" Yol Benim!

• Bu konu 3 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Saga ya da sola sapacaginiz zaman,
    Arkanizdan,Yol budur,bu yoldan gidin”
    Diyen sesini duyacaksiniz.
    YESAYA 30 ,21

Isa,”Yol,gercek ve yasam Beni’im” dedi.”Benim araciligim olmadan Baba’ya kimse gelemez
    YUHANNA 14,6

Ikinci dünya savaşı yıllarında bir Amerikan savaş ucagı Birma üzerinde düşürüldü.Uçagın pilotu sag olarak kurtuldu fakat ormanın icerisinde çaresiz kaldigını düşünmüştü.Sonunda bir yerliyle karşılastı. Biraz Ingilizce bilen bu yerli Pilota yardim edebilecegini ve onu güvenli bir yere ulaştirabilecegini söyledi.

Ama sık agaçlarla dolu bu ormandan nasil bir cıkıs yolu bulacaklardı? Birmalı yerli çalı bıçagını alıp kendine yol açmaya başladı.Pilot karmakarışık ve tehlikelerle dolu bitkiler,yılanlar ve degişik hayvanların arasında yerliyi izlemeye başladı.Cok korkmuş bir durumda Birmalı yerliye sordu: Acaba yol neresı? Yolu tanıdıgınızdan emin misiniz? Ormanı iyi taniyan Birmalı cevapladi:”Yol benim.Sadece arkamdan gelin ve buradan çikabilecegiz.Ve sonunda da öyle oldu.

Hayatın tam ortasında sıkıntılarla dolu ve tehlikelerin icerisinde tıpkı bu pilot gibi insan da ümidini yitirmiş kaybolmaya mahkumdur.
    Kim Tanrı’ya giden yolu insana gösterebilir? Mesih Isa şöyle dedi: “Yol,gerçek ve yaşam Ben’im.O kendisine güvenen ve inanan her
    insanı Baba’ya götürüyor.

Anonim
    Pasif

@Kores 15013 wrote:

Saga ya da sola sapacaginiz zaman,
    Arkanizdan,Yol budur,bu yoldan gidin”
    Diyen sesini duyacaksiniz.
    YESAYA 30 ,21

Isa,”Yol,gercek ve yasam Beni’im” dedi.”Benim araciligim olmadan Baba’ya kimse gelemez
    YUHANNA 14,6

Ikinci dünya savaşı yıllarında bir Amerikan savaş ucagı Birma üzerinde düşürüldü.Uçagın pilotu sag olarak kurtuldu fakat ormanın icerisinde çaresiz kaldigını düşünmüştü.Sonunda bir yerliyle karşılastı. Biraz Ingilizce bilen bu yerli Pilota yardim edebilecegini ve onu güvenli bir yere ulaştirabilecegini söyledi.

Ama sık agaçlarla dolu bu ormandan nasil bir cıkıs yolu bulacaklardı? Birmalı yerli çalı bıçagını alıp kendine yol açmaya başladı.Pilot karmakarışık ve tehlikelerle dolu bitkiler,yılanlar ve degişik hayvanların arasında yerliyi izlemeye başladı.Cok korkmuş bir durumda Birmalı yerliye sordu: Acaba yol neresı? Yolu tanıdıgınızdan emin misiniz? Ormanı iyi taniyan Birmalı cevapladi:”Yol benim.Sadece arkamdan gelin ve buradan çikabilecegiz.Ve sonunda da öyle oldu.

Hayatın tam ortasında sıkıntılarla dolu ve tehlikelerin icerisinde tıpkı bu pilot gibi insan da ümidini yitirmiş kaybolmaya mahkumdur.
    Kim Tanrı’ya giden yolu insana gösterebilir? Mesih Isa şöyle dedi: “Yol,gerçek ve yaşam Ben’im.O kendisine güvenen ve inanan her
    insanı Baba’ya götürüyor.

Baglam icin Yuhanna (14:2) okuyun söyle buyuruyor.

2 Babam’in evinde kalacak çok yer var. Öyle olmasa size söylerdim. Çünkü size yer hazirlamaya gidiyorum.

3 Gider ve size yer hazirlarsam, siz de benim bulundugum yerde olasiniz diye yine gelip sizi yanima alacagim.

4 Benim gidecegim yerin yolunu biliyorsunuz.”

5 Tomas, “Ya Rab, senin nereye gidecegini bilmiyoruz, yolu nasil bilebiliriz?” dedi.

6 Isa, “Yol, gerçek ve yasam Ben’im” dedi. “Benim araciligim olmadan Baba’ya kimse gelemez.
    Evet buna katiliyorum hz Isa Yoldu, gercekdi ve Yasamidi. Ama her peygamber kendi zamaninda Yoldu, Gercekdi ve Yasamdi. Anlami hz Isayi takip edenler dedigni 2 etmeyenler Tanrinin yolunda yurur. Söylediginin amaci bu olmasa ayni adam “Yuhanna” söyle buyurmazdi (Yuhanna 5:37) Siz hicbir zaman ne O’nun sesini duydunuz, ne de seklini gördünüz.

