Zorunlu Hristiyanlik

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Hıristiyanlık zorunlu
    sabah.gifAralarında Türklerin de olduğu yabancılarda suç artınca, ıslah kampları türedi. Bir kampta İncil okuma, dua etme ve kiliseye gitmenin Müslüman gençlere de zorunlu tutulduğu ortaya çıktı..

Tırmanan şiddet olayları sonrası özellikle yabancı gençler, Almanya'da büyük bir tartışmanın odak noktasında kaldı. Suç işleyen yabancıların sınır dışı edilmesini kolaylaştıran yasa tasarısı kadar, söz konusu gençlerin eğitimden geçirildiği ıslah kampları da tartışılıyor. İşte o kamplardan biriyle ilgili çarpıcı bir iddia yer aldı dün Alman gazetelerinde… Ülkenin önde gelen gazetelerinden TAZ, “ıslah edilmek üzere kampa gönderilen Müslüman gençlerin de İncil öğrenmek, pazar günü kiliseye gitmek ve her yemekten önce toplu yapılan şükran duasına katılmak zorunda bırakıldığını” yazdı.

ESKİ TUTUKLU DİNİNİ DEĞİŞTİRDİ
    Gazetenin haberine göre söz konusu kamp, Baden Würtemberg eyaletinde. Prisma isimli bir derneğin, Almanya Adalet Bakanlığı'nın destekli projesi. Leonberg kentindeki kampla ilgili haberde TAZ gazetesi “Kampta en küçük bir ayrıntının dahi Hz. İsa ile bağlantısı kuruluyor” diye yazdı. Söz konusu kampta bir süre kalan, din değiştirerek Hıristiyanlığı seçen eski Müslüman bir gencin sözlerine de yer verildi. Genç, gazeteye “Zamanla İncil'i kendim okumaya başladım. İsa'yı tanıdım. Aradığım şeyin o olduğunu anladım” dedi. Gazete, suça karışan yabancılar tartışmaları sonrası bu kampın benzerlerinin başka eyaletlerde açılması için girişimler başlatıldığını da ekledi.

'AMAÇ HIRİSTİYANLIĞI ÖĞRETMEK'
    Der Spiegel dergisinin internet sitesi ile Die Tageszeitung gazetesi de kampla ilgili haberlere yer verdi. Buna göre “zorunlu Hıristiyanlık dersi” uygulanan kamp fikrini ortaya atan, eyaletin Adalet Bakanı Ulrich Goll. Uygulayan Prisma kuruluşu ise internet sitesinde kampla ilgili “Görevliler aracılığıyla Hıristiyanlık kural ve değerlerinin öğretilmesi, kamptaki amaçlardan biri” diye yazdı. Kampın pedagogu Tobias Merckle de yaptığı açıklamada projeyi iki eyalete daha aktaracaklarını, konunun önümüzdeki hafta eyalet adalet bakanıyla görüşüleceğini söyledi. >>>Haberin Kaynağı

Anonim
    Pasif

Bence güzel bir girişim.. Oldukca da yararlı olacağı kanısındayım. Cezaevlerinde kaldıkları sürece bu suçlular vıcdanlarıyla başbasa kalacaklar, Tanrı'yı, sonsuzluğu ve doğruluğu düşüneceklerdir. Kimse endişelenmesin.. İncili okuyup öğretişlerini izleyen insanlar hayata yeniden başlamışlar, yepyeni bir başlangıç yapmışlardır.
    Türklerin de İncil derslerine girmesinin mecbur tutulmasına karşı duranlara sorarım: Burada karşı duruyorsunuz da, Türkiye'deki Alevilerin, ateistlerin veya müslüman olmayanların okullarda din derslerine gırmelerinin mecbur tutulmalarına niye karşı durmuyorsunuz? Hep başkaları İslamı öğrenecek değil ya, biraz da müslümanlar diğer dinleri öğrensinler.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.