İskenderun’da Episkopos Luigi Padovese öldürüldü

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Anadolu Katolik Kilisesi Episkoposu Luigi Padovese öldürüldü
    Haber

• [IMG]http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=351871&Width=292&Height=0&BlackWhite=False[/IMG]

Anadolu Katolik Kilisesi Episkoposu Luigi Padovese, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki evinde bıçaklanarak öldürüldü.

Padovese, yazlık evinin bahçesinde bir kişi tarafından bıçaklandı.

Padovese, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

İtalya‘nın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri, olayın çok yeni olduğunu ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyerek, İtalya‘nın İzmir Konsolosu Simon Carta’nın İskenderun’a hareket ettiğini belirtti.

YORUMLAR

• Ikinci Italyan!kaancan – 03.06.2010 16:23:15 Yanlış değilsem bu öldürülen ikinci İtalyan rahip. İlginçtir, AB üyeliğimizi yürekten destekleyen bir tek ülke var ise o da İtalya’dır. Ama böyle giderse yavaş yavaş onu da ortadan kaldıracağız. Onları da Türk milletine düşman ettireceğiz. Ha gayret… Ha bu arada, biri AB’nin bize vizeleri kaldırmasından mı bahsetti? Böyle bir topluma mı? Hahaha..
    • hiç şaşırmadıkhakanism – 03.06.2010 16:09:02 hiç şaşırmadım. Daha neler olcak acaba bu ülkede.. Balık baştan kokarmış derler. Görcez.
    • İyi araştırılmalıkaancan – 03.06.2010 16:05:42 Bu provakatörleri emniyet görevlilerimiz çok iyi araştırılmalı. Sıradan vatandaş olduklarını hiç sanmıyorum. Kesinlikle dış ülkeler, yabancı güçler ile bir bağları var. Ülkede provakasyon çıkarmak, Türkiye’yi dış dünyaya kötü göstermek isteyen güçlerin maşaları. Hele bu son İsrail olaylarından sonra, böyle bir olay, tepkileri ve gözleri İsrail’den Türkiye’ye yönlendirmek için mükemmel bir plan! “Bakın İsrail müslümanları vuruyor ama Türkiye de hristiyanları..” der gibi. Çok iyi araştırılmalı.
    • %100agp34 – 03.06.2010 16:00:48 çocuktur.
    • İsrail’e malzemeLawyer.TR – 03.06.2010 15:53:59 Artık Türkiye’de İslamcı tehlike büyüyor, gayrimüslümler için güvenli değil diye İsrail bunu kullanır… Kim sebep olmuş olabilir ki başka ?
    Anonim
    Pasif

[IMG]http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=351914&Width=292&Height=0&BlackWhite=False[/IMG][IMG]http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=351871&Width=292&Height=0&BlackWhite=False[/IMG]
    Anadolu Katolik Kilisesi Episkoposu Luigi Padovese, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki evinde bıçaklanarak öldürüldü. Zanlının suç aletiyle yakalandığı bildirildi.

Padovese, yazlık evinin bahçesinde bir kişi tarafından bıçaklandı.

Padovese, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

İtalya‘nın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri, olayın çok yeni olduğunu ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyerek, İtalya‘nın İzmir Konsolosu Simon Carta’nın İskenderun’a hareket ettiğini belirtti.

Zanlı suç aletiyle yakalandı

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Anadolu Kiliseleri Episkoposu Luigi Padovese’yi bıçaklayarak öldüren zanlının suç aletiyle yakalandığını bildirdi.

Lekesiz, konunun kendisine intikal etmesinin ardından yaptığı araştırmada, hastaneye kaldırılırken hayatını kaybeden Padovese’yi öldürdüğü iddia edilen zanlı Murat A’nın gözaltına alındığını söyledi.

Vali Lekesiz, zanlı Murat A’nın Padovese’nin yaklaşık 4,5 yıldır şoförlüğünü yaptığının belirlendiğini ifade etti.

Olayı kapsamlı olarak araştırdıklarını kaydeden Lekesiz, “Padovese’yi bölgemizde bulunduğu için yakın tanıyoruz. Ölümü hepimizi üzdü. Zanlı suç aletiyle yakalandı. İlk araştırmaya göre konunun siyasi bir tarafı yok. 4,5 yıldır Padovese’nin şoförlüğünü yapan zanlının psikolojik sorunları olduğunu ve tedavi gördüğünü öğrendik. Padovese’nin öldürülmesi kişisel bir olay gibi görünüyor. Olayı detaylı bir şekilde araştırıyoruz” diye konuştu.

