İsa Mesih'e Kardeşleri Inanıyorlar Mıydı?

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24481
  Anonim
  Pasif

  Kardeşleri bile O’na iman etmiyorlardı.

  Yu.7: 5

  Kardeşleri İsraillilerin çoğu gibi İsa Mesih’e inanmıyorlardı. Tanrı’nın Oğlu olduğunu iddia etmesini, söylediklerini aynı ev içinde birlikte büyüdükleri kardeşleri anlayamıyorlar ve doğru bulmuyorlardı. İsa Mesih bu nedenle

  “Göklerdeki Babam’ın isteğini kim yerine getirirse, kardeşim, kızkardeşim ve annem odur.

  Mat.12: 50

  diyerek bu durumu ifade etmiş; gerçek ailesinin Tanrı’nın isteğini yerine getirenler olduğunu ilk bakışda haksız ve vefası gibi görünse de çarpıcı ve doğru bir şekilde anlatmıştır. İsa Mesih’in gerçek ailesi ruhsal ailesiydi; çarmıhını yüklenip canını bile feda edecek kadar sadık inançlı olan öğrencileriydi. İsa Mesih’in kardeşleri hiçbir zaman İsa Mesih’e inanmadılar mı?

  Bunlar İsa’nın annesi Meryem, öbür kadınlar ve İsa’nın kardeşleriyle tam bir birlik içinde sürekli dua ediyordu.

  Elç.1: 14

  Ayetde belli bir süre sonra İsa Mesih’in kardeşlerinin O’na iman edip imanlılar topluluğuna katıldıklarını ve dua ettiklerini görüyoruz. Önceleri yani dünyada yaşarken İsa Mesih’e inanmayan kardeşlerinin ölümünden sonra inanmalarının, bu önemli değişikliğin nedeni nedir?

  Kefas’a, sonra Onikiler’e göründü.

  Daha sonra da beş yüzden çok kardeşe aynı anda göründü. Bunların çoğu hâlâ yaşıyor, bazılarıysa öldüler.

  Bundan sonra Yakup’a, sonra bütün elçilere, son olarak zamansız doğmuş bir çocuğa benzeyen bana da göründü.

  1.Ko.15: 5-8

  Ayetde sözü edilen Yakup İsa Mesih’in kardeşi Yakup’tur. İsa Mesih ölümünün 3. günü dirildikten sonra kardeşi Yakup’a da gözükmüştür. İşte Yakup’un ve diğer kardeşlerinin İsa Mesih’e iman etmelerinin nedeni Tanrı’nın ölümden diriltmesiyle İsa Mesih’i Yakup’un görmesidir.İsa Mesih’in ölüp mezara konduktan sonra dirilmesi ne anlama gelir?

  İnanmayan kardeşi Yakup’un’un dirilmiş halini görmesini sağlamış ve İsa Mesih’in Rab ve Kurtarıcı olduğuna kardeşlerini iman ettirmiştir.İsa Mesih Baba Tanrı’nın biricik Oğlu’dur; Baba İsa Mesih’i ölüler diyarına terketmemiş ve diriltmiştir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.