandım. 20 yıldır bu ülkede Hıristiyan danışmanlığı yapıyorum. İnsanlar bizi aradığı zaman biz onlara inancımızı anlatıyorsak bu misyonerlik mi oluyor? Ben çalışıp vergimi veriyorum. İnancımı zorla anlatmıyorum. Misyonerlik ‘Tanrı katındaki hizmetçi’ demektir ve bu suç değildir. TCK’nın 24. maddesinde ‘Herkes vicdan, inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir. Kimse ibadeti, dini ayin ve törenlere katılmaya, dini inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz. Dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz’ der. İslam dininden dönüp Türk Hıristiyan olan 5 bin kişi var.

  KUTSAL Kitap Araştırma Merkezi’ni arayan kişilere bilgi verip, İncil yolladıklarını söyleyen Aydın, kitapları ücretsiz vermelerinin nedenini anlatırken de ‘Çünkü biz araştırma merkeziyiz. ‘İnsanlar bana gelsin diye promosyon yapıyorum. Ayrıca insanlarımız maalesef inancımız hakkında yanlış şeyler biliyor. Bu yanlış düşünceleri düzeltmek anlamında onları aydınlatmak açısından ücretsiz kitap dağıtıyoruz. Aydınlatmaya devam edeceğiz’ diye konuştu.

  SUÇ YOK SUÇLAMA İSE ÇOK
  TÜRKİYE Kurtuluş Kiliseleri Hukuk Temsilcisi Orhan Kemal Cengiz ise ‘Misyonerlik suç olmadığı gibi, Türk hukukunda adı bile geçmiyor. Ortada suç değil, sürekli suçlama olduğundan onun cezasını da bu örnekte olduğu gibi birileri çıkıp veriyor. Öyleyse ya birileri misyonerliği Ceza Kanuna koysun ve ‘bu suçtur’ desin, ya da bu propagandadan vazgeçilsin. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Ankara Ticaret Odası’na ve yerel gazetelere dek bu propagandayı herkes yapıyor. Aslında bu insanları toplasanız, büyük bir caminin avlusunu ancak doldururlar’ dedi.

  ‘PARANOYA VAR’
  AVUKAT Cengiz ‘Acıklı olan, herkes bir şekilde bu cadı avına katkıda bulunuyor. Biz kimseyi hedef göstermedik. Bu olay, hükümete mal edilecek bir sorun değil, bu Türkiye’nin kollektif bir sorunu. Ortada bir paranoya var ve bu sürekli kaşınıyor. Türkiye’de bir Müslümanın Hıristiyan olması tahammül edilemez bulunuyor. Arkada çok büyük ihanetler aranıyor. Bir Hıristiyan Müslüman olduğunda ise herkes mutlu oluyor’ diye konuştu.

  BAĞIMSIZ ÖRGÜTLENMELER

  YÜKSELEN hoşgörüsüzlük tablosuna dikkat çeken Cengiz şöyle devam etti: Türkiye’de birbirinden bağımsız örgütlenmeler var. İdeoloji anlamında değil, biçim olarak bu tür örgütlenmeler sözkonusu. Bağımsız, otonom şekilde hareket eden, durumdan kendisine vazife çıkaran gruplar var. Söylenen herşey Türkiye’deki hoşgörüsüzlüğe katkı sağlıyor. Türkiye bunu anlamak zorunda.

  Türkiye’de misyonerlik nasıl başladı?

