İsa Sevecendir, Merhametlidir, Eşsizdir

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23940
  Anonim
  Pasif

  İsa Mesih, çok sabırlıdır. Günahlı insanların kendisine dönmesi için sabrediyor, kollarını açmış bekliyor..

  İsa Mesih bizleri seviyor ve herşeyimizle ilgileniyor.

  İsa Mesih Kutsaldır! Kutsallık konusunda hiç ödün vermedi. Tanrı’nın evini alışveriş yeri yapmak isteyenleri tapınaktan kovdu, onları azarladı.

  İsa Mesih cömerttir. Kendisini izlemeye gelen ve O’nu merakla dinleyen binlerce kişiyi doyurdu, onları evlerine aç olarak göndermedi. (Yuhanna 6:1.15).

  İsa Mesih şefkatlidirç Derin suç ve batağa batan insanlara parmağını doğrultmadı. Düzenbazlara, ayartıcılara, zina işleyenlere acıdı.

  O, yürekleri biliyordu, vicdanlarına baktı. Sevecenlik gösterdi, hatta bazen onlar için ağladı. Çünkü onların sıkıntılarını, ve kendilerini zincire vuran günahlarını biliyordu ve onları kurtardı (Luka 19:1.10).

  İsa Mesih duyarlıdır! İnsanlar, hiç çekinmeden en özel sırlarını O’na açtılar. O’nun yakınında olmakla huzur buluyorlardı.

  Öylesıne duyarlıydı ki, herkesten farklı davranıyordu. Sevgi doluydu.Çocuklar bile yanından ayrılmak istemediler.

  Mesih aynı zamanda merhametlidir. Gittiği her yerde hastaları iyileştirdi, onların acılarıyla ilgilendi.

  Sıkıntılı olanlara ve yürekleri korkuyla dolu olanlara acıdı ve onların çaresizliklerini gördü. Çobansız koyunlar gibi üzgün ve dağınık olduklarını görünce onlara ilgi gösterdi.

  ‘Kalabalıkları görünce onlara acıdı. Çünkü çobansız koyunlar gibi şaşkın ve perişandılar’ (Matta 9:36).

  Sık sık yılgın, çaresiz insanlara rastladı. Hayal kırıklıklarını anlattılar O’ndan, yardım beklediler. Onlara tatlı sözlerle ve anlayışla davrandı.

  O’nun ağzından çıkan sözler, çölde susuzluktan kurumuş canlara içirilen taze su gibiydi. Varlığı etrafa öylesine iyilik ve huzur saçıyordu ki, toplumun dışladığı insanlar bile O’na güvendiler.

  O, yürekleri görebiliyordu. İnsanların düşünceleri O’nun için açık kitap gibiydi. İnsanların zayıflıklarını ve günahlarını asla yüzlerine vurmadı, ama günahlarını yargıladı. Günahlarını açıklayıp tövbe eden herkesi bağışladı ve yüreklerine esenliğini koydu.

  İsa Mesih hiç değişmedi. O, dün, bugün ve Sonsuza dek hep aynıdır..
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.