• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24973
  Anonim
  Pasif

  CC16F05E73D2844A9E47826Dr.jpg

  İsa’nın ‘Soy’u tartışma yaratacak

  ABD’de hafta sonu vizyona girecek “Bloodline” (Soy) adlı film, Hıristiyan dünyasını karıştıracak. Film, İsa’nın Maria Magdalena ile evlendiğini ve çocuğu olduğunu savunuyor. Magdalena’nın Kudüs’ten Fransa’ya kaçışını temel alan belgesele göre, Fransız bir rahip ülkesinde 19’uncu yüzyılda bir mezar bulur, ardından bilgileri saklar. Belgeleri sonra da mezarı bulduğunu öne süren İngiliz Ben Hammott, 1’inci yüzyıla ait Kudüs’ten kalıntıların yanı sıra İsa ile Magdalena’nın evlendiklerinde kullanıldığı iddia edilen kase ile vazoyu bulduğunu belirtiyor. Hammott’a göre, mezarda Tapınak Şövalyeleri’nin bir üyesine ait ceset de var. Bar Ilan Üniversitesi’nden Gabriel Barkay, buluntuların 1’inci yüzyıla ait olduklarını doğruladı.

  http://www.sabah.com.tr/haber,F58CF9A5DFC840A2BB0700BA3204357E.html

  #28932
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Bir Başka Fiyasko Daha…

  ‘ABD’de hafta sonu vizyona girecek “Bloodline” (Soy) adlı film, Hıristiyan dünyasını karıştıracak. Film, Hz. İsa’nın Maria Magdalena ile evlendiğini ve çocuğu olduğunu savunuyor.’ muş..

  Bence hiç de karıştırmayacak, tam tersine bu filmi yapanlar karışacaklardır.
  Da Vinci Sifresinde anlatılanlar nasıl fiyaskoyla sonuçlandıysa, bu film de diğerleri gibi sönüp yok olmaya mahkum olacaktır. Hristiyanlık tarihi boyunca hem hristiyanların kendilerinden, hem tanrıtanımazlardan, hem de diğer din mensuplarından tonlarca insan İsa’nın kişiliğini, verdiği kurtuluş mesajını küçültmek ve karalamak amacıyla benzer girişimlerde bulundular. Hangi senaryoyu uydururlarsa uydursunlar, hiçkimse Rabbimiz İsa Mesih’in yüceliğine leke süremez! O her zaman olduğu gibi kendi kategorisinde rakipsiz, günahsız, lekesiz, kutsal, mükemmel, her şeye güçlü, egemen Rab olmaya devam edecektir!

  baba-ogul-kutsalruh

  #28933
  Anonim
  Pasif

  Dünyada en çok okunan kitap Tanrı sözü, müjdesi Incil olduğu halde, İsa Mesih in mesajını anlayamayanlar bu kimseler. Zaten anlayabilmiş olsalardı bu takım ipe sapa gelmez hikayeleri milyonlarca dolar döküp reklam yapacaklarına, fakirlere muhtaçlara yardım ederlerdi…
  Dilerim Rabbimiz bu Goth hikayelerini İsa Mesih inancıyla karşılaştıran kişilerin günahların affeder ve onların kalplerini sonsuz yaşam mucizesine açar.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.