  Araştırmacılara göre, Türkiye’de sistemli ve programlı ilk misyonerlik faaliyetleri İstanbul ve Anadolu’nun birçok kentinde kurulan kolejler aracılığıyla başladı. Cumhuriyet döneminde, özellikle 1945 yılından itibaren misyonerlik çalışmalarının daha da arttığı gözlemlendi. 1960’dan sonra ise Anadolu’yu karış karış gezen ‘Barış Gönüllüleri’ adlı misyonerler, Türkçe broşür dağıtarak, medya aracılığıyla kendilerini gösterdiler. Tüm bu çalışmalar özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yoğunlaştı. Son zamanlarda Türkiye’ye çok sayıda Filipinli kadın misyoner geldiği belirtiliyor. Noel Baba Vakfı, Birliğe Çağrı Vakfı, İsa Mesih Cemiyeti ve Kutsal Kitapları Araştırma Derneği bağlı bulundukları kuruluşlar arasında. Misyonerlerin ayrıca Dünya Kiliseler Birliği (JCC), Vatikan, Amerikan Luther Kilisesi, Alman Bremen Kilisesi, Yedi Gün Mesihçileri, Yehova Şahitleri, İsa Yolunda Haçlı Öğrencileri gibi oluşumlardan destek aldıkları öne sürülüyor.

  Her Hıristiyan misyoner midir?

  Hazreti İsa’nın havarilerine ‘Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi. Bu nedenli gidin bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin’ şeklindeki buyruğunu referans alan misyonerlerin çalışmalarını her asırda sürdürdükleri biliniyor. Bu konuda Türkiye’de Protestanlar öne çıkıyor. Çünkü Ortodokslar ve Katolikler daha çok uluslararası anlaşmalardan elde ettikleri haklarla yasal kiliselerinde dini ibadetlerini yapıyorlar. Sokağa çıkıp İncil dağıtmak ya da insanları kurslara davet etmek metodları arasında yok. Sadece kiliselerine gelenlere dinlerini anlatıyorlar veya internet sitelerini kullanarak inançlarını yaymaya çalışıyorlar. Protestanlar ise, misyonerlik faaliyetlerini kabul ediyor, ancak bölücülük iddialarının doğru olmadığını vurguluyorlar.

  İletişim teknolojisini kullanıyorlar

  Günümüzde iletişim teknolojisi geliştiği için, misyonerlerin fiziksel olarak ülke değiştirmesi gerekmiyor. Misyoner faaliyetleri radyo yayınları, dergiler ve internet aracılığıyla sürdürülüyor. Apartman daireleri ve iş merkezlerinde açılan yüzlerce kilise ile aynı zamanda internet üzerinden de büyük bir propaganda ağı sözkonusu… Misyonerler Türkiye’de dört ayrı teşkilata bağlı 53 cemaat halinde çalışıyor. En az 3 bin kayıtlı üye ve 12 bin 500 kayıtsız sempatizanlarının olduğu öne sürülüyor.

  oyilmaz@stargazete.com

  #32255
  Anonim
  Pasif

  Haleluya hamdolsun Rab’bimize.Rab tüm Türkleri korusun ve kurtarsın.

  #32553
  Anonim
  Pasif

  Bu biraz şaibeli ama garip bir durum hatta gülümsetiyor beni.

  Neden diye soracak olursanız eğer Türkiye de hristiyan olanların sayısı açıkcası şüpheli geldi ama ben Taassub bir insan değilim.Yani bana belge gerekli :) ama olabilir de bu şekilde elbette.

  Asıl gülümseten olaya şu; burada böyle avrupada aksine . Ya ateist oluyorlar ya müslüman. Bir yerde 3000 kişi müslüman olmuş. Elbet açıklanan bu. Bunda da bir belge görmedim :)

  aslında böyle şeyleri açıklarken neden belgelerini de sunmazlar ki! Bence sunulmalı.

  Saygılar

  #32563
  klaus
  Anahtar yönetici

  Doğru söylüyorsun Asil kardeş

  Hıristiyan olan Türklerin sayısı bence daha fazla

  Fakat gizliden gizliye iman ediyorlar

  Dua ile

  #32567
  Anonim
  Pasif

  Günümüzde sanatçılar..vs (siyasetçiler hariç) ortaya çıkıp ben yahudiyim, ben hristiyanım deyip, haçla, yıldızla gezebiliyorsa eğer hatta sanatçılar ben ateistim diyebiliyorsa bu ülkede artık, bu demektir ki kimse artık gizlemek zorunda değildir ve ben dediğinin doğru olduğunu da düşünmüyorum Hz.Adem den kardeşim. Ha gizleyen yokmudur? Eh, hali ile olabilir. Lakin azınlıtatır bu.

