Ben bir Müslümanım. Neden Hristiyan Olmayı Düsüneyim ki?

• Bu konu 8 izleyen ve 18 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 16 ile 19 arası (toplam 19)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Değerli kardeşlerimin yazılarını okurken şu satırlar geldi aklıma ve sizlerle paylaşmak istedim:
    İsa Tomas’a görünüyor

24Onikilerden biri, İkiz[ğğ] diye anılan Tomas, İsa geldiğinde onlarla birlikte değildi. 25Öbür öğrenciler ona, «Biz Rab’bi gördük!» dediler.
    Tomas ise, «O’nun ellerinde çivilerin izini görmedikçe, çivilerin izine parmağımla dokunmadıkça ve elimi böğrüne sokmadıkça inanmam» dedi.
    26Sekiz gün sonra İsa’nın öğrencileri yine evdeydiler. Tomas da onlarla birlikteydi. Kapılar kapalıyken İsa gelip ortalarında durdu, «Size esenlik olsun!» dedi. 27Sonra Tomas’a, «Parmağını uzat» dedi, «ellerime bak, elini uzat, böğrüme koy. İmansız olma, imanlı ol!»
    28Tomas O’na, «Rabbim ve Tanrım!» diye cevap verdi.
    29İsa ona, «Beni gördüğün için mi iman ettin?» dedi. «Görmeden iman edenlere ne mutlu!»
    Evet bizler belki Rab İsa Mesih’in ellerindeki yaralara dokunmadık, O’nu ölümden dirilmiş haliyle karşımızda capcanlı göremedik. Ama Tomas’a görünüp ellerine dokunmasına izin verdiği gibi bizlerinde yüreklerimize dokunarak O’nu görmemizi sağladı. Görmeden iman ettik , ne mutlu… Önceden bu dünyanın acı veren işleriyle ruhumuzu öldürüken, artık içimizde Tanrı sevgisi, Rabbin bize olan sevgisinin sonsuz ümidiyle direniyoruz bütün olumsuzluklara. Başımıza gelen olaylara ah edeceğimize dua ediyoruz. Çünkü iman ediyoruz ki bizi dinleyen ve önemseyen diri bir Tanrımız var. Ve biliyoruz ki sonsuz yaşama sahibiz. Hamdolsun.

Anonim
    Pasif

Değerli Kardeşim,

“Evet bizler belki Rab İsa Mesih’in ellerindeki yaralara dokunmadık, O’nu ölümden dirilmiş haliyle karşımızda capcanlı göremedik. Ama Tomas’a görünüp ellerine dokunmasına izin verdiği gibi bizlerinde yüreklerimize dokunarak O’nu görmemizi sağladı. Görmeden iman ettik , ne mutlu… “

Ne güzel demişsin; yüreğine sağlık! hayran kaldım…
    Keşke biraz daha uzun olsaydı kardeş.

Anonim
    Pasif

SEVGİLİ ANKARALI ben müslümandım şimdi ise hristiyanım çünkü İSA mesih e inanıyorum ve emin ol hristiyan oldugum günden beri çok rahatım huzur doluyum sevgilerimle mürsel amen

Anonim
    Pasif

Sayin AbdulKadir,
    belki biraz gec bir cevap olacak buraya ancak, yazdiginiz cevaplar hep konuyu musluman-hristiyan catismasina yonlendirmek gibi..dogrudan olmasada bu anlam cikiyor, ve buna bana attiginiz e-mailler de dahil.
    Bence bu konu burda kapanmali artik, herkes dini inancinda ozgurdur. Bizim sizi hristiyan yapma gibi bir amacimiz yok, zorlama olmaz! ve siz de lutfen bizi inancimiz konusunda sorgulamayin.. siz istediginize inanmakta ne kadar ozgurseniz bizde oyleyiz.

4 yazı görüntüleniyor - 16 ile 19 arası (toplam 19)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.