İSRAİL OLAYLARI ve MEZMUR 83

• Bu konu 9 izleyen ve 12 yanıt içeriyor.
13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

MEZMUR 83 ve BU GÜNKÜ İSRAİL:

1 Ey Tanrı, susma, Sessiz, hareketsiz kalma!
    2 Bak, düşmanların kargaşa çıkarıyor, Senden nefret edenler boy gösteriyor.
    3 Halkına karşı kurnazlık peşindeler, Koruduğun insanlara dolap çeviriyorlar.
    4 Gelin, bu ulusun kökünü kazıyalım diyorlar, “İsrail`in adı bir daha anılmasın!”
    5 Hepsi sözbirliği etmiş, düzen kuruyor, Sana karşı anlaşmaya vardı:
    6 Edomlular, İsmaililer, Moavlılar, Hacerliler,
    7 Geval, Ammon, Amalek, Filist ve Sur halkı.
    8 Asur da onlara katıldı, Lutoğulları`na güç verdiler. *
    9 Onlara Midyan`a, Kişon Vadisi`nde Sisera`ya ve Yavin`e yaptığını yap:
    10 Onlar Eyn-Dor`da yok oldular, Toprak için gübreye döndüler.
    11 Onların soylularına Orev ve Zeev`e yaptığını, Beylerine Zevah ve Salmunna`ya yaptığını yap.
    12 Onlar: “Gelin, sahiplenelim Tanrı`nın otlaklarını” demişlerdi.
    13 Ey Tanrım, savrulan toza, Rüzgarın sürüklediği saman çöpüne çevir onları!
    14 Orman yangını gibi, Dağları tutuşturan alev gibi,
    15 Fırtınanla kovala, Kasırganla dehşete düşür onları!
    16 Utançla kapla yüzlerini, Sana yönelsinler, ya RAB.
    17 Sonsuza dek utanç ve dehşet içinde kalsınlar, Rezil olup yok olsunlar.
    18 Senin adın RAB`dir, Anlasınlar yalnız senin yeryüzüne egemen en yüce Tanrı olduğunu.

Anonim
    Pasif

Amin!!………

Anonim
    Pasif

xxxxxx

Kores Notu:
    Kutsal Kitap’taki ayetleri kendi yanlış düşüncelerinize ve kendinizi hakli çikarma amacıyla kullanmanıza izin vermeyecegim.

Israil konusunda ve Kutsal Kitab’in eski Ahit bölümündeki düsünceleriniz artik sıkı
    denetimden gececektir.

En iyisi bu konularda yorum yapmadan önce dua edin ve bir süre dinlenin.Sizi seviyoruz

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim,bazı paydaşlarım her ne kadar bana kardeş demese de, İsa Mesih Rab’dir diyen her can ve Ruh benim Ruhsal kardeşimdir.

Tuba kardeş (Amin) Duan için sana teşekkür ediyorum.
    Rab seni bereketlesin.

Kemal abi merhaba,sizin ruhunuzu tanıyorum,bu bana Rab İsa’nın bir lütfu,yüzünü görmediğim insanların ruhlarını tanıyabilme armağanıdır.
    Sizin İsa Mesih’te bir savaşçı olduğunuzu biliyorum.Hristiyanlık ve İsa mesihte ateşli taviz vermeyen bir abimsin.
    Son dönemdeki paylaşımlardaki konularda (filistin,israel,ve Tevrat) yapmış olduğun paylaşımlarda beni paylasanda,bu benim için bir terbiye ediliştir.
    Çünkü gerçek çobanlar kuzuları için kaygı duyanlardır.

Ben senin gerçek bir çoban olduğunu,Kaygının Rab’bin sürüleri için olduğunu biliyorum.Değil beni azarlamak,benim kafamıda kırsan buda bana teselli olur.
    Kesinlikle hiç bir kardeşime kırgın değilim,zaten Mesih’te böyle bir hakkım yok.Az çok paylaşımlarımı okumuş panel yöneticileri ve paydaş kardeşlerim benim protestan’da olsak bir hiyerarşinin, yönetimlerde olmasından yana olduğumu bilir.
    Ve isterse bir kilise,isterse bir küçük topluluk,isterse bir form sitesi olsun yönetimin “kılıcı boşuna taşımadığını” çok iyi biliyorum,ve bunuda Rab’de saygı ile karşılıyorum.