  Saygılar,selametler

  #32573
  klaus
  Anahtar yönetici

  Asil kardeşim

  Türkiyede sanatçılarla halk aynı mı sence

  Şöyle bir Anadoluya uzan derim

  Bahsettiğim budur

  #32574
  Anonim
  Pasif
  MUM;13162 wrote:
  Doğru söylüyorsun Asil kardeş

  Hıristiyan olan Türklerin sayısı bence daha fazla

  Fakat gizliden gizliye iman ediyorlar

  Dua ile

  Mum kardesim

  Sana birgün Rab’de kardesim demeyi umutla bekliyorum.Yazilarini ilgiyle ve begenerek okuyorum.Cok kisa ama anlamli yaziyorsun.Bu yazinda beni gülümsetti.Haklisin hristiyan olanlarin sayisi acikca daha fazla ama malum Türkiye’de baska türlü olanlara fazla müsamaha yok.

  Sevgiler ve saygilar.Rab yüreginde olsun.

  #32575
  Anonim
  Pasif
  Asil;13148 wrote:
  Bu biraz şaibeli ama garip bir durum hatta gülümsetiyor beni.

  Neden diye soracak olursanız eğer Türkiye de hristiyan olanların sayısı açıkcası şüpheli geldi ama ben Taassub bir insan değilim.Yani bana belge gerekli :) ama olabilir de bu şekilde elbette.

  Asıl gülümseten olaya şu; burada böyle avrupada aksine . Ya ateist oluyorlar ya müslüman. Bir yerde 3000 kişi müslüman olmuş. Elbet açıklanan bu. Bunda da bir belge görmedim :)

  aslında böyle şeyleri açıklarken neden belgelerini de sunmazlar ki! Bence sunulmalı.

  Saygılar

  Sayin Asli

  Dediginiz dogrudur. Avrupa’da müslümanlik yayiliyor. Cünkü cok güzel propaganda yapip insanlara rahatca ulasabiliyorlar. Avrupali da müslüman olanlara öcü gözüyle bakip yadirgamiyor.Türkiye’de bu böyle midir? Elinizi bir vicdaniniza koyarsaniz durumun Türkiye’de cok farkli oldugunu kabul etmek zorunda kalirsiniz. Zira hristiyanliga karsi cok kötü önyargilar var. Kisi hristiyan oldugunu acikladiginda gerek ailesinden ve ge rekse cevresinden ve de devletinden gelecek tepkileri karsilamaya kendisini yeterli görmüyor. Türkiye bu konuda komsumuz Iran ve Suriyenin de gerisinde maalesef. Bilginize..

  Rab yüreginize dokunsun.

  #32580
  Anonim
  Pasif

  Kores kardeşim lütfen yapma bunu, yani yaşamasam, görmesem, yakınlarım olmasa inanacağım. Altın kafeste yaşamıyorsunuz değil mi? Rica ediyorumm objektif ve gerçekçi olunuz.

  Avrupada öcü gibi bakılmıyor mu müslümanlara? Avrupada hor görülmüyor mu? Yıllardır terörist gibi gösteriliyor,artık herkes müslüman=terörist demeye başladı. Dile getirenleride görüyoruz, duyuyoruz mahalesef. :(

  İslam , vatikan gibi milyonlarca dolar harcamıyor misyoner yetiştirip, pek bu işlerle uğraşmıyoruz. Bireysel yapan varsa yapar(ki farzdır tebliğ zaten). Kaldı ki avrupada bu şartlar altında son derece gereklidir diye düşünüyorum.

  Ben müslüman oldu diye ailesinde ne derece tepki alanlar da biliyorum. Yani bu bir tek hristiyan olan müslümanların, ailelerine has birşey değilki. Müslüman olan hristiyanların ailelerinede has değil.Her aile çocuğu din değiştirdiğinde tepki veriyor doğal olarak. Hatta ateist bile tepki veriyor.

