Yorgunluk ve acılar :

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

ACI ÇEKEN KARDEŞLERİM :

Tek şey gereklidir: ‘İsa’da kalmak’

Başka hiçbir derdiniz olmasın. Sırtınıza dert yükleyen Şeytan’dır. Rab değildir. Bazen Marta oluruz ve sıkıntıya, strese, üzüntüye maruz kalırız. Rab ise, “Marta, Marta, sen çok şey için kaygılanıp telaşlanıyorsun. Oysa, gerekli olan tek bir şey vardır” der.

“Yanıma gel ve otur küçük kuzu. Bende kal. Gerisini düşünme. Çünkü onların tümü benim işim. Benim işlerimi yargılama. İşlerimi yargılamak, beni yargılamak demektir. Gördüklerine değil, bana güven. Huzurlu ol.”

“Evdeki durumu niye sen sırtlanıyorsun? Sana sırtlan dedim mi? Evdeki huzur, barış ve güvenlik ortamından seni ben mi sorumlu tuttum? Sen ki, bir tek saç telini bile siyah veya beyaz yapamazsın. Eşinin haksızlıklarını, çocuklarının üzücü durumlarını görmüyormuyum sandın. Senin için, sadece iyi olanı değil, ‘En iyi olanı’ yaptığımı ve senin için her gün ‘En güzelini’ seçtiğimi bilmiyor musun? Hergün karşılaştığın acılar bile, senin için en iyisidir. Senin yapman gereken ise birtek şey vardır: ‘Bana gel ve bende kal’.

“Kilisenin durumu mu seni üzüyor? Kardeşlerin zaafiyetleri mi? Peki, ne yapacaksın söyle bana? Hadi hallet de göreyim. Ben çekileyim aradan ve sen hallet. Yürekteki sevgisizliklerini de düzelt onların. Halledebilirmisin? Kendi eksikliklerini tamamlamaktan aciz sen, niye boş yere bu kadar yükü sırtına vuruyorsun? Tüm yükünüzü ben aldım, bilmiyormusun? Gel, otur ve anlat bana. Her şeyin için bana güven.”

“İnsanı kirleten tek bir şey vardır; sizleri benden uzaklaştıran: Günah. Sen günah işlemiyorsan, bana isyan etmiş değilsin demektir. Bendesin, bende kalıyorsun demektir. Sana diğerlerinin ne yaptıklarını sormadım. Ben sana seni sordum. Bilerek, isteyerek günah işliyorsan, sığınağın ben olamam. Evinin hali, kilisenin hali veya iş yerinin hali şayeti günah yüzünden darmadağın olmamışsa; yani sen herhangi bir günahta barınmıyorsan, depremde bile uyu, tsunamide bile tüyünü kıpırdatma. Hiçbir şeyden korkma, çünkü ben seninleyim. Ama günah işliyorsan eğer,tövbe etmek istemediğin bir günahta barınıyorsan, seni kurtarmak için, gözümü kırpmadan, gerekirse sana daha da beterini yaparım.”

“Boşuna mı söyledim: ‘Gözün günaha sebep olursa, çıkart ve at diye. Elin sebep olursa, kes ve at diye. Sen kesmezsen, ben keserim. Tövbe etmezsen, ettirmek için ve seni kurtarmak için, her şeyi yaparım. Günaha karşı ölümüne direneceksin. Benim yapıp, galip geldiğim gibi, sen de galip geleceksin. Ben kutsalım, sen de kutsal olacaksın. Günaha karşı pısırık olmayacaksın. Şeytan’a direnecek ve her zaman galibiyet için bana güveneceksin. Evindeki, iş yerindeki, kilisedeki durumu bir kez daha gözden geçir.

Vicdanın rahatsa, tövbe edecek günah bulamıyorsan, rahatla. Gel otur. Yanımda kal. Gerisini hiç düşünme.O öyle dediydi, bu böyle çekiştirdiydi, obiri bana böyle haksızlık yaptıydı. Bırak bunları. Senin hem fizikî, hem Ruhî savunman Ben’im. Ben senin için aşağılandım, her türlü hakarete uğradım. Sen de benim için en ufacık bir haksızlığa uğradığında niye isyan ediyorsun? Vicdanın rahatsa, hiç endişelenme. Her şey mükemmel olacak. Ne kadar ‘İmkânsız’ gibi gözükse da, ben hallederim. Her şeyi yapan benim. İyiye de, kötüye de izin veren benim. Benim iznim olmayınca, hiç kimse, hiçbirşey yapamaz. Sen bende iken, sana hiç kimse dokunamaz. Tüm problemlerini dua ile bana bildirdikten sonra, sevinçle coş; çünkü kulaklarım hep sana açık.”

Biz kardeşler, Rab’bimizin gözlerinin içine bakarak, “Ey yüceler yücesi Kutsal Rab’bim. Ben de havari Pavlus gibi vicdanımı rahatsız edici, bilincimin dahilinde, kendi aleyhimde hiçbir şeyin farkında değilim, ama bu beni aklamaz. Tertemiz bir vicdanla sana döner, tövbe etmem gereken bir günahım varsa, hemen ve seve seve yerine getirmek isterim” diyebilirsek eğer ve HER ZAMAN İÇİN, büyük bir sevinç, sevgi ve huzur içerisinde coşmalıyız, çünkü Rab bizimledir ve her şeyimizi halledeceğini vaad etmektedir. Biz, böyle isek, Rab’bin ayaklarının dibine çökmüş, huzur ve sevgi dolu Meryem gibiyiz. Bizden istenilen tek şey de budur.

Anonim
    Pasif

TEK KELİMEYLE “MÜKEMMEL”.
    Teşekkürler Sevgili Kemal Başaran bu mükemmel teşvik edici, teselli edici yazı için. Rab sizi her yönder bereketlesin.

SEVGİLER…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.