Terörist saldırıyı kınamıştı

Padovese, Süryani Katolik Kilisesi’nde iki gün önce düzenlenen ilk ayindeki konuşmasında, İskenderun’daki 6 askerin şehit edildiği terör saldırısını kınamış, askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır dilemişti.

Anadolu Kiliseleri Episkoposu Luigi Padovese İskenderun’un, farklı dinlerin bir arada yaşadığı, farklı kültürlerin beşiği olduğunu vurgulayarak, “Süryani kilisesinin açılması anayasa ve devletin inanç özgürlüğüne verdiği önemin göstergesidir” diye konuşmuştu.

Yorumlar:

DIŞ GÜÇler-miş???galeano – 03.06.2010 16:43:37 Olayla ilgili ayrıntıları beklemeden yorumlamak, her şeyi bir “dış güç komplo teorisi”ne montajlamak ne kadar kolaydır. Zihin huzur bulur, şöyle bir gevşer. ARKADAŞLAR! Hrant Dink cinayetinin gerçekleşmesinde onu hedef gösterenler; cinayet öncesi tüm tehditlere rağmen susarak, işini yapmayanlar; katille gülerek fotoğraf çektirenler, katile çay servisi yapanlar….DIŞ GÜÇLER miydi? Malatya’daki katliamı dış güçler mi destekledi, gerçekleştirdi? Rahip Santoro’yu dış güçler mi öldürdü? ? ? ! ! ! !

Barış ve hoşgörü dinimrt2010 – 03.06.2010 16:42:28 bana bir tane imam gösteremezsiniz ki batıda aynı muameleye tutulsun. belki çok nadir bulunur. fakat sanmam ki türkiyede olduğu gibi olsun. ülkede sanki otomatiğe bağanmış papaz katliamları. milyon tane tanrıya inanan hinduistler, budistler bile bu kadar vahşi değilken, sözümona Allah ve din adına adam öldürmezken, “barış ve hoşgörü dini” mensupları biz müslümanlar neden adam öldürmek için bu kadar heyecanlıyız acaba? bu kadar da cahillik olmaz artık. imrendim, utandım, çok sıkıldım.

Anonim
    Pasif

Öldürülen kişi katolikti. İmanlı diyebiliyor musunuz siz bir katoliğe. Katolik mezhebindeki bir kişi kurtulmuş mudur? Bu soruya vereceğiniz cevabı merakla bekliyorum, çünkü benim de söyleyecek şeylerim var.
    Esenlikle…

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili solaris,

Bir kişinin kurtuluşu o kişinin dinsel kimliğine, ait olduğu mezhebe bağlı değildir. Tanrı’nın Kutsal Kitap’ta kurtuluş için belirlediği Kurtarıcı Mesih’e iman eden, O’nun günahkarlar uğruna olan kefaret ölümünü kabul eden, kendi dindarlığına ve doğruluğuna güvenmeyip sadece Rabbe umut bağlayan herkes kurtulacaktır. Eğer bunları yerine getiren katolikler varsa elbette onlar da kurtulacaklardır, tıpkı O’na iman eden diğerleri gibi. Romalılar 10:13, Markos 16:16

Bu noktada sizden ricam, konuyu katolik – protestan tartışmasına çekmemenizdir. İddialarınızı İncilden ayetler vererek desteklerseniz daha saglıklı sohbet edebiliriz.

Esenlikle…

Anonim
    Pasif
    Solaris;18585 wrote:
    Öldürülen kişi katolikti. İmanlı diyebiliyor musunuz siz bir katoliğe. Katolik mezhebindeki bir kişi kurtulmuş mudur? Bu soruya vereceğiniz cevabı merakla bekliyorum, çünkü benim de söyleyecek şeylerim var.
    Esenlikle…

Sayin solaris soru sormak istiyorsaniz bunu soru panosuna yöneltmelisiz.

Anladigim kadariyla bu konuda sizi rahatsiz edecek yorumlar okudunuz.Eger paylasmak istediginiz birsey varsa buyrun paylasin ama bu baslikta degil.

Öldürülen kisi icin sadece üzgünüz.Hem Türkiye’ye hemde Türkiye’de yasayan azinlikliklara zarar veren karanlik bir olaydir.Seytan’in egemen oldugu bir andir.Rab yüreklere sevgi tohumlari eksin,merhametli ve alcakgönüllü bir yürekle bizleri cevrelesin.

Sevgiler

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.