  Türkiyede hristiyanlara hoş davranılmıyor diyorsunuz,bir aşağıdaki arkadaşımızda onlar sanatçı diyor. Şimdi göz önünde olan insanlar daha fazla saklama gereği duyarlar,çünkü tepki çekip düşüş yaşamak istemezler. Oysa görüldüğü gibi ateist olsa bile hor görmemeye başladık. Neden bir siyasetçi “ben yahudiyim, ben hristiyannım,ateistim” diyemiyor? derse o koltuğa oturamazda bunu biliyor. Sanatçılar biraz daha farklı,ülke yönetmiyorlar hali ile daha hoş görülüler eh halk göz önünde de değil eh hali ile daha hoş görülü olunuyor. Konya gibi aşırı tutucu illerde biraz baskı olabilir ona lafım yok ama avrupada da aynı şey mevcut.(her yerinde değil elbet)

  Benim hristiyan arkadaşlarım, tanıdıklarımda oldu. Gayet baskısız yaşıyorlardı. Sıkıntı yoktu. Ha gayrimüslimler devlet içine,asker içine pek sokulmamaya çalışılıyor doğru. Lakin dünyanın dört bir yanında da müslümanlar askeri,ana yönetim katlarında da çalışmıyorlar zaten. :D

  Birşey daha, islam avrupada size göre çok iyi propaganda yaptı diye yayılıyor hızla, peki türkiyede neden 5000 hritiyan olmuş? Ayrıca bu toplam kaç yılın? yazıyorsa göremedim,merak ettim şiimdi takıldı dikkatimede :)

  Saygılar,selametle

  #32595
  klaus
  Anahtar yönetici

  asil
  Türkiyede hristiyanlara hoş davranılmıyor diyorsunuz,bir aşağıdaki arkadaşımızda onlar sanatçı diyor. Şimdi göz önünde olan insanlar daha fazla saklama gereği duyarlar,çünkü tepki çekip düşüş yaşamak istemezler

  Doğrudur ama tepki olmuyor sanatçı için “reklam” oluyormuş..:)

  Alkolik olan sanatçılar tv lerde görünüyor rezil hallerde yinede bişey kaybetmiyorlar

  Asil
  Neden bir siyasetçi “ben yahudiyim, ben hristiyannım,ateistim” diyemiyor? derse o koltuğa oturamazda bunu biliyor. Sanatçılar biraz daha farklı,ülke yönetmiyorlar hali ile daha hoş görülüler eh halk göz önünde de değil eh hali ile daha hoş görülü olunuyor.

  Eh ne diyelim o zaman kardeş

  Siyasetçi ve Sanatçı eşit olmadığı gibi

  Halk da bunların hiç birine benzemiyor işte

  #32598
  Anonim
  Pasif
  Asil;13187 wrote:
  Kores kardeşim lütfen yapma bunu, yani yaşamasam, görmesem, yakınlarım olmasa inanacağım. Altın kafeste yaşamıyorsunuz değil mi? Rica ediyorumm objektif ve gerçekçi olunuz.

  Avrupada öcü gibi bakılmıyor mu müslümanlara? Avrupada hor görülmüyor mu? Yıllardır terörist gibi gösteriliyor,artık herkes müslüman=terörist demeye başladı. Dile getirenleride görüyoruz, duyuyoruz mahalesef. :(

  İslam , vatikan gibi milyonlarca dolar harcamıyor misyoner yetiştirip, pek bu işlerle uğraşmıyoruz. Bireysel yapan varsa yapar(ki farzdır tebliğ zaten). Kaldı ki avrupada bu şartlar altında son derece gereklidir diye düşünüyorum.

  Ben müslüman oldu diye ailesinde ne derece tepki alanlar da biliyorum. Yani bu bir tek hristiyan olan müslümanların, ailelerine has birşey değilki. Müslüman olan hristiyanların ailelerinede has değil.Her aile çocuğu din değiştirdiğinde tepki veriyor doğal olarak. Hatta ateist bile tepki veriyor.

