"YOL, GERÇEK VE YASAM BEN'İM" diyen Ses…

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Evangelist
    Anahtar yönetici

GERÇEK YOL BEN'İM

Zengin birinin tek bir evladı vardı. Bu çocuk günün birinde aniden ölüverdi. Bu zengin adamın başka bir çocuğu olmadığından, o tek evladını kendine put haline getirmişiti. Öyle ki, onu hiç kimse teselli edemiyordu ve adam gece gündüz bu evladı için acı acı ağlıyordu. Bir gece şöyle bir rüya gördü: Parlak, genii bir yerdi. Her yer çiçeklerle doluydu. Adam orada hayretle etrafına bakınmaya başladı. Bir de ne görsün? Etrafında melekler ordusu… Kendine doğru geliyorlar. Yaklaştıkları zaman ne gördü dersiniz? Kendi sevgili evladı da bu melekler ordusu içinde, hem de kendisini çağırıyor “Baba, baba bu yoldan gel”. Babası koşmaya başladı ve sonra önüne bir ırmak çıktı. Ne var ki ırmağı geçemedi. Çocuğun sesi ise sürekli olarak işitiliyordu: “Baba, baba bu yoldan gel”. Adam başka bir yol arıyor, fakat oğluna gidecek yolu bulamıyordu. Tam o anda, “YOL, GERÇEK VE YAŞAM BEN'İM” diyen bir ses işitti.

Adam birden uyanarak yatağından fırladı. Meğer gördüğü rüyaymış. Fakat görmüş olduğu bu anlamlı rüya için öyle sevindi ki, evladına gitmenin ve onu bir gün tekrar görebilmenin tek yolunun Mesih İsa'ya iman etmek olduğunu anladı; hemen yatağının başında tövbe etti ve bir daha evladı için gözyaşı döküp ağlamadı.

Sevgili okuyucu, cennete gitmenin tek yolu İsa Mesih`e iman etmektir. İmanda ölmüş sevgililere kavuşmanın tek yolu, yine İsa Mesih'e iman etmekten geçer. Sen de bu Mesih'e iman ettin mi?

“İsa ona şöyle dedi: 'Diriliş ve yaşam Ben'im. Bana iman eden kimse ölmüş olsa da yaşayacaktır.” (Yuhanna 11:25).

'Çünkü ben Müjde'den utanmıyorum. Müjde, önce Yahudilerin, sonra da Yahudi olmayanların olmak üzere, iman eden herkesin kurtuluşu için Tanrı'nın gücüdür.' (İNCİl – Romalılalar 1:16).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.