İsa Mesih’in Mucizeleri!

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26654
  Anonim
  Pasif

  Bundan önceki paylaşımlarımda “Allah’ın Tanıklığı”nın önemi üzerinde durmuştum. İsa Mesih’in yüceliğini insanlara sözlerle tarif etmeğe çalışırken, ona inanma mucizesinin de, Allah’ın tanıklığı olduğunu farkediyor muyuz acaba? İşte bugün, en güçlü tanıklıktan söz ederek, ilgi duyanlar için bir paylaşma konusu açmak istiyorum. Konuya girişimi, İsa Mesih’in şu sözü ile başlıyorum:

  “Fakat bende olan tanıklık Yahya’nınkinden daha büyüktür; çünkü Baba’nın bana başarmak için verdiği işler, şu yaptığım işler, beni Baba gönderdi diye hakkımda tanıklık ediyorlar.” (Yuhanna 5:36).

  İsa, “şu yaptığım işler” diyerek Allah’ın tanıklığı olduğuna işaret etmiş! Yazılı Yasa yanlıları, her biri Allah’ın tanıklığı olan Allah’ın işlerini anlatan İsa’yı dinlerlerken şu soruyu sormuşlar: “Allah’ın işlerini işlemek için biz
  ne yapalım? Yazılı Yasa’ya tutulmuş olanlara egemen olan bu düşünce hep aynıdır: “Allah’ın işlerini işlemek için biz ne yapalım?” Bu düşünce ve eylemi, günümüzde de devam ediyor! Yasacılar, yazılı emirlere uymak için çabalarlar; ama Allah’ın işleri, insan işleri değildir! İsa’nın anlattığı sözlere bakılırsa, Allah’a iman etmemiz olayı, insan işi, ya da insan sağlayışı değildir! Bunun için İsa’nın onlara verdiği yanıt, çok dikkat ve ilgi çekicidir! İsa, onlara ve bize şu yanıtı vermiş: “Allah’ın işi şudur; onun gönderdiği adama iman edesiniz.”(YUhanna 6:29). Evet öyle oluyor! Kendi çabaları ve kafaları ile Allah’a inananlar, karşılaştıkları sorunların altında eziliyorlar. Çünkü insan işi iman, sonunda hedefe ulaşamayacaktır! Mesih İsa, her biri Allah’ın şehadeti olan yaptığı işler(mucizeler) içinde, ona iman etmemizi sağlaması da, bir mucizesidir! Bunu bize şu sözle vaat etmiş: “Olduğu zaman, iman edesiniz diye, olmadan önce size şimdi söyledim”(Yuhanna 14:29). Demek oluyor ki, İsa Mesih’in ağzından işiteceğimiz her söz, içimizde ona güvenmemizi başaracaktır! Bu olay, kendi çabaları ile Allah’a inandıklarını sananlara aydınlatıcı bir müjde haberidir! Allah’a inanmakta şüphe duyanlara bu haber, umut vericidir! Çünkü, “benim ismimle bir şey dilerseniz, ben onu yapacağım” diye söz vermiş(Yuhanna 14:14). İnanma sorunu yaşayanlar, inançsız yüreklerini dua halinde İsa Mesih’e açsınlar; insanları inançsızlıklarından dolayı asla suçlamaz. Yüreklerimizi ona açmamız ve itiraf etmemiz, onu hoşnut ediyor ve bize yardım ediyor! Bu işin tanığı olarak bunları yazıyorum.

  Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, günümüzde de, çalışıyor! “Şu yaptığım işler” diyen İsa, iman işini de, iç varlığımızda başarıyor!

  Kardeşleri, “Allah’ın tanıklığı” başlığı altında paylaşıma davet ediyorum. Çünkü Allah’ın tanıklıkları, onun eşsiz zenginliğidir! İNCİL’de Allah’ın başka tanıklıklarını görenler bizimle paylaşsınlar. Çünkü bu konu teşvik edicidir! Dikkatlerimizi insanların tanıklıklarından ziyade Allah’a çevirelim ki, Kendi tanıklığını içimizde icra etsin. Amin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.