  Türkiyede hristiyanlara hoş davranılmıyor diyorsunuz,bir aşağıdaki arkadaşımızda onlar sanatçı diyor. Şimdi göz önünde olan insanlar daha fazla saklama gereği duyarlar,çünkü tepki çekip düşüş yaşamak istemezler. Oysa görüldüğü gibi ateist olsa bile hor görmemeye başladık. Neden bir siyasetçi “ben yahudiyim, ben hristiyannım,ateistim” diyemiyor? derse o koltuğa oturamazda bunu biliyor. Sanatçılar biraz daha farklı,ülke yönetmiyorlar hali ile daha hoş görülüler eh halk göz önünde de değil eh hali ile daha hoş görülü olunuyor. Konya gibi aşırı tutucu illerde biraz baskı olabilir ona lafım yok ama avrupada da aynı şey mevcut.(her yerinde değil elbet)

  Benim hristiyan arkadaşlarım, tanıdıklarımda oldu. Gayet baskısız yaşıyorlardı. Sıkıntı yoktu. Ha gayrimüslimler devlet içine,asker içine pek sokulmamaya çalışılıyor doğru. Lakin dünyanın dört bir yanında da müslümanlar askeri,ana yönetim katlarında da çalışmıyorlar zaten. :D

  Birşey daha, islam avrupada size göre çok iyi propaganda yaptı diye yayılıyor hızla, peki türkiyede neden 5000 hritiyan olmuş? Ayrıca bu toplam kaç yılın? yazıyorsa göremedim,merak ettim şiimdi takıldı dikkatimede :)

  Saygılar,selametle

  Sayin Asil
  Ben altin kafeste yasamiyorum,hem gercekci hem de objektif bir cizgide yaziyorum.Simdi size soruyorum.Avrupada bulundunuz mu hic? Nerede gördünüz ve duydunuz müslümanlarin hayatlarindan memnun olmadiklarini? Memnun degillerse neden bulunduklari ülkeleri terkedip kendi ülkelerine dönmüyorlar?Neden en büyük camileri disarida yasadiklari ülkelerde kuruyorlar? Ve gereken paranin cogunu da devletten ve kiliselerden karsiliyorlar? Bunu da mi yalanlayacaksiniz?Türkiye’de bir hristiyanin kilise kurmasini biryana birakalim olan kiliselerinin tamirine bile izin vermeyen veya binbir dereden su getirterek biktiran bir anlayisla karsi karsiyayken siz hem 5000 Türk’ün hristiyan olmasini hem :)) isaretleriyle alaya alacaksiniz hem de piskin piskin Avrupa’da müslümanlik yayiliyor diyeceksiniz hem de müslümanlara terörist gibi bakiliyor diyeceksiniz.Ben de size artik basinizi kumdan cikarin ve hadi canim sen de diyecegim!!

  Rab yüreginize dokunsun.

  #32614
  Anonim
  Pasif

  hadi canim sen de diyecegim!!

  Sayın Kores ben olabildiğimce sıcak davranmaya çalışırken sizin negtif cümleleriniz beni rahatsız ediyor. Ben soğuk ve negatif yüklü mesajlardan hep rahatsız olmuşumdur. Lütfen biraz samimi olun eğer samimi iseniz.

  Sayın kores yurt dışında sürüyle akrabam mevcut. Yurt dışına çıkmadığım izlenimine de nereden kapıldınız bilmiyorum :) Sürüyle müslümanlara yapılan baskıların haberlerini alıyorum. En basitinde akrabalarımdan.

