Yükseklerde yaşamak istiyorum

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27611
  Armagan
  Anahtar yönetici
  Quote:
  Yükseklerde oturacak; Uçurumun başındaki kaleler onun korunağı olacak, Ekmeği sağlanacak, hiç susuz kalmayacak. (Yeşeya 33:16).

  Tanrı’nın, kusursuz bir yaşam yaşamayı lütfettiği insan tam bir güvenlikte olur. Düşmanın erişemeyeceği yükseklerde, göksel bereketlerle yaşar. Hedefleri Rabbin adını yüceltmeye, duyurmaya yöneliktir. Kutsal Ruh’un doluluğunda yaşar ve her zaman zafer ve esenlik onundur. Denenmeler ve sıkıntılar gelse bile bunların üstesinden nasıl geleceğini çok iyi bilir. Rab’de sürekli sevinir, Ruh’ta uyanıktır, Rab’le olan bağlantısı hiçbir zaman kopmaz. Bereketler, zafer, bolluk, saglık, güç ve mutluluk ondan hiç eksik olmaz. Çünkü Rabbin vaadlerinin kendisi için olduğunu çok iyi bilir. Saldırılar, zorluklar, tehlikelerde emin zeminlerdedir, ayağı asla sendelemez, bastığı yer sarsılmaz.

  “Ekmeği sağlanacak, hiç susuz kalmayacak.” Sağlam ve yıkılmayacak bir kalede yaşadığından, hiçkimse onun bereketlerini elinden alamayacak. Rab onu koruyacak ve her ihtiyacını fazlasıyla karşılamaya devam edecektir. Çölde gökten ekmek (Manna) yağdıran Rab, seçtiklerini, diğerleri kıtlıktan ve susuzluktan kırılsalar bile, doyurmaya ve sulamaya devam edecektir. Rabbin bereket kuyuları asla kurumaz, sağanakları her gün yağar. Amin!

  Bugün sen de bu eşsiz bereketlere ortak olmak istiyor musun? O zaman bu isteğini O’na söyle. İman et, kararlı ol ve hayatındaki bereketsizliklere, yenilgilere ve hastalıklara son ver.

  Quote:
  “Ne mutlu RAB’be güvenen insana, Güveni yalnız RAB olana!
  Böylesi su kıyılarına dikilmiş ağaca benzer, Köklerini akarsulara salar. Sıcak gelince korkmaz, Yaprakları hep yeşildir. Kuraklık yılında kaygılanmaz, Meyve vermekten geri durmaz.” (Yeremya 17:7-8)
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.