İSA MESİH’e Neden Tanıklık Etmeliyiz.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İSA MESİH’E NEDEN ? TANIKLIK ETMELİYİZ.?

“Onlara dedi ki,Şöyle yazılmıştır..Mesih acı çekecek ve üçüncü gün ölümden dirilcek.Günahların bağışlanması için tövbe çağrısı da Kudüs’tan başlayarak tüm uluslara O’nun adıyla duyurulacak.Siz bu olayların tanıklarısınız.”
    Luka 24:46.47

İSA MESİH’in verdiği görevi, Kutsal kıtabı okuduğumuz zaman bunun, ilk dört bölümde bulunduğunu görürüz.Bu dört bölümde örneğin:

“İsa yanlarına gelip kendilerine şunları söyledi:Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi.Bu nedenle gidin bütün ulusları öğrencilerin olarak yetiştirin;onları Baba ,Oğul ve Kutsal Ruh’un adıyla vaftiz edin.Size buyurduğum her şeyi onlara öğretin.”
    Matta 28:18.20

“O da onlara şöyle dedi;Siz insanlar önünde kendinizi temize çıkartıyorsunuz,ama Tanrı yüreğinizi biliyor.İnsanların gururlandıkları ne varsa Tanrı’ya iğrenç gelir. Kutsal yasa ve peyganberlerin devri Yahya ‘nın zamanına dek sürdü.O zamandan bu yana Tanrı’nın Eğemenliği müjdeleniyor.”
    Markos 16:15.16

“Günahların bağışlanma çağrısı da Yeruşalım’den başlayarak bütün uluslara O’nun adıyla duyurulacak:Sizler bu olayların tanıklarısınız.”
    Luka 24:46.48

“”İsa onlara”Size esenlik olsun dedi”.Baba’nın beni gönderdiği gibi bende sizi gönderiyorum.Bunu söyledikten sönra onların üzerine üfleyerek Kutsal Ruh’u alın dedi.”
    Yuhanna 2o:21.23

Tüm bu emirler dün olduğu gibi ,bu günde geçerli.Peki bizler bu görevi ve Tanrı isteğini ne kadar ciddiye alıyoruz.?

RAB’bin SÖZ’leri sadece Kutsal kıtab’ta mı kalıyor.Elbette bunu zorla insanlara enpoze etmiyoruz.anlatıyoruz.bilğilendiriyoruz.gerisi duyanların kabul edebilecekleri özgür iradelerine kalan bir karar.
    RAB haberini ve SÖZ’ünü çağrdıklarına açar,yürek ya kabul eder yada red.Bizler SÖZ’ün sadece aracılarıyız.zorlayıcıları değil.

NEDEN TANIKLIK ETMELİYİZ.
    Çünkü;
    *–İSA MESİH bizleri görevlendirdiğini, ayetlerle belirtmiştir.yapılması gereken budur.İSA MESİH bununla bizleri görevlendirdiği için.
    *–İnsanlar İSA MESİH’siz kaybolacakları için,tanıklıklarda bulunmalıyız.
    *–İSA MESİH’e olan sevgimiz,bizleri buna zorladığı için.
    *–Kutsal Ruh bizlere bu yeteneği verdiği için.
    *–Kutsal Kıtab’ımızda yazılı olduğu gibi bize verilen görev ve hedef bu olduğu için.Çünkü Kutsal KItab’ımız her çağa hitap eder ve seslenişte bulunur.

İnsanlar,İSA MESİH’siz kaybolurlar.gerçeğin bilğisinden uzak yaşamak,karanlıkta kalmakla aynı anlamı taşır.

“Çarmıhla ilğili bildiri mafholanlar için saçmalık,ama kurtulmakta olan bizler için Tanrı’nın güçüdür.”
    1 Kor 1:18

İSA MESİH!i hiç tanımazken,onu tanıdık ve iman ettik,Ruh’sal özgürüz.İSA MESİH’e duyduğumuz sevgi,bizi onun sözünü paylaşmaya ve anlatmaya sevkeder.teşvik eder.çoşkunluk ve Ondaki ateş ,sözü paylaşmamızı sağlar.

“Bizi zorlayan Mesih’in sevgisidir.Yargımız şu ki,bir kişi her kes uğruna öldü.öyleyse hepsi öldü.”
    2 Kor 5:14

Yapılan her iş ve yapabildiğimiz her eylem bunlar,paylaşma,anlatma, yazma gibi, bizleri yöneten ve yönlendiren güç kaynağı Kutsal RUH’un bizlere vermiş olduğu yetenek ve yönlendirişlerdir.RAB’bimizin Kutsal RUH armağanlarını vermesindeki amaç SÖZ’ünü duyurmamızdır.

“Ama Kutsal Ruh üzerinize inince güç alacaksınız Kudüste tüm Yahudiye ve Samiriyede ve dünyanın dört bir bucağında benim tanıklarım olacaksınız.”
    Elçil İşl 1:18

İman ettik İSA MESİH’i RAB ve Kurtarıcı olarak kabul ettik,
    Halleluya artık kurtuldum.Ehh Günahlarımda silindi:cennet garanti..mi acaba diye düşünülmeli mi ? Yoksa daha mücadele yeni başladı.Mücadele ve zorlu yaşama Merhaba.
    Bundan sonra ne yapmalıyım.Yaşamımda İSA MESİH’i nasıl yansıtarak ona layık olmalı diye mi düşünmeliyiz.
    Günah işle tövbe et..tekrar günaha gir tekrar tövbe et..ohh ne rahattmış ya Tövbe her derde deva mi…Acaba.?
    Bu sadece kendimizi aldatmadır.
    RAB bizlerden ne istiyor.?
    Ne bekliyor. TANRI’sal Doğruluk nerdir?
    Tanıklık müjdecilik etmek konusunda RAB ‘bin isteği nedir.?Bizler buna zorunlu muyuz.?yoksa zorunlu değilmiyiz.?

Ya, en iyisi Kutsal Ruh’u bekleyeyim gelsin beni çalıştırsın mı ? denilmeli..!

İSA MESİH’e gelmek,O’na iman etme, çocukça bir oyun değildir.

Tüm bu soruları, Kutsal Kıtabımızı okuyarak yanıtlayabiliriz.
    Tanrı’sal SÖZ’ tüm bunların yanıtlarını apacık yazmış açıklamış.Adımı duyurun diyor Kutsal olun,benim ışığımı yansıtın,çekişmeyin birbirinizi yermeyin kardeşinizi sevin,teşvik edin diyor,beni müjdeleyin tanıklıklarınızla teşvik edin diyor.

İSA MESİH’e inanma ve İnanç ciddi bir iştir bu sadece ben Hrıstıyan’ım demekle olmuyor.olamaz da.
    İMAN yanında Mücadele güçü olmalı, ışığımızla Mesih’i temsil eden iyi öğrenciler olmalıyız.Çünkü biliyorumki biz imanlılar onun gelişini özlemle bekliyenleriz.

“İyi mücadelemi sürdürdüm.Yarışı bitirdim:imanı korudum.Bundan böyle doğruuk tacı benim için hazır duruyor.Adil yargıç olan Rab,o gün bu tacı bana ve yanlız bana değil,onun gelişini özlemle beklemiş olanların hepsine verecektir.”
    2 Timeteus 4:7.8

Esenlik ve Mesih’teki güç her kardeşle birlikte olsun.AMİN

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.