  Türkler ve Araplar Kara kafa, kara ayak diye hor görülüyorlar. hem müslüman oldukları için hem de Türk hem de arap oldukları için. Almanya da Viyanada yaşayan amca ve teyze çocuklarımında neler yaşadığını biliyorum. Fransada, almanya da ingilterede camilere, müslümanlara yapılan saldırılardan haberim var. Nazi haçları çizmeler, yakmalar bilmem neler. Elbet genel olarak tüm hristiyanların işi bu demiyorum. kendini bilmezlerin işi hatta belki aralarında ateistler bile olabilir ya da sadece Türk düşmanları.

  Neden terk etmiyorlar demişsiniz. peki sayın kores aynı soruyu ben size soruyorum. Madem hristiyanlar Türkiyem d ebu kadar baskı görüyor, bu kadar zulum çekiyor neden siz terk etmiyosunuz bu ülkeyi? Onlar? Bu sorunun cevabını kendinize verdiğinizde sizde sorduğunuz sorunun cevabını almış olacaksınız.

  Ayrıca lütfen ben hiçbir şey ile alay etmedim bilhassa da insanların dini,ibadetleri ile, Allah bunu men etmiştir yapamam zaten karakterimede uymaz. O yüzden ne alayıdır onu da anlamış değilim. :) bu ise sizi rahatsız eden çok kuruntuluusunuz müslümanlara karşı derim size. Sonuç olarak ben her mesajlarımda samimiyet ve sıcaklık olsun, yazılarımda gerginlik olduğu düşünülmesin diye :) ya da :D yüz ifadelerini kullanırım. Alaya alıcaksam birşeyi illa :p ya da kelimeler ile bunu yaparım. Beni tanımadığınız için böyle düşünmenizi biraz anlıyorum,artık bu tavrımıda anlattığıma göre artık alaya alıp almadığımı anlayacaksınız.

  Saygılar,selametle

  #32611
  Anonim
  Pasif
  Asil;13226 wrote:
  Sayın Kores ben olabildiğimce sıcak davranmaya çalışırken sizin negtif cümleleriniz beni rahatsız ediyor. Ben soğuk ve negatif yüklü mesajlardan hep rahatsız olmuşumdur. Lütfen biraz samimi olun eğer samimi iseniz.

  Sayın kores yurt dışında sürüyle akrabam mevcut. Yurt dışına çıkmadığım izlenimine de nereden kapıldınız bilmiyorum :) Sürüyle müslümanlara yapılan baskıların haberlerini alıyorum. En basitinde akrabalarımdan.

  Türkler ve Araplar Kara kafa, kara ayak diye hor görülüyorlar. hem müslüman oldukları için hem de Türk hem de arap oldukları için. Almanya da Viyanada yaşayan amca ve teyze çocuklarımında neler yaşadığını biliyorum. Fransada, almanya da ingilterede camilere, müslümanlara yapılan saldırılardan haberim var. Nazi haçları çizmeler, yakmalar bilmem neler. Elbet genel olarak tüm hristiyanların işi bu demiyorum. kendini bilmezlerin işi hatta belki aralarında ateistler bile olabilir ya da sadece Türk düşmanları.

  Neden terk etmiyorlar demişsiniz. peki sayın kores aynı soruyu ben size soruyorum. Madem hristiyanlar Türkiyem d ebu kadar baskı görüyor, bu kadar zulum çekiyor neden siz terk etmiyosunuz bu ülkeyi? Onlar? Bu sorunun cevabını kendinize verdiğinizde sizde sorduğunuz sorunun cevabını almış olacaksınız.

  Ayrıca lütfen ben hiçbir şey ile alay etmedim bilhassa da insanların dini,ibadetleri ile, Allah bunu men etmiştir yapamam zaten karakterimede uymaz. O yüzden ne alayıdır onu da anlamış değilim. :) bu ise sizi rahatsız eden çok kuruntuluusunuz müslümanlara karşı derim size. Sonuç olarak ben her mesajlarımda samimiyet ve sıcaklık olsun, yazılarımda gerginlik olduğu düşünülmesin diye :) ya da :D yüz ifadelerini kullanırım. Alaya alıcaksam birşeyi illa :p ya da kelimeler ile bunu yaparım. Beni tanımadığınız için böyle düşünmenizi biraz anlıyorum,artık bu tavrımıda anlattığıma göre artık alaya alıp almadığımı anlayacaksınız.

