Zeitgeist belgeseli

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27179
  Anonim
  Pasif

  Zeitgeist belgeseli

  Arkadaşlar, bir ateist arkadaşım bu belgeselin Hıristiyanlığı çürüttüğünü söyledi, ben izlemedim. Sizce ne kadar gerçeği yansıtıyor bu belgesel?

  #35846
  Anonim
  Pasif

  Tanrıyı kim cürütecekmis? Bu mümkün degil.. Oncelikle şunu bilmek lazim ki bu belgeseli yapan adamlar, kendi isimlerini kullanarak bu belgeseli yapmadilar.. Zaten o belgeseli yapan kisinin kim oldugu dahi belirsizdir. Camur atmak kolay, ama eger anlattiklarinin arkasinda durabiliyorsa, ciksin kendini savunsun..

  Bu belgeselde Isa Mesih’in yasamiyla, Isa mesihten once yasamis olan bir takim Misir paganist tanrilari arasinda benzerlikler kurmaya calisilmis ve “Hristiyanlik dini, tamamen Misir kokenli bir ogretinin taklididir” denilmistir..

  Birkac benzerlikten yola cikarak Isa Mesih hakkinda boyle yorumlar yapmak, ikibin senedir pek cok kisi tarafindan inanilan ve uygulanan bir inanisi tamamen red etmek, ve buna inanan Hristiyan insanlari aptal yerine koymak anlamina geliyor.

  Ates olmayan yerden duman cikmaz. Eger bir Mesih ogretisi varsa bu dunyada, demek ki bu bir realitedir ve tek bir belgeselle, kimligi belirsiz bir sahsin yazmis oldugu metinden ve goruntulerden yola cikarak yikilamaz.. Tanriyi YIKABILIR MISINIZ?

  Imkansiz..

  Bu belgeselde anlatilan misir tanrilari ile Mesih arasindaki üc bes benzerlik, Mesihin daha once kimsenin yapmadigi binlerce uygulamasini, sozunu, cumlesini, hareketlerini nasil aciklayacak?

  Mesihin yaptigi diger binlerce (kimseye benzemeyen) ayrinti vardir.. Yuhanna ne demis? “Mesihin yaptiklarinin hepsini yazmaya kalksak binlerce kitaba sigmazdi..”

  Boyle komplo teorisinden ote gitmeyen teorik dusunceleri pek kaile almamak lazim bence… Mesih diridir ve yasiyor.. Eger siz de onun kim oldugunu bilmek isterseniz, lutfen yasayan Tanrinin kendisine sorun..

  #35842
  Anonim
  Pasif

  Her bir kaç senede bu belgesel türünden birkaç maytap beliriveriyor ortalıkta… ama yaşam süreleri bir maytabın parıldayışı kadar elbet… Bir kaç sene evvelsinde ‘Yehuda incili’ maytabı belirivermişti, hatırlıyordur burdaki kardeşler her halde… Sonra şu epey patırdı yapmış ‘Da Vinci kodu’ panayırı vardı… Doğu bloku zamanlarında büyük Sovyet ansiklopedisinde utanmadan İsa Mesih için ‘bir Roma’lı subayın gayrı meşru çocuğu’ şeklinde sözler vardı, ansiklopedinin İsa Mesih şıkkında… Ne oldu ama… Koca Sovyet bloku çöktü gitti… barındırdığı tüm iğrenç kangren de herkesin gözleri önüne serildi, rezil rüsva oldu… Tüm bu türden girişimler söndü gitti… İsa Mesih’in hitabı ise hala dipdiri, hayat anlamı sussuzluğu ve açlığı hisseden tüm kalplere şifa kaynağı…

  Asıl şaşılacak şey bu tür maytapların bir anlık parıltısına cezbedilenlerin safdillikleri, hakikatten…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.