İsa Mesih’in Kendisi Hakkında Söylediği Sözler

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25565
  Anonim
  Pasif

  Mesih’in Kendisi Hakkında Söylediği Sözler

  Ben Dünyanın Işığıyım

  İsa yine halka seslenip şöyle dedi: ‘Ben dünyanın ışığıyım. Benim ardımdan gelen, asla karanlıkta yürümez, yaşam ışığına sahip olur’.

  Ferisiler, ‘Sen kendin için tanıklık ediyorsun, tanıklığın geçerli değil’ dediler.

  İsa onlara şu karşılığı verdi: ‘Kendim için tanıklık etsem bile tanıklığım geçerlidir. Çünkü nereden geldiğimi ve nereye gideceğimi biliyorum. Oysa siz nereden geldiğimi, nereye gideceğimi bilmiyorsunuz. Siz insan gözüyle yargılıyorsunuz. Ben kimseyi yargılamam. Ama yargılasam bile benim yargım doğrudur. Çünkü ben yalnız değilim, ben ve beni gönderen Baba, birlikte yargılarız. Yasanızda da, `İki kişinin tanıklığı geçerlidir’ diye yazılmıştır. Kendim için tanıklık eden bir ben varım, bir de beni gönderen Baba benim için tanıklık ediyor’ (Yuhanna 8:12-18).

  Yol Benim

  Tomas, ‘Rab, senin nereye gideceğini bilmiyoruz, yolu nasıl bilebiliriz?’ dedi.

  İsa ona, ‘Yol, gerçek ve yaşam ben’im’ dedi. ‘Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez. Beni tanısaydınız, Babamı da tanırdınız. Artık O’nu tanıyorsunuz, O’nu gördünüz’ (Yuhanna 14:5-7).

  Yaşam Ekmeği Benim

  İsa, ‘Yaşam ekmeği ben’im. Bana gelen asla acıkmaz, bana iman eden hiçbir zaman susamaz’ dedi.

  ‘Ama ben size dedim ki, `Beni gördünüz, yine de iman etmiyorsunuz.’ Baba’nın bana verdiklerinin hepsi bana gelecek ve bana geleni ben asla kovmam. Çünkü kendi isteğimi değil, beni gönderenin isteğini yerine getirmek için gökten indim. Beni gönderenin isteği şudur: bana verdiklerinden hiçbirini yitirmeyeyim, ama son günde hepsini dirilteyim. Çünkü Babamın isteği, Oğul’u gören ve O’na iman eden herkesin sonsuz yaşama kavuşmasıdır. Ben de böylelerini son günde dirilteceğim’ (Yuhanna 6:35-40).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.