Youtube'da Hedef Gösterildi

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24510
  Anonim
  Pasif

  9C5C223FC127E44189F630EAr.jpg

  * 7 Kasım: Agape Kilisesi lideri Orhan Pıçaklar'ın resmi, ev adresi, telefonu ve diğer kişisel bilgileri 'youTube'da yayınlanarak hedef gösterildi. Video yayından kaldırıldı ve polis aracılığıyla incelenmek için İstanbul'a gönderilen görüntüleri hazırlayanın kim olduğu tespit edilemedi.

  * 25 Kasım: Orhan Pıçaklar kilise çıkışında aracıyla seyir halinde iken önü kesildi ve kaçırılmak istendi. Kaçırma girişiminde kullanılan araç plakası sahte çıktı. Zanlılar sorgularında kaçırma değil, Pıçaklar'ın 'aracını sıkıştırdıklarını' söyleyince serbest kaldı

  * Kasım: “Kurtlar Vadisi-Pusu” dizisinde Hıristiyanlık karşıtı, 4 bölüm yayınlandı. Bu dizi hakkında İstanbul savcılığına suç duyurusunda ve RTÜK'e şikâyette bulunuldu.

  * 25 Aralık: Cemaatin kilisesine ait internet sitesinin sohbet odasında Hz. Muhammed'e hakaret edildiğini ileri süren bir gazete kilisenin adresini yayımlayarak hedef gösterdi.

  * 29 Aralık: Orhan Pıçaklar telefon ile sayısız kez ölüm tehditleri aldı. Konu savcılığa bildirildi, soruşturma açıldı. 7 Ocak 2008'de tehdit eden kişi tespit edilerek gözaltına alındı, serbest bırakıldı ve 2-3 gün sonra Orhan Pıçaklar'ı tekrar tehdit etti.

  01.02.2008

  SABAH

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.