Kores kardeşim size de esenlik olsun ben hiç bir tapınaktan atılmadım,kendi özğür iradem ile ayrıldım,atılsamda zaten bu benim zoruma gitmez, “Rab’bi de tapınağın dışında vurdular”,bunun da bilincindeyim.
    Benim sıkıntım Rab’bin evinden atılan kardeşlerim içindi.
    Ben ayrıldıktan sonra bir çok aile ya atılmıştı,ya da ayrılmıştı.

Tüm kardeşlerimi,
    Kemal abi,
    Evangelist,
    Rüzgar,
    Kores,
    Emalie,
    Aria,
    Tuba,,
    Devran
    Ve diger kardeşlerim hepinizi Rab İsa Mesih’te kutsal öpüş ile selamlıyorum.
    Rab’de hepiniz bereket üstüne bereket alın………………………..AMİN.

Not: Tuba kardeşim bana bir soru sormuştun,islamı nasıl düşünüyorsun,sevgili kardeşim biliyorum bu sitede aylarca meraklı veya Hristiyan gibi görünüp,tuzaklar kuran bir sürü insan çıktı belki kafanda bir soru işareti doğmuştur…?

Rahat ol İsa mesih Rab Ve kurtarıcıdır.
    Sadece şunu söyleyeyim;

“Ben Arap asıllı Hristiyanım(baba tarafım süryani Hristiyan,annem ise islam) ve Kendi halkımın aylardır,açlık ve abluka altında kalması,belkide benim,psikolojimi bozmuştur.

Kardeşlerim bir gün müsade ederse tekrar paylaşımlarda bulunurum.
    Kores kardeş sen bana kardeşim demesende, ben biliyorum sen benim
    kardeşimsin ve bu veda yazısını yayınlarsanız mutlu olacağım.

Anonim
    Pasif

Amin! Mutaf kardeşte aslında biraz belirtmiş Arap asıllı olduğu için olaya duygusal yaklaştığını.

Anonim
    Pasif

Sevgili Mutaf kardeşim,
    Senin paylaşımlarından hepimiz bereket alıyoruz ve paylaşımlarının devamını bekliyoruz. Aslında bu aralar çok fazla meşgul olduğum için son günlerde forumda yazılan mesajları okuma ve inceleme fırsatım olmadı. Silinen mesajların silinmesinin bazı nedenleri vardır mutlaka. Forumun kurallarına ters düşen, Kutsal Kitap öğretilerinin dışına çıkan mesajlar silinebilir. Bu konuda birbirimize karşı anlayışlı olursak, sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Rab her birinizi bolca bereketlesin
    Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Din bilginleri ve ferisiler zina ederken yakalanmış bir kadın getirdiler.Kadını orta yere çıkartarak İSA’ya !”Öğretmenim bu kadın zina ederken yakalandı dediler. Musa Yasa’da bize böyle kadınların taşlanmasını buyurdu ,sen ne dersin .?İsa eğilmiş parmağiyla toprağa yazı yazıyordu.Durmadan aynı soruyu sormaları üzerine doğruldu ve

“İÇİNİZDEN,KİM GüNAHSIZSA,İLK TAŞI O ATSIN DEDİ.”

Din bilğinleri Ferisiler,ve ordaki yaşlı kişiler bunu işitince tek tek çıkıp gitmişlerdi.İSA “Kadın nerede onlar hiç biri seni yargılamadımı dedi.

Kadın “Hiç biri Efendin” dedi.
    İSA Ben de seni yargılamıyorum dedi “Git bir daha günah işleme.”

Sevgili Rüzgar..Tahmin ediyorum KORES Kardeşimiz bu yazdığımdan bir şey çıkarır.

Ben Bir PROTESTAN olarak ..MEZHEPSİZ KORES Kardeşimi PROTESTO EDİYORUM. KORES Kardeş İsterse……..”Bana da ilk taşı atarak”……
    Beni bu Site’den’de atabilir. !?

Tüm kardeşlerimi Seviyorum.Sadece Korese kırgınım..Ferisiler Kadar bile olamadı.

Esenlik her kardeşimle olsun.

