İnsan Günahkar Doğar

• Bu konu 4 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İNSAN GÜNAHKÂR DOĞAR

(Markos 7:20-23)

İsa şöyle devam etti: ‘İnsanı kirleten

insanın içinden çıkandır. Çünkü kötü

şünceler, ahlaksızlık, hırsızlık, cinayet, zina,

açgözlülük, kötülük, hile, sefahat, kıskançlık,

iftira, kibir ve akılsızlık içten insanın

yüreğinden kaynaklanır. Bu kötülüklerin

hepsi içten kaynaklanır ve insanı kirletir.”’

yüzünden cehenneme gidecekler.

Anonim
    Pasif

Bebeğin şansızlığı cennette doğamamasıdır,bu ilk günahın bedelidir.Tanrıdan kopuk doğar ama henüz günah işlememişdir.Doğal yaratılmışdır.Bir gün tanrının elinden çıktığını yadsıyacak ve ilk günahını işleyecek ve yaşadıkça günahlar işleyecek çünkü günahkar bir dünyada yaşıyoruz ve bu dünyada günah işlememek imkansızdır.İsa tüm günahlarımıza kefaret oldu.

Anonim
    Pasif

Benim bir sorum olacak, bir bebek günahkar doğuyor ilk günahın bedeli olarak anladığım kadarıyla. Peki doğum esnasında yahut doğumdan birkaç gün sonra yaşamını yitiren bir bebek, cehennemde cezalandırılıyor mu? Genelde bebekler masumdur deriz, çünkü düşünemezler bile. Bu konuyla ilgili bir bilgim de olmadığından dolayı kafamda soru işareti oluştu… Bebekler cehennemde yanar mı?

Anonim
    Pasif
    noble;22182 wrote:
    Benim bir sorum olacak, bir bebek günahkar doğuyor ilk günahın bedeli olarak anladığım kadarıyla

Sevgili Noble,
    Adem ve Havva, Tanrı’nın yapma dediği şeyleri yaparak Tanrı’ya karşı itaatsizlik ettiler ve günaha düştüler, ölümlü oldular, sonsuz cehennem yargısıyla karşı karşıya kaldılar.. Bu yüzden günah ilk atamız olan Adem ve Havva aracılığıyla irsi bir hastalık gibi tüm insan soyuna bulaştı. Ama merhameti sonsuz olan Tanrı, günahlı insanı sonsuz cehennem yargıısından kurtarmak için bir kurtuluş planı hazırladı. İsa Mesih’i dünyamıza gönderdi ve İsa Mesih çarmıhta ödememiz gereken korkunç günah yargısını bizlerin yerine kanını dökerek ödedi. Günahlı insanın kurtulmak için yapması gereken tek bir şey vardır. İsa Mesih’e iman etmek ve O’nun çarmıhta sağladığı bu karşılıksız kurtuluş armağanını kabul etmek.

Quote:
    Peki doğum esnasında yahut doğumdan birkaç gün sonra yaşamını yitiren bir bebek, cehennemde cezalandırılıyor mu? Genelde bebekler masumdur deriz, çünkü düşünemezler bile. Bu konuyla ilgili bir bilgim de olmadığından dolayı kafamda soru işareti oluştu… Bebekler cehennemde yanar mı?

Tanrı, hiçbir şeyin bilincinde olmayan ve daha günahın ne olduğundan bile haberi olmayan bir bebeği öldükten sonra cehenneme atacak kadar adaletsiz değildir sevgili Noble. Tüm bebekler, tüm küçük çocuklar öldükten sonra tabii ki cennete gideceklerdir. Çünkü onlar günahla henüz tanışmamışlardır. Ancak iki üç yaşına basan bir çocukta kıskançlığın belirtileri görülmeye başlar; örneğin oyuncağını alan başka bir bebeği döver, tırmalar, kıskanmaya başlar, istediklerini yaptırmak için diretir, gürültü koparır vs… Ama çocuk bunları bilinçli olarak yapmaz, bilinçli olarak günah işlemez, çünkü bu onun doğasında vardır. Beden geliştikçe, büyümeye başladıkça günah kendisini daha belirgin bir şekilde gösterir. Küçük çocuklar ya da bebekler ancak ergin, herşeyi anlayacak yaşa geldiklerinde, onları Tanrı bilgisinde eğitmek, günahlı olduklarını ve günahlarının bedelinin İsa Mesih tarafından ödendiğini öğretmek gerekmektedir.

Anonim
    Pasif

Müslüman bir çevrede yaşadığım için, hristiyanlıkla ilgili araştırmalar yapıp, sorular sormak istediğimde farklı mantıkta cevaplar alabiliyorum, o yüzden sormuştum. Bu bilgiler için çok teşekkürler rüzgar.

Anonim
    Pasif
    noble;22187 wrote:
    Müslüman bir çevrede yaşadığım için, hristiyanlıkla ilgili araştırmalar yapıp, sorular sormak istediğimde farklı mantıkta cevaplar alabiliyorum, o yüzden sormuştum. Bu bilgiler için çok teşekkürler rüzgar.

Araştırmalarında Tanrı’nın seni bolca bereketlemesini ve ruhsal gerçeklerini sana açmasını tüm kalbimle diliyorum. Sorularını sormaya devam et, sevinçle yanıt vermeye çalışacağız. Unutma Tanrı seni çok seviyor Noble.. Seni olduğun gibi seviyor!

Tanrı’ya yaklaşmak, O’nun yüzünü aramak ve kendisini yaratan Yaratıcı ile ruhsal bir iletişim içinde olmak bir insanın sonsuzluğu nerede geçireceği konusunda önemlidir. Tanrı, kendisini tüm yürekleriyle arayan herkese yakındır, çünkü O sevecen, merhametli bir Baba’dır. O’na yaklaşmaktan korkma!. O, elinde upuzun bir sopa, sürekli emirler yağdıran biri değildir. Sana Kutsal İncil Kitabı’nı okumanı öneriyorum. İncil Tanrı’nın insanlara sevgi mesajlarıyla doludur. Orada gerçek sevgiyi göreceksin, kurtuluşa ve sonsuz yaşama giden yolu bulacaksın. İsa Mesih diyor ‘Yol, Gerçek ve Yaşam Ben’im!’. Yaşama götüren Yol İsa Mesih’tir. Tanrı sana İsa Mesih’te kurtuluş elini uzatıyor. O’nu tüm yüreğinle ara ve O kendisini sana buldurtacaktır. Yeremya 29:11-13’te Tanrı şöyle diyor:

‘Çünkü sizin için düşündüğüm tasarıları biliyorum’ diyor Rab. ‘Kötü tasarılar değil, size umutlu bir gelecek sağlayan esenlik tasarıları bunlar! O zaman beni çağıracak, gelip bana yakaracaksınız. Ben de sizi işiteceğim.

Beni arayacaksınız, bütün yüreğinizle arayınca beni bulacaksınız! ‘Kendimi size buldurtacağım’ diyor Rab!’

Esenlikler

Anonim
    Pasif

Evet, incili okuyorum şu an rüzgar. Belki gözünüz takılmıştır, yaşadığım yerde hristiyanlığa inanıp bu siteye üye olan biri var ise, onun refakatinde kiliseyi görmek istediğim için de konu açmıştım hatta. Gerçi cevap gelmedi ama olsun :) Kapsamlı bir araştırma yapıyorum diyebiliriz aslında. Forumu da takip ediyorum. Yazılanlardan anladığım kadarı ile, bugüne kadar bizlere anlatılandan farklıymış hristiyanlık.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.