Yıldız Parlaması

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ben Tanrı’yı ne inkar ederdim ne de ona iman ederdim. Tanrı’nın olduğunu kabul ederdim ama şekilci oluşarından, kurallarından, kısıtlamalarından, anlam veremediğim türlü maddelerinden dolayı dinlerden uzak dururdum. Tanrı’ya saygı duyardım ama bir ibadet şeklim yoktu.

stock-vector-cross-with-light-and-shining-stars-vector-6284785.jpg

Bir gün bir şekilde Tanrı’yla konuşan kişilerle karşılaştım. Onların kimsenin dokunamayacağı imtiyazları olduğunu farkettim. Mesela asla yalnız olamazlardı çünkü daima Tanrı’yla olduklarına inanıyorlardı. Ya da mutsuz olamazlardı çünkü Tanrı onları teselli etmekteydi. Acaba kendilerini mi kandırıyorlar diye geçirdim. Nitekim çok ilgili olmasam da Tanrı’yla konuşan bir müslümana rastlamamıştım. Bu kişilerin ibadet edişleri beni çok etkiledi. Belki ben Tanrı’yı ulaşılmaz olarak gördüğüm için ona yaklaşma çabası içinde olmamıştım o kadar zaman…
    Yazın evimizin terasında oturuyordum. Her şey gerçekse bir işaret göster dedim. Gecenin yarısına kadar bekledim ama ne bir işaret vardı ne de bir mucize. Yıldızlara bakarak uyuyakalmıştım. Bir an bahçede bir ses duyup irkildim. Uyanıp bakındım ama bir şey yoktu görünürde. Tekrar uzanıp gökyüzünü izlemeye başladım. Bir yıldız parlayıp ışığı bir saniye gibi bir süre için haç oldu… O gün İsa Mesihi kurtarıcım olarak kabul ettim. Bugün onun esenliği ile yaşıyorum. Rab herkese kendisini görme yetisi versin…

Esenlikle…

Anonim
    Pasif

Kardeşim! sana yaşam verecek olana elini uzatmanı, gerçek sevmeyi ondan öğrenmeni o kadar çok istiyorum ki emin ol elini uzatınca her günün sevmeyle geçecek, yaşam dolu sözleriyle dolacak, öyle yaşayacaksın. “Tanrı sevgidir. Sevgide kalan, Tanrı’da kalır. Tanrı da o kişide kalır.” (I. Yuhanna 4:16) Eski sen olmayacaksın.Artık kavgalı gürültülü, çekişmeyle geçen günlerin olmayacak- bambaşka, hep seven uzlaşan, güzel sözler söyleyen yeni bir insan olacaksın .İsa dünyadayken hep söylerdi ben sizlere yaşam vermeye geldim-bu yüzden kendisinde ölüm olanlar onu hiç sevmezdi.Hep tuzağa düşmesini isterlerdi.Oyun üstüne oyun oynarlardı.Rabde yüreklerindeki kötülüğü görüp onlar için üzülür, iyileşmeleri için dua ederdi.İşte! senin böyle bir rabbe inanmanı yaşamanı istiyorum. Düşmanları için dahi üzülen, onların iyileşmesi için dua eden bir rabbe.Önceleri hep- benim inanacağım tanrı hep seven bir tanrı olursa ona inanırım derdim-çok geçmeden tanrı bu gerçeği; İsa gerçeğini bana açıkladı –İncil de sözlerini okudum iman ettim.Ölümden yaşama geçtim-artık nerde çekişme hesaplaşma varsa, inanın orda durmak bile istemiyorum-hemen uzaklaşıyorum.Ben bu haldeysem bu demektirki! Sevgili kardeşim! sen iman edince benim gibi olacaksın-yaşam diyeceksin.Buda dünya için daha fazla huzur demektir.Etrafıma bakıyorum- bu dünyanın İsa gibi hep seven insanlara o kadar çok ihtiyacı varki! Unutmayın! kavgalar affetmemekten çıkar. Ne olur bu kısacık ömrümüzde rabbimize benzeyip, hep yaşam diyelim-ağzımızı her açtığımızda rabbimiz gibi yaşamdan bahsedelim.Canımızı da acıtsalar şeytanın tuzağına düşmeyelim-acıtan kişinin şeytanın etkisinde olduğunu bilerek-ona olan ilgimizi, sevgimizi, iyiliğimizi hiç yitirmeden yaşamlarımızı sürdürelim .

Kardeşim bilki! bu yol yaşam yolu
    Gerçek sevgi yolu
    Bu yol İsa nın cennete götüren yolu
    Bilki! bu yolda yürümek istersen hep sevmelisin
    Her güne yaşam diyerek başlamalı-yaşam diyerek tamamlamalısın
    Asla ölümden bahsetmemelisin
    Tüm insanları kardeşin gibi bilmeli, sevmelisin.

“Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. (Matta 5:43)

Dua: Göklerdeki Babamız, Sevindirici Haber’inin bugün dünyanın her yerinde duyulabilir ve okunabilir olması nedeniyle sana teşekkür ediyoruz. Gerçekleri arayana, İsa Mesih’in yaratıcı ve teselli edici sözlerini duymak isteyenlere yardım et. Hasretle umut içinde bekleyenlerin O’nun sözlerine tanıklık etmelerini sağla. Âmin.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.