yorumlarınızı bekliyorum

 • Bu konu 2 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27397
  Anonim
  Pasif

  Öncelikle merhabalar, forumda yeniyim ve sizinle paylaşmak istediğim birşeyler var.. 25 yaşında bir bayanım, müslüman bir aileden gelmeyim, dindar bir insan olmadığım için İslamın gereklerini tamamiyle yerine getirmiyorum, fakat iyi bir insan olmaya çalışıyorum ki, en temelde bu yatıyor bence.. Esasında küçüklüğümden beri Hristiyanlığa karşı ilgim vardı, gerek merak etme açısından, gerekse çevremde Hristiyan arkadaşlarımın bulunmasından.. Yanlız kalıp kendimle başbaşa kalınca ve Hristiyanlık hakkında düşününce içim huzur doluyor.. Üniversiteye hazırlık yıllarında kursumun Kadıköy’de bulunmasından ötürü çok fazla kilise ziyaretlerim olmuştu. Hiç ayine katılmadım, fakat içeride tek başıma oturup kendimce dua etmek, ya da sadece o sakinliği hissetmek bile bana huzur veriyordu. flash.gif Hatta o günlerden birinde kurs çıkışı Kadıköyde yürürken yolda minicik bir altın haç kolye ucu bulmuştum; hala daha saklarım ve ara sıra bakarım avucumun içine alıp. icon7.gif Son zamanlarda tekrar araştırmaya başladım, çünü üniversite mezuniyeti, iş hayatı derken kendimden bile uzaklaşmıştım..

  Bugün eve geldiğimde beni çok şaşırtan bir süpriz bekliyordu.. Bugün annemler alışveriş için Kadıköy’e inmişler ve PTT’nin oradan geçerken bir hanımefendi anneme seslenmiş: Pardon bir saniyenenizi rica edebilirmiyim diye. Annem, Tabi buyurun demiş ve bayan; Siz Hristiyanmısınız? demiş. Annem ‘Hayır, değilim nereden cıkardınız?’ demiş.. Bayansa ‘ Bileğinizde ve boynunuzda balık sembollü bilezik ve kolye var, Hristiyanlığın sembolüdür balık..’ demiş. Annem balık burcu olduğu için bu tarz çok aksesuarı vardır ve kullanmayı sever :) Herneyse, bu vesile ile hoş bir sohbete başlamşlar ve bayan anneme bir adet İncil, Can Nuroğlu’ndan “Hey Gavur!Anlatsana…” isimli bir kitap, Dorcas Hover’dan “Şafağı Beklerken” isimli bir kitap ve Mesih İsa’nın Yaşamı adlı bir belgesel CD’si vermiş. Aydın görüşlü olduğumuz için annem çok teşekkür ederek kitapları kabul etmiş ve az önce bana gösterdi. Bugün başıma böye bir olay geldi. “Al bu kitapları kütüphanene koy” dedi. Bu olay beni çok etkiledi açıkçası.. Sizce bu olay bir işaret mi? Lütfen yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim..

  #36327
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Sevgili Anjelus, HristiyanTürk Foruma Hoşgeldiniz! Gelir gelmez başınızdan geçen çok ilginç bir olayı bizimle paylaştığınız için de teşekkür ederiz. Evet, hem çocukluğunuzdan beri hristiyan İnancına olan sempatizanlığınız, kiliselerde huzur bulmanız, annenizin bu bayanla karşılaşıp İncil, çeşitli CDler ve kitaplar alıp eve getirmesi ve bunları size getirmesi, öte yandan sizin gelip Forumumuza üye olmanız bence bir tesadüf değil. İçinizde bu isteği ve ilgiyi oluşturan güç, seven Tanrı’mızdan başkası değildir. O bu tür küçük şeyleri kullanarak bir anlamda sizi Kendisiyle sonsuz birlikteliğe çağırıyor. Size bir mesaj veriyor. ‘Kızım, seni seviyorum. Seni olduğun gibi- hatalarınla, zayıflıklarınla kabul ediyorum’ diyor. Onun size olan sevgisini ve sizin için İsa Mesih’te yaptıklarını öğrenmenizi istiyor. Forum içerisindeki farklı konularda kendinizi bilgilendirebilir, aklınıza takılan soruları bize şahsen veya genelde forum içerisinde sorabilirsiniz. Size önerim, madem İnciliniz var, Yuhanna İncilinden okumaya başlamanız. İncil kitabınızın girişinde İncilde bulunan kitapların bir listesini göreceksiniz. Matta, Markos, Luka, Yuhanna, Elçilerin işleri, vs. Yuhannadan okumaya başlayın- orada İsa Mesih’in kim olduğu, neler yaptığı, yeryüzüne niçin geldiği, sizin ve bizim için neler yaptığı konularında şimdiye kadar duymadığınız, bilmediğiniz şeylerle karşılaşacaksınız. Okudukça aklınıza takılan konuları ve ortaya çıkacak soruları bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. Size severek yardımcı olmaya hazırız. Aramıza tekrar hoşgeldiniz!

  Tanrının size olan sevgisini anlatan bu videoyu da izlemenizi öneriyorum..

  Esenlikle..

  [youtube]KvRTCxna_2A[/youtube]

  #36328
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Evangelist,
  Öncelikle içten samimiyetinize ve cevabınıza çok teşekkür ederim..Bugünkü yaşadığım bu güzel süpriz sanırım benim için yeni bir aydınlanma sürecini başlatacak, en azından merak ettiğim soruların cevaplarını ve dahası bimediğim birçok şeyi İncil’den öğrenebileceğim. Tavsiyeniz üzerine Yuhanna’dan okumaya başlayacağm. Ekte koymuş olduğunuz videoyu da seyredeceğim. Bana yeni bir güç ve anlama arzusu verdiniz, yaşamış olduğum bu küçük olayın güzel bir mesaj olabilme olasılığı ise bana gerçekten huzur verdi. Hemen ilk paylaşmımda bu kadar, samimi bir cevap almak ve dahası, aklımda oluşacak her soruyu size de danışabilecek olmanın desteği beni gerçekten mutlu etti.
  İlginize tekrardan teşekkür ederim.

  Mutlulukla kalın.

  #36329
  Armagan
  Anahtar yönetici


  Evet aynen dediğiniz gibi bu sizin icin bir ‘Aydınlanma süreci’ olacak. İsterseniz yakında sizi sesli sohbet odamıza da alabiliriz, orada bizlerle ve diğer hristiyan türklerle karşılıklı canlı ve sesli sohbet etme ortamı da bulabilirsiniz. Kadıköy’de gidip katılabileceğiniz bir türk protestan kilisemizin de var olduğu müjdesini vereyim şimdiden. Ama yavaş yavaş.. Siz okudukça ve öğrendikçe zaten Rabbin kendisi sizi o yere getirecektir. Amin!

  TANRISEVGIDIR.png

  [youtube]T4iFVKhOXFU[/youtube]

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.