Anonim
    Pasif

Ben Bir PROTESTAN olarak ..MEZHEPSİZ KORES Kardeşimi PROTESTO EDİYORUM. KORES Kardeş İsterse……..”Bana da ilk taşı atarak”……

Çok üzgünüm; Uzun zamandır işlerimin yoğunluğu ve sürekli şehir dışında olmam nedeni ile Forumu takip edemedim. Kores ne yaptı da Protesto ediliyor merak ettim…
    Çünkü Tanrı sevgi tanrısıdır. Kin, Nefret değil…! Kırılmamızı istemez çünkü isteseydi tüm bu günahlarımıza karşın ilk onun bize kırılması gerekirdi ki, O tam tersi bizleri kucakladı..

Esenlik Olsun Kardeşlerim.. çok yakında işlerim yoğunluğunu yitirecek o zaman sizlerle çok daha fazla vakit geçirebileceğim.. Hepinizi Seviyorum.. Sevgiler….

Anonim
    Pasif
    Saba;18660 wrote:
    Din bilginleri ve ferisiler zina ederken yakalanmış bir kadın getirdiler.Kadını orta yere çıkartarak İSA’ya !”Öğretmenim bu kadın zina ederken yakalandı dediler. Musa Yasa’da bize böyle kadınların taşlanmasını buyurdu ,sen ne dersin .?İsa eğilmiş parmağiyla toprağa yazı yazıyordu.Durmadan aynı soruyu sormaları üzerine doğruldu ve

“İÇİNİZDEN,KİM GüNAHSIZSA,İLK TAŞI O ATSIN DEDİ.”

Din bilğinleri Ferisiler,ve ordaki yaşlı kişiler bunu işitince tek tek çıkıp gitmişlerdi.İSA “Kadın nerede onlar hiç biri seni yargılamadımı dedi.

Kadın “Hiç biri Efendin” dedi.
    İSA Ben de seni yargılamıyorum dedi “Git bir daha günah işleme.”

Sevgili Rüzgar..Tahmin ediyorum KORES Kardeşimiz bu yazdığımdan bir şey çıkarır.

Tüm kardeşlerimi Seviyorum.Sadece Korese kırgınım..Ferisiler Kadar bile olamadı.

Esenlik her kardeşimle olsun.

Sevgili Saba

Neyi protesto ettigini,ve neden bana kirgin oldugunu belirtirsen belki benim de verecek bir cevabim olur.

Ayrica bir protestan oldugunu büyük harfle yazip benim de mezhepsiz bir hristiyan oldugumu yazmakla acaba birsey mi demek istiyorsun??

Son olarak ta kimseyi bu siteden atmak istemiyoruz.Yanlizca forum kurallarina dikkat edip,Kutsal Kitap ögretilerinin disina cikildigi ve Islam misyonerligi yapildigi anda üyelik tehlikeye girmis olur.

Ek olarak da Forum yönetimine tehditkar tavir takinan ve yazilarin silinmesini öneren hicbir yazi dikkate alinmayip mesaj derhal silinecektir.

Saygiyla duyurulur.

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Sevgili Kores,
    Beni gerçekten şaşırtınız..Sizin gibi zeki bir insan ,benim neye kırgın olduğumu anlamıyor olucak.Yapmayın TANRI aşkına.
    Öncelikle Burda İnsanlar TANRI’nın kutsal ayetlerini,Kendisini,haklı çıkarmada,Kullanmaz.Nasıl bu kadar katı düşündünüz hayret ediyorum.Orda ruhsal bir ağıt ve TANRI yakarışı vardı.Orda çekilen acıların,Ruhta açtığı darbeleri vardı.Mutaf’ın ve İSA MESİH’e olan düşkünlüğünü Ona olan bağlılığı,Verdiği mücadele çektiği acıları,MESİH sevgisi Ve Müjde uğruna başına gelen saldırıları ,yazılarından okuduk biliyoruz.Canından vazgeçmiş,giderse RAB’bime gitsin bu can diye düşünmüş.
    Baba’dan gelen Hristiyanlığı aile’sinin yıkımına bile neden olmuş,İslam olan bir anne ile kalmış .RAB İSA MESİH Tüm engellemelere ramen Mutafı bırakmamış,tekrar kendine çekmiş,Özüne geri dönmesini sağlayan ateşi yüreğine yerleştirmiş.
    Suçlayalım..Hep beraber..bu çok kolay.Bizler hepimiz çok mu saf’ız,çok mu günah’sızız.
    Yapmayın Kores Kardeş..Yargılarımızda bu kadar acımasız olmuyalım.
    Sokakta ekmek savaşını veren bir insan,her tür tehlikeye açıktır.Kores, Tanrı Aşkına biraz daha hoşgoru..İstemek çok mu abes kaçar.

