Bence en büyük çelişki…

• Bu konu 11 izleyen ve 18 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 16 ile 19 arası (toplam 19)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşım bu soruyu sormadan önce araştırma falan yapabilirdin.İncili okusaydın cevabı bilirdin (:

Anonim
    Pasif

@justmee 16712 wrote:

Ama tamam, biz çok tanrıcı ve putperest saydığınız Hristiyanlar’la da konuşmaya merağınız varsa, buyrun… Söyleyebileceğimiz bir, fazlası iki şey vardır… ötesi, ama, bizzat Tanrı’nın… Hepimizin nihai hesaplaşması O’nla olacak, ırkımız, milliyetimiz, dinimiz hangisi olursa olsun… Tanrı’lığını terkedecek kadar seven bir tanrının sevgisine şükranımızın olup olmadığından sorulacak hesabımız… ona göre… :-)[/font][/quote]

bakın biz müslümanların sizi putperest falan gördüğü yok lütfen konudan ap ayrı yollar tutarak konuyu çarptırmayın bu vatanda yaşıyorsanız ayrım yapmadığımızdadandır Türk milleti hristiyan yahudi putperest demeden herkes kollarını açtı çünkü sizin bahsettiğiniz sevgi!! var… şimdi bizim sizi putperets falan gördüğümüzü söylüyorsunuz ne alaka ya ne saçmalık kimsenin insanı yargılamaya hakkı yoktur yargılamak Allah a mahsustur..lütfen bir daha böyle kelimelerle bizim ağzımızdan söylenmiş gibi karışıklık çıkarmayın ve bizim inandığımız Allah a da alakasız sıfatlar koyarak emirler yağdıran falan demeyiniz!! benim sizin Rabbinize dininize olan hakaretim var mı?? bugün filistin yerle bir oldu herkes kan ağlıyor fakat siz sevgiden bahsediyorsunuz size nasıl inanıcam sözler değil davranışlardır gerçek olan….şimdi bana filistindeki sefaletin ıraktaki zulmü açıklayın NASIL sevgi bu ??????????

kutluyorum arkadaşım seni ama üzgünüm bunu kimse açıklayamaz

Anonim
    Pasif
    mucizehal;18771 wrote:
    bakın biz müslümanların sizi putperest falan gördüğü yok lütfen konudan ap ayrı yollar tutarak konuyu çarptırmayın bu vatanda yaşıyorsanız ayrım yapmadığımızdadandır Türk milleti hristiyan yahudi putperest demeden herkes kollarını açtı çünkü sizin bahsettiğiniz sevgi!! var… şimdi bizim sizi putperets falan gördüğümüzü söylüyorsunuz ne alaka ya ne saçmalık kimsenin insanı yargılamaya hakkı yoktur yargılamak Allah a mahsustur..lütfen bir daha böyle kelimelerle bizim ağzımızdan söylenmiş gibi karışıklık çıkarmayın ve bizim inandığımız Allah a da alakasız sıfatlar koyarak emirler yağdıran falan demeyiniz!! benim sizin Rabbinize dininize olan hakaretim var mı?? bugün filistin yerle bir oldu herkes kan ağlıyor fakat siz sevgiden bahsediyorsunuz size nasıl inanıcam sözler değil davranışlardır gerçek olan….şimdi bana filistindeki sefaletin ıraktaki zulmü açıklayın NASIL sevgi bu ?????????? Kutluyorum arkadaşım seni ama üzgünüm bunu kimse açıklayamaz.

Sayın Mucizehal,

Neyi kutluyorsun anlayamadım. Bu kadar körlük olur mu? Gayrî-Müslümlerin tir-tir titretildiği, korkudan ağızlarını açamaz oldukları, hiçbir şikâyette bulunamaz hale geldikleri bir ülkede, neyi ve kimi kutluyorsun sen kardeşim? Sor bakalım ülkende, Hristiyan olup da cefa çekmiyen, çektirilmeyen, tehdit edilmeyen var mı önce? Kaç tane papaz vurularak öldürüldü, kaç tanesi kaçırıldı, sırf Hristiyan diye İstanbul’da halkın ortasında defalarca bıçaklanarak öldürülenden mi bahsedeyim, yoksa inançlarından dolayı işkence edilip boğazlanan Malatya’daki kardeşlerimizden mi? Bombalanan Hristiyan kitap evlerinden mi? Sen hangi ülkede yaşıyorsun dostum? ‘Hoş görünün’ ‘h’si var mı diye önce bir sor Hristiyanlara veya hatta, Sunnî olmayan herkese. Yaşam hakkı tanımıyorsunuz sizden olmayanlara.

