İslam karşıtı Fransız siyasiye şaşırtan destek

 • Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27166
  Armagan
  Anahtar yönetici

  İslam karşıtı Fransız siyasiye şaşırtan destek

  Fransa‘da düzenlenen bir kamuoyu araştırması, seçmenlerin yüzde 39’unun, aşırı sağ Ulusal Cephe Partisi Genel Başkan Yardımcısı Marine Le Pen’in, “ülkedeki Müslümanların sokakta namaz kılması işgaldir” şeklindeki açıklamasına destek verdiğini ortaya koydu.

  [IMG]http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=414829&Width=292&Height=0&BlackWhite=False[/IMG]
  IFOP kamuoyu araştırma merkezinin anketine göre, iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) seçmeni içinde de bu açıklamaya destek verenlerin oranı yüzde 54.

  Merkez sağ ve sol parti temsilcileri, önceki gün yaptıkları açıklamalarda, babası Jean-Marie Le Pen’in yerine aşırı sağ partinin başına geçmesine kesin gözüyle bakılan Marine Le Pen’in bu açıklamalarına sert tepki göstermişti.

  İnsan hakları dernekleri ve ülkedeki Müslüman örgütleri, Le Pen aleyhine mahkemeye dava açmıştı.

  Marine Le Pen, partisinin son toplantısında yaptığı açıklamada, “15 yıl önce başörtü yoktu, şimdi daha çok başörtüsü var, giderek daha fazla kadın burka giyiyor. Fransa‘da Müslümanların sokakta namaz kılması, işgaldir. Bazı mahallelerde dini kurallar geçerli olması bir işgaldir. İşgal her zaman tankla, askerle olmuyor. Bu da halkın üzerinde baskı yapan bir işgal oluşturuyor” ifadelerini kullanmıştı.

  Fransa‘daki kamuoyu yoklamaları, Marine Le Pen’in liderliğindeki aşırı sağın oylarını artırdığını ve genel seçimlerin ilk turunda yüzde 17 oranında oy alacağını ortaya koyuyor.

  [IMG]http://cdn1.cnnturk.com/Handlers/File.ashx?FileID=414830[/IMG]

  Haber:
  http://www.cnnturk.com/2010/dunya/12/15/islam.karsiti.fransiz.siyasiye.sasirtan.destek/599534.0/index.html


  bir bakıma doğrukaancan15.12.2010 12:39:59
  Kadın kendine göre haklı, çünkü sonuçta Hristiyan bir ülke Fransa. Hristiyan bir topluma ait. Onlar seni davet etmedi, sen oraya gittin, dolayısıyla sen o topluma uyum sağlayacaksın, onlar sana değil. Şu resimdeki duruma bakın. Namaz kılabilecek bir mekanları, evleri yok mudur, orada Camiler yok mudur? Bu yaptıkları şovdan başka bir şey değil.

  #35816
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Haberle ilgili Başlık okuyucuyu yanlış yerlere gönderebilir. Avrupa’da İSLAM KARŞITI başlığıyla verilen haberlerde, aslında İslama karşı bir duruş değil, Avrupayı ve kültürünü, günlük yaşamı islamlaştırmaya yönelik gizliden gizliye sürdürülen çalışmalara karşı bir duruş vardır. Avrupalı İslama karşı olsaydı onca camiye ve islam kültür merkezlerine baştan izin vermezdi.

  Avrupanın islamlaştırılmasına karşı duran avrupalıya ‘ırkçı, aşırı sağcı’ diyen türk basını, Türkiyenin islamlaştırılmasına ve şeriat hükümlerine göre yönetilmesi taleplerinde bulunanlara karşı duran cumhuriyet yanlısı demokratlara da ‘ırkçı ve aşırı sağcı’ diyebilir mi? Buradaki bu ince ayrımı iyice görmek gerekiyor. Konu islamın kendisi değil, islamlaştırmaya yönelik bilerek yapılan çalışmalardır.

  Batıdan din özgrürlüğü talep eden göçmen müslümanlar kendi ülkelerindeki hristiyanların insanca yaşama talepleri konusunda herhangi bir somut adım atmışlar mıdır? Avrupanın müslümanlara tanıdığı hakların kaçta kaçını müslüman ülkeler bu ülkelerde yaşayan hristiyanlara tanımaktadır? Türkiye’de hernahgi bir kamu kuruluşunda çalışan bir hristiyan ermeni veya süryani vatandaşımız var mıdır? İkinci sınıf vatandaş olarak gördüğü hristiyanlara okullarda hademeliği bile çok gören bir ülkeden geldikleri halde, yaşadıkları avrupa ülkelerinde polis, öğretmen, hukukçu, (Cem Özdemir gibi) siyasi parti başkanı, çeşitli kademelerde devlet memuru olan çok sayıda müslümanlar vardır. Avrupalı, insana insan olduğu için değer verir ve kendisinin ne hakları varsa bu hakları din, renk, ırk ayırt etmeden ülkesinde yaşayan bütün yabancılara da tanır. Ama bir müslüman için Avrupali bir kafirdir, gavurdur, paraları ve karıları sevaptır, ama dinleri haramdır. Madem o kadar dinine sadıksın, Avrupa’da yaşayacaksan ya ayak uyduracaksın, ya da ülkene geri dönüp dinini doya doya orada yaşayacaksın.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.