İsrail, Hz. Muhammed’e hakareti cezalandırdı

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

Haaretz Gazetesi’nin haberine göre, İsrail Futbol Federasyonu, taraftarları ırkçı tezahüratlarda bulunan Beitar Jerusalem Kulübü’nün ligdeki 1 puanını sildi. Federasyon ayrıca kulübün kendi sahasında oynayacağı bir lig maçının ise seyircisiz oynanmasına karar verdi.

Son iki sezondur İsrail Şampiyonu olan Beitar’ın taraftarları 18 Nisan’da oynanan Maccabi Petah Tikva maçında Hazreti Muhammed’e hakaretler yağdırıp “Araplara ölüm” diye tezahüratta bulunmuşlardı.

Bu sezon lider Maccabi Haifa’nın 7 puan gerisinde üçüncü sırada bulunan Beitar, ırkçı taraftarıyla biliniyor. Kulübün daha önce de benzer sebeplerden dolayı 2 puanı silinmişti. 2007 yılında başbakanlardan Yitzhak Rabin’in anısına yapılan saygı duruşun uymayan Beitar taraftarları takımlarının 2 maçlarını seyircisiz oynamalarına neden olmuşlardı.

Beitar, 9 Mayıs’ta Maccabi Tel Aviv’le kendi sahasında seyircisiz maça çıkacak. Haaretz’e göre, sezonun bitiminin beş hafta kala gelen 1 puanlık ceza nedeniyle bu yılki şampiyonluk umutlarını büyük ölçüde sönen Beitar kulübü cezaya itiraz edeceğini açıkladı.

Beitar kulubü, Rus asıllı İsrailli milyarder Arcadi Gaydamak’a ait. Takımın taraftarları ad büyük ölçüde Rusya’dan göçen Musevi ailelerin çocuklarından oluşuyor. Bu grup aynı zamanda İsrail’deki en Müslüman aleyhtarı ve şiddet yanlısı kesimi oluşturuyor.

http://www.cnnturk.com/2009/dunya/05/02/israil.hz.muhammede.hakareti.cezalandirdi/524887.0/index.html

Armagan
    Anahtar yönetici

İsrail gerçekten çok önemli bir şey yapmış.. Kendilerini tebrik etmek gerek. umarım bizim yöneticilerimiz de İsa Mesih’e, hristiyan inancına veya hristiyanlara yapılan hakaretleri farkederek bunları yapan insanlara benzer cezalar verirler.

Nitekim Yargıtay belki bu türün ilk örneğini bugünlerde gerçekleştiriyor. Bence çok güzel bir adım. Kendi inancına saygı bekleyen bir kimse karşısındaki inançlara da saygı göstermelidir.

http://www.hristiyanturk.com/showthread.php?t=4848

Anonim
    Pasif

Sizin bu dileğinize katılıyorum. Keşke aynı şeyler Danimarka’da olsaydı. Fikir özgürlüğü deyip çıktılar böyle fikir özgürlüğü olmaz. Eğer ben başka birine hakaret ediyorsam benim özgürlüğüm orda biter.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.