  Saygılar,selametle

  SAyin Asil

  Sizin sicak ve samimi yazdiginiza inanmiyorum.Gercek disi seyler yaziyorsunuz tabi ki tepkiler gelecektir.Bunu negativ algilamaniz ve samimi görmemeniz normaldir.Sizi veya baska birini memnun etmek ve samimi olmak adina gerceklerden ödün verecek degilim.

  Avrupa’daki müslümanlarin durumu Islam ülkelerindeki hristiyanlarin durumundan kat kat üstün bir durumdayken bazi istisnayi durumlari genel bir durummus gibi göstermeye calismayin.O sizin akrabalariniz inaninki orda bulunmaktan son derece memnunlar yoksa coktan Türkiye’ye geri dönerlerdi.

  Siz neden hristiyanlarin Türkiye’yi teerketmediklerini soruyorsunuz,Merak etmeyin efendim cogu ülkeyi zaten terketti.Fakat durum zaten ayni degil.Türkiye’deki hristiyanlar dogup büyüdükleri vatanlarini terkettiler oysaki Avrupa’daki insanlar buralari vatanlari olarak görmemektedirler.En azindan cogu geri dönmeyi düsünüyor.Bilmem aradaki farki anlayabildiniz mi?

  Müslümanlara karsi hicbir kuruntum ve düsmanligim olamaz.Rab’bim düsmanlarimi bile sevmemi emretmisken düsmanim olmayan bir müslümani neden sevmeyeyim?O zaman ben sizi yanlis anlamisim.Kimseyle alay etmiyorsaniz mesele yok,sizden özür dilerim.

  Rab’bin esenligi lütfu ve merhameti sizinle olsun.

  TANRISEVGIDIR.png

  #32633
  Anonim
  Pasif

  sevgili asil… sanatçılarla kıyaslaman beni şaşırtmadı çünkü bir çoğu bunu söylüyor.. ama andoluda yaşayan hatta batıda yaşayanların bile öyle sere sere ortalığa yaşayamıyor… ben 1 yıla yakın bir zamandır inanlıyım.. ve her gün ofisimde hristiyan turk açık olur ve yuksek sesle radyosunu dınlerım… ben rabbe sukurler olsun sanslıyım meslegım ıtıbarı ıle bana fazla yuklenemeyorlar… ama yerı gelıyor bana bıle ters tepkıler yapılabılınıyor… asla gercekler gorundugu gıbı degıldır sevgılı asıl kardesım.. sevgıyle kalman dılegı ıle..

  #32670
  Anonim
  Pasif

  Quote:
  Ben de 6 aydr imanlıyım.Birçok kaynaktan bulabildiğim her şeyi okuyorum.Çevremde sadece 2 kişi biliyor.Ailem ne kadar modern olsa da bunu anneme ima ettiğim zaman ters bir tepki ile karşılaştım.Üzerine gidemedim.Benim derdim zaten herkese açıklamak ve onay almak değil.Ben kalben çok mutluyum.İmanım bana güç veriyor. Habere göre 5.000 kişi Hristiyan olmuş..Bir yerde de şu an hatırlamıyorum, 6-7.000 civarında yazıyordu.Benim derdim bu kişilerle bir araya gelmek…Belki bu konu açılmıştır ama madem sayısal verili bir haber tartşılıyor, sitedekilere soruyorum ibadet ettiğiniz yerler neresi? Örneğin ben bir tek Kadıköy’de bir kilise biliyorum. İstanbuldakiler için soruyorum…

  Sevgili Rachel,
  Siz İstanbul’un neresinde oturuyorsunuz? İstanbul’un pek çok semtinde Protestan Türk kiliseleri vardır. Gitmek isterseniz, oturduğunuz semte yakın bir kilise adresi verebilirim size.

  Esenliker

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.