Ve Incilde 50 den fazla bilimsel hataalar biliyor dogrudan Tanrinin kitabi olsa bir tane bile bilimsel hataa icermezdi.

Anonim
    Pasif

Sayın xoZ,

Bu Forum’da ne yaptığınızı sorabilirmiyim? Madem ki biliyorsunuz ki İncil Tanrı Kelâm’ı değildir ve 50 tane bilimsel hata içeriyor, bu foruma öğrenmek için gelmediniz. Soru da sormuyorsunuz? “Bilmiyorum, araştırmak istiyorum” demiyorsunuz. O zaman ne yapıyorsunuz? İslâm’ı tebliğ etmek istiyorsanız; yanlış yere geldiniz. Burda, bunu yapamazsınız. Ha, biz İslâm’ı öğrenmek istersek eğer, İslâmî sitelere girip bakabiliriz. Sizin buraya gelmeniz gerekmiyor.

Biz, sizin bildiklerinizi bildikten, İslâm’ın öğretilerini araştırdıktan sonra Hristiyan olmuş kişileriz. Biz de bir zamanlar, sizin gibi düşünmüştük. Hatalarımızdan vaz geçtik. Sebebini bilmek istiyorsanız, sorabilirsiniz. Seve seve yardımcı olur, sebepleriyle imanımızın nedenlerini izah edebiliriz. Ama önce sitede biraz dolaşın ve yazılanları, daha önce sorulanları, onlara verilen cevapları bir okuyunuz.

İslâm’ı tebliğ eden yazılar, bu sitede yasaklanmıştır. Kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz. Dininizden memnun iseniz, devam edin. Karar sizin. Sonuçlarına siz katlanacaksınız. Ama, “Kuran’ı ve Hadisleri benden 10 kat daha iyi bilen bazı bu insanlar, hergün maruz kaldıkları şiddet ve tehditlere ve toplumdan dışlanmalarına rağmen, nasıl oldu da Hristiyan oldular? Sebepleri nedir acaba?” diyorsanız, o zaman tebliğ yapmadan, sorabilirsiniz.

Sevgi ve Dualarımla.

Anonim
    Pasif

@Kemal Başaran 15026 wrote:

Sayın xoZ,

Bu Forum’da ne yaptığınızı sorabilirmiyim? Madem ki biliyorsunuz ki İncil Tanrı Kelâm’ı değildir ve 50 tane bilimsel hata içeriyor, bu foruma öğrenmek için gelmediniz. Soru da sormuyorsunuz? “Bilmiyorum, araştırmak istiyorum” demiyorsunuz. O zaman ne yapıyorsunuz? İslâm’ı tebliğ etmek istiyorsanız; yanlış yere geldiniz. Burda, bunu yapamazsınız. Ha, biz İslâm’ı öğrenmek istersek eğer, İslâmî sitelere girip bakabiliriz. Sizin buraya gelmeniz gerekmiyor.

Biz, sizin bildiklerinizi bildikten, İslâm’ın öğretilerini araştırdıktan sonra Hristiyan olmuş kişileriz. Biz de bir zamanlar, sizin gibi düşünmüştük. Hatalarımızdan vaz geçtik. Sebebini bilmek istiyorsanız, sorabilirsiniz. Seve seve yardımcı olur, sebepleriyle imanımızın nedenlerini izah edebiliriz. Ama önce sitede biraz dolaşın ve yazılanları, daha önce sorulanları, onlara verilen cevapları bir okuyunuz.

İslâm’ı tebliğ eden yazılar, bu sitede yasaklanmıştır. Kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz. Dininizden memnun iseniz, devam edin. Karar sizin. Sonuçlarına siz katlanacaksınız. Ama, “Kuran’ı ve Hadisleri benden 10 kat daha iyi bilen bazı bu insanlar, hergün maruz kaldıkları şiddet ve tehditlere ve toplumdan dışlanmalarına rağmen, nasıl oldu da Hristiyan oldular? Sebepleri nedir acaba?” diyorsanız, o zaman tebliğ yapmadan, sorabilirsiniz.