Ama sor bakalım, hangi Hristiyan senin hacına, hocana, camine saldırmış. Yaz bakalım, Müslüman olduğu için öldürülenlerin veya cefa çekenlerin listesini memleketinde. Hiç yok. Olmadı, olmayacak. Çünkü bizde Allah adına öldürme yoktur. ‘Memleketinde yaşamama müsaade ediyormuş sevgisinden dolayı’ ve bununla övünen hunharca kör bir yüreğe ‘kutlarım’ diyorsun. Sadece İngilterede 1800 üzerinde camii ve medrese vardır. Hiçbir Müslüman’ın da kafası kesilmiş değildir. Ülkende yapılan bu kadar caniliğe karşı ses yükselteceğine, neredeyse ‘Oh olsun’ diyorsun.

Gazze ve İrak konusuna kimse cevap veremez diyorsun. Tek yanlılıkla öyle yoğrulmuşsun ki, hiçbirşey göremiyor ve anlayamıyorsun. Kendi insanını siper eden, kum torbası gibi kullanıp, hunharca harcayan insanları ise hiç yargılamıyorsun. Yargıladığın yargıyla yargılanacaksın.

Yalnız şunu bilmelisin ki, ülkelerin hiçbiri ‘Hristiyan’ değildir. Hristiyan inancı bireyseldir. Şahıslar Hristiyan olur, ülkeler değil. Hristiyan inancı, millî duygularla yönlendirilemez. Bugün 60 milyonluk İngilterede sadece yarım milyon hakikî Hristiyan vardır. Diğerleri genelde ateisttir. Yine 300 milyonluk ABD’de sadece 3 milyon kadar hakikî Hristiyan vardır. Yani sadece %1 kadar. “İrak’ta Hristiyanlar Müslümanları öldürüyor” naraları, sadece cehaletin sesidir. Aslında orda da yine Müslümanları öldüren, camileri havaya uçuran, fazlalıkla yine Müslümanlardır. Amerika, Hristiyanları temsil edemez. Yaptıkları siyasîdir ve İncil’e dayalı değildir.

Kuran’da 109 tane savaş ayetiniz vardır. İki tane barış ayetine benzer birşeyler bulabilirsin belki. Ama hepsi hiddet, şiddet, tehdit ayetleri. “Bulduğun yerde kafalarını vuracaksınız, onlarla dost olmayacaksınız, Allah dini kalana kadar onlarla savaşacaksınız. İslâm ülkesi olmayan her yer, harp ülkesidir sizin için. Cihad, cihad, cihaaaaad!”

İncil ise ne yazıyor: “Düşmanlarınızı seveceksiniz. Onlar için iyilik dileyeceksiniz. Sizleri hunharca kullananlar için dua edeceksiniz. Siz sadece sizleri sevenleri severseniz, bunun ne kıymeti var. En büyük günahkârlar da böyle yapmaz mı? Bir yanağınıza vuranlara, diğer yanağınızı da çevirin. Malınızı zorla alandan geri istemeyin. İnsanların sizlere nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın. Kötülüğe asla kötülükle karşılık vermeyin. Kötülüğü iyilikle yenin. Herkese iyi davranın. Düşmanlarınız aç ise, onları doyurun. Susamış ise, su verin. Asla öç almayın”. İncil baştan sona böyledir. Buna benzer yazıları Kuran’da okudun mu hiç? Vardır deme. Neresinde göster. Ben de sana 109 nefret ayetlerini sıralayım. İncil’de bir tek nefret ayeti bulabilirmisin bana?

Futbol takımı tutar gibi, din tutmayalım lütfen. Ahirette şoka uğrarsın. Yaratan Tanrı İslâm’ın Tanrısı mı, yoksa Hristiyan’ların Tanrısı mı diye karar vermelisin. Çünkü ikisi de ayni Tanrı değildir. Huyları, karakterleri, öğretileri, adları bile tamamen farklı. Düşmanlık güdebilirsin ama bu Yaşayan Tanrı’yı bulmana yardımcı olmayacaktır.

Çarmıhta senin için de canını vermiş, kanını akıtmış olan, gözlerini açsın. Mazlum musun, cani misin sana göstersin.

klaus
    Anahtar yönetici

Aslında ikinizde haklısınız ama şuda var azınlıklara bunlar hep oluyor doğru bu da.

4 yazı görüntüleniyor - 16 ile 19 arası (toplam 19)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.