İsa Mesih’in Dolu’luğu.

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27114
  Anonim
  Pasif

  İsa mesihin Tanrı’sal doluluğu.

  “Yahya o’na tanıklık etti.Yüksek sesle şöyle dedi.”Benden sonra gelen benden üstündür.Çünkü o benden önce vardı diye sözünü ettiğim kişi budur..Nitekim hepimiz O’nun doluluğundan lütuf üzerine lütuf aldık.”

  1.)İsa Mesih Tanrı’nın özü ve kıvancıdır. Nasıl İncil ‘deki ayetler ve içinde geçen kelimeler herbirimizin yüreğini değiştiriyorsa,içimize yerleşen Mesih’te bizlere erdemlerini bağışlar.
  2.)Mesih,imanlıya sonsuz yaşam ifade eden Ruh’unu bağışlar.
  3.)Mesih dünya’nın ışığıdır.O karanlığı yenen ışıktır.Dileyen herkese Umut,çaresizlere güçünü bağışlar.Bu şükretmemiz gereken bir bağıştır.
  4.)Mesih,evrenin yaratıcısıdır.Dolu’luğunda Tanrı’sal güç vardır.Mücizeleri,ölümden dirilişi,O’nun güçünü ölümün dahi kendisine galip gelemeyeceğini gösterir.
  5.)Yaşamımız,canımız,sahip olduğumuz her şey,O’na ait’tir.O bu nimetleri ,bizlere emanet olarak verdi.Rab’bin bizlere karşılıksız verdiği bu bağişlar ne kadar ,lütufkar olduğunun kanıtı değilmidir.O’na şükretmeliyiz.
  6.)İsaya peyganberin bildirdiği mucize buydu.
  “Çünkü bize bir çocuk doğdu.Bize bir oğul verildi.Önderlik onun omuzu üzerinde olacak ve onun adı Olağan üstü Öğütçü,Güçlü Allah,Sonsuzluk Babası ve Esenlik başkanı diye anılacaktır.İşya 9:6
  7.) İsa Mesih Tanrı’sal sıfatlarını, yanlızca kendine saklamak niyetinde değildi,Bize,kendi doluluğunu bağışlayıp Baba’sına bizleri götürmek amacı ile dünyaya geldi.Tanrı’nın amacı;kilisesine kendi doluluğunun yerleşmesiydi.
  “Kilise O’nun bedenidir,her yönden her şeyi dolduranın doluluğudur.” Efesliler 1:23

  O sadece Babasının sağında değil;O’nun bağrında oturdu.Ölümü ardından tekrar Babasına gitti.Baba nasılsa,Mesih’te öyledir.
  Göklerdeki Babamıza, bizlere Mesihi gönderdiği için Şükredelim.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.