Sevgi ve Dualarımla.

Kemal kardes, Yanlis anladiniz ben buraya Islami tanitmaya gelmedim Islamdan bahse ettimi gördunuz mu? . Hiristyanligi tartismaya geldim.
    Hiristiyanligi yeteri kadar bildigmi dusunuyorum. Hiristiyan bir ulkede yasiyorum Okullarda hirstiyanligi cok gucuk yasta ögretmeye basliyorlar ve son 2 bucuk aydir hiristyanligi odaklanarak okuyorum. Tek 1 sorum olacak oda neye dayanarak hz Isanin tanri oldugna inaniyorsunuz? hz Isa hic bir yerde hicbir zaman “Ben tanriyim Bana tapin” dememistir.

Sevgiler ve saygilar Allah yardimciniz olsun

Anonim
    Pasif
    xoZ;15030 wrote:
    Kemal kardes, Yanlis anladiniz ben buraya Islami tanitmaya gelmedim Islamdan bahse ettimi gördunuz mu? . Hiristyanligi tartismaya geldim.
    Hiristiyanligi yeteri kadar bildigmi dusunuyorum. Hiristiyan bir ulkede yasiyorum Okullarda hirstiyanligi cok gucuk yasta ögretmeye basliyorlar ve son 2 bucuk aydir hiristyanligi odaklanarak okuyorum. Tek 1 sorum olacak oda neye dayanarak hz Isanin tanri oldugna inaniyorsunuz? hz Isa hic bir yerde hicbir zaman “Ben tanriyim Bana tapin” dememistir.

Sevgiler ve saygilar Allah yardimciniz olsun

^

Sayin xoZ
    Umarim gecici bir süre icin uzaklastirildiniz.Yine de belki okuma sansiniz vardir diye cevap yaziyorum.

Söyle demissiniz:

xoZ;15030 wrote:
    Hiristiyanligi yeteri kadar bildigmi dusunuyorum.

^

baska bir yerde ise:

xoZ;15030 wrote:
    Tek 1 sorum olacak oda neye dayanarak hz Isanin tanri oldugna inaniyorsunuz? hz Isa hic bir yerde hicbir zaman “Ben tanriyim Bana tapin” dememistir.

^

ilk cümleyle son cümle arasinda dogru bir baglanti yoktur.Eger hristiyanlik hakkinda yeteri bilginiz olmus olsaydi o zaman Hristiyanlarin neden Isa Mesih’e iman ettiklerini ve Kutsal Kitap’taki Isa Mesih’in Tanri olusuna dair ayetleri görmeniz gerekirdi.Demek ki dersinize iyi calismamissiniz.Daha cok calismaniz ve cok ögrenmeniz gerekiyor.Forumdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.Simdiden kolay gelsin.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeş,

İsa Mesih, Tanrı olduğunu iddia ettiği için çarmıha gerildi. Bu olaydan önce de, yine ayni sebeplerle çok defa taşlanarak öldürülmek istendi.

– Başkâhin İsa’ya “Yaşayan Tanrı adına ant içmeni buyuruyorum, söyle bize, ‘TANRI’NIN OĞLU MESİH’ sen misin?
    – Söylediğin gibidir
    Bunun üzerine başkâhin giysilerini yırtarak, “Tanrıya küfretti” dedi (Matta 26:63-65). Çarmıha gerilmesinin sebebi bu idi.

İsa’nın hiçbir zaman Tanrı olduğu iddiasında olmadığı yalanını, İslâmî Siteler uyduruyor. Hemen hemen her sitede bu vardır. Ama Kutsal Kitab’I ve bilhassa İncil bölümünü okuyan herkes, çok açık ve net, İsa’nın Rab olduğunu, havarilerinin ve tüm öğrencilerinin bunu bildiğini ve kendisinin de çok defa bunu söylediğini bilmektedir. O sadece şifa vermekle kalmıyor, ölüleri diriltiyor, “Diriliş Benim” diyor, günahları affediyor, denizlere, fırtınalara hükmediyor, “Başlangıç ve Son Benim” diyor, ve defalarca ibadet kabul ediyor. Hangi peygamber ibadet kabul etme veya günahları affetme cüretini gösterebilir. İncil’de yüzlerce defa O’nun Kurtarıcı Rab olduğu yazılıdır. “Tanrı’mız ve Kurtarıcımız” deniliyor O’nun için.

