Yılbaşını Kutlayan Vatandaşlara…

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Abdurrahim Karakoç, dünkü köşesinden yılbaşı kutlayan vatandaşlara ‘S…n, tu yüzünüze’ diye seslendi

abdurrahimkarakockrr2.jpg
    Vakit yazarı da yılbaşını kutladı

MİLLİYET gazetesinin haberi:

Köktendinci çizgideki Vakit gazetesi temsilcileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı gezilerine davetli gazeteciler arasında gözüküyor. Başbakan, sıkça Vakit yazarlarını yanına alarak onlara paye veriyor

İşte bu gazetenin yazarlarından Abdurrahim Karakoç, dünkü köşesinden yılbaşı kutlayan vatandaşlara “S…n, tu yüzünüze” diye seslendi. Karakoç, dünkü yazısını sanki konuşur(!) gibi yazmış:

“Yahudilerin Hanuka-manuka, Tuzsuz Peynir bayramları ile insan kanından imal edilmiş çörek bayramı da sizin olsun…O gayrimüslim bayramlarını biz de mi kutlamalıyız? Hadi s…n oradan ukala satılmışlar… Durmadan çam kesmeye devam eyleyin. Durmadan hindi kesmeye gayret gösterin…Mezeleriniz bol olsun ki tıka-basa içesiniz, sonra da yola-bele kusmuğunuzu dökesiniz… Nasıl olsa devlet baba, polis ve itfaiyeci kullarını hazır vaziyette bekletiyor sizler için… Hayvan leşi gibi kıpırdamadan yatanlarınızı dört ayaklarından tutarak evlerine kadar taşıyacak görevliler mevcut… He ya, büyük ikramiye hangi ilimize çıkmıştır? Ve dahi: “Yılbaşı kutlamaları Hıristiyanlık âdeti değilmiştir… Takvim yılının icadıyla başlamış mış mış… Tu utanmaz yüzlerinize…”

Karakoç dünkü yazısını, ilk mısrası “Tahsisli köşelerden itler havlıyor hâlâ” cümlesinden müteşekkil bir dörtlük ile de süsledi.

Bu küfürler, 2009 yılına girerken Türkiye’de basın özgürlüğünün ulaştığı son aşamayı simgeliyor.

klaus
    Anahtar yönetici

Yılbaşının ertesi günü akşam haberlere heyecanla baktım. Memleketimden yılbaşı manzaralarını izlemek için. Ve beni 2009 yılında hayrete düşürecek bir şey gördüm. Beyoğlu sokaklarında dört adet sakallı cüppeli imam geziyor, dükkan dükkan, cafe cafe…. Sebep ??
    ‘Yeni yılı kutlamayın, kutlamak günahtır!’ demek için. Gülsem mi ağlasam mı şaşkınlıkla bakakaldım.

Sakallı cüppeli imamlar yılbaşı süsleri ile süslenmiş cefe ve içkili mekanlara girip uyarı yapıyor: ‘İçki satmayın, yılbaşını kutlamayın, günah’ demek için.

Kendi kendime söylendim ‘iyi de bu gece NOEL değil ki günah olsun, hani siz noeli yılbaşı ile karıştırırsınız ya, çam ağacı, hediye vermeler..’

Bir muhabir mikrofonu uzatıp neden böyle yaptıklarını soruyor ve imamlar muhabire tepki gösteriyor. Diyorlar ki ‘Bizi çekme. Sen bizi çekiyorsun şu an ama bil ki sizi de çeken var!!’

İşte bu zihniyet 2009 yılında kendini gösteriyor yazık.

Rabbimiz İsa Mesihde nice senelere kardeşler.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.