Kutsal Kıtap ne diyor..
    “İSA’nın RAB olduğunu ,açıkca ağzınla söyler ve TANRI’nın O’nu ölümden diriltiğine,yürekten iman edersen kurtulacaksın.insan yürekten iman etmekle aklanır,İmanını ağzıyla açıklamaklada kurtulur.”
    Rom10:9.10

Bunu söyleyen her insan’a RAB’ kurtuluşunu vereceğini, bizlere vaat etti.Aklanmamızı bizlere karşılıksız sundu..Bu yüzden kimse, kimseyi (bunu. genel anlamda, söylüyorum) Suçlayamaz.

Bakın kores kardeş Martin Luther’de ben en çok neyi sevdim biliyormusun..1517’de Witrenberg’de Kilisenin kapısına 95 tezini astığını, okuduğum zaman.
    Bu devlerle savaş demekti,(gerçi,bu Reform hareketi çok kanlı sahneler de neden oldu.) İNCİL gerçeği yani RAB’bin gerçek sözü insanlara iletildi.Protesto etmek bu gün Protestan’lığın,Babasından kalan bir mirastır.

Bir yaz, Ankara ya gitmiştim.Semtler artık siyasi görüşe göre ayrılmış durumda.Siyasi olayların en yoğun,Ölümlerin en şiddetli yaşandığı bir dönem .Ablam Emek Mh oturuyor,İş yeri ise 4’cü caddede.
    Evden çıkıp bir gün iş yerine gidiyorum.Yolda Parkalı ‘ iki genç beni durdurdu.Kimlik biraz siyası görüş sorgulamaları. 25.30.yaşlarında,(bir korktum.anlatamam.)Siyası i görüşün ne dediler.Abi ben hiç bir görüşü tutmuyorum dedim.İyi geç dediler….geldim..4’üncü Caddeye..burda da 3’ genç yolumu kesti..Aynı sorgu ordada yapıldı .Abi ben hiç bir görüşü tutmuyorum dedim.. hadi geç,bir daha da kot giyme dediler.(Aslında sol görüşlüydüm)
    Görüş bildirdiğinde, eyer karşı görüşse, bir güzel pataklıyorlarmış.

Esenlik Ve RAB’bin Merhamet ve hoşgörü gücü bizlerle olsun.Amin.

Anonim
    Pasif

Bu sitede aksiyon hiç eksik olmuyor.

Anonim
    Pasif
    Saba;18681 wrote:
    Sevgili Kores,
    Beni gerçekten şaşırtınız..Sizin gibi zeki bir insan ,benim neye kırgın olduğumu anlamıyor olucak.Yapmayın TANRI aşkına.
    Öncelikle Burda İnsanlar TANRI’nın kutsal ayetlerini,Kendisini,haklı çıkarmada,Kullanmaz.Nasıl bu kadar katı düşündünüz hayret ediyorum.Orda ruhsal bir ağıt ve TANRI yakarışı vardı.Orda çekilen acıların,Ruhta açtığı darbeleri vardı.Mutaf’ın ve İSA MESİH’e olan düşkünlüğünü Ona olan bağlılığı,Verdiği mücadele çektiği acıları,MESİH sevgisi Ve Müjde uğruna başına gelen saldırıları ,yazılarından okuduk biliyoruz.Canından vazgeçmiş,giderse RAB’bime gitsin bu can diye düşünmüş.
    Baba’dan gelen Hristiyanlığı aile’sinin yıkımına bile neden olmuş,İslam olan bir anne ile kalmış .RAB İSA MESİH Tüm engellemelere ramen Mutafı bırakmamış,tekrar kendine çekmiş,Özüne geri dönmesini sağlayan ateşi yüreğine yerleştirmiş.
    Suçlayalım..Hep beraber..bu çok kolay.Bizler hepimiz çok mu saf’ız,çok mu günah’sızız.
    Yapmayın Kores Kardeş..Yargılarımızda bu kadar acımasız olmuyalım.
    Sokakta ekmek savaşını veren bir insan,her tür tehlikeye açıktır.Kores, Tanrı Aşkına biraz daha hoşgoru..İstemek çok mu abes kaçar.

