İSA Mesih..Bizlerde yaşıyor mu.?

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

“Mesih’le birlikte çarmıh’a gerildim.Artık yaşayan ben değilim.Bende yaşayan Mesih’tir.”
    Galatyalılar 2:20

“İman yoluyla Mesih yüreklerinizde konut kursun.”
    Efesliler 3:17

Mesih senin kişiliğinde,…sizlerin kişiliğinde, yaşamak yoluyla varlığını yönetmeyi eline aldığında:

“Sana hamdederim ya Rab İsa.Sen herşeysin;benim önemim bir hiçtir.Gel yaşamıma;kişiliğini yaşamımda açıkla,aracılığımla başkalarına sergile.”
    Diye dua edin.

Hayatta istediğin nedir.?
    Ya…yapmaya istek duyduğun hedeflerin.?
    Mesih senin,isteklerini,yada yapmaya istek duyduğun hedeflerini biliyor.
    Mesih,sendeki sorunlarını da biliyor.Senin içinde kopan fırtınalarına da kayıtsız değil.Belki de O’na tam olarak iman edemiyor da olabilirsin.Kendini hoşnut etmek le uğraşıyor,kafanda kurguladığın bin bir düşünce ile kesin yanıtlar arayan sorularına,cevap bulamadan belkide çevreni hoşnut etme mücadelesi vererek,kendini kandırıyor da olabilirsin.gerçeği ararken,sendeliyor da olabilirsin…
    Boş egolarla kaplı hayatında,hiç kimseyi hoşnut etmek zorunda değilsin,
    Tanrı’yı hoşnut etmek dışında.
    Yaşadığın hayat senin hayatın.,ruhsal esenlik ve huzur..istediğin bu mu.?
    Aradıklarına cevap araştırırken..lütfen, at gözlüklerini gözlerinden çıkar at.

Kıyaslarken,okurken,düşünürken,zaten içinde seni huzursuz eden her neyse,ona baş kaldırmış oluyorsun.doğruyu arayan düşüncelerini öldürme.,korkuların seni esir etmesin.yaşadıkların senin önüne geçmesin.kendini yaşayabilmen için,kendinin farkına varabilmen için,Mesih’in sende kendi yaşamını yaşayabilmesi için,gerçekle yüzleşmekten korkma.
    Senin,kaybolduğun,senin bitiremediğin,senin tamamlayamadığın,senin gerçekleştirmede zorluk çektiğin her işi,Mesih tamamlar.
    Her işi, sende O bütünler.
    “Nitekim İnsanoğlu kaybolanı arayıp kurtarmak için geldi.”
    Luka 19:10

Hep şunu mu diyorsun.?
    “Dünya da o kadar kötülük var ki..başedemiyorum,hakkımı alamıyorum,kendimi bazen güçsüz hissediyorum,kendimi bazen yanlız hissediyorum.”
    Sence..!
    “Tanrı gece gündüz kendisine yakaran seçilmişlerinin hakkını almayacak mı.?” Luka 18:7
    Sence acı çekenleri,“Onları çok bekletecek mi.?Luka 18:7
    “Size şunu söylüyeyim ,onların hakkı tez alınacaktır.Luka 18:8
    Diyor İsa Mesih.
    Ve ardından bizlere şunu diyor.
    “Ben yaşıyorum.bu nedenle sizde yaşayacaksınız.”Yuhanna 14:19
    Sorunlar..hep sorunlar,çıkış bulamama,önüne gelen fırsatları hep kaçırma,pişmanlıklar mı..onlar hayatımızda o kadar çok ki…Bazen, Rab’bin bizi sevmediğini, bizimle artık ilgilenmediğini ve bizi terk ettiğini düşünüyoruz.
    Oturup kahretmelimiyiz..?
    Pişmanlıklarımıza, kaçırdıklarımıza bakıp, hep görülmeyen göz yaşları mı dökmeliyiz.?
    Rab’bin bizi sevmediğini, bizimle artık ilgilenmediğini ve bizi terk ettiğini düşünüyoruz.?
    Yoksa diri bir Tanrı’nın varlığına inanıp,bizleri en zor zamanlarımızda bile yanlız bırakmayacağına emin olup,O’na güvenmenin verdiği cesaretimizi kullanarak O’na mı yaslanmalıyız.?
    Evet.Çünkü Tanrı bize diyor ki.

” Lütfum sana yeter.”2 Korintliler 12:9
    “İşte Mesih’in gücü içimde bulunsun diye güçsüzlüklerimle sevinerek daha çok övüneceğim.Bu nedenle Mesih uğruna güçsüzlükleri, hakaretleri, zorlukları,zulümleri ve darlıkları sevinçle karşılıyorum. Çünkü ne zaman güçsüzsem, O zaman güçlüyüm.”
    2 Korintliler 12:9:10

“Tanrı bizde etkin olan kudretiyle,dilediğimiz yada düşündüğümüz herşeyden daha fazlasını yapabilecek güçtedir.Efesliler 3:20

Pavlus bizlere diyorki.
    “”Beni güçlendiren Mesih aracılığıyla ,her duruma göğüs gerebilecek güce sahibim.”
    Filipililer 4:13

Yaşadığımız zorluklarda,yılgınlığa düştüğümüz her durumda,Tanrı istemini uygulamamız için bizleri, iyilikle ve ondan gelen bereketle donatsın.Hoşnutluk verici saydığı her tutumu, İSA Mesih aracılığıyla hepimizde oluştursun.
    Esenlikle.

klaus
    Anahtar yönetici

selam olsun size!
    yüreğinize sağlık.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.