Zeitgeist Belgeseli

• Bu konu 2 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ben yine kafama takılan sorularla sizleyim!Bunu saygısızlık yapmak için değil merakımı gidermek için soruyorum.Evet:

Zeitgeist belgeselinde İsa’nın eski Mısır dinlerinden,mitolojilerden,burçlardan esinlenerek yaratılmış bir hikayesi olduğu söyleniyor.Bir de İsa’nın son yemeğinde tasvir edilen resimde 12 havarinin içinde bir güneş olduğu ve bunun burçlarda da böyle olduğu söyleniyor.Aranızda izleyenler varsa oradaki iddaaların benim yazamadıklarımı da açıklayabilir mi?İsa’nın hikayesi astrolojik bir olayla başlıyor biliyorsunuz gökbilimcilerin yıldız hikayesiyle…

Anonim
    Pasif

Selam meraklı123

Zeitgeist belgeselindeki iddiayı biliyorum. Açıkça ve çekinmeden söylüyorum ki, adam atmış ama tutturamamış.
    İddiasına göre, İsa Mesih’in eski Mısır tanrılarından Horusla benzerliği varmış. İlk önce şunu söyleyeyim ki, İsa’nın Horusla uzaktan yakından ilgisi alakası YOKTUR.
    Çünkü;

a) Horus’un annesi bakire değildi. Meryem bakireydi.

b) Horus vaftiz olmadı. İsa vaftiz oldu.

c) İsis – Osiris – Horus üçlübirliği ile Baba Oğul Kutsal Ruh üçlübirliği arasında bir benzerlik yoktur.

Bunlar gibi bir çok daha fark var. Akşam yemeği ise tam boş bir iddiadır. O iddiayı ortaya atanlara sormak isterim; “İsa’nın o an yanında olup da resmi çizen kimdi?” Asıl gerçek şu ki, o resim çok sonra çizildi. Resim çizen kişi o resme kendi kafasından bir sürü şey ekleyebilir.

Esenlikle.

Anonim
    Pasif

Sağolun cevap için Sayın Tugrul bir de Tevrat’ta neden Tanrı sadece yahudileri yani İsrail halkını seçiyor dünyada o kadar insan varken sadece İsrailliler’e peygamber geliyor.

Anonim
    Pasif

Selam meraklı123.

Tevrat’ta Tanrı neden İsrail’i seçti sorusu genellikle birçokları tarafından sorulan sorulardandır. Kutsal Kitap bu konu hakkında açıkça diyor ki: RAB’bin sizi sevmesinin ve seçmesinin nedeni öbür halklardan daha kalabalık olduğunuzdan değil. Siz sayıca öbür halklardan azdınız. RAB size sevgisini göstermek ve atalarınıza ant içerek verdiği sözü yerine getirmek için güçlü eliyle sizi Mısır’dan çıkardı; köle olduğunuz ülkeden, Mısır Firavunu’nun elinden sizi kurtardı. Tanrınız RAB’bin Tanrı olduğunu bilin. O güvenilir Tanrı’dır. Kendisini sevenlerin, buyruklarına uyanların bininci kuşağına kadar antlaşmasına bağlı kalır. (Yasa’nın Tekrarı 7:8-9).
    Yani Tanrı İsrail’i iyi olduğu için (ki iyi değildi) ya da kalabalık olduğu için (ki kalabalık ta değildi) seçmedi. Tanrı başka bir ulusu da seçebilirdi. Kendi yüceliğini ve sevgisini İsrail aracılığıyla göstermek için seçti İsrail’i. İsa Mesih Yahudi idi. O da İsrailliydi. Tanrı, Adem ve Havva günah işlediğinde şöyle bir vaatte bulundu: Seninle kadını, onun soyuyla senin soyunu Birbirinize düşman edeceğim. Onun soyu senin başını ezecek, Sen onun topuğuna saldıracaksın.” (Yaratılış 3:15). Burada “sen” diye çağırılan kişi yılandır (iblis). Kadının soyundan birinin gelmesi gerektiğini Rab bildirdi. O gelen kişi ise, babasız doğan İsa Mesih’tir. O yüzden Meryem oğlu İsa denilir O’na. Mesih’in gelmesi için Tanrı bir halk seçmek istedi. O halk Edomlular da olabilirdi, Amalekliler de olabilirdi. Ama Tanrı kendi yüce iradesi ile İsrail’i seçmeyi uygun gördü.

Esenlikle.

Anonim
    Pasif

Sayın Togrul bu güzel bilgiler için çok teşekkürler.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.