"İsa da müslümandı" diyorlar, doğru mu?

• Bu konu 17 izleyen ve 24 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 16 ile 25 arası (toplam 25)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

kardeş saçmalama o zaman indirilen kitap incildi ve allah onu o kitabı o dönem için insanlara öğretmesini istemiştir.Ama artık incilde bahsedilen son peygamber geldi.

Anonim
    Pasif

Kendine Dogruyol ismini layik görmüssün ama hic de bu isme layik degilsin. ilkokul cocuklari gibi ezberlediklerini döktürmekle mesgulsün. Sözlerinin bir derinligi oldugunu mu saniyorsun. Tevrati Zeburu Incili ne kadar okudun ne kadar arastirdin ki (elestiri dahi olsa) sözlerinin bir derinligi olsun. Hic okumadiklari kitaplar üzerine ahkam kesmekten daha büyük sacmalik olur mu hic. Bu sacmaligi sen yapiyorsun iste. Önce oku arastir da sacmalama bosuna.

Anonim
    Pasif

Ayrica incil Mesih olan Isa nin kendisini müjdeledi, baska hic kimseyi degil. O senin dedigin safsata. Paraklet kelimesi konusu ortada onunla kutsal ruh un kastedildigi de ortada.

Anonim
    Pasif

@Alize 14628 wrote:

Herkese merhaba. Yeni üyeyim.

Kronolojik ve ruhani anlamda Isa’nin müslüman olmasi mümkün degil. Eger böyle bir söylenti varsa propaganda amaçlidir.

Iste en guzel cevabi bu arkadasim vermis.

Anonim
    Pasif

peki mustifi o zaman 1 incil indirilmişti şimdi neden 4 tane var çeşit çeşit hangisini okumak istersen dimi:):):)bozulmadığını bu yüzden açıklayamıyorsunuz zaten.saygılar…

Anonim
    Pasif

Oku Dogru yol.
    Anlamadınmı.!
    diyorumki.Önce soru sorma OKU..
    Gene anlamadınmı.!
    Soru sorma OKU.Önce öğren,anla takıldığın yerde oku.tekrar tekrar OKU.Anlamadınmı..
    Başa dön tekrar OKU..gene anlamadınmı,Tekrar başa dön tekrar OKU.
    HİÇ bir şey bilmiyorsun.Bilmeden de saçma sapan sorularla karşımıza geliyor saçmalıyorsun

Senin Allah’ın, evleneceğin kıza yardım etsin.diyorum,başka bişey demiyorum.eyer evliysende eşine yardım etsin.:)

Anonim
    Pasif

Hayir anlatamadim. Incilin tamami 27 bölümden olusuyor bu yalnizca tek incil, ilk yüzyildan beri.Bu incilin ilk dört kismi da incil (müjde) olarak adlandiriliyor. Incil kitabinin disinda farkli kitaplar degiller, incilin icindeler. Umarim simdi anlatabildim.

Anonim
    Pasif
    Saba;19194 wrote:
    Oku Dogru yol.
    Anlamadınmı.!
    diyorumki.Önce soru sorma OKU..
    Gene anlamadınmı.!
    Soru sorma OKU.Önce öğren,anla takıldığın yerde oku.tekrar tekrar OKU.Anlamadınmı..
    Başa dön tekrar OKU..gene anlamadınmı,Tekrar başa dön tekrar OKU.
    HİÇ bir şey bilmiyorsun.Bilmeden de saçma sapan sorularla karşımıza geliyor saçmalıyorsun

Senin Allah’ın, evleneceğin kıza yardım etsin.diyorum,başka bişey demiyorum.eyer evliysende eşine yardım etsin.:)

AMINNNNN

Umarim dogruyol sonunda “dogruyolu” bulur.

SEvgiler

Anonim
    Pasif
    AmaethoN;18830 wrote:
    hz isa müslüman hristiyan yahudi veya tek tanrılı yaradan inancına sahip olan diğer dinlerin isimleri artık nelerse o inancın mensubu ve peygamberiydi
    burada biz bu inanca A deriz baskası B der ama sonucta yol ve hedef aynıysa ne gerek var ne olduğuna sonucta o yaradanın elcisi ve zaten var olan yaradan inancının ahiret inancının kutsal kitap inancının devamının getiricisidir tıpkı 1den sonra 2nin gelmesi gibi bir misyonun başka bir misyonere devredilmesi gibi bence isa bana göre tabi inanclı bir peygamber ve affedici bi önderdi.

Arkadaşım anlamayacak bir şey yok İncil birinci yyda yazılmış olan 27 kitapçıktan(ya da bölümden)oluşmaktadır ilk dört bölüm matta,markos,luka ve yuhannadır,bunlar isa mesihin biyografileridir yani anlayacağın 4 farklı incil metni yoktur tüm bu 27 kitapçık incili meydana getirmektedir. 325 te Nikaia(İznik)yapılan konseyde isa nın biyografisi niteliğinde olan diğer onlarca farklı metinden matta,markos,luka ve yuhanna kabul edilmiştir.hristiyan ilahiyatına göre incil vahiy değildir incil metni havariler ve onların öğrencileri tarafından kutsal ruhun esini ile yazılmıştır isa mesih onlara bir kitap bırakmamıştır.

Anonim
    Pasif

@doktorteodora 18801 wrote:

hz.adem gibi diğer peygamberler gibi hz.isa da müslümandı
    aslında var ya HİÇBİR PEYGAMBERİN VARLIĞI KANITLANAMAMIŞ
    ne hz.isa ne hz.muhammed yaşamamış
    seçilmiş bir kişiyi bulmuşlar ve o kişi aracılığıyla dünya insanlarına ulaşmışlar
    bu kişi hz.isa adını almıştır
    dünyadaki tüm insanlar bu gerçeği biliyor
    fakat hz.adem dünyada bahçesi olan cennete yaşadığı için
    iblise mühletverildiği için
    sanki insanlar dünyada yaşamıyor muşgibi gözüküyor
    sizden aslında daha çok bilgiye sahip birisiyim
    ancak bildiğiniz sorularla inancınızı siz belirliyor ve imtihan edildiğiniz için bir şey demiyorum…

Değerli kardeşim, bu senin söylediğin binlerce defa soruldu en az o kadar da cevaplandı, ama sanırım bizlerin inancının sizinki ile aynı olmaması verdiğimiz cevaplar bakımından sizi tatmin etmiyor olsa gerek..
    O zaman senin bu söylemine ben değil Senin inandığın Kur’an cevap versin.. Bak hemde islami siteden , Hristiyan sitelerinden de değil…

ENAM SURESİ Bak Ne Der;

http://www.kuranmeali.org/kuran_meali.aspx?suresi=enam&ayet=163
    DEKİ; BEN MÜSLÜMANLARIN İLKİ’YİM..

10 yazı görüntüleniyor - 16 ile 25 arası (toplam 25)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.