Kuran’da tam 11 kez “Meryem Oğlu İsa, o Mesih’tir” yazıyor. Ama ‘Mesih’ ne demek hiçbir izahat sunmuyor. Niye biri için, 11 kez, “O Mesih’tir” densin? Ne anlama gelir ki? Ne demek istiyorsun? Neyi vurguluyorsun? İslâm bunu sıfırla çarpmaya çalışıyor. Bakire doğuşu da sıfırlamaya çalıştığı gibi. Önce kabul ediyor, ama sonra önemsiz gibi göstermeye çalışıyor. Ama o zaman sorarlar: Niye 11 kez bunu tekrarlıyorsun.

Ama cevap Kutsal Kitap’ta yazılı. Ne sormuşlardı İsa’ya Yahudiler: “Tanrı’nın Oğlu Mesih’misin?” Niye? Çünkü ‘Mesih’ denen kişi öyle sıradan bir kişi olmayacaktı. Bütün peygamberler ondan bahsettiler. O’nun ayakkabılarının bağını bile çözmeye layık değilim dedi en yüce peygamber Yahya. Yahudiler biliyordu. Gelecek olan Mesih, ‘Tanrı’nın Oğlu’ idi. Başlangıcı ve sonu olmayan, ezelî ve ebedî olan, hükümdarlığı asla son bulmayacak olan biriydi bu. Mesih’in geleceği konusunda 336 tane vahiy vardır. İsa ile bütün bunlar yerine gelmiştir. Bu ayetlerin sadece bir tanesi, Mesih’in kim olduğunu göstermeye yetecektir: “ Çünkü bize bir çocuk doğacak, bize bir Oğul verilecek. Yönetim O’nun omuzlarında olacak. O’nun adı Harika Öğütçü, Güçlü Tanrı, EbedÎ Baba ve Esenlik Önderi olacak” (Yeşaya 9:6 -milattan önce 800 yılında). Ve 800 yıl sonra o çocuk doğdu ve adını, peygamberlerin de bildirdiği gibi, ‘İmmanuel’ koydular. İmmanuel, “Tanrı Bizimle” demektir.

Rab seni ışığı ile aydınlatsın kardeşim. İnsanların kurtarıcısı başka bir insan olamaz. Çünkü o da günahkârdır. Onu kim kurtaracak? Ama bizleri Tanrı’nın kendisi kurtardı.

Sevgi ve Dualarımla.

Anonim
    Pasif
    xoZ;15021 wrote:
    Baglam icin Yuhanna (14:2) okuyun söyle buyuruyor.

2 Babam’in evinde kalacak çok yer var. Öyle olmasa size söylerdim. Çünkü size yer hazirlamaya gidiyorum.

3 Gider ve size yer hazirlarsam, siz de benim bulundugum yerde olasiniz diye yine gelip sizi yanima alacagim.

4 Benim gidecegim yerin yolunu biliyorsunuz.”

5 Tomas, “Ya Rab, senin nereye gidecegini bilmiyoruz, yolu nasil bilebiliriz?” dedi.

6 Isa, “Yol, gerçek ve yasam Ben’im” dedi. “Benim araciligim olmadan Baba’ya kimse gelemez.
    Evet buna katiliyorum hz Isa Yoldu, gercekdi ve Yasamidi. Ama her peygamber kendi zamaninda Yoldu, Gercekdi ve Yasamdi. Anlami hz Isayi takip edenler dedigni 2 etmeyenler Tanrinin yolunda yurur. Söylediginin amaci bu olmasa ayni adam “Yuhanna” söyle buyurmazdi (Yuhanna 5:37) Siz hicbir zaman ne O’nun sesini duydunuz, ne de seklini gördünüz.

Ve Incilde 50 den fazla bilimsel hataalar biliyor dogrudan Tanrinin kitabi olsa bir tane bile bilimsel hataa icermezdi.

Sayin xoZ söyle demisiniz:
    [quote=xoZ;15021

Ve Incilde 50 den fazla bilimsel hataalar biliyor dogrudan Tanrinin kitabi olsa bir tane bile bilimsel hataa icermezdi

.[/quote]

Incil,Kutsal Kitap bir bilim kitabi degildir.Fakat simdiye kadar bilimle celisecek seyler cikmadi.Tam tersine simdi bilimin cok sonradan cikardigi ve kesfettigi bilgiler Kutsal Kitap’ta cok önceden tam bir dogrulukla kaydedilmistir.Öyle kulaktan dolma ve arastirmadan bir iddia ortaya atmadan önce arastirmanizi ve Kutsal Kitab’i iyice analiz etmenizi öneririm.Ayrica bu elli sözde hatalardan da bahsetmenizi bekliyorum.Haydi kolay gele.

Sevgiler.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.