Kutsal Kıtap ne diyor..
    “İSA’nın RAB olduğunu ,açıkca ağzınla söyler ve TANRI’nın O’nu ölümden diriltiğine,yürekten iman edersen kurtulacaksın.insan yürekten iman etmekle aklanır,İmanını ağzıyla açıklamaklada kurtulur.”
    Rom10:9.10

Bunu söyleyen her insan’a RAB’ kurtuluşunu vereceğini, bizlere vaat etti.Aklanmamızı bizlere karşılıksız sundu..Bu yüzden kimse, kimseyi (bunu. genel anlamda, söylüyorum) Suçlayamaz.

Bakın kores kardeş Martin Luther’de ben en çok neyi sevdim biliyormusun..1517’de Witrenberg’de Kilisenin kapısına 95 tezini astığını, okuduğum zaman.
    Bu devlerle savaş demekti,(gerçi,bu Reform hareketi çok kanlı sahneler de neden oldu.) İNCİL gerçeği yani RAB’bin gerçek sözü insanlara iletildi.Protesto etmek bu gün Protestan’lığın,Babasından kalan bir mirastır.

Bir yaz, Ankara ya gitmiştim.Semtler artık siyasi görüşe göre ayrılmış durumda.Siyasi olayların en yoğun,Ölümlerin en şiddetli yaşandığı bir dönem .Ablam Emek Mh oturuyor,İş yeri ise 4’cü caddede.
    Evden çıkıp bir gün iş yerine gidiyorum.Yolda Parkalı ‘ iki genç beni durdurdu.Kimlik biraz siyası görüş sorgulamaları. 25.30.yaşlarında,(bir korktum.anlatamam.)Siyası i görüşün ne dediler.Abi ben hiç bir görüşü tutmuyorum dedim.İyi geç dediler….geldim..4’üncü Caddeye..burda da 3’ genç yolumu kesti..Aynı sorgu ordada yapıldı .Abi ben hiç bir görüşü tutmuyorum dedim.. hadi geç,bir daha da kot giyme dediler.(Aslında sol görüşlüydüm)
    Görüş bildirdiğinde, eyer karşı görüşse, bir güzel pataklıyorlarmış.

Esenlik Ve RAB’bin Merhamet ve hoşgörü gücü bizlerle olsun.Amin.

Sevgili Saba

Ne kimseyi yargiladik ne de kovduk.Sadece ikaz ettik.Bir imanli Isa Mesih’i sevdigini söylüyor ama Yahve benim Tanrim degil,Tevrat da benim Kutsal Kitab’im degildir diyorsa ortada bir tezat vardir demektir.Böyle birini uyarmak hem benim görevim hem de senin.

Bu noktada hala neye kirgin oldugunu ve neyi protesto ettigini anlayabilmis degilim.Mutaf’i kimse kovmamis ve gitmesini de kimse onaylamamistir.Sadece yanlis bir düsüncesinden dolayi uyari almistir hepsi bu.

Mutaf’la nasil bir yakinliginiz var bilmiyorum.Ama onu korumaya calistigini görüyorum.Bizde mutafi seviyoruz.Hatta bir keresinde onu agir elestiren birine Mutaf’in aslinda bu elestiriyi hak etmedigini yazmistim.Gerektigi zaman biz de korumasini biliriz.Herseyin bir zamani var öyle degil mi?Isa Mesih’i sevenleri bizler de seviyoruz.Mutaf’i da seviyoruz.

Neyse bu konunun basligi baska bizler baska bir konuda yazisiyoruz.
    Umarim bu konuda birbirimizi anladik.

Esenlikler dilerim.

431225001208288728.gif

Anonim
    Pasif
    Solaris;18682 wrote:
    Bu sitede aksiyon hiç eksik olmuyor.

Sevgili Solaris

Yazdiginizdan bu sitedeki yazilari takip ettiginiz anlasiliyor.Ama bu tek cümleden tam olarak sitemiz hakkinda nasil düsündügünüz,nasil buldugunuz anlasilmiyor.

Sitemiz insanlara müjde’yi ulastirmak ve Isa Mesih’teki kardeslerimizi ruhsal yönden gelistirmek ve karsilikli olarak birbirimizi bereketlemek amacindadir.Umariz ki siz de sitemizdeki paylasimlardan bereket aliyorsunuzdur.

Size esenlik olsun degerli solaris

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.