• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24626
  Anonim
  Pasif

  Kutsal Yazılar’a göre Rab İsa Mesih aracılığıyla sağlanmış kurtuluşu yaşayan kişi, bu kurtuluşu iyilik yaparak göstermelidir. İyilikle kurtuluşuna yeni bir şeyler katacak değildir. Mesih’te elde ettiği kurtuluşun değerini iyilikle dünyaya ilan etmiş olacaktır. Bu iyilikten ailesi, arkadaşları, akrabaları ve düşmanları dahi istifade etmiş olacaktır.

  ÖNEMLİ NOT : Hristiyan inancına göre Rab’den kurtuluş almak için iyilik yapılmaz. Çünkü Tanrı’nın sağladığı kurtarış karşılıksızdır. Kendi gücümüzle kazanamayız. Bu nedenle bu kurtuluşun değeri çok önemlidir. İyilik, Mesih İsa’da sağlanan kurtuluşun sonucu, O’nun karakterine benzeme ve bu karakteri gösterme durumudur. Kutsal Kitap’ta iyi işlerinden ötürü övülen kişi örnekleri vardır :

  ” Sen RAB’be güven, iyilik yap. Ülkede otur, sadakatle çalış. ” ( Mez. 37:3 )

  ” İyilik yapmaktan usanmayalım. Gevşemezsek mevsiminde biçeriz. Bunun için fırsatımız varken herkese, özellikle iman ailesinin üyelerine iyilik yapalım. ” ( Gal. 6:9-10 )

  ” Aranızda bilge ve anlayışlı olan kim ? Olumlu yaşayışıyla, bilgelikten doğan alçakgönüllülükle iyi eylemlerini göstersin. ” ( Yakup 3:13 )

  İmanlının iyi işler yapmasının birçok nedeni bulunmaktadır:
  a- Kurtuluşumuzun amaçlarından biri de iyi işler yapmaktır.
  b- İyi olmak, imanlı olmayanlar için iyi tanıklıkta bulunmak demektir.
  c- Başka inanlıları inançlarında teşvik etmek demektir. ( ” Ahlak ” )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.