İranlı pastöre yapılan zulüm

• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Aslen İran’ın Karaj şehrinden olan pastör Benham İrani, Ğezel Hesar hapishanesinde tutuluyor. İnsanlara Mesih’i tanıttığı için 5 yıllık hapis cezasına mahkum edildi. Hapishane yetkilileri hapishanede olan suçlulara, pastörü sürekli dövme izni verdiler. Pastör şu an ağır hasta. Bağırsak rahatsızlığı var ve dövüldüğü için artık görme kabiliyeti de gittikçe kötüleşiyor. Rab’den bir mucize gelmese, pastör o hapishaneden diri olarak çıkmayacak. Lütfen onun için dua edin ve bu haberi kilisenizde paylaşın ki dua desteği olsun.

Kaynak: http://www.presenttruthmn.com

Anonim
    Pasif

Çok çok üzücü… Haberi okudum ve yüreğim parçalandı. Haberdar ettiğin için teşekkürler Tuğrul Kardeşim. Elimizden gelen tek şey dua etmek.

Anonim
    Pasif

Cektigi acilar, izdiraplar..dusundukce kotu oluyoruz. Dua edelim o zaman. Pastor umarim bir an once kurtulur. Eger olurse Rab Ona simsiki sarilacaktir.

Anonim
    Pasif

2.Ti.2: 10 Bunun içindir ki, seçilmişler uğruna her şeye dayanıyorum. Öyle ki, onlar da sonsuz yüceliğin yanısıra Mesih İsa’da olan kurtuluşa kavuşsunlar.

Luk.18: 7 Tanrı da, gece gündüz kendisine yakaran seçilmişlerinin hakkını almayacak mı? Onları çok bekletecek mi?

Anonim
    Pasif

” Yüksek kurul’u dikkatle süzen Pavlus “Kardeşler” dedi,”Ben bu güne dek Tanrı’nın önünde temiz bir vicdanla yaşadım” Başkahin Hananya,Pavlus’un yanında duranlara onun ağzına vurmaları için buyruk verdi.Bunun üzerine Pavlus ona “Seni gidi badanalı duvar,Tanrı sana vuracaktır!”dedi.
    Elç.İşl.23:1-2

Değişen hiç bir şey yok Rab İsa Mesih ve ona ait olanlar çalışıyor,tabi ki iblis de boş durmuyor kendine ait olanlarla birlikte ışığa karşı durabilme gayreti içindeler.
    Dün Yanındakilere Pavlus’un ağzına vurun diyenler,
    Bu günde Mesih İmanlısı İran’lı önder kardeşimiz Benham İrani’ye İncil’i paylaşıyor diye vurun diyorlar, hemde zulüm altında,işkence gören bir insana.
    Ne diyeceğimi bilemiyorum keşke yüreğim kanatlanıp onun hücresine gidebilse,ona bir kaç kelime teselli verebilseydim,yanlız değilsin tüm imanlılar senin için dua ediyor diyebilseydim.
    Her şeye gücü yeten Rab’bimiz İsa Mesih kardeşimizin acılarını dindirip,
    zalimlerin ellerinden kurtarsın…Amin

“AVRUPALI İKİ YÜZLÜLERE”

Haçı kimseye bırakmazsınız,kurduğunuz binlerce televizyon kanalında sow üstüne sow yaparsınız,dünya çapında organizasyonlar yapıyoruz diye,dünyalalıkları götürürsünüz.Manyaklara karikatür çizdirip yayınlatırsınız Asya ülkelerinde suçsuz günahsız onlarca Mesih imanlısının katledilmesine neden olursunuz,kendi üç kuruş çıkarlarınız için barış getiriyoruz deyip ülke işgal edersiniz ve size güçleri yetmiyenlerin önüne o ülkede yaşayan gariban İsa Mesih çocuklarını Oradaki yobazların önüne atarsınız Mısır ve Irak’ta ki gibi onlarca yüzlercesi sokaklarda ve ibadet anında toplu kıyıma uğratırsınız.Sonrada bir iki cılız toplantı ile işte Hristiyanların Asya ülkelerinde can güvenlikleri yok dersiniz.

Sizlerin suçları o kadar çok ki hangisini yazayım.

Sudandan,Fas’tan,Cezayir’den,İrandan,Irak’tan daha pek çok ülkelerden,Ülkenize gelip ” İç savaştan kaçtım,yok efendim ailem beni zorla evlendirecek,siyasiyim iktidarı eleştirdim,ülkemde kan davam var gönderirseniz beni öldürürler.Homoseksüelim,lebziyenim” gibi martavallara oturum,vatandaşlık,iş,aş,eş verirsiniz onlarında kanı bitlenip memleket özlemi çekmeye başlayınca nasıl olsa Avrupa pasaportunuda vermişsiniz,kendi ülkelerine gelip gitmeye başlarlar tabi bu arada islami terör örgütleri ile de samimiyet artar,hasbehal olunur ve sonuç,

İndirsinler ikiz kuleleri Allahu ekber diye binlerce ölü,
    Bassınlar ispanya’da metroyu Allahu ekber versinler bombayı binlerce ölü,
    Paşam yesin içsin büyüsün Fransa’da sonrada Hristiyanlar canımı sıktı deyip beşini onunu indirsin aşağı.
    Okullarda bebek avı yapsınlar.

Devam et Avrupa ve gelişmiş ülkeler aynen devam edin edin ki
    adamlar yirmi sene sonra Allah’ın izni ile Avrupa’da ki Müslüman sayısı Hristiyanları geçecek diye göbek atsınlar,aynen bu yolda devam edin siz Arupalılar.

Bu yazımı İran’da ki baskı ve zulümlerden dolayı Suriye üzerinden Güney Kıbrıs’a ölüm korkusu ile kaçan çoğunluğu aile ve çocuklardan oluşan fakat Avrupa Mülteciler komiserliği tarafından İran’a geri gönderilmeye çalışılan İranlı Mesih imanlısı kardeşlerime ithaf ediyorum.Rab İsa Mesih mutlaka bunların hesabını onlardan soracaktır.

İngilizcem yetersiz olduğu için İngilizce yazamadım,çok isterdim yazmak fakat çevirebilecek kardeşim varsa çevirsin ki belki birilerinin kafasına dank eder,gözleri açılır.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.